E, ovako treba... > Radio stanice...

Radio-amaterski repetitori

(1/3) > >>

YU1TTN:
Pozdrav svima!

Pozivam sve radio-amatere sa foruma MojaLadja da posete sajt o radio-amaterskim repetitorima u Srbiji ali i ostalim ex Yu republikama. Adresa je http://ham.pirot.org/

Ukoliko uočite da je neki od podataka netačan, kontaktirajte me kako bi to ispravio.


73 & GL

Filip YU1TTN

Kapetan:
nije bas tema al bi bilo dobro da nam das objasnjenje kako poloziti za 2 metra posto je tu marine band :)

YU1TTN:
Koliko znam dozvola za rad na marine bandu se traži od kapetanije. Kod njih se polaže neka vrsta ispita (dosta lakša od ispita SRS-a), i nakon toga dobijate dozvolu od Ratela da možete da koristite marine band.

Savez Radioamatera Srbije izdaje isključivo licence-dozvole za rad na amaterskim opsezima.
Konkretno na 2m amateri su kod nas od 144 - 146 MHz, te sa njom ‚‚ne može‚‚ da se radi i na marine bandu.

Ustvari može, ako uređaj ima predaju tamo, ali nije legalno  :nono:


73
Filip YU1TTN

Kapetan:
ja bio u ratelu kada sam kupio malo "jacu" stanicu koja porkiva marine band... rekli mi polazi za amatera na 2 metra i plati nam 3000 dinara godisnje (recimo toliko) i to je to , ako te neko zaustavi reci da si radio amater pokazi papire i pici dalje ... eto tako mi rekose...

YU1TTN:
To se tako ne radi :)
Možda ti je rekao da polažeš za radio amatera, ako stanica pokriva i taj deo opsega. Ali radio-amaterska dozvola ne važi za marine band..

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju