Autor Tema: Udruzenje gradjana "Moja ladja"  (Pročitano 99226 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #15 poslato: 02, 05, 2009, 01:13:34 pre podne »
btw culi su ljudi za 9.maj danas na malim vodama iz desete strane cujem da se prica o tome..

sto se tice toga dali ce ljudi doci ili nece.... vecina ljudi idu uz tok i navikli su da se drugi za njih trude... i sa tim moramo da se pomirimo ...ti cuveni kafanski hemingveji znaju SVE O SVEMU ... al steta sto nista ne primene kod sebe


proradio je mail udruzenje@mojaladja.com


Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #16 poslato: 02, 05, 2009, 20:58:25 posle podne »
Ja sam za to da osnivacku skupstinu odrzimo sto pre. Da napravimo taj prvi korak. Smatram da bi bilo dobro da svi koji su u mogucnosti, a imaju zelje da ucestvuju u akcijama buduceg udruzenja prisustvuju skupstini. Po prirodi stvari logicno da kapetan bude predsednik udruzenja, mislim da se svi sa tim slazemo, ali smatram da na osnivackoj skupstini treba formalno da odredimo clanove izvrsnog, nadzornog odbora, podpredsednika, sekretara i blagajnika. Kada registrujemo udruzenje i formiramo clanstvo raspisali bi izbore.

Clanovi koji nisu iz Beograda svoje bi predloge i sugestije davali na sajtu. Ucestvovali bi u radu skupstine tako sto bi svoj glas emailom delegirali predsedniku, podpredsedniku, sekretaru ili clanu izvrsnog odbora, samo to ne mozemo da uradimo u slucaju osnivacke skupstine iz prostog razloga sto statut nije donesen. Mislim da se na isti nacin moze i funkcionisati u izvrsnom odboru, znaci clan izvrsnog odbora ne mora da bude iz Beograda. 

Predlazem da svi koji su zainteresovani da prisustvuju osnovackoj skupstini obaveste Kapetana (udruzenje@mojaladja.com) o svojoj nameri i da zakazemo skupstinu ili bar radni sastanak za recimo 07. maj.

PS. Interesantno je da se prica o 9.maju rasirilia, a da nismo napravili ni jedan plakat, ni jedno javno obavestenje.         
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #17 poslato: 02, 05, 2009, 23:20:41 posle podne »
nemojte mene za predsednika :)
ljudi ja imam brdo poslova i ne znam da li cu sve postici ovo mora neko ko manje radi od mene i ima vise vremena , druga stvar ne brijem se redovno a predsednik mora da se slika :)

Van mreže Manda

  • Manda
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #18 poslato: 03, 05, 2009, 09:08:16 pre podne »
Barba, Kap.,
Molim vas da osnivacka skupstina ili  radni sastanak ne budu u cetvrtak 7. maja.
Poz...
Слажем се, нисам сигуран да ћемо до тада изести ђурђевданско јагње

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #19 poslato: 05, 05, 2009, 01:29:14 pre podne »
Posto cemo ipak osnivacku skupstinu raditi online predlazem pocetak sutra 5. maja u 21:00.

www.mojaladja.com/skupstina


Nadimak se menja tako sto ukucate /nick vaseime
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #20 poslato: 05, 05, 2009, 01:50:14 pre podne »
samo da dodam da budete ranije prisutni :)

Van mreže IkaTaca

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #21 poslato: 06, 08, 2009, 19:24:38 posle podne »
Sve pohvale za statut i ciljeve U.G. Mojaladja! jeste da sam malo zakasnio sa cestitkama, posto sam na forumu tek nedelju dana ( i to sam naisao slucajno googlajuci po netu), tako da bih mozda predlozio i poboljsanje medijske promocije ( nista pompezno naravno- baner na po nekom sajtu recimo). Uzgred sta bi sa osnivanjem udruzenja gradjana? Hocu i ja da budem drug clan! :pioneer: (ono jes' da mi fali jos brod, ali ozbiljno radim na tome..(steta sto nema neka kreditna opcija nigde u bankama, tak oda smo svi mi koji zelimo kupiti plovilo primorani na stari Srpski nacin akumulacije kapitala - slamarica).
Pozdrav svima! ilija

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #22 poslato: 06, 08, 2009, 20:30:35 posle podne »

 Uzgred sta bi sa osnivanjem udruzenja gradjana? Hocu i ja da budem drug clan! :pioneer: (ono jes' da mi fali jos brod, ali ozbiljno radim na tome..(steta sto nema neka kreditna opcija nigde u bankama, tak oda smo svi mi koji zelimo kupiti plovilo primorani na stari Srpski nacin akumulacije kapitala - slamarica).
Pozdrav svima! ilija

Pridružujem se pitanju - šta bi sa udruženjem (i ja bih se pridružio iako ni ja nemam brod - još)?
A što se tiče kredita - e, dragi prijatelju, niste u pravu.

