Autor Tema: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!  (Pročitano 15923 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #30 poslato: 05, 05, 2009, 01:21:08 pre podne »
Evo ovako:

zorter od tih beogradsko republickih prica mi se prevrce stomak, imam osecaj da ljudi iz nebeograda imaju neki kompleks, ne krivim ih i razumem ih jer su dugo bili, a i sada su u drugom planu, nazalost. Jednom sam upoznao nekog lika koji je svima govorio da je iz Hadzipopovca ili iz Kragujevca, cisto da ga ne bi zvali beoradjaninom. To sto je u svetu snaga emaila  jednaka snazi potpisa ne znaci da mi mozemo da osnujemo udruzenje na osnovu transkripta sa foruma.  Mislim da to tako nece moci. Licno bi voleo da tu skupstinu odrzimo van Beograda na nekoj cardi npr. cisto da ne bude prizvuka lokalpatriotizma. Predlozite neko mesto sa dobrom klopom i dolazim sa sve dokumentacijom. 

Kapetan ni u kom slucaju ne moze da bude pocasni clan jer pocasni clan nema pravo odlucivanja. Pozicija predsednika ne pruza neke posebne mogucnosti jer predsednik u principu parafira odluke izrsnog odbora ili skupstine i deluje u skladu sa njima. Ista je i funkcija podpredsednika. Ako Kap nema vremena da predstavlja udruzenje, da se slika i ide na sastanke, onda bi to trebalo da radi neko ko ima ozbiljan brod, poznaje ljude i ozbiljno se prihvati funkcije. Znaci Captjerry. Podpredsednik Kapetan. Ja bi licno da vodim ili ucestvujem u radu radne grupe za ekologiju i zastitu reka i priobalja, ali bih funkciju sekretara mogao da obavljam uzput, to nakon formiranja ne oduzima puno vremena.

Treba nam minimum jos 2 clana zainteresovana za izvrsni odbor, 2 za nadzorni odbor i blagajnik koji ne bi cuvao novac fizicki, vec bi pratio stanje na racunu i davao procenu mogucnosti finansiranja akcija, sobzirom da za sada nemamo prihode nemamo ni posla za tu funkciju, ali imacemo racun i neko mora da ga vodi. Ajde ljudi recite cega bi se prihvatili pa da pocnemo...

   
Posto cemo ipak osnivacku skupstinu raditi online predlazem pocetak sutra 5. maja u 21:00.

www.mojaladja.com/skupstina


Nadimak se menja tako sto ukucate /nick vaseime
[/b]
« Poslednja izmena: 05, 05, 2009, 01:34:17 pre podne Barba »
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #31 poslato: 05, 05, 2009, 08:10:35 pre podne »
Ja sam celu priču ovako shvatio: Mi pravimo tu GG da bi imali krovnu organizaciju za neke akcije, pošto valjda lepše i ozbiljnije zvuči kad se kaže GG Moja ladja, nego članovi foruma Moja ladja.com. Zvuči ozbiljnije, povlači za sobom neku registraciju i uvodi stvar oko blokade u neke legalne tokove.
Sad organizator blokade ime neko ime i prezime. Novinari imaju šta da pišu itd.
Do tog dela mogu da pratim. Da to udruženje po propisu mora da ima statut i neke organe, odbore itd. takođe prihvatam, ali smatram da je to pro forme.
Ok, znači npr. ćete mene, Zorana022 i Zokija Kacintata proglasiti članovima "odbora za Belegiške ade" I šta ćemo mi to da radimo?! Da se dubokoumno proseravamo pred nekim novinarima o tome što je neko bacio plastičnu flašu?! Da li mi treba odluka nekog odbora da bi tu istu bačenu flašu pokupio?! Ili ne smem dok odbor ne odluči! :taunt:
Kako smo krenuli, za 2 godine će GG Moja ladja da preraste u Stranku Zelenih ili slično.

Ja sam stvarno UVEK za svaku akciju koja kao rezultat ima jasan boljitak za sve nas, i druženje i zezanje u velikim količinama, znači protest protiv poreza DA, čišćenje obale DA, regata DA, svaki drugi povod za okupljanje i plovidbu koji završi sa roštiljem i zezanjem DA, politički angažman NE.
To neminovno vodi da ćemo sutra mi koji smo članovi i osnivači GG Moja ladja smatrati da vredimo nešto više od onog čamdžije koji to nije!
I eto opet podela, ti jesi, ja nisam, Members only i slično, tu se ja odjavljujem!

Izvinite , ali mene ozbiljno nervira i ova podela između 2 najveća srpska nautička foruma, koja se , koliko ja vidim, bazira samo na poslovičnom srpskom inatu, povređenom ponosu i egu, i iskreno mi je žao zbog toga, zato što sam i ja tome pridoneo. Sa uživanjem ću ploviti sa svakim, bez obzira da li ima zastavicu ovog ili nekog drugog foruma. Samo ako je kao čovek u redu. Ako nisi čovek, džabe ti i čamac i zastavica!

Znači, GG će biti osnovana, na skupštini će prisustvovati osnivači iz više od jednog grada, pa će GG biti srpsko, a ne beogradsko. Ostale "poslove" te naše grupe građana može voditi jedan čovek. Sad se registrujemo, a posle samo kad zatreba za neku akciju,sve dogovaramo svi ovde na forumu, kao i do sada. A taj predsednik će imati obavezu da to onda zapiše i odnese/pošalje gde treba. On će imati dokumentaciju kod sebe i sve ostalo što treba, a sve drugo je samo formalno-pravno slovo na papiru. Tako ja to vidim.
Znači, prihvatam da formalno budem član svakog odbora, sekretar, podpredsednik, dopredsednik, ili kafe-kuvarica, ali neću da radim ništa! Niti da se politički angažujem.

"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #32 poslato: 05, 05, 2009, 08:27:34 pre podne »
Barba, ne znam da li si me razmeo u potpunosti.Ja mislim da samo kod osnivanja udruzenja treba da budu i ljudi van Bgd-a. Normalno je da predsednik, potpredsednik, sekretar, blagaknik i jos kozna ko, treba da bude iz Bgd-a. Pa nece valjda blagajnik iz Subotice ili Kragujevca kontrolisati ziro-racun u Bgd banci. Nemem nista protiv ni da ostali (iz svih odbora) budu iz Bgd-a. Vazno je samo da osnivaci budu iz Srbije. Sta bih ja mogao biti. Otkud znam. Sediste udruzenja je BGD. Sta mogu ja iz Sapca da pomignem. Fizicki nista. Pa meni treba ceo dan da bih dosao u Bgd da nesto odlucimo ili potpisem, a radim do 15,00. Kako da dodjem. Zato ne, neka clanovi svih organa budu iz Beograda, a samo osnivaci iz cele Srbije, naravno sto vise gradova da bude zastupljeno, po mogucstvu.

@ Dule

Donekle se slazem i s tobom. Zar nam treba jos jedna "partija". Ali sta cemo kad ne zivimo u proslosti. Danas te niko ne zarezuje ni kao clana nekog sindikata, a kamoli kao pojedinca. Prilike su takve da moramo da se organizujemo da ne bi bilo "Policijo, postupi po naredjenju". Kako da blokiras Dunav, ako nisi u organizaciji. Odma bi bilo skupili se huligani i resili da zajebavaju Evropu i njihove brodove, i naravno sati "informativnih razgovora" u policiji da se otkrije ko je dao prvi ideju za blokadu i ZASTO?
Da je sve normalno i logicno u ovoj drzavi, ne bi ni bilo potrebe za udruzenjem. Slazem se da svi mi, ama bas svi, idemo na reku da se odmorimo od svakodnevice i politike, a ne da se udruzujemo u GG.
Ako su i ostali tvog misljenja, onda je bolje odustati od blokade, da ne bi neko zavrsio u zatvoru ili ne daj boze na urgentnom.
Toliko od mene, za sada. Veliki pozzzzzzzz svima.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #33 poslato: 05, 05, 2009, 08:32:14 pre podne »
Barba, jbg ja se slazem sa Duletom i formalno i neformalno...upravo je rekao sustinu onoga sto i ja mislim...objektivno i subjektivno...ideja za GG, tj. NVO se javila zato da bi pravno podupreli ono sto smo se dogovarali (bespravno :) )  da uradimo, tj. da bi protest i neke buduce akcije dobile legalnu formu a ne obrnuto...nije sustina GG vec je to sredstvo kojim obezbedjujemo sustinu a to je plovidba, pecanje, druzenje ili sta vec...i tako treba, po meni, gledati na to...
Meni je velika cast sto me je neko predlozio i drugi podrzali za admina, iako se u tu svirku ne razumem bas...takodje mi je velika cast sto se tice preds. i dacu sve od sebe da uspe ova i druge akcije kao i da nisam i tako i gledam na to...sve su to samo formalnosti...meni to govori samo jedno, da ovde imam dosta priljatelja i da ljudi imaju poverenje u ono sto pisem i mene...to je ono sto mi je najbitnije...usput, nemam ozbiljan brod (ovde ga imaju Aka,Dule Espreso, Saralida i jos par njih) tako da mislim da sam ispao po automatizmu  :smile:...
Sve ovo, sajt, forum, GG i ostalo ce imati svoju svrhu dokle god shvatamo da postoji to zbog nas...onog trenutka kad neko pocne da razmislja kako smo mi tu zbog svega toga, kada stavi sve to na prvo mesto, tog momenta se rusi cela prica i raspad svega ovoga je neizbezna sudbina...to se upravo desilo sa sajtom "NA VODI"...
sad lepo zaboravi na sve to oko teske organizacije, opusti se i uzivaj...spremi akumulatore kako bi mogao da trubis sto duze u  subotu...pozz
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #34 poslato: 05, 05, 2009, 09:17:06 pre podne »
judi vi ste ovo preozbiljno shavtaili verovatno zbog termina statut, akt o osnivanju, funkcioner bla bla bla. kakva bre politika, stranka, partija, o cemu pricate?

