Autor Tema: Reka Tisa od izvora pa na dalje ...  (Pročitano 20396 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Reka Tisa od izvora pa na dalje ...
« Odgovor #30 poslato: 15, 12, 2012, 17:40:34 posle podne »
Ajde ,druze, pobacaj te slike  i napisi koju rijec. Ja sam spreman da krenem u takvu avanturu pa bi mi bas pomoglo tvoje iskustvo. Jel bas mora tih 45 dana ? Kakvo je iskustvo sa onolikim prevodnicama? Vezovi u putu? Milion pitanja. Ja ne znam da li je to tebi posao(dovozenje ladji ) ali se nadam savjetima da kojima bi sigurno pomogao.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Reka Tisa od izvora pa na dalje ...
« Odgovor #31 poslato: 15, 12, 2012, 18:18:37 posle podne »
*
Dobar dan gospodo forumasi  114

Vec je sedma godina, kao bar nekoliko puta godisnje presecam kolima Madjarsku i time na putu i reku Tisu i nekoliko njenih kanala. Ja i moja supruga Ljilja, svaki put smanjimo brzinu kretanja preko mostova na Tisi i kanalima i svaki put gledamo tu lepotu i zaricemo se da cemo jednom ploviti, to jest proci tu ispod tih mostova.  ok

Sto se tice tacnih informacija, mi smo najdalje presecali reku Tisu, preko mosta u mestu Zahoni u Madjarskoj, a preko mosta prelazimo u naselje Cop u Ukrainu. Sve do Zahonija, Tisa je predivno mirna ravnicarska reka, vrlo slicnih zivopisnih obala kao i kroz nasu Srbiju.

Tamo dalje, samo informativno znam, da zbog Karpatskih venacnih  planina, skrece u Rumuniju i da se tamo ustvari formira iz nekoliko reka. Za Vas gospodine zastupnik, s obzirom da trazite mirnu vodu sa prelepim obalama, svesrdno Vam predlazem turu od Zahonija do Vaseg i naseg Beceja. Malo li je !?

Pozdrav  114
I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže moma-stosic222

  • Opaki rečni podnevni dremljivac
  • ***
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Reka Tisa od izvora pa na dalje ...
« Odgovor #32 poslato: 15, 12, 2012, 18:28:16 posle podne »
*
 114 Jos samo informacija za gospodina poljo !

Plovnost Tise do Zahonija je takva da ja sa Sevom od 12,5 X 4,0 metara i gazom od 1, 0 metara sa osovinskim vodom i elisom, "ladno" prolazim ! A do sada sam plovio kroz Madjarsku do Congrada.

Pozdrav  114
I bilo je i trajalo je. I svi bi da se ponovi, a ono traje i bez da se desi ... !

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Reka Tisa od izvora pa na dalje ...
« Odgovor #33 poslato: 15, 12, 2012, 19:08:14 posle podne »
Hvala gosn Momo . Ja sam ,onako meni svojstveno , bez gledanja napisao post vezan za jednu recenicu a ne za citav odjeljak u kome sam postovao. Molio sam informacije o dolasku vodom iz Holandije .
Plovidba kanalima i Tisom je projekat koji dolazi netom poslije toga.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže mosha

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 18
  • www.mojaladja.com
Odg: Reka Tisa od izvora pa na dalje ...
« Odgovor #34 poslato: 14, 07, 2013, 21:28:12 posle podne »
U toku naredne nedelje, imacete priliku da procitate kompletnu reportazu o putu od Amsterdama do Zrenjanina (sa sve fotkama) a nakon toga i kompletan dnevnik puta po Tisi