Autor Tema: Kosava i Jedrenje - 18, 19 i 20 Avgusrt 2011  (Pročitano 2255 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Kosava i Jedrenje - 18, 19 i 20 Avgusrt 2011
« poslato: 29, 08, 2011, 09:46:02 pre podne »
Predivan vikend je iza nas , kosava je duvala oko 30 km na sat sa naletima do 50 km na sat ... Nije bilo da se plovi osim ako nemate V korito , mada sam cuo da dobar deo sa V koritom nije smeo da promoli nos zbog uraganskih talasa od pola metra  :taunt: :taunt: :taunt:

Posto je kum dosao iz Sarajeva resimo da ostavimo zene da se ispricaju i cuvaju decu a mi izletesmo malo na Dunav i kosavu ...

Epilog cele price je malo pocepan FLOK ali sredicemo to sto skorije :)

Brzine uzvodne plovile sa flokom su se kretale od 8-11 km na sat , Glavno jedro nisam dizao jer nije bilo razloga i ovako sa flokom sam se naginjao toliko da je malo falilo da voda predje ivicu , ok ne bi to stetilo jedrilici ali nisam bio sam pa nisam hteo ni da rizikujem ...

Pojasevi su bili obavezni !!!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kosava i Jedrenje - 18, 19 i 20 Avgusrt 2011
« Odgovor #1 poslato: 29, 08, 2011, 09:47:26 pre podne »
















Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Odg: Kosava i Jedrenje - 18, 19 i 20 Avgusrt 2011
« Odgovor #2 poslato: 17, 12, 2011, 01:52:21 pre podne »
Mesechar i ja  plovili smo Dunavom prema Malim vodama niz Dunav tih dana. U delu oko Luke Beograd i oko Pancevackog mosta talasi su bili prilicno veseli ( formirali su kreste). U varijanti plovidbe u vetar i niz vetar( u talase) nije bilo nikakvih problema, bar ovima sa jacim zelucem al pri okretanju bilo je ozbiljnijih ljuljanja kad smo se na trenutak u par navrata nasli bokom u talase. Srecom nista se ozbiljno nije desilo osim jaceg ljuljanja. Interesuje me dal postoji neka procedura u tim situacijama kad je potrebnoo napraviti zaokret? Sta je najpametnije uraditi u situacijama kad su talasi ozbiljniji od ove situacije? Veci luk zaokreta ili manji....?
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kosava i Jedrenje - 18, 19 i 20 Avgusrt 2011
« Odgovor #3 poslato: 17, 12, 2011, 09:42:24 pre podne »
zoran ima teoriju da ti je najbolji pokazatelj da li treba ili ne da to uradis boja gaca , i izgleda da ima pravo ... inace ja bih to radio u sistemu parabole



sto ne znaci da je tacno ali najmanje zivaca gubis, i nikako tamo kod mosta posto je tu puno virova i drugih pizdarija zbog stubova...