Autor Tema: MOLIM ZA ODGOVOR...  (Pročitano 5228 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže senior

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
MOLIM ZA ODGOVOR...
« poslato: 16, 08, 2011, 14:54:30 posle podne »
Postovanje i pozdrav svim ljudima dobre volje i ljubiteljima vode i plovidbe !!!

Kao nov clan ovog divnog i poucnog foruma, zelim sve da Vas pozdravim i pozelim sve najbolje...Zamolio bih Vas za jednu informaciju, ali TACNU I PRECIZNU. Gledao sam odeljak o restauraciji plasticnih camaca i zaista se odusevio kako su ljudi to odradjivali...S obzirom da i mene ceka slican poslic, zamolio bih da mi napisete koji je tacno model ELAN-ovog camca u pitanju...Evo i linka:
http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=902.0
Moj camac je identican, ali ja ne znam koji je model u pitanju ( duzina je nesto oko 3.5m ), jer nazalost nikad nije registrovan, pa nema ni plovidbenu dozvolu...

Ako neko zna, nebi bilo lose da napise kako funkcionise kada zelim da registrujem camac, a do sada nije bio...
Hvala Vam svima unapred na odgovorima, i da nekog ne zbuni moje ime senior - ipak sam ja u ovoj oblasti jos uvek veliki JUNIOR  :preved:   UZDRAVLJE !!!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #1 poslato: 16, 08, 2011, 15:30:08 posle podne »
Seniore, želim vam toplu dobrodošlicu u naše društvo.

O tipu vaše ladje će pisati neko drugi - ja bih malo u vezi registracije.

Nisam video iz vaše poruke gde živite i gde nameravate da registrujete čamac ali u načelu registraciju ćete moći da obavite na sledeći način:

- potrebno je da imate ugovor o kupovini čamca, overen od nadležnog organa
- potvrdu da je plaćen porez prilikom kupoprodaje čamca.

Sa tim papirima idete u najbližu kapetaniju i podnosite zahtev za registraciju. Oni vam kažu kada da dopremite čamac do kapetanije (vodom, naprikolici...) kako bi izvršili pregled čamca. Ili dogovorite da oni dodju do vaše lokacije i pogledaju čamac na licu mesta.
Ako je sve u redu, ostaje da uplatite iznos koji vam obračunaju i to bi u najkraćem bilo to.

Medjutim, velika je verovatnoća da nemate ugovor o kupovini, a rekli ste da nije ni bio registrovan, tako da nemate ni kopiju stare plovidbene dozvole.

Do skora je bilo moguće uraditi registraciju čamaca iz samogradnje, medjutim, mislim da se sada zahteva uverenje proizvodjača koji je registrovan za proizvodnju, koji ima kalup i ostalo - da skratim, plasični čamac ne možete registrovati kao samogradnju.

Ukoliko znate da čamac u prošlosti nije bio ukraden onda postoje načini, o kojima ne bih ovako javno, pa na kraju ipak imate registrovan čamac ali bitno je da dokažete da je vaš. U ovoj zemlji se sve može ako znate kako i imate s kim.

Nadam se da sam dovoljno jasan, a ako ima nešto u mom odgovoru što nije u skladu sa važećim propisima i trenutnom situacijom, očekujem da će me neko već ispraviti.

Srećno!

Van mreže senior

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #2 poslato: 16, 08, 2011, 15:45:26 posle podne »
LSI, hvala Vam najlepse na dobrodoslici i brzom odgovoru...Potpuno mi je jasan Vas odgovor, ali kao sto rekoh ja sam nazalost u ovome jos uvek poprilican JUNIOR, pa i u vezi tih stvari, tj.iznalazenja resenja...Siguran sam da ste me razumeli...Ali snaci cu se valjda vec nekako...Inace iz Beograda sam, ali naravno da se ne bih ljutio kada bi na camcu stajale oznake recimo komsija Pancevaca ili neke druge... :) I da, potpuno je sigurno da camac nije ukraden, tj, sigurno je " cist ", sto bi se reklo...Kupljen je na aukciji, stari porodicni camac, ali iz manje sredine - pa nikada nije bilo potrebe za registrovanjem. Nije problem i da se napravi sa ljudima neki tip kupo-prodajnog ugovora, ili njihova izjava overena u opstini...Sve je to izvodljivo.
Hvala jos jednom i ziveli !!!

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #3 poslato: 16, 08, 2011, 19:35:34 posle podne »
dobro došao  :drinks:
Dunav je moje more.....

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #4 poslato: 16, 08, 2011, 20:37:56 posle podne »
Dobrodošli!

Što se čamca tiče, da li ste sigurni da je u pitanju Elan? Možda Elan 401, ali ako kažete da je čamac dugačak svega 3,5m, onda nije.

Što se registracije tiče, kao dokaz o vlasništvu su vam dovoljni dokumenti ( račun ) sa te aukcije.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #5 poslato: 16, 08, 2011, 20:55:59 posle podne »
 :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #6 poslato: 16, 08, 2011, 22:28:46 posle podne »
dobro dosao taj camac sa slike ima vise od 3,5 metra ako se ne varam u njemu smo se vozili zeljoni, deda , barbanesa i ja .. sem dede nijedan nije ispod 100 kila (deda je tu po godinama) .... camac lepo ide ali da me ubijes ne secam se modela mislim da je elan 401

Van mreže senior

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #7 poslato: 16, 08, 2011, 22:55:04 posle podne »
Jos jednom pozdrav svima i hvala Vam na dobrodoslici !!!
Video sam na jednom mestu isti takav camac i ima one stare metalne okrugle natpise ELAN, pa sam siguran da je ELAN-ov camac...Nije sigurno 401 i oblik im je drugaciji - 401  kada se gleda odozgo ima ovalni oblik, a kod ovog su bocne stranice maltene paralelne, pa onda savija pri vrhu u spic...Ima malih razlika i u koritu - nije 401. Sto se tice dimenzija, videcu ovih dana da tacno izmerim duzinu, pa cu napisati...Ali nije 4m, manji je malo...
Valjda ce se javiti neko ko zna tacan model ovog camca...
Veliki pozdrav svima i uzdravlje !!!