Najbolju definiciju kako bi to trebalo da izgleda je dao sale, samo je malo karikirao. U cemu je poenta, ne u tome da li on sme ili ne sme da pokupi plasticnu flasu vec u tome da ako neka recimo firma ispusti gomilu djubreta i pocne da truje tu istu belegisku adu o kojoj prica, kao GG mozemo da posaljemo pismo toj firmi ili novinama, mozemo to da dokumentujemo i objavimo na sajtu, a na kraju krajeva da i tamo napravimo protesni skup. Sta da on sam uradi u takvom slucaju, da pise novinama u svoje licno ime. Nema tu nikakvog folianja pred novinarima, niko nas nece ni zvati dugo dugo vremena.
Sale kad si pomenuo regatu zar ne bi bilo lose da imamo sponzora manifestacije, kad si pomenuo ciscenje obale zar ne bi bilo lose da i grad finansira akciju u izvesnoj meri. Gde u tom slucaju da ti uplate sredstva, na privatni racun  :smile: Ili je mozda bolje da Kapetan finansira sve kao i do sada. Poslednji pasus tvog posta mozda i najbolje oslikava ono sto bi postojalo.

zorter u potpunosti se slazem sa tvojom primedbom o osnivacima.

Captjerry ovo ovde se nece raspasti dokle god se drzimo osnovnog nacela sajta, a to je da je sve za dzabe, nema prodavanja magle i nema brisanja postova sa foruma zbog ne znam ni ja kakve neplacene reklame. Tako bi i neka GG funkcionisala dokle god clanovi imaju interesa da se bave njom. Ajde zivi bili pa videli kako ce da prodje taj protest bez organizacije, bez definisanih ciljeva, zahteva, predstavnika...

GG jednostavno tako funkcionise, na tom principu funkcionise i drustvo ljubitelja kornjaca, drustvenih igara, belih medveda...





"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #35 poslato: 05, 05, 2009, 09:47:24 pre podne »
Bravo Barba. Upravo tako i ja mislim. Kao pojedince ce nas progutati. A kao uredjenu grupu ljudi, samo mogu da nas postuju i respektuju. Bravo. :good: :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #36 poslato: 05, 05, 2009, 11:27:22 pre podne »
legnem i ustanem a ono srbija na forumu...
sva sreca konstruktivna srbija :)

@dule @ sale @captjerri @zorran022 @barba

svi ste u pravu ali ne citate pazljivo postove jedan drugog...
statut , oznivacki akt, skupstina to je sve PRAVNI PUT da GG zazivi... da je zakon rekao da moramo da imamo pamelu anderson za beleznicara bili bismo prisiljeni da to uradimo... niko ne trazi da umesto da smo na vodi sedimo negde i glasamo ako se to desi onda smo propali i dzaba nam zal za mirisom dvotaktola u benzinu...

