Autor Tema: TRAŽIM HONDA 5 KS  (Pročitano 7647 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: TRAŽIM HONDA 5 KS
« Odgovor #30 poslato: 21, 09, 2011, 22:46:55 posle podne »
Kazes komso Jamaha 8 skupla prasinu?? :smile:

A da mi lepo izmenjamo motore dok ja skupim nesto budzeta da ti doplatim i svi sretni :preved:  :lol:

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: TRAŽIM HONDA 5 KS
« Odgovor #31 poslato: 21, 09, 2011, 22:48:01 posle podne »
 :smile:

Vise vibracija prave od tomosa,jer  4t i ima duplo manje taktova po jednom okretaju radilice pa je vise "neuravnotezen" ciklus,a za kolicinu buke bila bi mrtva trka

Obzirom kako radi dvotaktni Johnson 20 ks... :scare:  tomos i ovi ostali jednocilindrični motorići predu ko mačići...

a i ne moram uvek da glisiram... :stop:
Deda Zoran

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: TRAŽIM HONDA 5 KS
« Odgovor #32 poslato: 21, 09, 2011, 22:50:05 posle podne »
 :smile:

Kazes komso Jamaha 8 skupla prasinu?? :smile:

A da mi lepo izmenjamo motore dok ja skupim nesto budzeta da ti doplatim i svi sretni :preved:  :lol:

Imaćemo u nedelju o čemu da pričamo uz  :drinks:
Deda Zoran

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: TRAŽIM HONDA 5 KS
« Odgovor #33 poslato: 22, 09, 2011, 12:44:11 posle podne »
Meni je realno 500-600 eu u zavisnosti od stanja
A na mojoj marini tip prodaje 4ks yamahu sa rezervoarom na njoj i dugom nogom za 600 eu...toliko je on platio proslo leto i toliko trazi...e sad ko hoce da je gleda ili kupi neka se cenka
Jeli ta Jamaha 4t ? Zašto bi ta Yamaha išla 600 eura,a ova Honda 500-600 ?ova  honda izgleda kao nova,neogrebana ,barem na slikama,i radila 10 sati...zašto bi ona bila manje vrijedna od te yamahe od koje je možda u boljem stanju! ? Po meni Honda pravi najbolje motore sa unutrašnjim sagorijevanjem na svijetu,bilo da su to automobili,vanbrodski motori,agregati,pumpe za vodu..bilo što..Nova Honda 5 ks košta 1345 eura,onda ta sa oglasa vrijedi svake pare,bez konkurencije...

Jeste 4T i nije sigurno u boljem stanju...zato i kazem koliko covek trazi...a ko ce da kupi neka sa njim prica...nije moje da ugovaram cenu
A za tu Hondu bi ja dao koliko sam napisao a on moze da trazi koliko hoce...jednostavno meni takav motor ne vredi vise i kraj

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: TRAŽIM HONDA 5 KS
« Odgovor #34 poslato: 22, 09, 2011, 13:08:47 posle podne »
Meni je realno 500-600 eu u zavisnosti od stanja
A na mojoj marini tip prodaje 4ks yamahu sa rezervoarom na njoj i dugom nogom za 600 eu...toliko je on platio proslo leto i toliko trazi...e sad ko hoce da je gleda ili kupi neka se cenka
Jeli ta Jamaha 4t ? Zašto bi ta Yamaha išla 600 eura,a ova Honda 500-600 ?ova  honda izgleda kao nova,neogrebana ,barem na slikama,i radila 10 sati...zašto bi ona bila manje vrijedna od te yamahe od koje je možda u boljem stanju! ? Po meni Honda pravi najbolje motore sa unutrašnjim sagorijevanjem na svijetu,bilo da su to automobili,vanbrodski motori,agregati,pumpe za vodu..bilo što..Nova Honda 5 ks košta 1345 eura,onda ta sa oglasa vrijedi svake pare,bez konkurencije...

Jeste 4T i nije sigurno u boljem stanju...zato i kazem koliko covek trazi...a ko ce da kupi neka sa njim prica...nije moje da ugovaram cenu
A za tu Hondu bi ja dao koliko sam napisao a on moze da trazi koliko hoce...jednostavno meni takav motor ne vredi vise i kraj
  :nono:  Znaš kako?Ako idemo tom logikom ,onda za mene ta yamaha ne vrijedi više od 50 eura i ja mu nudim toliko ,aon kako hoće... Ne ide to tako..  :nono: Cijenu i vrijednost nečega odredjuje tržište ,tj. ponuda i tražnja..   :) A tih Hondi nešto nema po oglasima,a nije da ih nema po Dunavu i Savi,a to znači da ljudi kupe i rijetko prodaju jer su izuzetno zadovoljni Hondama.. Ja nemam Hondu ,već Yamahu ,ali bih volio da čujem nekog vlasnika Honde i kaže svoje Mišljenje..

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: TRAŽIM HONDA 5 KS
« Odgovor #35 poslato: 22, 09, 2011, 13:54:00 posle podne »
 :smile:

Svi smo mi različiti, i svi mi imamo različite ukuse i potrebe u svemu pa tako i po pitanju motora. :agree:

Neko insistira na gliserima i velikim brzinama, neko voli laganu vožnju, neko jedra....  :good:

Svi su motori po meni sasvim ok. i valjaće onoliko koliko se mi potrudimo da ih održavamo.

Imam Jonsona 20 ks i radi maksimalno dobro koliko je u njegovoj moći, imam i novu Yamahu 8 ks koja nije ni prvi servis prošla....

Imam Tomosa 4,8 u odličnom stanju bez mana kojeg hoće da kupi jedan moj drugar baš zato što je očuvan.


Poenta cele ove priče je da imam umesto Tome jedan fini mali motorić koji mogu lako da seljakam.

Toliko koliko meni treba - sasvim lepo će odraditi bilo koji noviji pa makar bio i dvotaktni a uz razliku od Tome za 200-300 eura... :dance1:

Pomenuo sam HONDA 5 ks samo zato što mi se stvarno najviše sviđa i mislim da ima neosporan kvalitet..... :good:
Deda Zoran

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: TRAŽIM HONDA 5 KS
« Odgovor #36 poslato: 23, 09, 2011, 11:51:13 pre podne »
I ja sam valjda deo trzista...koji u ovom slucaju obara cenu tj qenja po forumu...i to je deo svakodnevnice  :lol:


Van mreže zoks

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • www.mojaladja.com
Odg: TRAŽIM HONDA 5 KS
« Odgovor #37 poslato: 25, 09, 2011, 08:01:38 pre podne »
Sto se tice cetvorotaknog motora sa 1 CILINDROM mala hp snage od Honde nemas pouzdaniji i kvalitetniji.Iskustva onih koijih imaju i servisera ne samo sa nasih prostora.Ne govorim o buci i vibraciji motora u leru koja i nisu male, i tezini oko 27 kg.Inace i ja imam takav motor kupljen nov pre par godina.Dvoumio sam se samo izmedju njega i 2 taknog tohatsu od 5 hp.ja ga koristim za ribolov na sportu2.za moje potrebe mi ne trebami jaci tj.brzi.