Autor Tema: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje  (Pročitano 18528 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #15 poslato: 05, 10, 2011, 10:51:13 pre podne »
Pa kazem ja... budalastina

slobo ja koliko znam daje se dva ara i to kosta 100 evra godisnje i moras da odrzavas obalu na tom delu, mozes da dignes sojenicu ono ekologija trange frange i to ... nece te rusiti ako je dignes bez dozvole ....

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #16 poslato: 05, 10, 2011, 11:29:39 pre podne »
Kap ja se samo zezam za zauzimanje teritorije, a generalno smatram da je to glupost. Verovatno si imao prilike da vidis skalameriju zvanu BLIC na paradajzu i na sta ti to lici?

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #17 poslato: 05, 10, 2011, 13:37:31 posle podne »
Sto jeste jeste...deluje bez veze skroz ali to su ljudi imali da se pokriju. Ne bi voleo da ne mogu proci ostrvom ali ako bi vec kampovao improvizovao bi neku ogradicu tek toliko da mi ne gaze stapove. Posle bi mesto bilo slobodno a ograda bi posluzila nekom za rostilj.
Ima na nekih sto metara od blica uzvodo odmah iza plaze i uvalice sto sa klupama koji je jedan dobar covek napravio. Moji drugari odu tamo i on se pojavi...kaze drustvo ovo je moj sto i voleo bi da se pomerite posto mi dolazi ekipa.Odgovor glasi...gde pise da je tvoje...svako moze tako da kaze...jbg
Kad sam dosao objasnim im da su pogresili a sa vlasnikom uguram dva piva  :drinks: sada sedimo zajedno i druzimo se
Pouka cele price je da se trebamo druziti a ne gledati ko je gde sta zapisao i koju korist ima iz toga

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #18 poslato: 05, 10, 2011, 14:44:32 posle podne »
U potpunosti se slazem sa tvojom konstatacijom. Pozdrav

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #19 poslato: 05, 10, 2011, 18:41:17 posle podne »
Osnovna i glavna osobina prirode i divljine je da je prirodna i divlja. :smile:
Izgleda da dosta ljudi zele da imaju "posede" koji su "njihovi" i da oni raspolazu njima. Da odlucuju ko moze da prodje i koristi unakazenu sumu pretvorenu u jos jedno seljacko zapusteno dvoriste. Kad im uspe da se ograde i natrpaju mesavinu otpada i ambalaze kojom zapisaju teritoriju, sire se i ukrasavaju drvece slikama manastira iscepanim iz kalendara, valjda da postane sveto mesto... Pecarosi postavljaju po deset stapova na tri metra i zauzmu trideset metara svaki ostavljajuci za sobom zabijeno kolje u obalu koja je kao one vijetnamske zamke. Kad dodje voda pokrije  zasiljeno kolje svuda pod vodom.  Posto sve to nije dovoljno sad ce da naprave trim stazu i rasciste prirodu od siblja da mogu da dzogiraju pre posete "amfiteatru". Izgleda da ce napraviti neki Pulski festival  u njemu. :suicide:

A ko voli prirodu nek ode dole do Sveba na plazu da uziva izmedju dizel agregata koji napajaju kafane a na plazi su da ne smetaju gostima.

Ako vam i to smeta teraj dalje u nadi da "ljubitelji prirode" nisu stigli dotle...  :drinks:
Marke

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #20 poslato: 05, 10, 2011, 20:37:13 posle podne »
sve se slazem sa vadama... zastita prirode i sve ostalo ... eto ja nisam hteo jedno 15 godina da kupim nijedno mesto na savi kad pre par meseci krenem uzvodno i onako gledam gde sta ima ... pa ljudi do 16og kilometra ne mozes camcem da pridjes obali .... EJ BRE ! kako pridjem splavu da nesto pitam tako vidim nekog nervoznog koji poskakuje ...

sva sreca pa na paradajzu nece biti splavova jer ne mogu da ih pozicioniraju zbog dunava....

ja sam ozbiljan za sojenicu cim provalim ko izdaje kupicu koliko mi treba i podici jednu , to je JEDINI nacin da jedan deo prirode ostavim za sebe a ne da za 10 godine idem do ivanova da bih izasao na obalu  ...

naravno bez ograde i prisvajanja obale...

a to me najvise i nervira ona pecaroska mesta tipa to je moje... sta me briga cije je neka pokaze papir da je njegovo pa neka se kurobeca, ako kupim plac svako ce moci da peca i moze da racuna na sok i kafu .

a da su oni sa onim blicom naruzili jesu tu nema price... iskreno izbegavao sam da tu dolazim jer sam mislio da su neki ganci poceli da zive tu , a ovaj sa klupicom mi je sasvim simpatican ali se nadam da ce da razmontira klupicu u momentu kada dodje voda a ne da ostavljamo elise i strune na njoj ...

