Autor Tema: Udruzenje gradjana "Moja ladja"  (Pročitano 99217 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #120 poslato: 12, 04, 2010, 00:01:09 pre podne »
Tako je deda ima ljudi koji su proveli zivot na vodi a nisu clanovi nikakvog kluba ,kao  da moras da budes clan kluba da bi dosao u Brcko ,nego ti pokupi drustvo pa laganice,ovamo bice nama lijepo i bez clanstva , Zorteru dvije slike a to vazi i za ostale ko ima zelju da postane pocasni clan , busa sto prepadas ljude vidim svi po beogradu pogasili udruzenja zatvorili marine a bogami ce i da vade camce napolje ,mjesate babe i zabe, jedno je udruzenje a drugo je marina, pristan, gat, pristaniste itd itd

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #121 poslato: 12, 04, 2010, 00:08:12 pre podne »
Deda lepo reče. U svakom slučaju ćemo se gledati.  :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #122 poslato: 12, 04, 2010, 06:09:59 pre podne »
Zorter, zašto nema teme gde ti nisi napisao bar 2 posta? Nije valjda da se u sve razumeš i da imaš odgovor na baš svako pitanje. Ajde preskoči nešto. Bolje je za tebe. Istoršio si se. Napuni malo baterije i navali na ono u šta se razumeš i gde tvoje znanje i dobru volju neće dovoditi u sumnju. Ovo shvati kako hoćeš ali znaj da je dobronamerno.

Mogu ti reci da smo dosli do istog zakljucka, samo ja ga ne napisah nigde.  :good:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #123 poslato: 12, 04, 2010, 08:20:22 pre podne »
Citat: Barba  juče u 21:58:48

    PS. Posto se zezate na racun Mezije, trebalo bi da znate da se covek povukao iz price jer mu je prebaceno da pokusava da stekne materijalnu korist iz cele price. Stoga, ako je LSI-jeva racunica tacna, trebalo bi skupiti oko 1000e.

Citat: Zorter
Nisam znao za ovo. Stvarno umemo da unistimo sve pre nego sto pocnemo. Pa sta fali pa da je i istina. Neka se jave ti da obavljaju te poslove pa nek oni zarade "lake" pare. :diablo: :diablo:

Kraj citata (na mom računaru od juče ne radi funkcija: citat (pritiskanjem na dati link sa strane)
============================

Tek sam jutros video ovaj komentar.
I meni je žao što čujem da se Mezija povukao - zaista umemo da uvredimo ljude.

Evo, ja se izvinjavam ako je i moj komentar bio možda neukusan.
Želja mi je bila da malo slobodnijom šalom promenim tok diskusije koja se vodi u ovoj temi i nikako nisam želeo da uvredim ni Veljka, ni njegovu suprugu.

Oni to nisu zaslužili od nas. Pogotovu što je gospodja pokazala dobru volju da nešto učini za nas.

Neko je napisao da: "... ako je tačno što LSI kaže o ceni... i td."
Cene knjigovodstvenik usluga koje sam naveo su apsolutno tačne i zavise od obima i vrste poslovanja - naravno, govorim o situaciji u Beogradu.

Potpuno je tačno da je meni moja knjigovodja koja mi radi i za preduzeće u kojem sam zaposlen, naplatila 50 evra izradu završnog računa za klub na čijem računu je bilo ukupno pet promena za celu godinu.
Ako se radi o poslovanju sa više promena, pa još ako je promet takav da se udje u sistem PDV-a, onda knjigovodja mora svakog meseca da odradi svoj posao, a to košta.

I potpuno je tačno da u Beogradu ne znam za agenciju koja svoje usluge pruža po ceni ispod 125 evra ali zato znam da je cena u proseku izmedju 200 i 300 - naravno mesečno, a kada se radi o složenim organizacijama u kojima se vode i robno i finansijsko knjigovodstvo, pa još ako ima i mnogo fakturisanja i mnogo različitih konta, obračuna zarada, bolovanja, gotovinskih blagajni i td. onda te cifre više i nisu za javnost.

Prema tome, svako ko misli da može da obezbedi knjigovodju za manje para od onih o kojima je bilo reči sa Veljkom i njegovom suprugom, neka to i ponudi, a ako to ne može, onda bi bolje bilo da ćuti, a ne da vredja dobronamerne ljude neprimerenim komentarima.

