Autor Tema: Zastava  (Pročitano 6634 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dule

  • Gost
Zastava
« poslato: 13, 09, 2011, 11:31:09 pre podne »
Zastava se po propisima vije od izlaska do zalaska Sunca.



Zastava države u kojoj je brod registrovan se postavlja na krmu ( zadnji deo broda ).
Ova zastava se uvek vije dok brod plovi kroz sve države.


Zastava države kroz koju brod prolazi se postavlja na pramac ( prednji deo broda ).
Uslov da se postavi ova zastava je da je brod prethodno izvršio granični pregled u zemlji kroz koju prolazi.
Kada brod izvrši granični pregled za izlazak iz zemlje skida zastavu sa pramca ( iako još uvek može da plovi kroz tu zemlju, ali ne sme da se zaustavi i priđe obali ) i kači žutu zastavu.


ŽUTA ZASTAVA

Stavlja se kada je brod izvršio granični pregled u zemlji iz koje izlazi, a još nije izvršio granični pregled za ulazak u drugu zemlju, odnosno kao da je na ,,NIČIJOJ ZEMLJI“



Dunav je reka sa statusom međunarodnog plovnog puta i pruža mogućnost da se njim plovi kao ,, ničijom zemljom „ sa žutom zastavom. Uslov je da se brod drži plovnog puta i da ne sme da pristaje uz obalu pa čak ni da uzme gorivo ili vodu.
U slučaju ,,više sile“ brod može da uđe u svaku luku ali ostaje u ,, karantinu“ i posada ne sme da izađe sa broda.
Sve ovo važi ako je plovidba pod žutom zastavom ( nije obavljena granična procedura ulaska u zemlju )

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zastava
« Odgovor #1 poslato: 15, 09, 2011, 18:27:44 posle podne »
samo da dodam jedan detalj .. ulasom u madjarsku pa do atlantika vam nista ne treba od papira ... isto tako i kad udjete u bugarsku rumuniju sa prvom revizijom mozete tako do crnog mora...

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Zastava
« Odgovor #2 poslato: 16, 09, 2011, 10:31:48 pre podne »

           Imam utisak da dosta toga pisete napamet.Nijedna ladja sa Srpskom registracijom ne moze da se odjavi u Velikom Gtadistu.
Moze da se odjavi jedino na krajnjim tackama nase reke,recimo u Prahovu.
           Manje ladje viju zastavu domacina iznad svoje.To je u znak postovanja domacina.
           Inace kakva smo zemlja video sam i ove godine kada sam bio na letovanju.Stranci veslaju kroz nasu zemlju bez nase zastave
a okacili njihove ko jedra velike.Imaju srecu sto nisam vlast.Bas bi voleo da vidim kako bi reagovali kada bi bilo suprotno.Par njih sam
opomenuo i postigao sam to da sam se svadjao sa zenom a oni zbrisali ko da ih djavo goni.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Zastava
« Odgovor #3 poslato: 16, 09, 2011, 11:52:12 pre podne »

                       Dule,ajde ti jos jednom to proveri sa V.Gradistem.Ja licno proverio.
   Kamo srece da ima vise mrguda ko ja,valjda bi se postovala ova zemlja.Ti sigu-
   rno nisi ulazio u pecinu sa razvijenom nasom zastavom,a bas bi bilo interesant-
   no kako bi reagovao da su te priveli i jedno dva dana vukli po administraciji dok
   ti je ladja na nasoj strani sa familijom.Blago receno VRLO neodgovorno ponasa-
   nje.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zastava
« Odgovor #4 poslato: 16, 09, 2011, 21:13:06 posle podne »
Sa nama je bio i kapetan kada smo bili drugi put. To je njima kao nama Trajanova tabla. Ne brane turistima da zavire kao sto ni mi ne branimo da oni svoje turiste ili sami rumuni dolaze do table i razgledaju je.

nemoj mene da petaljas u te rabote  :lol:, ja sam za EU , evro integracije , transiziju, transparenciju, postovanje propisa i slicno  :taunt: :taunt: :taunt: :taunt: :taunt:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Zastava
« Odgovor #5 poslato: 17, 09, 2011, 09:00:46 pre podne »

nemoj mene da petaljas u te rabote  :lol:, ja sam za EU , evro integracije , transiziju, transparenciju, postovanje propisa i slicno  :taunt: :taunt: :taunt: :taunt: :taunt:

