Autor Tema: ograda - saveti za izradu  (Pročitano 2896 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
ograda - saveti za izradu
« poslato: 10, 09, 2011, 21:32:10 posle podne »
planiram na sharku produziti ogradu i napraviti mali spirun ili kako se vec zove, zanima me cim su spojene dascice kao na slici...
« Poslednja izmena: 24, 03, 2012, 17:55:51 posle podne IKA »

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: ograda
« Odgovor #1 poslato: 10, 09, 2011, 21:34:21 posle podne »
ili kao na ovoj slici

Van mreže ggliga022

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: ograda
« Odgovor #2 poslato: 10, 09, 2011, 22:09:25 posle podne »
Na samoj cevi sa donje strane (ne vidi se odgore) su zavareni flahovi.Kroz flahove prohrom vijcima za drvo su zavrnute letvice.Tako sam barem ja radio privatno a i u jednom  brodogradilistu (odisej-lacarak) dok sam tamo bio.
stigoh autobusom al se usput zaglavio

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: ograda
« Odgovor #3 poslato: 11, 09, 2011, 00:54:10 pre podne »

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: ograda
« Odgovor #4 poslato: 11, 09, 2011, 01:14:49 pre podne »
Pisali smo o tome nađi na forumu, daske se ukrajaju a zatim lepe sa specijalnim lepkom, između se postavljaju distanceri pa kada se se sve osuši pristupa se fugnovanju sa sikaflexom broj ne znam napamet. Sve u svemu super izgleda ali skupo i pipavo sa neizvesnim ishodom. Naćiću brojeve sike i prajmera koji se preporučuju za ovo. E sada neki su koristili i sikafles 11 fc - crni koji je više nego duplo jeftiniji za fugnovanje ali kažu da nije to to. Pored sike ima i drugih proizvođača ali naravno svi deru al šta da se radi

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: ograda
« Odgovor #5 poslato: 11, 09, 2011, 08:27:55 pre podne »
malo sam i ja krivo postavio pitanje...znam da treba flah i vijci...zanima me to fugiranje...s cim i kako  :drinks:

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: ograda
« Odgovor #6 poslato: 11, 09, 2011, 11:34:07 pre podne »
malo sam i ja krivo postavio pitanje...znam da treba flah i vijci...zanima me to fugiranje...s cim i kako  :drinks:

evo ti citata i link

*** Posle nekih fiks ideja i kombinacija sa letvicama presvučenim epoksijem našao sam korektno drvo za oblaganje krmene platforme. Relativno povoljno sam došao u posed par kvadrata letvica od Iroka za koga kažu da je prva alternativa tikovini. Daske su kod stolara nasečene na potrebnu širinu od 4 cm, napravljeni su modeli po kojima sam dok je napolju padala kiša lagano i ugrubo bonsekom iskrojio letvice. Danas sam bio u nabavci potrebnog materijala, acetona, sika prajmera 290 dc, sikaflexa 290dc i lepka 298. Sutra idem da lepim pa ćemo videti šta će ispasti :dance: ***

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=3244.0

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: ograda
« Odgovor #7 poslato: 11, 09, 2011, 11:45:35 pre podne »
Znači za lepak koristiš  Siku 298 (crne boje jednokomponetno lepilo koje usput donekle može da izravna površinu) Ne treba ti pištolj za ovo već isečeš kobaju i razmažeš sa špaglicom po površini.
Kao prajmer pre fugniranja kada su letvice već postavljene koristiš  siku 290 dc. Mažeš četkicom između metala i letvica.
Za fugniranje ako hoćeš da radiš kako treba koristiš Sikaflex 290 dc. Upucavaš između drveta a zatim sa mekom špahlicom izvučeš linije. Da ne bi puno zasro na drvo nalepiš krep traku koju skineš po izvlačenju špahlicom. Kada se sve stegne a to je posle 24h brusiš do iznemoglosti a posle premažeš nekim uljem.

Pored prajmera trebalo bi da se maže i još jedan pre lepka ali ja to nisam koristio već sam čistiop podlogu acetonom pa je to valjda razlog što se pomalo odlepilo ali generalno posle godinu ipo sve i dalje stoji i ne izgleda loše.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: ograda
« Odgovor #8 poslato: 11, 09, 2011, 14:35:34 posle podne »
hvala na odgovoru...na to sam mislio....a meni doista ne treba puno..pola kvadrata tikovine....pa ako ne nadjem neku adekvatnu zamjenu kupicu i nju....