Autor Tema: farbanje- potreban savet  (Pročitano 2794 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže pedjaa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
farbanje- potreban savet
« poslato: 31, 08, 2011, 16:37:15 posle podne »
treba mi pomoc.premazao cam dno camca sa 2 sloja epoxi temeljne boje dali mogu preko nje farbati obicnom temeljnom pa obicnim lakom jar sam cuo da je epoxi boja na nitrobazi i da ne idu zajedno.i dali je to dovoljno zastite jer sam ostao bez centa za te skupe farbe poz
« Poslednja izmena: 24, 03, 2012, 17:57:16 posle podne IKA »

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: farbanje
« Odgovor #1 poslato: 31, 08, 2011, 18:19:12 posle podne »
treba mi pomoc.premazao cam dno camca sa 2 sloja epoxi temeljne boje dali mogu preko nje farbati obicnom temeljnom pa obicnim lakom jar sam cuo da je epoxi boja na nitrobazi i da ne idu zajedno.i dali je to dovoljno zastite jer sam ostao bez centa za te skupe farbe poz

Ako si koristio dvo komponetni epoxi osnovni preko nje za podvodni deo moraš da mažeš epoksi katran a za nadvodni deo poliuretanski lak. Koliko ja znam epoksi osnovni nikako nije na nitro bazi već mu je osnova kako mu i ime kaže epoxi. Dvo komponetna osnovna će razbiti jednokomponetni premaz koji namažeš pa nećeš ništa uraditi već ćeš ponovo sve morati da radiš pri čemu ćeš lađu već spustiti u vodu. Ako si već krenuo da radiš kako treba onda se stisni pa završi kako treba - to ti je što ti je :). Tako zaštićena lađa bi trebalo da bude dobro i kvalitetno zaštićena.

Usput kapetane Pedja ovde je red da se malo predstaviš drugarima pa tek onda nešto pitaš ali svakako dobrodošao :drinks:

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: farbanje
« Odgovor #2 poslato: 31, 08, 2011, 18:39:44 posle podne »
Te bravure su mi jako poznate , al ajd da ti dam savet.Ako si već prešao dno sa dva sloja epoksi osnovnom dodaj još jedino epoksi katran ,drugo ime balastin, bar kad je zorka u pitanju,i tako nećeš napraviti nikakvu štetu.sa idejom koju si naveo štetu ćeš naneti sebi prilikom sledećeg farbanja.Dobar deo te ;obične ; farbe će se oguliti ali će nešto i ostati pa će to što ostane praviti problem za bilo koji drugi sloj farbe.
Balastin je konzerva od 3kg i košta oko 3000din.Košta i obična tako da nije nešto nedostižno skupo.To se odnosi na podvodni deo čamca , za ono iznad vode radi kako hoćeš .Nećeš biti ni prvi ni poslednji koji je farbao farbom za radijatore. E sad što ćeš jednog dana reći ;..bote ko te farbao , to je već druga priča :tenk:

Van mreže pedjaa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Odg: farbanje
« Odgovor #3 poslato: 02, 09, 2011, 15:31:25 posle podne »
Ljudi hvala vam.Ja sam iz Podgorice,camac imam po prvi put,a pecanje obozavam.Covjek mi je da kazem uvalio camac sa jakom korozijom na ivicama dna,a ja  sam to vidio tek kad sam ga otkinuo na pola da ga malo prosirim.tako da sam dusu ispustio da ga oslajfujem i iskrpim.Sam sam to radio po prvi put pa cu vam javiti kako plovi :stop: za nedelju dana.ako se ne javim onda  :suicide:

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: farbanje
« Odgovor #4 poslato: 02, 09, 2011, 18:11:26 posle podne »
Ljudi hvala vam.Ja sam iz Podgorice,camac imam po prvi put,a pecanje obozavam.Covjek mi je da kazem uvalio camac sa jakom korozijom na ivicama dna,a ja  sam to vidio tek kad sam ga otkinuo na pola da ga malo prosirim.tako da sam dusu ispustio da ga oslajfujem i iskrpim.Sam sam to radio po prvi put pa cu vam javiti kako plovi :stop: za nedelju dana.ako se ne javim onda  :suicide:
Pa kako ti ga uvali crni Pedjaa?DJe si gledao kad si trgovao?Ajd slikaj i stavi neku sliku da vidimo to čudo..  :stop: Kolko si platio taj čamac?

Van mreže pedjaa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 3
  • www.mojaladja.com
Odg: farbanje
« Odgovor #5 poslato: 06, 09, 2011, 10:20:58 pre podne »
jbg prvi put kupujem pa pojma nisam imao a i rupice cu se pojavile kad sam ga oslajfovao.stavicu slike.