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #8 poslato: 16, 08, 2011, 23:06:33 posle podne »
Lepo vi to premerite. Meni ovaj sto je sredjivan lici na Elan 301 ali mislim da je on manji od 3,5 metara nego sto ste naveli.


Van mreže senior

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #9 poslato: 16, 08, 2011, 23:33:41 posle podne »
dobro došao  :drinks:
Dobrodošli!

Što se čamca tiče, da li ste sigurni da je u pitanju Elan? Možda Elan 401, ali ako kažete da je čamac dugačak svega 3,5m, onda nije.

Što se registracije tiče, kao dokaz o vlasništvu su vam dovoljni dokumenti ( račun ) sa te aukcije.
Izgleda da sam upravo pronasao odgovor na svoje pitanje - Sale NB je bio u pravu, to izgleda uopste nije ELAN, nego camac BEGEJ ( verovatno Titel ), i ima 3.5m...
Lepo rece i KAPETAN da se vozio sa Zeljonijem...On je dao odgovor...Evo i linka:
http://www.plovidba.info/forum/postavite-pitanje-koje-vas-muci-u-vezi-nautike/da-li-neko-zna-koji-je-ovo-camac/

Ako je Begej, ima li kakvu oznaku, npr. Begej 350 ???

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #10 poslato: 16, 08, 2011, 23:36:37 posle podne »
 nema veze što nije Elan..  :dance1: Dobro ti nama došao,,,  :stop:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #11 poslato: 17, 08, 2011, 15:45:13 posle podne »
evo ga i ovde :

http://www.polovniautomobili.com/oglas1252440/camac-gliser_quotbegejquot/

ujedno ukoliko su ti dimenzije  360x150 onda je to BEGEJ 2


Van mreže senior

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #12 poslato: 18, 08, 2011, 00:02:14 pre podne »
evo ga i ovde :

http://www.polovniautomobili.com/oglas1252440/camac-gliser_quotbegejquot/

ujedno ukoliko su ti dimenzije  360x150 onda je to BEGEJ 2


Hvala Kapetane, i u pravu si - to je BEGEJ 2, a proizvodjac nije Titel ( tj.Premix ), nego Brodotehnika Beograd...Hvala Vam svima na trudu i odgovorima i ziveli !!!

Van mreže Djera-Bar

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
    • No Name
  • Brod tip: Brodotehnika Begej II
  • Marina: Dvorište
  • Veličina: 3.5
Odg: MOLIM ZA ODGOVOR...
« Odgovor #13 poslato: 08, 08, 2018, 23:09:39 posle podne »
Poštovanje drugari,

  Prije par mjeseci sam trgovao čamac, navodno Elan 3.5m. Bez papira, pa nisam ni znao model. Medjutim, pomoću nekoliko foruma i kolega koji su otvorili teme sa istom nedoumicom, našao sam odgovor na pitanje marke i modela.

Skoro sam odustao od barke, dosta je radjena, odsječena je gornja strana, paluba, ili kako vec... opšivena je kutijama 1.5x1.5 svuda okolo i postavljene su dvije daske za sjedenje.... onako, ojačana je toboš. Ofarbana u maskirnu boju... užas :) ali je došla sa Marinerom 25HP.

Kao što rekoh, skoro sam odustao od nje, ali kad sam jednog dana iz dosade napravio prikolicu i otisao do mora, promijenilo se sve što se tiče barke. Sa 25 konja nemoguće je normalno ploviti, ali je itekako zabavno :)

Naravno, Marinera sam prodao a uzeo Johnson 4KS što je za more dovoljno.... Da napomenem da bih barku korostio da izvedem klinca i ženu malo na pecanje i u priobalnu vožnju.

Uzeo sam neku boju za čamce, jednokomponentnu, ali... jednostavno se nije stegla, kao živa guma, čak i ostaje za rukom kad se malo korica pomjeri. Sad muku mučim da skinem boju pomocu pumpe pod pritiskom. Mislim da ni prosla boja nije bila dvokomponentna. Perac skida na nekim mjestima sve do neke crvene boje, koja je zaista jaka.

Korito sa donje strane je neko ojačavao, ali nije brusio pa je onako kao neravno od vlakana, dok je sa strana je glatko.

Da li treba obrusiti sve do plastike, da li dno mora biti glatko? Sta prvo staviti, neki prajmer ili šta već?

Jedno glupo pitanje, da li u duplo dno treba da ima vode? Kad sam ga uzeo, u duplom dnu je bilo dosta vode, pa sam na neka mjesta otvorio rupice, ispraznio vodu i opet zakrpio. Na kobilici sam dodao dosta smole i mrežice, jer je bila dosta poderana. Nisam sa strane smirglao staru boju, već je i preko nje jedan dio prešao.

Da li sve šmirglati do plastike pa opet ojačavati ili ne?

« Poslednja izmena: 08, 08, 2018, 23:44:47 posle podne Djera-Bar »