Autor Tema: Pozdrav svima  (Pročitano 5778 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže milePajser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #15 poslato: 29, 08, 2011, 04:19:47 pre podne »
Zdravo svima, drago mi je što mislite da je blago v prava stvar za dunav, tako će i biti.

Odisej i Sale vidim da imate svoja misljenja. Razgovarao sam danas sa poznanikom koji pravi pontone za avione, malo smo diskutovali matematiku i dosli do zaključka da je eposki u kombinaciji sa platnima vrhunski dobra stvar, ali na žalost i preskupa akcija ako će pismeno da se odradi pogotovo za ovakav čamac bez ikakvih ambicija ka brzini.

Stvar je rešena, lim 2mm, a razliku para mudro uložiti u pivo i gorivo, ma uživancija.

Za saleta: pajser je pošalica sa posla, ima veze sa mojom krilaticom "ako ne uspeš iz prve, koristi veći čekić" :)

Hvala svima na savetima, uz malo sreće vidimo se sledeće sezone na dunavu :slow_en: odoh da spavam, teška noć :drinks:


Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #16 poslato: 29, 08, 2011, 07:21:54 pre podne »

Stvar je rešena, lim 2mm, a razliku para mudro uložiti u pivo i gorivo, ma uživancija.


Dobro došao.   :)

Mudra odluka, što se izbora materijala tiče.  :good:

Za deo o utrošku razlike para, nisam baš siguran...    :nono:

Izgleda da u startu potpadaš pod uticaj sila mraka i haosa na ovom sajtu.  :diablo:

Neće me čuditi ako te iduće godine zateknem sa tim i takvim elementima na nekom dunavskom ostrvu kako se, jadan, boriš protiv gladi, žeđi i hladnoće.  :lol:

Ja sam te na vreme upozorio, a ti dalje vidi šta ćeš i kako ćeš... :taunt:   :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #17 poslato: 29, 08, 2011, 07:51:51 pre podne »
Pozdravljam odluku, ali bih ti preporučio ipak malo deblji lim (2,5 ili3mm). Razlika u težini neće bitno uticati na ostale karakteristike, ali dobijaš dosta na čvrstini trupa, pogotovo što planiraš i kabinu.
Što se plovidbe tiče, pošto imaš mali motor, mnogo bitnije je da se napravi lepo oblikovano i plovno korito.
Brzina ti postane važna kad se vraćaš uzvodno kući, krene neko nevreme, a tvoj čamac neće brže od 5-6Km/h  :taunt:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #18 poslato: 29, 08, 2011, 10:32:04 pre podne »
Dobro došao  :drinks:
Dunav je moje more.....

Van mreže andrijapajic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
  • Uglavnom bezopasan...
    • Breeze
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #19 poslato: 29, 08, 2011, 14:05:56 posle podne »
slazem se da je daleko vaznije da se pozabavis oblikom korita, nego tezinom, jer ce to uglavnom mnogo vise uticati na perofrmanse nego 20-30% razlike u tezini

Van mreže milePajser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #20 poslato: 29, 08, 2011, 14:52:48 posle podne »

Pozdravljam odluku, ali bih ti preporučio ipak malo deblji lim (2,5 ili3mm). Razlika u težini neće bitno uticati na ostale karakteristike, ali dobijaš dosta na čvrstini trupa, pogotovo što planiraš i kabinu.
Što se plovidbe tiče, pošto imaš mali motor, mnogo bitnije je da se napravi lepo oblikovano i plovno korito.
Brzina ti postane važna kad se vraćaš uzvodno kući, krene neko nevreme, a tvoj čamac neće brže od 5-6Km/h  :taunt:

slazem se da je daleko vaznije da se pozabavis oblikom korita, nego tezinom, jer ce to uglavnom mnogo vise uticati na perofrmanse nego 20-30% razlike u tezini

Čekajte ljudi sad sam zbunjen, pa jel mi dobro ovo blago v korito ili nije?

Inače 5-6 km/h i nije tako strašno uzvodno po dunavu ako se misli na cetvorku, jel je kod prijatelja to bila brzna sa jonsonom 40 doduše na brodiću "salsa" teškom cca 3,5 tone. Ne planiram da se zadržim na cetvorki al za sada samo to imam želja mi je neki japanac 4-stroke 9.9.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #21 poslato: 30, 08, 2011, 09:44:14 pre podne »
Blago V je dobro, ako se dobro napravi!
Taj tvoj prijatelj sa brodićem Salsa je dobar primer. To korito očigledno ima ozbiljne mane, čim je sa tako snažnim motorom toliko sporo.
Uzvodno 5-6Km/h jeste STRAŠNO, pitaj Kapetana!  :lol:

Evo za poređenje, brodić "Jelena", dužine oko 9 m, težak takođe 3-4 tone, sa Hondom 7,5ks, uzvodno je išao oko 7km/h. 
Korito je blago V i to ne neko po skupom projektu, već rad našeg "kućnog" majstora Zokija Kacintate.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #22 poslato: 30, 08, 2011, 13:00:54 posle podne »
Čekajte ljudi sad sam zbunjen, pa jel mi dobro ovo blago v korito ili nije?

Inače 5-6 km/h i nije tako strašno uzvodno po dunavu ako se misli na cetvorku, jel je kod prijatelja to bila brzna sa jonsonom 40 doduše na brodiću "salsa" teškom cca 3,5 tone. Ne planiram da se zadržim na cetvorki al za sada samo to imam želja mi je neki japanac 4-stroke 9.9.

blago V je odlicno za Dunav to nemoj da te brine , ako sam dobro razumeo hoces da pravis neku siklju sa kabinicom, ukoliko uzimas 9,9 nemoj teretnu vec obicnu jednostavno neces imati potrebe za teretnom, ako uzmes jaci motor siklja ima tendenciju da ide brze bliza je gliseru nego deplasmancu

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #23 poslato: 30, 08, 2011, 14:01:46 posle podne »
Čekajte ljudi sad sam zbunjen, pa jel mi dobro ovo blago v korito ili nije?

Inače 5-6 km/h i nije tako strašno uzvodno po dunavu ako se misli na cetvorku, jel je kod prijatelja to bila brzna sa jonsonom 40 doduše na brodiću "salsa" teškom cca 3,5 tone. Ne planiram da se zadržim na cetvorki al za sada samo to imam želja mi je neki japanac 4-stroke 9.9.

blago V je odlicno za Dunav to nemoj da te brine , ako sam dobro razumeo hoces da pravis neku siklju sa kabinicom, ukoliko uzimas 9,9 nemoj teretnu vec obicnu jednostavno neces imati potrebe za teretnom, ako uzmes jaci motor siklja ima tendenciju da ide brze bliza je gliseru nego deplasmancu
A koja je forma korita najbolja za Dunavske talase?  :stop: A da je stabilno za pecanje..  :superstition:  i da glisira sa 25 do 30 ks..  :new_russian:

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #24 poslato: 30, 08, 2011, 15:07:02 posle podne »
Negovane ,tesko je sve to uklopiti u jedno i da budu maksimalno ispostovane sve karakteristike koje si naveo.Ali to bi trebalo da bude neki camac sa blagim V koritom od lima 2mm sa duzinom izmedju 5,5 i 6m a sirinom u tabanu oko 1,4 - 1,5 m i dubinom stranice 0,55m . red velicina to je tesko negde oko 250-300 kg u zavisnosti koliko imas pregrada i koliko si cesto stavljao ojacanja (egije).Naravno korito nesme da ima patosni svans u zadnjem delu nego da je ravno a svans samo da ima u bokovima i da je napred malo spicastiji . To je neko moje vidjenje onoga u cemu sam se do sada vozio a da proba da zadovolji sve ono sto si ti naveo.
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #25 poslato: 30, 08, 2011, 15:20:26 posle podne »
Negovane ,tesko je sve to uklopiti u jedno i da budu maksimalno ispostovane sve karakteristike koje si naveo.Ali to bi trebalo da bude neki camac sa blagim V koritom od lima 2mm sa duzinom izmedju 5,5 i 6m a sirinom u tabanu oko 1,4 - 1,5 m i dubinom stranice 0,55m . red velicina to je tesko negde oko 250-300 kg u zavisnosti koliko imas pregrada i koliko si cesto stavljao ojacanja (egije).Naravno korito nesme da ima patosni svans u zadnjem delu nego da je ravno a svans samo da ima u bokovima i da je napred malo spicastiji . To je neko moje vidjenje onoga u cemu sam se do sada vozio a da proba da zadovolji sve ono sto si ti naveo.
Možda naprijed blago V a u zadnjem dijelu da predje u ravno dno zbog glisiranja..   :smile:

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #26 poslato: 30, 08, 2011, 18:02:54 posle podne »
Pa tako nesto slazem se ali treba voditi racuna o tezini .jer to jeste super za aluminijum ali ako se pretera sa tezinom u metalu (sto kaze nas prijatelj kempi snaga uzgona je mala  :lol: ) . Ma za tacnu matematiku to mora da uradi covek koji je skolovan za to mi samo mozemo ...(da idemo na nošu) :taunt:
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #27 poslato: 30, 08, 2011, 18:22:53 posle podne »
Pa tako nesto slazem se ali treba voditi racuna o tezini .jer to jeste super za aluminijum ali ako se pretera sa tezinom u metalu (sto kaze nas prijatelj kempi snaga uzgona je mala  :lol: ) . Ma za tacnu matematiku to mora da uradi covek koji je skolovan za to mi samo mozemo ...(da idemo na nošu) :taunt:
Pa pojačamo konjicu pod haubom,pa će se snaga uzgona povećati..   :yahoo:  ima da se gone i uzgone..   :party:

Van mreže milePajser

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 12
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #28 poslato: 01, 09, 2011, 22:48:18 posle podne »
Ludi ja sam konkretno mislio na ovo korito: http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=3120 , da ga teram po Dunavu sa cetvorkom pa mozda nekad da se pazari neki bolji motor:)


Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Pozdrav svima
« Odgovor #29 poslato: 02, 09, 2011, 19:43:31 posle podne »
Dobro dosao ,jedan savet NE SLUSAJ ove badavadzije sa foruma ima da te zalude totalno
svako ima svoje misljenje i misli da je njegovo najpametnije,nego sam pravi kako si zamislio... :slow_en: :drinks:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje