E, ovako treba... > Kuće za odmor, vikendice ...

nosivost pontona, molim za pomoć

<< < (2/3) > >>

maverick:
Napravio sam nekoliko pontona, radim ih u dimenzijama 2 x 4 metra. Burad (8) postavljam slicno drugoj slici samo ih ipak malo razmaknem. Ta veličina je laka za manevar kad voda raste i opada ili kad voda nanese neki panj ili slično...Stabilni su koliko to moze biti...Stabilnost se da povecati tako da svako bure napunis s par kilograma pijeska  koji se na valovima ravnomjeno rasporedi i cijeli pnton uroni malo vise u vodu i bude stabilniji

Drivee:
Odlicna ideja! Mozda jos bolje neki metal da stavim unutra?

maverick:
Zaboravih napisati da u taj pijesak ulijemo i koju litru rabljenog ulja...pogotovo kad su burad metalna...bude jos stabilniji...ulja ide tek toliko da ovlazi taj pujesak ali da ne bude prerijedak da se mucka kao da je cista tekucina

Dutchman:
Ja bih preporucio da ako se odlucis za dasku uzmes impregniranu (zelenkaste boje) , ja sam radio splav prosle godine oko 40e je bio kvadrat ali garancija 30godina na dasku ... osvezavas samo gornju stranu da ne bi pucalo na suncu ali teoretski nemoze da istruli od vode itd ... mislim da se isplati u startu uloziti malo vise nego svakih 10tak god menjati daske da ne propadnes ...

e da obavezno moraju da se malo prosuse daske posle impregnacije , ako narucujes po meri urade to za 10dana ali budu mokre , jer se u autoklavu vakumski impregnira dubinski daska pa zavisnosti od strukture daske moze da upije mnogo ili malo vode sa tim solima koje je impregniraju ...

ja sam montirao mokro pa se susilo na splavu ali posle 3 nedelje sam provalio da se prosusilo jedno tona vode iz dasaki koliko je iskocila platforma od 70kvm iz vode

alternativa je plasticni pod ali nisam ni proveravao cenu , PIMI ga radi , a one kucice u jakovu su tako odradjene evo 15tak godina sve stoji kao prvog dana i to bez odrzavanja ...

STG:
Ko nudi takve daske i sa tom garancijom?

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju