Autor Tema: Radiostanica - punjenje  (Pročitano 17136 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Radiostanica - punjenje
« Odgovor #15 poslato: 15, 01, 2011, 10:47:52 pre podne »
slazem se al da sam rekao to ti je "klasican treshhold" tek bi onda bilo podpitanja , zbog takvih cepidlaka kao ti  :taunt: :taunt: :taunt: sam i pisao ove komentare u zagrdama koje post cine tacnim  :taunt: :taunt: :taunt:

Kad nesto objasnjavamo moramo biti precizni. :taunt: :taunt: :taunt:

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: Radiostanica - punjenje
« Odgovor #16 poslato: 15, 01, 2011, 11:46:11 pre podne »
Nego, šta je to "squelch" i kako se to podešava na mojoj stanici?
Koliko sam video, imam potenciometar za uključivanje/isključivanje i podešavanje jačine i drugi za izbor kanala. Postoje još neki tasteri koji se programiraju za razne funkcije ali za sve to potrebne su neke stvari koje ja nemam...
[/quote]

LSI kod te Vase motorole GP340 nazovi squelch je na gornjem dugmetu sa leve strane, zadrzite ga par sekundi i cucete sustanje a sa njim i stanice koje su slabije i  koje ne prolaze.Ponovnim pritiskom na dugme vracate na staro stanje.A za svaki slucaj i uputstvo:
http://www.co-channel.co.uk/files/U42465_gp340_manual.pdf?PHPSESSID=a4b809a9835a51082d5ef9e5d14a8caa

Van mreže YU1TTN

  • Filip Hristov
  • Moderator
  • Mornar
  • *****
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • YU1TTN
    • Radio-amaterski repetitori
Odg: Radiostanica - punjenje
« Odgovor #17 poslato: 01, 07, 2011, 23:10:52 posle podne »
Jedna napomena, nemora kod svake Motorole GP340 da se squelch uključuje i isključuje na gornjem bočnom tasteru. Ta opcija se podešava prilikom programiranja uređaja, i moguće je da se stavi na bilo koji od bočnih tastera, uključujući i narandžasti emergency taster.

Što se tiče indikacije punjenja, na svakom Motorolinom punjaču postoji LED koja menja boje i način svetljenja zavisno od faze punjenja. Baterija je 90% puna kada je LED zelene boje i trepti, baterija puna 100% kada je LED zelene boje ali svetli kontinualno.


73,
YU1TTN
Sve za Motorolu na jednom mestu - 065 463 000 4 | Karta radio-amaterskih repetitora | moj YouTube kanal

Van mreže YU1TTN

  • Filip Hristov
  • Moderator
  • Mornar
  • *****
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • YU1TTN
    • Radio-amaterski repetitori
Odg: Radiostanica - punjenje
« Odgovor #18 poslato: 01, 07, 2011, 23:18:50 posle podne »
Evo kako konkretno izgleda ta opcija

Sve za Motorolu na jednom mestu - 065 463 000 4 | Karta radio-amaterskih repetitora | moj YouTube kanal