Ovo što sam obeležio niste morali ni da navodite, Kapetane.
Taj deo nam je svima poznat. Naročito kad se radi o registraciji automobila, nošenju vozačkih i ostalih ličnih isprava i td.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Zastava
« Odgovor #6 poslato: 17, 09, 2011, 09:23:46 pre podne »
Evo cutim, na sve ovo !!! :suicide:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Zastava
« Odgovor #7 poslato: 18, 09, 2011, 17:58:29 posle podne »
Naveo sam te kap, zato sto bi oni garant tebe prvo startovali  :)
Salim se. Ma imali smo mi dozvolu za ulazak. Nosili smo 50 evra a to je sasvim dovoljno da svakog rumunskog policajca pretvori u vodica za razgledanje pecina i ostalih znamenitosti.  :)

napisao si jednu tesku neistinu, za te pare mozes 5 rumunskih policajaca da angazujes  :dance1: sta ces i :tenk: tamo je standard

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Zastava
« Odgovor #8 poslato: 18, 09, 2011, 20:42:25 posle podne »

     Nema svrhe raspravljati se.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Zastava
« Odgovor #9 poslato: 21, 09, 2011, 08:05:58 pre podne »
Greskom sam u Bosni zastavu okacio naopako.
Nista strasno.U sali rekose ljudi:kakva zemlja-takva i zastava.
Naravno,u prijateljskoj zemlji nije nista prekrsaj.  :drinks:

Van mreže tomicbanee

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Zastava
« Odgovor #10 poslato: 22, 09, 2011, 19:01:02 posle podne »
Samo u jednom slučaju se dozvoljava stavljanje zastave naopako... ako je plovilo izloženo kakvoj opasnosti, a nema drugih sredstava za davanje signala opasnosti, okreće se državna zastava naopako i ispod nje se ističe neki okrugli predmet ( na primer kanta, bokobran i sl.).

Inače, kad je reč o isticanju  državne zastave, ona se uvek ističe za vreme plovidbe. Ako je plovilo usidreno u pristaništu, zastava se ističe-diže ujutru u 8 sati, odnosno zimi u 9 sati, a spušta pred zalazak sunca, a najkasnije do 21 sat. Ako se u pristaništu nalazi vojni brod, vreme isticanja zastave i njeno skidanje, uskladjuju se  prema vremenu isticanja i spuštanja zastave na vojnom brodu, jer je vojni brod stariji po rangu od svih drugih brodova.

Ako plovilo učestvuje u kakvom zvaničnom takmičenju, pre starta se skida državna zastava, čime se stavlja do znanja da plovilo tog momenta podleže pravilima igre, tjs., takmičenja.

Van mreže Gaga

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 67
Odg: Zastava
« Odgovor #11 poslato: 23, 09, 2011, 23:52:43 posle podne »
  A da li je nekim aktom definisana velicina zastave?  A mesto na brodu  gde je treba okaciti?

Van mreže dragan vukadinovic

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • www.mojaladja.com
Odg: Zastava
« Odgovor #12 poslato: 24, 09, 2011, 22:06:28 posle podne »
 Zastava na pramcu broda menja se u zadnjoj LK na izlasku iz Zemlje kroz koju je brod plovio.
 Što se tiče stajanja osim luka nesme nigde da stane,niti da se mi vezujemo za njih.Staje samo
 ako je u pitanju kvar i obaveštava najbližu Lučku kapetaniju.Toliko!

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Zastava
« Odgovor #13 poslato: 26, 09, 2011, 10:38:02 pre podne »
Zastava na pramcu broda menja se u zadnjoj LK na izlasku iz Zemlje kroz koju je brod plovio.
 Što se tiče stajanja osim luka nesme nigde da stane,niti da se mi vezujemo za njih.Staje samo
 ako je u pitanju kvar i obaveštava najbližu Lučku kapetaniju.Toliko!

Jedino još stane na kratko kod Banovaca,dok švercerima natoči gorivo! :taunt: :lol: :lol: :lol:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"