GG nije POLITICKA organizacija vec:

-nacin da organizujemo akciju ciscenja i da neko sazna za to (pricali smo o gorivu, medijima i sl)
-nacin da kazemo da na Malim Vodama prolaze brodovi koji odnose zivote (prosle godine ubise coveka u malim vodama i niko nije odgovarao)
-nacin da skrenemo paznju na harac koji nam namece drzava (9. Maj)
-nacin da mozda zatrazimo da kao poljoprivrednici imam popust na gorivo (tesko da ce uspeti sanse su 0,01% ali ...)
-nacin da mozda jednog dana osnujemo marinu (i ovo je tesko, neko gradi brod 5 godina i zagradi ga a neko jos uvek odlaze pocetak...)
-nacin da trazimo da beograd dobije 3 pumpe na vodi (znam da nema sanse al da trazimo...)
-nacin da trazimo da policija ogranici skutere na savi da ne bi odletelo jos glava
-nacin da trazimo PODRSKU NA VODI (a ne da molimo boga da ne naidje brod ili barza koji ce nas samleti)
-nacin da kazemo da je voda zatrovana
-nacin da kazemo da se riblji fond unistava

-nacin da kazemo da ima nas kojima je stalo do vode


za ovih 5 meseci smo se dotakli svih ovih tema, da li je i jedna tema izasla van ovog naseg kruga pod nazivom www.mojaladja.com?

da li prosecan stanovnik srbije zna za gore navedene probleme?

Dunav, Sava, Lido, Veliko ratno ostrvo, Krivi Stojko, Male vode, Sredje vode, Bela Stena, Zasavica, Begaljicka ada, Dunavsko i Savsko svitanje, Kormorani, Smudj, Som, Keciga, Drina, Dunavac, Liman, Belegis.... oni ne mogu da dignu glas u svoju zastitu... ali mi mozemo...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #37 poslato: 05, 05, 2009, 11:56:26 pre podne »
Ja sam pre skoro 10 godina, podneo papire za osnivanje Udruženje građana u sportski bilijar klub, sve sam papire sredio sa prijatelljem pravnikom, našli se nas dvoje (2 osnivača po Zakonu), potpisali papire i ja postao predsednik kluba koji na papiru i danas postoji. Bez sednica, skupština i bilo kakvog gubljenja vremena. Ali zato imate Lice za zastupanje, konto u banci, završni račun!  :dance: Udruženje je naravno neprofitabilno i viđe od dve godine formalno ne postoji ali pravno DA! Jer je gašenje 10x komplikovanije od otvaranja.
 :diablo:

A evo zbog čega sam rekao sve ovo, nije bilo skupštine nego samo 2 potpisa!
Naravno zapisnik od 5 redova potpisao je "zapisničar".
Mislim da ljudi koji žele stim da se bave, OK što bi rekao Dule! Legaliteta radi!
Ali većina nas ipak NIKAD neće doći u BGD ni na jednu sednicu, a verovatno ni 85% Beograđana.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #38 poslato: 05, 05, 2009, 13:06:12 posle podne »
mozda je idealno resnje da ljudi koji imaju vremena, znanja i volje rade na GG a ostali da dajemo podrsku kroz akcije...
politici nema mesta na vodi , ali neki legitimni oblik mora da postoji najbezbolniji je GG

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #39 poslato: 05, 05, 2009, 16:32:38 posle podne »
Ljudi, meni se ovo opste ne dopada. Administratori sajta na manje od 12 sati pre osnivackog chata nastupaju debelo protiv cele ideje, a o tome se prica vise od nedelju dana. Zasto, ne znam, a licno smatram da nije ni vazno. Plasim se da ce nastavak kretanja u ovom pravcu dovesti do razmimoilazenja i urusavanja svega sto smo do sada napravili. Izgleda da je rano za organizovanje grupe. Mozda bi bilo bolje da sve odlozimo na neko vreme. O ovome cemo pricati veceras i bilo bi dobro da svi koji su protiv udruzivanja prisustvuju.

Pozdrav do veceras   
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #40 poslato: 05, 05, 2009, 17:53:14 posle podne »
Prvo, nisam protiv osnivanja GG, naprotiv, naš protest mora imati legalnost. Ali sam protiv toga da to razvijamo u nešto što mislim da ne pripada na vodu. Drugo, pošto sam ja prvi predložio blokadu (čini mi se), osećam se odgovornim u nekoj meri za sve ovo što je došlo posle.
Meni se čini da je jedna stvar jasna. Bez obzira na GG,NVO, biti ili ne biti, ta blokada će se desiti.
Ljudi će iz svih marina isploviti i doći na Ušće!
Da protestvuju protiv ovog novog nameta! To je razlog. Biće novinara tamo. Šta ćemo im reći? Mi nećemo da plaćamo porez!
Ako tako nastupimo, svima ćemo im odmah videti pete! A porez ćemo platiti, milom ili silom.

