Autor Tema: Udruzenje gradjana "Moja ladja"  (Pročitano 99227 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #75 poslato: 17, 01, 2010, 15:48:58 posle podne »
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #76 poslato: 10, 04, 2010, 18:34:48 posle podne »
UO

http://ug.mojaladja.com/index.php?topic=27.0

Ovo ne mogu da otvorim, ali treba raspraviti jednu stvar.

Imali smo sastanak u staroj kapetaniji gde smo osnivali udruženje. To ipak, koliko je meni poznato, nije urađeno.

Kako se vidi "mojalađa" je otvorena za saradnju sa svim nautičarima i njihovim udruženjima. I to ne samo u Srbiji.

I ja kao mnogi koji su na sajtu mislim da je vreme da "moja lađa" preraste u udruženje. Smatram da imamo dovoljno potencijalnih članova za takav korak i da bi se sa godišnjom članarinom od nekih 500-1000 dinara mogao finansirati rad udruženja i sajta koji će sigurno u narednom periodu biti sve posećeniji.

Ako želimo prave i uspešne akcije koje se ne svode samo na neke lokalne regatice, već i na učešće u pripremi i uobličavanju zakonskih propisa koji se odnose na oblast oko koje smo okupljeni onda moramo da se uozbiljimo, registrujemo, udružimo sa drugim sličnim udruženjima i postanemo jedna respektibilna snaga koju država neće tako lako zanemariti.

Hoćemo li još da se prenemažemo ili da završimo započeto?
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #77 poslato: 11, 04, 2010, 00:30:08 pre podne »
Svaka ti dala , domacinski . E nek si im rekao , sav sam se na jezio. Nas trojica preko neta se dogovorismo a Zoka zavrisi skoro sav posao sam za par dana . Znaci moze se samo ako se hoce .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #78 poslato: 11, 04, 2010, 00:56:09 pre podne »
troskovi udruzenja su oko

Knjigovodstvo 450 evra
Razno 250 evra

ukupno 700 evra imamo li te pare?

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #79 poslato: 11, 04, 2010, 00:55:18 pre podne »
Koliko imas osnivaca ....po nesto evra i eto ga registrovano . P nemoze sve na lakoce mo
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #80 poslato: 11, 04, 2010, 08:21:53 pre podne »
Knjigovodstvo je 450 e, godišnje i ne plaća se od jednom. Ostalo mislim da možemo da prikupimo vrlo brzo.

Zar se cela priča vrtela skoro dve godine da bi rekli ne možemo da skupimo 700 evra?

Kapetane ja bih da da pokušamo da delujemo ozbiljnije i dakonačno završimo priču sa formiranjem udruženja mojalađa.

Nije isto kada se ministarstvu, kapetanijama, firmama ili drugim ustanovama obrati udruženje sa zavedenim dopisom, kada znaju sedište udruženja i kome da se obrate sa odgovorom na naš zahtev ili kada se pojavi neka "fantomska grupa" sa jednog od milion sajtova na internetu. Na žalost, prvo što pomisle je evo još jednih koji hoće da maznu neku lovu prodajući maglu.

Mislim da mojalađa nije još tako jak sajt da bi oni koji nemaju pojima o nautici čuli za nas. E ako ovo odradimo kako treba, čuće mnogi i za nas i za prijatelje iz Brčkog koji su praktično ispostava "Mojelađe" u inostranstvu. Oni su samo bili vredniji i brži od nas..