Van mreže sloba72

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 101
  • www.mojaladja.com
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #21 poslato: 06, 10, 2011, 09:48:36 pre podne »
Iskreno mi je drago da postoje normalni ljudi koji BRE nisu slepi pored ociju i koji su spremni da iznesu svoje misljenje bez obzira da li se to nekome dopada ili ne.

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #22 poslato: 06, 10, 2011, 21:27:49 posle podne »
Problem je  da kad stavis sojenicu izmedju dve druge sojenice vise nisi u prirodi vec u naselju. Ako i ne ogradis, komsije oko tebe hoce, pa kad odvrnu neki radio i ukljuce agregat, naprave pristan za camac od guma i nekog loma izbetoniraju kako umeju i gde je tu priroda? Isto kao da pecas sa betonskih obala u koje su sapeli dunav na Dorcolu.

Ja volim da odem tamo gde ima sto manje tragova boravka. Ne koristim motornu testeru da naucim prirodu kako treba da izgleda divlja lepa obala i kad odlazim ponesem sve sto sam doneo pa i malo tudjeg djubreta, ako se ne gadim, pa bacim u kontejner kad se vratim.
Ako naletim na komsije koje isto razmisljaju ne smetaju mi naravno vec se lepo druzimo jer smo istih shvatanja.
Sledeci put kad dodjem tesko nadjem isto mesto jer ga je neko "doterao" za svoje potrebe.
Marke

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #23 poslato: 06, 10, 2011, 21:58:37 posle podne »
Zato kod mene gde pecam vec cetrnestu sezonu nema ni klupice bre!!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #24 poslato: 06, 10, 2011, 22:33:47 posle podne »
Zato kod mene gde pecam vec cetrnestu sezonu nema ni klupice bre!!!





http://wikimapia.org/17918235/sr/www-moja-ladja-com-DEDA

evo i dokaz

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #25 poslato: 06, 10, 2011, 22:41:10 posle podne »
a nema ni ribe

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #26 poslato: 06, 10, 2011, 23:03:20 posle podne »
e zato ćete uskoro imati most :tenk: :tenk:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #27 poslato: 06, 10, 2011, 23:27:46 posle podne »
Problem je  da kad stavis sojenicu izmedju dve druge sojenice vise nisi u prirodi vec u naselju. Ako i ne ogradis, komsije oko tebe hoce, pa kad odvrnu neki radio i ukljuce agregat, naprave pristan za camac od guma i nekog loma izbetoniraju kako umeju i gde je tu priroda? Isto kao da pecas sa betonskih obala u koje su sapeli dunav na Dorcolu.


sve zavisi koliko ti vrede zivci ... 20 x 10 metara je 100 evra godisnje ... izdvoji 200 evra i imaces 40 metara obalae po 15 metara sa svake starne nema komsija... a ujedno mozes i sa dobrim ljudima da se dogovoris da uzmu odmah pored tebe i tako zauzmete veci prostor sa vecim razmakom izmedju vas...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #28 poslato: 06, 10, 2011, 23:36:17 posle podne »
marke da ne pomislis da sam divljak :) ali za 3-4 godine cemo morati da idemo na donji spic srednjih voda ako sada ne zauzmemo neko mesto ... dunav ce postati kao sava...

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: "Paradajz ostrvo" na Adi Huji nova destinacija za uživanje
« Odgovor #29 poslato: 07, 10, 2011, 13:29:40 posle podne »
Ma slazem se s tobom, nego ako i zauzmemo mesto pravljenjem kucica uskoro cemo biti okruzeni sa trideset vikendica ogradjenim i kultivisanim sto je lepo ali nema vise vrbaka sume ptica i tisine vec vikend naselje. Ja da sam tip koji voli vikend icu ne bih ni pravio camac vec kupio splav-vikendicu pa svaki boziji vikend isto mesto, iste komsije ista galama, isto dvoriste, ista obala....
Marke