Autor Tema: Skup forumaša TIKVARA  (Pročitano 30103 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #90 poslato: 26, 09, 2011, 22:36:30 posle podne »
Bez panike. Kada smo mogli prikupiti novac za čamac, moći ćemo i za jedan motor.  :drinks:

Ako ga sutra ne nađete nemojte ga ni tražiti dalje. Verovatno je negde na dnu mulja. Bolje sačuvajte zdravlje. Dunav nije više za kupanje.  :stop:

Mosi i plivačka ekipa sada verovatno drže noge u lavoru sa vrućom vodom i piju čajeve ili neku sličnu jaču tekućinu. Nisam ukačio da li je to mosijev motor ili je vlasnik neko drugi.  :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #91 poslato: 26, 09, 2011, 23:13:51 posle podne »
    Ako ronilac nije iskusan u tim stvarima djaba roni.
   Mozda vam pomogne,ovaj savet.Gledao sam kako ronilac trazi izgubljenu
stvar,ali koristi desetak olovnih markera sa plutacama kako bi obelezio pod-
rucje pretrage.Tako da ne moze da previdi deo.Tesko je orijentisati se pre-
cizno iz vode.

Po recima ronioca na Tikvari na 5m dubine je mrkli mrak kao da je ponoc a vidljivost u ovo doba godine nije veca od 20 cm zbog zamucenosti vode tako da se pretraga zasniva iskljucivo na pipanju rukama,i to nekako po sistemu da se udari jedna stica oko "sumnjivog mesta" za koju on veze kanapce i oko nje kruzi praveci sve vece i vece krugove prosirujuci za recimo 1m koliko moze rukoma opise oko i tako pipajuci, al na nekim mestima je dubina bila 6m sto nije bas jednostavno za ukucati neku sticu pa je pretragu vrsio opisujuci  kruzno oko zabacenog nekog markera tj bove sa tegom


Arso,a motor je do sad bio moj :taunt:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #92 poslato: 26, 09, 2011, 23:50:26 posle podne »
Mossi pije neke tablete i čaj sa limunom.
Da je dobro .. nije.
Noćas nisam spavao kako mi nos bio zapušen.
Danas ceo dan neka temperatura i znojuljenje.  :this:
Kad sam rekao ženi da idem ponovo na Tikvaru poslala me  :skull: :diablo: :wild: :aikido: :stop:
A još joj nisam rekao da ostajem dva dana!  :taunt:

 :)

Vidimo se sutra  :friends: :drinks: :good:

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #93 poslato: 27, 09, 2011, 00:03:53 pre podne »
 :smile:

Ako budem mogao da preraspodelim obaveze, gledaću i ja da dođem kod "OK korala"

Moja pamet neće biti nešto od koristi ali bar mogu da navijam... :friends:



p.s.

Mossi, jesi li siguran da će te žena primiti nazad, obzirom kako si opisao njenu reakciju....

Deda Zoran

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #94 poslato: 27, 09, 2011, 00:13:36 pre podne »
Ronioci,
potrazite od nekog ronilackog kluba termo odelo i nema zime, mozete roniti ceo dan. A i preporucujem neku dobru lampu u najlon kesu pa kesu "zavarite" da ne pusti vodu.

Prepustite to iskusnom roniocu.........

mom klincu,
greskom instruktora, na 6 metara pukla bubna opna pa je morao na operaciju. Jos uvek nije zaraslo (2 godine), pa ce mozda morati revizija.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #95 poslato: 27, 09, 2011, 00:23:58 pre podne »
Iskusni profesionalni ronioc iz nekog dobrog ronilackog kluba = prevoz + zaron 100e+ svaki zapoceti sat 100e (to je po glavi ronioca)+ sto traze da dodju 2 ronioca=beskonacno

I to smo proverili  :good:

Da li ima racunice roniti ceo dan??

Dvojica nek dodju i nek rone 1.5-2 sata nemoraju ni da ga vade,jeftinije je da motor ostane dole u mulju :good:

:smile:

Ako budem mogao da preraspodelim obaveze, gledaću i ja da dođem kod "OK korala"

Moja pamet neće biti nešto od koristi ali bar mogu da navijam... :friends:



p.s.

Mossi, jesi li siguran da će te žena primiti nazad, obzirom kako si opisao njenu reakciju....



Iscekujemo te Zorane,taman da testiramo i Jonsona :taunt:

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #96 poslato: 27, 09, 2011, 06:11:14 pre podne »
Ако вам треба пробни возач знате кога треба да зовете.  :scare:  :scare:  :scare: :taunt:  :taunt:  :taunt:

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #97 poslato: 27, 09, 2011, 11:08:22 pre podne »
Drustvo zdravo,a sad,ako je voda mirna ,a jeste,uzmite par jacih MAGNETA,pa na pecanje.Pogubicete silno vreme i pare ako placate coveka- zabu,jer u pitanju je cista sreca,motor je ispod mulja i viri samo neki deo,il se ukopo dok ste izvlacili camac,il se otkinuvsi sam zatrpo.Covek- zaba neka sedi na obali,a vi magnete na kanap pa dzigovanje,i to pocnite od veceg radijusa mesta potapanja,pa kad ga locirate covek-zaba u vodu i ,molim sta smo duzni.Ovim putem se izvinjavam kolegi roncu za moju intervenciju,ali,mi se forumasi nalazimo jedni drugima kad treba,a treba. :lol:
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #98 poslato: 27, 09, 2011, 16:19:36 posle podne »
 Ima li kakvih novosti oko motora?Jeste li uspjeli da ga izvadite?  :sorry:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #99 poslato: 27, 09, 2011, 18:59:18 posle podne »
Generalno ovo sto ste uradili je krajnje neodgovorno i prava je sreca da cete sada skupljati novac za motor, a ne za invalidska kolica. Pretpostavljam da neznate kako da zaustavite krvarenje odescene ili delimicno odscene ruke ili noge.