Predlažem da se manemo bespotrebne i beskorisne rasprave i da probamo da definišemo naše zahteve. Šta mi to hoćemo?

Moj predlog je sledeći:
Tražimo da porez na rekreaciona plovila do 15m dužine, bez obzira na snagu motora, ostane kao do sada, a da se drakonski poveća za sve brodove preko te mere.
Ili: Tražimo da se ukine porez na sva rekreaciona plovila do ?5; 7; 10m ?( treba definisati) dužine, a da se zauzvrat uvede obavezno osiguranje plovila, kao na autima.
Pa da država ima nešto od PDV-a, a mi nešto kad ti klinac sa skuterom odvali motor.
Da predložimo da država drakonski kazni sve firme zagađivače reka i sve koji su bespravno uzurpirali obale, ili iste nasipaju bez mere i dozvole.
Da se tim i takvim firmama odreže kazneni porez sve dok ne postanu čisti! I da se tako napuni budžet.

To mora biti tema ili sada ili večeras na skupštini. Dajte vaše predloge.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #41 poslato: 05, 05, 2009, 18:02:40 posle podne »
Mozda mozemo da predlozimo i sledece: plovila kategorizovati po duzini 5-10m,10-15m i preko 15m a unutar svake kategorije napraviti podelu po jacini motora.Usput,nemojmo se sada ponasati kako ne treba!Verujte da je forum stekao neki ugled i postovanje!!!O nama se lepo prica i to po svaku cenu treba sacuvati!!! :stop:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #42 poslato: 05, 05, 2009, 18:35:55 posle podne »
Apatinska Marina je krcata čamcima između 5 i 6.5m bez i sa kabinom, motori od T4 do 25ks, od čega Yamaha 15ks čini 50%.
Čamaca sa kabinom preko 7m ima 10-tak, ali retko koja prelazi 10m. Agregati na tim čamcima su od 30-70ks.
Ekskluzivnih jahti NEMA.

P.S. i samo još jedan osvrt na GG, jednostavno su KAPETAN, Barba, CaptJerry i još eventualno par vas trebalo da ispotpisuju tih 7-8 papira i gotova stvar.
Manite se igranja demokratije i samoupravljanja. Lepo uradite i svi sretni.
 :dance: :good: :dance: :good:
 :drinks:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #43 poslato: 05, 05, 2009, 18:43:00 posle podne »
Mozda mozemo da predlozimo i sledece: plovila kategorizovati po duzini 5-10m,10-15m i preko 15m a unutar svake kategorije napraviti podelu po jacini motora.Usput,nemojmo se sada ponasati kako ne treba!Verujte da je forum stekao neki ugled i postovanje!!!O nama se lepo prica i to po svaku cenu treba sacuvati!!! :stop:

deda, tu kategorizaciju su oni već napravili. Mi bi sad trebali reći koliko nam nije mnogo da plaćamo.
Evo kladim se da se nećemo uspeti dogovoriti ni za jednu kategoriju, a oni su napravili dvadesetak!!!
Pazi ovo:

Ovaj košta 2600€
a ovaj

26.000 €
nakači im motor od 25ks i plaćaš isti porez. To, po meni, nije u redu.
Ako već treba praviti neke kategorije, ja bih radije pravio kategorizaciju prema vrednosti plovila, to je ipak nešto što odražava ekonomsku snagu
svakog od nas. Pa se odreže neki procenat i toliko plaćaš. I onda je svima isto i svi smo jednako oštećeni.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: ORGANIZACIJA 9.MAJ BLOKADA DUNAVA Moja Ladja !!!!
« Odgovor #44 poslato: 05, 05, 2009, 19:13:21 posle podne »
Mislim da je Sale pogodio smisao. Kategorizacija VLADE je očajna i nepravedna.
Ja i dalje ne vidim šta se događa sa jahtama od 100+ hiljada evra?
Ovo ispade da je namet na ljubitelje čamaca (nižu) i srednju klasu!
Visoka opet oslobodjena poreza...  :this: