Autor Tema: Instrument za proveru debljine lima  (Pročitano 7426 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže jakutija

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Instrument za proveru debljine lima
« Odgovor #15 poslato: 16, 01, 2013, 20:15:46 posle podne »
jakutija slobodno stavi cene telefon i slicno , reklamiranje na sajtu je dozvoljeno i pozeljno!

sta znaci 200mm , moze d ameri 20 cm celika sa kolikom greskom ?
Da, meri do 200mm celika. Rezolucija je 0,1mm. Moze da meri i plastiku i staklo i svasta jos.
Tel. 065-5321-660, Milan
Merenje je 3000din, ako je u pitanju Sava do Ostruznice i Dunav od Zemuna do Visnjice, ako je negde dalje malo je vise zbog goriva i vremena.

Van mreže jakutija

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Instrument za proveru debljine lima
« Odgovor #16 poslato: 16, 01, 2013, 20:27:44 posle podne »
pošto su najkritičnija mesta uvek na samoj vodenoj liniji da li je moguće brod opteretiti sa jedne strane pa sa spoljne strane izvršiti merenje pa onda sa druge strane. Ja imam mali kran pa mogu pomoću njega da ga ozbiljno nagnem
Moguce je na taj nacin izmeriti spolja. Tada je potrebno na mestima merenja skinuti naslage boje i blago prebrusiti. Kada su prisutni krateri od korozije tada su moguce greske kada se meri jer sonda je precnika 15mm i moze da pokrije nekoliko sitnih kratera, u tom slucaju dolazi do greske, zato je bolje merenje iznutra gde je uvek ravnija povrsina. Kada bi prebrusili mesto merenja do ravne povrsine tada bi ilo tacno merenje. Narucio sam manju sondu pre 2 meseca i jos je nema ni proizvodjac. Obecali si da ce poslati cim bude bilo, ni sami neznaju kada.