Autor Tema: Korita  (Pročitano 49246 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Korita
« Odgovor #30 poslato: 12, 03, 2009, 22:54:34 posle podne »
Ljudi, nemojte se ljutiti,ali ovakva plovila su malo poveci zalogaj za nas. :stop:Na fotografiji je americki tip brodova "Lobster" u prevodu "jastog" kojeg su u proslosti koristili ribari na istocnoj obali (Nova Engleska) za lov na te rakove.Predstavljeni brod nije drveni iako bi se to reklo po oblozi krmenog zrcala.Iako ima retro-look,na njemu su primenjene najnovije tehnologije u izradi "plasticnih"brodova.Duzina broda na slici je oko 35 stopa i ne moze se kupiti u Americi ispod 250.000 $. Ajte da krenemo sa necim manjim i manje slozenim! :smile:
Na sajtu gde se mogu naruciti planovi pise wood  www.nehusmarine.com/vashon :smile:
Naravno da ovakav camac nemoze biti jeftin.Nada umire poslednja! :drinks:
« Poslednja izmena: 12, 03, 2009, 23:16:17 posle podne deda »
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Korita
« Odgovor #31 poslato: 12, 03, 2009, 23:03:48 posle podne »
Evo mali dodatak.Lepota! :dance:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Admiral

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
  • Moje Malo Brodogradilište....... 063/200-396
Odg: Korita
« Odgovor #32 poslato: 12, 03, 2009, 23:05:16 posle podne »
Ok onda se vratite na http://www.devlinboat.com/topknot32.htm
i pored motora ne sme biti previse skupa.

Nije mi jasno ni koje su naj novije tehnologije. Ja se bas trudim da pratim sta se radi, narocito u komercijalnoj proizvodnji, proizvodnji malog broja komada, retro planovima, znaci svega na nivou trupa.
Koje su to nove tehnologije da bi camac od oko 8m kostao 250000.
Dobro došli u moje i Vaše Malo Brodogradilište

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Korita
« Odgovor #33 poslato: 12, 03, 2009, 23:12:58 posle podne »
Ok onda se vratite na http://www.devlinboat.com/topknot32.htm
i pored motora ne sme biti previse skupa.

Nije mi jasno ni koje su naj novije tehnologije. Ja se bas trudim da pratim sta se radi, narocito u komercijalnoj proizvodnji, proizvodnji malog broja komada, retro planovima, znaci svega na nivou trupa.
Koje su to nove tehnologije da bi camac od oko 8m kostao 250000.

Toliko kosta Linssen ali kompletno opremljen!A opremljen je bruka! :dance:
Malo me buni sto proizvodjac preporucuje motor od 150ks tj.mnogo para za motor! :dance:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Korita
« Odgovor #34 poslato: 13, 03, 2009, 01:52:23 pre podne »
ja nasao korito koje odgovara mojim zahtevima uz manje izmene (ojacanje spica i dizanje kabine za 20 cm spreman sam narednih 20 godina...

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: Korita
« Odgovor #35 poslato: 13, 03, 2009, 06:33:27 pre podne »
gde ste videli ovu ladju

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Korita
« Odgovor #36 poslato: 13, 03, 2009, 09:33:42 pre podne »
Jel ovo slikano pored Sajma, pored Banetovog i Vojkonavog brodića, fino izgleda, jel  na prodaju

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: Korita
« Odgovor #37 poslato: 13, 03, 2009, 17:47:47 posle podne »
Deda,u pravu ste,ovo jeste drveni brod od mahagonija presvucen u epoksi West sistem.Na ovom sajtu mozete videti mnooogo lobstera:
http://uk.yachtworld.com/core/listing/cache/searchResults.jsp?Ntt=lobster+boat&slim=quick&Ntk=boatsUK&searchtype=homepage&Ns=PAll_sortPrice%7C1&sm=3&cit=true&luom=127&currencyid=1005&No=0
« Poslednja izmena: 14, 03, 2009, 00:46:03 pre podne SALE NB »

Van mreže giganova

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 647
  • Pol: Muškarac
  • podsetnik sta nam sledi od evrope
Odg: Korita
« Odgovor #38 poslato: 13, 03, 2009, 19:09:08 posle podne »
Odisej popravi link. :drinks:

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: Korita
« Odgovor #39 poslato: 13, 03, 2009, 20:02:50 posle podne »
Giganova,proverio sam,link je OK.Za svaki slucaj,idi www.yachtworld.com, u prozorcetu "searc yacht" ukucaj "lobster" i izbacice ti vise od 300 lobstera. :drinks:

Van mreže Admiral

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
  • Moje Malo Brodogradilište....... 063/200-396
Odg: Korita
« Odgovor #40 poslato: 13, 03, 2009, 20:18:00 posle podne »
Nisam pogledao sve modele ali su mahom od fiberglasa. Mozda samo par od drveta. Cudno, zar ne.
Interesantno je i to da su camci mahom stariji ali sa dosta visokom cenom.
Dobro došli u moje i Vaše Malo Brodogradilište

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Korita
« Odgovor #41 poslato: 14, 03, 2009, 19:51:19 posle podne »
Ne zaleci se, korito je najjeftinija stavka broda. Dobro saberi sve prepravke, i dopravke, koje po slikama vidim da bi trebalo raditi... Onda opet farbanje...

ne kupujem ovo sa slike ali cu da ga radim sa tim merkama i pre tom projektu (neki od bruss robertsa pogledacu tacno koji je ) ... stim da pre toga mora da padnu cene zx sve troskove kao i tajminzi :)

nema zaletanja tri puta meri jednom placaj :)

aj videcu ako ima sanse da se sjurim da vidim tvoj brod pa da razmislim i u tom pravcu...

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Korita
« Odgovor #42 poslato: 22, 03, 2009, 17:37:47 posle podne »
Iverko,video sam tvoj camac u oglasima i prvo sto mi je palo na pamet je,kada bi bio moj,da uzmem brusilicu u ruke i isecem onaj sesir na krovu!!Smanjujes visinu za 20cm[ako ne i vise] nema problema sa zadrzavanjem vode i sl.! Mada bi,mozda, onda malo izgubio na formi.Kazes da bi da pecas sa njega,tada se na krovu[obicno]drizi meredov,poneki stap i ko zna sta jos a imas onaj spojler pozadi koji u tom slucaju smeta kada ti hitno zatreba meredov! :)
Sto se tice Plavog Horizonta nemam dobro misljenje o njemu!Za utehu,mislim da oni iz kapetanije imaju deal sa njim jer samo njega preporucuju a ja im odneo rukom nacrtan camac na A4 formatu sa merama bez atesta i sve uredu bilo!! :drinks:

Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Korita
« Odgovor #43 poslato: 22, 03, 2009, 18:02:35 posle podne »
Iverko, znam "jednoga" koji ima kabinaša od 8 metara i Evinrude od 50ks na njemu, a svejedno postiže samo 12-13km/h, zato što mu motor iznad 3000 obrtaja prelazi u podmornicu  :lol:.
Isto kao kod tebe!
Rekao bih da je problem u samom koritu, što će reći, samo ozbiljna prepravka cele krme i geometrije korita će dati neki rezultat.
Kao što reče čini mi se Gremlin, tako je to kod korita nacrtanih na salveti u kafani. A iz takvih nacrta se radi većina metalnih kabinaša.

Bolje vozi na pola gasa i štedi gorivo, a za sledeći čamac uzmi plastiku i glisersko korito - ali samo od nekog renomiranog proizvođača.
Ovo je naravno isključivo moje mišljenje u skladu sa mojim afinitetima. Možeš pogledati i lepog deplasmanca kod Admirala.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Korita
« Odgovor #44 poslato: 22, 03, 2009, 22:58:11 posle podne »
iverak ja sam razmsiljao o kupovini te ladje .. tada je bila 7000 evra sa staklima ako je to taj on njega nije mogao dosta dugo da proda (zadnja slika na predstavljanju , camac je stojao u garazi desno) ... ali sam se bojao korita jer je i meni kao laiku bilo jasno da tu nesto ne stima..

kod mene je kako kaze sale slucaj oranja ali iz desetog razloga :) meni je motor u kontra trimu jer majstor koji je vario nije imao pojma kako treba da stoji motor.. priznajem moja greska covek mi rekao da ce da izvari kako mu kazem jer on ne zna nista o camcima... to nam je u planu za letos da sredimo i da motor bude u ok trimu...