Kredita ima - i to kakvih!

I ja sam kao i vi u fazi intenzivnog moždanog treninga u pokušajima da osmislim način kako da dodjem do novca za svoju "ladju" (osnov mog razmišljanja je - plata koju ću primati u narednih deset godina do penzije, ako nam ne produže radni staž).
U tom nastojanju, raspitao sam se u bankama i gle, čuda - banke odobravaju kredite, jedino još da mi prihvatimo njihove uslove.

A kakvi su ti uslovi?

Kredit može da bude devizni ili dinarski.

Ako se odlučite za devizni kredit, obavezno je učešće od 30%, a onda ostatak kredita otplaćujete sa kamatom od 17% (ako imate račun u toj banci) ili 18% (ako imate račun kod neke druge banke).
Žiranti nisu potrebni, ali obavezna je hipoteka na plovilo i obavezno je kasko osiguranje dok traje otplata.
Korisnik kredita mora da obezbedi adminitrativnu zabranu na platu (do jedne trećine plate) i ukoliko je zaposlen u firmi koja ima manje od 20 radnika, potrebno je obezbediti dodatne garancije od strane firme (bilansi u prethodnom periodu i sl.).

Da, i još nešto - kredit možete da dobijete samo ako u vreme otplate kredita nećete imati više od 65 godina života!

Prevedeno na cifre, radi jasnoće, ako želite kredit od 5.000 evra, po uplati učešća,
- ako uzmete kredit na 24 rate, platićete ukupno 5.653,20 evra (rata: 173,05 evra),
- a ako kredit uzmete na 48 rata, brod će vas koštati ukupno 6.347,52 evra (rata 100,99 evra).

Ako vam je potreban kredit od 7.000 evra, po uplati učešća od 2.100 evra,
- posle 36 rata, brod će vas koštati 8.389,20 evra; (rata: 174,70 evra)
- ako vam odobre kredit na 48 rata, ukupno ćete platiti 8.882,40 evra, (rata: 141,30 evra)
- ako kredit uzmete na 84 rate (7 godina - što je i maksimalan rok), ukupno ćete platiti 10.511,76 evra (rata: 100,14 evra)!

Ovo sve ako želite da rata bude izmedju 100 i 200 evra mesečno (može i drugačije - zavisi od toga šta vam odgovara).

Ne zaboravite, plaćanje je u dinarskoj protivvrednosti po promenljivom kursu i banka zadržava pravo da promeni kamatu.

Postoji i druga opcija - dinarski kredit, sa fiksnom ratom.
U ovom slučaju nema učešća, a ostali uslovi su kao i kod deviznog kredita - osim kamate.

Dakle, istih onih 5.000 evra banka će preračunati u dinare i izračunaće vam rate koje se neće menjati do kraja otplate. A kako to izgleda?

Ako ste deponent banke, kamata će biti 22%, a ako niste, onda 25%!
Narode, sećate li se kako su nekada nazivali one koji su uzimali takve kamate? (Da pomognem, tačan odgovor je: Lihvari, zelenaši...)

Da bi ste i u ovoj varijanti (5.000 evra) imali ratu koja će mesečno biti u rasponu od 100 do 200 evra, brod će vas koštati:
- ako otplaćujete u 48 rata:    7.957,71 evra; (rata: 165,79 evra)
- ako otplaćujete u 60 rata:    8.805,32 evra  (rata: 146,76 evra) .

Ako vam je cena plovila 7.000 evra, slika izgleda ovako:
- ako otplaćujete u 60 rata:    12.327,45 evra; (rata: 205,46 evra)
- ako otplaćujete u 84 rate:    14.883,19 evra  (rata: 177,18 evra) .

U ovoj varijanti, ima i jedna pozitivna stvar za korisnika kredita - možda skoči inflacija u toku otplate, pa obzirom da je ugovorena fiksna dinarska rata, moglo bi tu nešto da se i ućari, ali...
Ipak, ne bih ja mnogo računao na ovo.

U ovoj zemlji gde lopovi caruju i banke po zakonu deru kožu s ledja zelenaškim kamatama, niko ne garantuje da banka u slučaju eventualne inflacije neće promeniti ugovorene uslove kako bi zaštitila svoje interese.

I eto, iz priloženog se vidi - kredita ima, ali za koga... e, to ne znam.

Nego mi, koji živimo od plate, polako, "U se i u svoje kljuse!"

A slamarica - pa, nije to loše rešenje.
Na njoj možemo lepo da sanjamo naš san, pa ko ga dosanja, a ko ne dosanja...





Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #23 poslato: 06, 08, 2009, 20:51:46 posle podne »
Malo iskočiismo iz teme ali samo da se pohvalim da sam danas otplatio zadnju ratu za lađu koju do koje sam došao kreditom. Od danas plovilo je samo moje :yahoo: Ako ne može drugačije kredit nije loše rešenje, nikad ga ne bih podigao za palzma TV ali za ovako nešto uvek. :drinks:

Van mreže IkaTaca

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #24 poslato: 06, 08, 2009, 22:16:14 posle podne »
@ LSI
Prijatelju, mnogo hvala na opsirnom pojasnjenju u vezi kreditiranja! Slazem se da su uslovi zaista lihvarski, ali Boze moj...za brodicu...hmmm, kako hvataju na emocije....Sto rece broker za plazma tv nikad, ali ovo je druga stvar. Medjutim, prijatelji moji dragi, da vas pitam i ovo: da li se krediti odnose i na kupovinu polovnih plovila ili moraju biti nova? Jer za te pare, koliko ja znam ne moze da se uzme novo plovilo jel' tako? Prosto ponude na trzistu u tom rangu cena kod nas nema?! ili gresim? (da pojasnim, polovna plovila koja sam gledao, a koja bi mi odgovarala su u rasponu cena od 5000 do 7000 eura)

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #25 poslato: 07, 08, 2009, 07:28:16 pre podne »
@ LSI
Prijatelju, mnogo hvala na opsirnom pojasnjenju u vezi kreditiranja! Slazem se da su uslovi zaista lihvarski, ali Boze moj...za brodicu...hmmm, kako hvataju na emocije....Sto rece broker za plazma tv nikad, ali ovo je druga stvar. Medjutim, prijatelji moji dragi, da vas pitam i ovo: da li se krediti odnose i na kupovinu polovnih plovila ili moraju biti nova? Jer za te pare, koliko ja znam ne moze da se uzme novo plovilo jel' tako? Prosto ponude na trzistu u tom rangu cena kod nas nema?! ili gresim? (da pojasnim, polovna plovila koja sam gledao, a koja bi mi odgovarala su u rasponu cena od 5000 do 7000 eura)

Podaci koje sam dao rezultat su mog pokušaja da kupim Vario 19 (Proizvodjač: Tri princeze, Novi Sad).
Kod njih, ovaj brodić, potpuno nov, košta ravno 5.000 evra (kit verzija) ili 7.000 evra (potpuno opremljen brod, bez motora).

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #26 poslato: 07, 08, 2009, 15:24:59 posle podne »
Posto je tema potpuno digresirala cisto da se i ja nadovezem  :lol:

Posto imam pasaru, trazio sam informacije vezane za Vario 19 i moj je utisak da je to ipak samo losa kopija pasare i smislu ergonomije, doduse novo je novo, tu nema zbora. Posto vec uzimas camac na kredit, dobro razmisli da li ti taj camac odgovara. 15. i 16. avgusta Pera Garmin organizuje Vario kup, okupljanje ljubitelja Varia i ostalih. Mozda ne bi bilo lose da posetis skup cisto da vidis kako to izgleda i da li ti odgovara. Ja sam npr bio ubedjen da ce pasara zadovoljiti sve moje potrebe, ali eto, sada trazim kombinacije za ladju 8.5x2.6. Inace sam na pasari pre toga bio sto puta. 
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #27 poslato: 07, 08, 2009, 15:59:33 posle podne »
i meni se cini da je mikrac komforniji , a ujedno kada ti padne ideja ko peri da stavis junk rig nemoras da bijes glavu kako :)


meni je vario prevashodno camac za dnevne izlete i za to je savrsen . ko voli dnevne izlete neka ne razmislja, a ko voli i da prenoci, jedri i slicno  onda mikrac...

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #28 poslato: 07, 08, 2009, 16:02:10 posle podne »
Upravo to, za dnevne izlete OK.

Nego jel vi pricate o pajniku? Na sajtu jos uvek stoji promotivna cena od 3300e.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #29 poslato: 07, 08, 2009, 16:09:02 posle podne »
Upravo to, za dnevne izlete OK.

Nego jel vi pricate o pajniku? Na sajtu jos uvek stoji promotivna cena od 3300e.

kriza prijatljeu nece on to dignuti dok ne prodje kriza :) sad je vreme da se kupi ladja ...