Organizovanjem u nautički klub, uradili bismo veliku stvar i ne bi bio problem da se bilo gde pojavimo u budućnosti.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #81 poslato: 11, 04, 2010, 08:51:37 pre podne »
Arso, mislim da mesas dva stvari, a to su: u Brckom zoke nije registrovao udruzenje gradjana vec nauticki klub. A nauticki klub nema iste obaveze kao i UG. Nije ni papirologija ista.
UG mora pri osnivanju da plati odredjenu sumu novca za sudsku taksu, a ima i jos nekih obaveza. Da bi to sve uspelo, prvo se mora naci stalni izvor finansiranja kako bi ziro-racun mogao da zazivi.
Po meni je bolje osnovati u startu Nauticki klub, pa kad se prikupi clanarina, pronadju oblici stalnog finansiranja (bilo putem donacija, bilo putem udruzivanja sa drugim partnerima tipa, busa2 u svojoj radnji podigne cenu svakom nautickom artiklu za 1 dinar i na kraju meseca od broja prodatih artikala uplati X 1din na racun kluba, pa recimo kacintata kod svakog camca zaracuna 10€ za klub pa uplati po isporuci camca.......), pa tek kad se prikupe neka sredstva i obezbedi nacin finansiranja, onda se klub preregistruje u UG.
Ne moze se srljati u osnivanje necega a onda nemati mogucnosti da se to odrzi. Hoces li Ti verifikovati svoj potpis kao odgovorno lice, pa ako se NE isplate neke obaveze prema drzavi da Tebe pozove sud na odgovornost i (ne daj boze) zaglavis zatvor ako nemas svojih licnih sredstava da isplatis potrazivanja drzave.
Nije ni kapetan lud da se potura tamo gde nema obezbedjenu sigurnost. Ti znas kako je kod nas, prve godine ce se sve uraditi i prikupiti novac od clanarine, a vec druge (ako to udruzenje nije zadovoljilo vecinu clanova, recimo izdejstvovanjem ukidanja poreza na "luksuz"), niko vise nece uplatiti clanarinu po cenu izbacivanja iz clanstva.
Mnogo je problema koje treba resiti pre osnivanja, da bi sve to moglo da funkcionise kako treba i dugotrajno.
Ja mislim ovako, a voleo bih da nisam u pravu.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #82 poslato: 11, 04, 2010, 09:26:09 pre podne »
Najlakse je zapoceti nesto ali to,nesto treba da zazivi i opstane!Mozemo mi da registrujemo UG ali sta i kako dalje!?Koliko ljudi je spremno da ulozi licna sredstva da bi UG opstao i funkcionisao!?Teska su vremena,novci su skupi a vreme ORA i entuzijazma je proslo!Dok se na bilo koji nacin neobezbedi ,dugorocno na godisnjem nivou, najmanje tih 700 eura za funkcionisanje UG treba,i mora se sacekati!
Zortere,kao retko kada ,svaka ti je na mestu ovoga puta! :good:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2156
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #83 poslato: 11, 04, 2010, 14:00:45 posle podne »
Зортеру гријешиш, ја и Зоке смо регистровали УГ Наутички клуб Моја Лађа у Брчком. Лично сам написао Статут и све акте неопходне за функционисање УГ а финансијски смо све то ја и Зоке изнијели.
Па сви фудбалски клубови и остали барем код нас функционишу на ову фору.Какви црни папири битно је на крају године да будете на позитивној нули. Проучите мало закон о УГ и Фондацијама као и закон РС, па ћете видјети.
Да би се нешто покренуло потребна је акција и кретање другари.
Профа

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #84 poslato: 11, 04, 2010, 15:11:51 posle podne »
Zaledjina jednog grada kao sto je Beograd je nas najveci problem!U tom gradu zivi 1.700.000 stanovnika,udruzenja raznih vrsta ima na hiljade,i samo u izuzetnim situacijama imaju nekakvu pomoc od institucija!Matrijalno,drzava nijedno udruzenje NE POMAZE,vec samo zahteva uplate raznih taksi na sve i svasta!Ovde se Olimpe neradi o neradu,tu  gresis ovde je u pitanju preglomazna administracija i papirologija koja usporava !Da bi se zavrsio posao tog tipa,neko mora da odvoji vreme,novac i zivce!Proglasiti nekoga neradnikom a neznati sa kakvim problemima se taj neko susrece je u najmanju ruku nekorektno!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #85 poslato: 11, 04, 2010, 15:17:56 posle podne »
Удружење се оснива на оснивачкој скупштини, на којој удружење доноси одлуку о оснивању и статут.

ДОКУМЕНТАЦИЈА ПОТРЕБНА ЗА РЕГИСТРАЦИЈУ ОРГАНИЗАЦИЈЕ

1. Захтев организације за упис у Регистар (образац бр. 3);


2. Пријава оснивања и деловања организације (образац бр. 4);   (кликните овде да преузмете обрасце)


3. Записник о раду оснивачке скупштине;


4. Одлука о оснивању удружења садржи:

• имена оснивача;
• назив организације;
• седиште; (замолите неку школу или установу да вам да потврду да је седиште друштва код њих)
• циљеве и задатке;
• лично име овлашћеног лица које ће вршити послове уписа у регистар.


5. Статут, којим се утврђују нарочито:
• циљеви удруживања и начин њиховог остваривања;
• облик удруживања и унутрашња организација;
• назив и седиште;
• услови и начин учлањивања и престанак чланства и права, обавезе и одговорности чланова;
• органи организације и њихова права, обавезе и одговорности;
• заступање и представљање;
• стицање, коришћење и располагање средствима;
• начин обавештавања јавности о раду и о стицању и располагању средствима;
• начин одлучивања о удруживању у савезе организација и друге облике удруживања и учлањивање у међународне организације;
• начин доношења измена и допуна статута;
• начин доношења одлука о престанку организације;
• начин располагања имовином у случају престанка рада;
• јавне ознаке организације (назив, печат, амблем и др.).


6. Попис оснивача и чланова организације треба да садржи: име и презиме, адресу и јединствени матични број оснивача;


7. Одлука о давању овлашћења за заступање удружења грађана


8. Републичка административна такса 
• Износ: 150, 00 динара - за захтев и 4 520, 00 динара - за решење о упису у Регистар 
• Сврха уплате: Републичка административна такса
• Прималац: Буџет Републике Србије
• Шифра плаћања: 133
• Рачун примаоца: 840-742221843-57
• Број модела: 97
• Позив на број : 50-016


9. Пријава и захтев са комплетном документацијом може се послати поштом на адресу Министарства за државну управу и локалну самоуправу, Београд, Бирчанинова 6 или предати на пријемној канцеларији у Београду, Немањина 22-26.

Пријем странака сваког радног дана од 11-15 часова. 
Контакт телефон:               (+38111) 2646-964         (+38111) 2646-964 и 2685-379      Славица Мандић, један од службеника
Факс: (+38111) 2685-379



САВЕЗ УЧИТЕЉА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ

БЕОГРАД, Дечанска 6/III, поштански фах 628

Тел/факс:               011/32 39 697         011/32 39 697;               32 45 385         32 45 385

e-mail: ucitelj1@EUnet.yuОва адреса је заштићена од робота. Потребан вам је Јава-скрипта да би сте је видели.    www.savezucitelja.com

ПИБ 102210084, текући рачун 205-25085-08

 

КАД ДОБИЈЕТЕ РЕШЕЊЕ О РЕГИСТРАЦИЈИ:


на основу Решења о регистрацији израђујете ПЕЧАТ
са печатом и решењем о регистрацији идете у ЗАВОД ЗА СТАТИСТИКУ (Београд или локална организациона јединица) где се добија Обавештење о разврставању – Извод из регистра (шифра делатности – 91120 и матични број организације)
са свим добијеним документима идете у ЛОКАЛНУ ПОРЕСКУ УПРАВУ где добијате ПИБ
са комплетном документацијом бирате банку у којој ћете ОТВОРИТИ РАЧУН ДРУШТВА
обавештавате чланове друштва о броју рачуна у банци како би могли да уплаћују чланарину чију висину и начин плаћања сте утврдили на Скупштини
све време док процедура регистрације траје окупљате учитеље, планирате и реализујете активности, сарађујете са Савезом учитеља Републике Србије и свима за које процените да вам могу помоћи у раду друштва
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #86 poslato: 11, 04, 2010, 15:32:53 posle podne »
Лично сам написао Статут и све акте неопходне за функционисање УГ...

