Autor Tema: Udruzenje gradjana "Moja ladja"  (Pročitano 99216 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže IkaTaca

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #30 poslato: 07, 08, 2009, 19:17:50 posle podne »
Barba u pravu si, tema je potpuno promenila tok :)...treba otvoriti novu temu za nas sto zele kuptiti brod...ne ovako, kao padobranci...nadam se samo da ne smaramo mnogo. (ponekad sebi licim na decacica- ja bih ovo, ja bih ono)

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #31 poslato: 07, 08, 2009, 20:55:26 posle podne »
Ovde mozemo da nastavimo pricu i nabavci camaca:

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=1297.0
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže EIDD

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 65
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #32 poslato: 27, 08, 2009, 11:35:26 pre podne »
Društvo,

pročitao sam diskusije na temu osnivanja udruženja građana. Kako sam radim u tom sektoru, samo da imate na umu, ako ste osnovali i formalno registrovali udruženje, pre mesec dana je usvojen nov zakon o udruženjima građana, gde može tri građana da osnuje udruženje i da se postojeća udruženja moraju preregistrovati u roku od 18 meseci (imate još 17 meseci fore)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #33 poslato: 27, 08, 2009, 13:39:43 posle podne »
Društvo,

pročitao sam diskusije na temu osnivanja udruženja građana. Kako sam radim u tom sektoru, samo da imate na umu, ako ste osnovali i formalno registrovali udruženje, pre mesec dana je usvojen nov zakon o udruženjima građana, gde može tri građana da osnuje udruženje i da se postojeća udruženja moraju preregistrovati u roku od 18 meseci (imate još 17 meseci fore)

Vlasnik sam malog sportskog kluba koji sam osnovao pre više godina kao udruženje gradjana.
Ove izmene me veoma zanimaju - možeš li da mi daš više podataka (sl. glasnik, organ koji je zadužen za preregistracije i sl.)?
Hvala unapred.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #34 poslato: 27, 08, 2009, 13:47:21 posle podne »
prebaceno u novi podforum ako neko vidi jos neku temu u vezi udruzenja gradjana neka mi baci link na pp proteste cu takodje prebaciti ovde

Van mreže EIDD

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 65
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #35 poslato: 27, 08, 2009, 13:59:44 posle podne »
o usvajanju zakona ima ovde
http://www.drzavnauprava.gov.rs/news/?id=1364

To je Ministarstvo za državnu upravu i lokalnu samoupravu koja je zvanično i zaduženo za registraciju

detalji o tome na
http://www.drzavnauprava.gov.rs/pages/article.php?id=75
tu ima link ka zakonu, koji kada preuzmete, samo sacuvajte pod "zakon.doc" obavezno dodajte .doc, da bi ste mogli da otvorite zakon, jer neko tamo nije bas bio pazljiv pa kada preuzmete, ne može se lepo otvoriti

 

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #36 poslato: 27, 08, 2009, 14:41:06 posle podne »
Dule, svi papiri su zavrseni, LK nisu poslali upravo oni cije su funkcije njima definisane. I tu je sve stalo. Trebalo je proveriti i da li on line skupstina ima pravosnaznu vrednost, ali nista nije radjeno jer se odustalo od te ideje. Vise nisam ni sigran da li da se u to upustamo, jer ako nasi clanovi na to gledaju kao iskljucivo politicki angazman, sta ce tek da pomisle drugi. A u svemu tome, mi sa politikom i drzavom nemamo apsolutno nikakvog dodira. Mozemo da se nadjemo, pa da o svemu ponovo porazgovaramo. Ja imam obaveze 06.09. pa ako ponovo nesto ne iskrsne i bude organizovana ta regatica 05.09. tada mozemo o tome da popricamo i da donesemo neku odluku ili predlog.

   
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #37 poslato: 27, 08, 2009, 14:46:17 posle podne »
pa mozda je vreme da se krene da se radi nesto ...

ima dosta stvari koje bi mogli da potegnemo ...

-porez
-cena goriva
-ekologija
-ribokradja
-uslovi za razvoj nautike

Van mreže EIDD

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 65
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #38 poslato: 27, 08, 2009, 15:38:36 posle podne »
da bi organizacija tj. Udruženje građana radilo, trebaju tri stvari:

- da znate šta hoćete da radite
- da imate tim od par ljudi koji znaju šta rade
- da umete na nakuptie sredstva

jeste grub opis u stilu "Milioner u tri koraka" ali to je to.

Treba da razvijete diskusiju, šta ćete sa tim, koje aktivnosti želite da preduzmete, koji su ciljevi organizacije - tek onda ćete znati kakvi ljudi vam trebaju i kod koga ćete da tražite sredstva.

Udruženje građana ima funkciju da se bavi i rešava neki problem, ili da unapredi postojeće stanje, a država samo treba da ima regulacionu ulogu (jer nije dobro da se država meša baš u sve). To jeste na neki način politika, ali u onom smislu da donese dobrobit zajednici.

Druga stvar: treba imati na umu naše naravi... 

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #39 poslato: 27, 08, 2009, 15:46:10 posle podne »
mozda mozemo da izdejstvujemo da se napravi gradska marina gde bi svi oni koji nemaju gde da cuvaju brodice mogli da ih smeste u z simbolicnu nadoknadu....

 :good:

tu bi moglo da prodje ona fora kao za cenu drzavnog obdanista prosek plata clanova domacinstva ...

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #40 poslato: 27, 08, 2009, 19:13:05 posle podne »
Moje je misljenje da se treba baviti ekologijom.
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #41 poslato: 27, 08, 2009, 20:10:07 posle podne »
Ciljevi su prosli put definisani i postavljeni dokumenti za download u ovoj temi. Sto se tice upravnog odbora, on ne postoji jer ne postoji ni GG, jelte.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #42 poslato: 27, 08, 2009, 22:11:56 posle podne »
malo smo upali vrzino kolo :)

Van mreže EIDD

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 65
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #43 poslato: 27, 08, 2009, 22:34:50 posle podne »
Pre nego što krenem da pričam i popujem, da li možete da mi date link o vašim ciljevima.

@Barba
Online skupština ne može - to je visoka tehnologija za naše zakonodavce (kako da glasaš,a da ne dođeš u onu lepotu od zgrade - klima, parking, restoran za dž, pa još ti plate za sve to). Mora se lično - međutim sa trojicom je lakše nego sa deset ljudi.
To je formalnost.

Važniji deo - ispit broj jedan: morate da prodate ideju članovima foruma o udruženju građana, šta će da radi, kako da koristi članovima, koje akcije može da preduzme a pojedinac ne može isl. I najvažnije, treba ljudima ukazati (ne bih da kažem ubediti) zbog čega bi bilo dobro da postoji udruženje građana.
Ako supete super. ako ne - dorada.
Drugo može da vam se ukaže na neke aspekte o kojim niste razmišljali....


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #44 poslato: 27, 08, 2009, 22:43:55 posle podne »
Važniji deo - ispit broj jedan: morate da prodate ideju članovima foruma o udruženju građana, šta će da radi, kako da koristi članovima, koje akcije može da preduzme a pojedinac ne može isl. I najvažnije, treba ljudima ukazati (ne bih da kažem ubediti) zbog čega bi bilo dobro da postoji udruženje građana.
Ako supete super. ako ne - dorada.

vecina ljjudi kada cuje Grupa gradjana pomisli kako ce neko da uzme mesta u skupstini .... ljudi ne prave razliku izmedju GG i politicke stranke sto je STRASNO pogresno ... doduse ne krivim ih najpoznatije NVO i GG su pod stranackom kontrolom :(