Posto niko nije razmislio o  onome sto sam pisao u temi glisiranja tabanasem, brzinskom limitu, nestabilnom ponasanju i nekontrolisanom skakanju pramca, a ni youtube klipovi koja sam postavio nisu shvaceni ozbiljno, niti ce, ostaje vam samo da zahvalite Bogu sto je posledica ove avanture samo materijalni gubitak. Mozda ne bi bilo lose da razmislite i o Duletovim postovima na istu temu jer Dule sve govori iz iskustva, a ja iz teorije. Ovo je klasican primer teorije dokazane u praksi.

Def.smo saznali da je maleni alu camac dosta neupravljiviji i nestabilniji nege sto smo mislili :sorry:
Pri dodavanju jaceg gasa jednostavno je camac poceo da skace kao bik i Sale je izgubio kontrolu nad njim i naravno usledilo je Saletovo kupanje a camac i motor zavrsili na dnu Tikvare

Iako sam svestan da cete i sada da me pljujete kako teoretisem i kako su dunavski vukovi iskusniji od cele engleske akademije, recu cu da ste testu pristupili krajnje neozbiljno, bez pojasa za spasavanje, bez stipaljke i pretpostavljam bez laganog uvodjenja u nestabilnost. Ta elisa je mogla da potkaci Saletovu ruku ili nogu i sada bi ga trazili kao pokojnog Gruju (Deda ga je znao).

Nasli motor ili ne, vec ste nagradjeni. 

"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #100 poslato: 27, 09, 2011, 20:39:43 posle podne »
   
        Pa ti skokni kolima. :)

        Krenite natraske,od mesta gde ste izvukli camac,mora da postoji neka brazda. 
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže neptun23

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 36
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #101 poslato: 27, 09, 2011, 20:43:03 posle podne »
Tradicionalno RUSI pomazu,salu na stranu bili smo na skupu lepo docekani i bilo bi ok nekako to i uzvratiti predlazem da skupimo sredstva i resimo ovaj problem potapanja motora .
Od kritika nemamo nista ajde da se pomogne coveku i da se jos jednom mozda uz neku corbicu sretnemo i sve ovo resimo.
Jos jednom ponavljam bio je lep skup na koji smo iz NS u Palanku dosli gumenjakom nije nas mrzelo upoznali se sa ostalim forumasima lepo proveli i nebi bilo ok na tome da ostane (mislim na izgubljen motor).
POZZ za sve koji misle isto.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #102 poslato: 27, 09, 2011, 20:54:01 posle podne »


             Sve sve,ali opremu nedaj ni pod razno,jos ce neko da se udavi.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #103 poslato: 27, 09, 2011, 22:55:02 posle podne »
ne bih da se mesam ali malo je to bilo zbrda zdola....
ronioci UVEK moraju da idu u paru to je tako i tu nema zezanja pogotovo tamo gde je vidljivost nula...

ne vredi dule da da opremu jer boce treba puniti , treba imati iskusnog coveka koji ce znati kako se ptetrazuje akvatorijum i slicno .... ako hocete da budete konstruktiivni idite na ovaj sajt :

http://www.detektori.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=4&Itemid=1

okrenite coveka i pitajte da li bi mogao da preporuci nekoga ... tako je najbrze naci ce ga i u mulju ...

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Skup forumaša TIKVARA
« Odgovor #104 poslato: 28, 09, 2011, 00:43:40 pre podne »
Evo i izvestaja  :sorry:

Mossy ni sa njegovim besnim sonarom nije uspeo da nadje nikakav obris tj senku motora niti bilo kojeg negovog dela tj nesto sto bi bar posdsetilo ili ukazalo da je to motor

Svaki pedelja je skeniran milion puta i iz svih pravaca

Aliiiii  :smile: bas "u dlaku"na mestu potonuca nesto postoju dole,nelici na motor ali posto pozicija odgovara i bas tu nesto ima dole,naparvicu par alata sutra i sutra prepitati,pregrljabljati,preorati tih par kvadrata
Ronioc se nece angazovati,osim ako se stvarno neutvrdi da je to stvarno nesto veliko i metalno dole sto bi moglo biti motor a neuspemo ga izvaditi sami,jer nema smisla ni maltretirati coveka svaki dan

Ostaje samo da se nadam da je to motor koji je zatrpan duboku u mulju pa ga sonar bas i nevidi kako treba

U slucaju negativnog ishoda ostaje jos samo opcija Servisera Vlade iz Futoga da dodje on sa najnovijim 3d sonarom koji kosta nekoliko hiljada evri,Vlada se kune da ga on sa tim nalazi gde god da je i vadi "ko od sale"

Zahvaljujem ogromno ovim putem  i Mossi-ju na njegovom nesebicnom odvajanju slobodnog vremena i dolasku i dvodnevnom putovanju camcem od 200km
Pravi drug
:good:
Koji  upravo bolestan spava sa svojim vernim pratiocem Badi-jem na metalnom camcu na Tikvari iako mu je milion puta nudjen topli tus i mekan krevat u kuci :wild:
« Poslednja izmena: 28, 09, 2011, 01:05:15 pre podne Darkobp »