E, ovako treba... > Kuće za odmor, vikendice ...

nosivost pontona, molim za pomoć

(1/3) > >>

bane_j:
Pošto želim da u najskorije vreme izradim splav i postavim ga na Dunavu, odnosno na jednom od rukavaca, a pošto o tim stvarima takoreći ništa neznam to molim za pomoć u izvršenju ovog posla. Došao sam do saznanja da je najcelishodnije, bar za mene u ovom trenutku, da pontone pravim od lima. Pitam da li je dovoljno 16 pontona, potpuno zatvorena, u dva reda sa dodatkom kljunova napred i pozadi, veličine 900x600x1260mm, da bi nosili platformu 9x5,5 m sa kućicom 4x6 m. Metalna konstrukcija je od cevi 40x40mm, platforma od greda100x100x5500 mm i dasaka 2''. Želeo bih da znam način izračunavanja nosivosti pontona da ako ovo nije dovoljno da izračunam šta je.
                                                                         

captjerry:
Aka, sve si rekao...sta ostade za mene? :smile:
samo mi nije jasno sto 16 komada? Bolje i jeftinije praviti tri veca sa nepropusnim pregradama...pri tom, svaki ponton mora da ima revizioni otvor ili ako ima  pregrade onda toliko koliko ima pregrada...nece ga registrovati u suprotnom...
Aka je potpuno upravu za kutije i cevi, bilo bi dosta bolje koristiti "u" ili "I" profil ali je on skup...u svakom slucaju bolje kutije nego cevi (zbog cvrstine i porsine vara)...
pozz

Drivee:
Da ne otvaram novu temu..

Da li neko zna koliko burica od 200l treba za ponton 2x4.6 metara i gde ta burad postaviti. Ponton bi nosio oko 200kg a sluzio bi i za izlazak iz camca.

Mislio sam 8 komada i staviti ih na coskove, na svaki cosak po 2 komada. Jel bi to pilo vode?

Da ilustrujem, ovo su dve opcije pa ne znam koja je bolja.

George:

--- Citat: Drivee  05, 01, 2022, 12:14:16 posle podne ---Da ne otvaram novu temu..

Da li neko zna koliko burica od 200l treba za ponton 2x4.6 metara i gde ta burad postaviti. Ponton bi nosio oko 200kg a sluzio bi i za izlazak iz camca.

Mislio sam 8 komada i staviti ih na coskove, na svaki cosak po 2 komada. Jel bi to pilo vode?

Da ilustrujem, ovo su dve opcije pa ne znam koja je bolja.

--- Kraj citata ---
Leti često vezujem brod za jedan mali ponton 2X3m sa 6 buradi, koji se baš ne može pohvaliti naročitom stabilnošću. Mislim da bi mu trebalo barem 8 komada da bude koliko toliko stabilan. Ja bih na ovaj tvoj ponton od 2X4.6 stavio 10 buradi po onoj prvoj skici u dva reda po 4 komada, i još po jedan na svaki kraj u sredinu. Mislim da je ta gornja varijanta bolji izbor, jer prilikom zamene burića imaš lakši pristup svakom od njih.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Drivee:
Ovo je koncept sa slike 1. Koliko vidim, tako i prodaje covek, verovatno ne treba ta dva dodatna. Burad ce biti plastika pa nadam se da nece biti menjanja, bar neko duze vreme.


https://www.kupujemprodajem.com/plovni-objekti/splavovi/ponton/oglas/110083930?filter_id=1495171153

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju