Autor Tema: Naftna mrlja u Chukarichkom rukavcu  (Pročitano 1480 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže oblak

  • Administrator
  • Talasožder Mali
  • *****
  • Poruke: 769
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Bayliner 2556 flybridge
  • Marina: Stenka, Beograd
  • Veličina: 25 ft
Naftna mrlja u Chukarichkom rukavcu
« poslato: 23, 07, 2011, 16:45:37 posle podne »
"Dragi Forumaši,
Danas oko 6 dođem na Stenku, da se malo provozam čamcem. Na nivou III (C) prsta (pristana) oko naših čamaca velika mrlja mazuta (kao katran), na površini vode, kanapima, čamcima i što je možda najgore patkama okolo. Da  Samoubistvo , Djavolak , 035 , 014 ,  041  020 , i nema tih reči ni sličica koje bi mogle opisati taj užas. Nije to da je neko prosuo litar dva, 10 litara, to je reč o stotinama litara. Kolko sam se iznervirao, nisam čak ni mogao da slikam. Sve usrano. Ajde moj čamac metalni, pa nema mnogo veze, ali oni plastični  Samoubistvo. Motori zamazani, nemoguće očistiti. Ma šta da vam pričam, jednostavno katastrofa. Prosipanje benzina i nafte, dečija igra je za ovo što sam video. Pitam okolo, ko je prosuo, niko ne zna ali kazu od juče; preključe sam bio i nije bilo toga.
Sad ja pitam, da li neko ima informaciju o tome, šta se preduzelo i šta je nama kojima je sve to nalepljeno na korito, motore i kanape, raditi? Kako očistiti; u stvari imam ideju ali nije baš ekološka: zaleteti se čamcem u pesak, mulj, trljati motor peskom ili blatom, ali nebih da budem isti kao i oni koji su ovo izazvali. Pratim i hrvatske sajtove o incidentima na moru, prvo što kažu: toliko i toliko poginulih, povređenih, a zatim koliko je onečišćenje mora. Koliko je onečišćenje čukaričkog rukavca sada? Pričaju o mulju da uljima, teškim metalima, čak i radioaktivnim čudima, i da Jevropa neda da čistimo to puštanjem u Savu i Dunav, a šta ćemo sad sa ovim?
Ako neko nešto zna o ovome naka napiše, da bar, ako možemo samo da posmatramo, imamo neku informaciju o tome?Moda nam (mi) bude lakše, ali sumnjam."


Moj chamac je takodje umazan katranom. Ljudi sa moje marine kazu da je mazut ispušten za vreme onog velikog nevremena od pre tri dana. Očigledno je neko iskoristio priliku da se otarasi djubreta. Predpostavljaju da je došlo iz Topčiderke. Slika od danas je ništa s obzirom kako je bilo pre tri dana neposredno posle nevremena. Ogromna mrlja debljine nekoliko milimetara se kretala iz rukavca prema Stenci. Nije se voda videla, bash kao u katastrofama sa tankerima koje gledamo na televiziji. Medjutim niko nije reagovao , ni mi budale koji smo to gledali da bar slikamo i pustimo na mail kuriru, blicu, studiju B.....svejedno pa da bar neko objavi kao one slike shto je neko slikao izmedju tranvajskog i zeleznichkog mosta. Chak su juche bili iz gradske inspekcije da guze vlasnika Stenke shto nije sklonio bashtu a kad im je chovek sa moje marine pokazao mrlje svuda po vodi, rekli su mu da nisu nadlezni i da oni samo "jure" vlasnike lokala koji nisu registrovali bashte. Josh da stvar bude gora, mazut se uhvatio za obalu Savske oaze koja je zashticena zona zbog par vrsta retkih ptica koje se tu nastanjuju. Ovo je sve sumanuto, nema kraja prostakluku, udavicemo se u sopstvenim govnima sve tako veliki i nebeski, bash kako smo i zasluzili
Zvoni, kucanje ne radi!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Naftna mrlja u Chukarichkom rukavcu
« Odgovor #1 poslato: 24, 07, 2011, 00:13:49 pre podne »
najgore u celoj prici je sto ovakve vesti kod nas koji smo u drugim marinama ne podsticu neko zgrazavanje, vise sazaljenje.... e ta apatija ce sve da nas pobije.... na zalost ali tako je ...

u sebi znam da je to lose i da je to idiotizam ali onda skapiram gde zivimo i kakva nam je drzava i samo okrenem glavu ...