Hmm...

Citat: Zoke
barba javio sam se kapetanu da mi posalje statut gg moja ladja a on mi je rekao da je to kod tebe i da nisi jos okacio ja te molim da mi ga posaljes,ako nije problem, na adresu  xxx@gmail.com  jer mi ovdje nemamo nikakvo udruzenje pa da malo precesljamo statut pa da ga uoblicimo za regitraciju ovdje. Kontaktirao sam kapetana i on kaze da nije problem samo da se javim tebi da mi posaljes u elektronskoj formi hvala bratac unaprijed pozzz.

Citat: barba
Naravno da nije nikakav problem, saljem ti svu dokumentaciju, samo cu da skinem licne podatke osnivaca. Moj ti je predlog da osnivanje osnujete sa manjim brojem osnivaca da bi mogli posle da se pohvatate oko potpisivanja dokumentacije, Mi ovde cekamo Januar, da ne bi morali da placamo usluge knjigovodje za 2009. godinu. Obratite paznju da GG funkcionise kao pravno lice tj. kao firma, tako da morate da imate knjigovodju ako ste registrovani.


Lepo nam zahvalise, nema sta. :(

Zaleđina jednoga grada kao Beograd trebala vas je eksponirati kao voditelje i začetnike svega...

Hmm, hmm...


PS. Interesantno, jos ce nauticki klub Brcko biti stariji od Moje Ladje.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #87 poslato: 11, 04, 2010, 15:46:56 posle podne »
Sorry , Barba, vjerovatno je mislio da je prilagodio LICNO statut koji si ti dao Zoki . Mislim da i pored toga sto je komplikovano moguce je sve to izvesti za par dana . Zar nem penzionera medju Vama? Zoka i Profa (sorry Profo izostavih tvoj nemjerljiv doprinos nasoj maloj socijalistickoj zajednici pa ispadoh nekorektan politicki) zavrsise posao apsolutno nepotkovani pravnim naukama i birokratskim zavrzlamama za par dana. Volja je potrebna ljudi . I nije najvaznije od drzave UZETI nesto . Kad se odlucite da Vam nista nije potrebno od drzave sve ce da ide lakse . Nije mi drago sto je UG Brcko Moja ladja starije od maticnog udruzenja ali ... Da prostite , mrdnite malo strine . Pocinje sezona sad ce opet do decembra svi da traze opravdanje a onda opet , a trebali smo , a moglo je , pa zasto nismo i slicne jadikovke .
Ja stvarno imam mozda grublji pristup i nastup no sto cijenjene usi mozda mogu da podnesu ali ...ovako jeste pa vi sad vidite . U svakom slucaju ovo je dobronamjerno pa kom smeta , vrlo mi je neprijatno , ali ....
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #88 poslato: 11, 04, 2010, 15:50:05 posle podne »
Izvinjavam se prijateljima iz Brčkog ako sam ih bilo čime uvredio. U prevodu, rekao sam  da smatram da su klub "moja lađa" u Brčkom osnovali ljudi koji su prisutni na ovom sajtu, pa pretpostavljam da je i ime tako dato. Bez ikakvog politiziranja. Jednostavno ljudi su osetili dobre vibracije i tako nazvali klub. Da su bili brži i sposobniji jesu.

Što se ostalog tiče, ostajem pri svom stavu.

JEDINO ŠTO NE BIH VOLEO TO JE DA MOJI POSTOVI BUDU RAZLOG SVAĐE NA FORUMU.

U tom slučaju ućutaću načisto. (Što nije lako... :sorry:)
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #89 poslato: 11, 04, 2010, 15:56:21 posle podne »
Ma samo opusteno, tako je nastao i plovidba.info, pa su nas posle pljuvali mesecima iz njima znanih razloga, a mogli su da imaju izuzetnu saradnju sa nama, posebno sto im je Kapetan i napravio sajt. Nadam se da to necemo doziveti i od ove ekipe.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.