Naglasiću još jednom - prošlo je vreme omladinskih akcija i volonterskog rada, pa ako neko i hoće da učini nešto, zaslužuje nagradu, a ne da ga vredjamo.



Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #124 poslato: 12, 04, 2010, 10:41:41 pre podne »
                        DA PONOVIM:

Sto ljudi-sto cudi!Nismo svi jednako rijeciti.Neko manje a neko malo bolje zna da se izrazi i opise do tancina sta je namjeravao reci.Slova nemaju dusu pa stoga neciju recenicu mozes razumjeti na vise nacina i u vise konteksta,sve u zavisnosti (najcesce) od raspolozenja onoga ko cita.Prema tome,nemojte se prepucavati i dogovarati oko bitnih stvari preko foruma nego se morate u oci gledati i na licu mjesta rijesiti sve dileme i utanaciti detalje.Znam da ne zivite (osnivaci UG) svi na istome mjestu i da nije jednostavno svako malo ici na sastanak ali drugacije NE MOZE.Govorim iz licnog iskustva jer sam vec clan jednog slicnog i znam da se nista ne moze dogovoriti osim na ovaj nacin.Neke stvari se ne mogu rijesiti cak ni tako,jer kao sto poceh...sto ljudi-sto cudi
I DA DODAM ONU STARU: "TRI LOSA CE UVIJEK UBITI MILOSA" !!!
                                                                                                                                                                     
Igor

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #125 poslato: 12, 04, 2010, 12:35:33 posle podne »
Po meni je bolje osnovati u startu Nauticki klub, pa kad se prikupi clanarina, pronadju oblici stalnog finansiranja (bilo putem donacija, bilo putem udruzivanja sa drugim partnerima tipa, busa2 u svojoj radnji podigne cenu svakom nautickom artiklu za 1 dinar i na kraju meseca od broja prodatih artikala uplati X 1din na racun kluba, pa recimo kacintata kod svakog camca zaracuna 10€ za klub pa uplati po isporuci camca.......), pa tek kad se prikupe neka sredstva i obezbedi nacin finansiranja, onda se klub preregistruje u UG.

ljudi ajde da ne odredjujemo drugima harac.... samim time sto su busa , beomarina, zoki , hummer ovde mi dobijamo jeftinije proizvode suludo bi bilo da ih "oporezujemo"...  do sada je sve bilo na odbrovoljnoj osnovi i tako ce i ostati...

Van mreže igorbos

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 417
  • Pol: Muškarac
  • Mirno more nikada nije stvorilo dobrog mornara.
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #126 poslato: 12, 04, 2010, 12:48:55 posle podne »
Po meni je bolje osnovati u startu Nauticki klub, pa kad se prikupi clanarina, pronadju oblici stalnog finansiranja (bilo putem donacija, bilo putem udruzivanja sa drugim partnerima tipa, busa2 u svojoj radnji podigne cenu svakom nautickom artiklu za 1 dinar i na kraju meseca od broja prodatih artikala uplati X 1din na racun kluba, pa recimo kacintata kod svakog camca zaracuna 10€ za klub pa uplati po isporuci camca.......), pa tek kad se prikupe neka sredstva i obezbedi nacin finansiranja, onda se klub preregistruje u UG.

ljudi ajde da ne odredjujemo drugima harac.... samim time sto su busa , beomarina, zoki , hummer ovde mi dobijamo jeftinije proizvode suludo bi bilo da ih "oporezujemo"...  do sada je sve bilo na odbrovoljnoj osnovi i tako ce i ostati...
AMEN
Igor

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #127 poslato: 12, 04, 2010, 12:44:19 posle podne »
e sad....

vidim da je nama potrebno jako malo da se isvadjamo al niko nije rekao "idem ja da predam papire" ili nedaj boze "evo ja dajem za prvu godinu 50 evra"...

od pocetka gledam sta se desava, ako se secate Delta generali su hteli da daju 200 evra odmah, bilo je njih jos... ja sam tada zaustavio i ukocio jurnjavu za sponzorima jer vidim da niko nije zainteresovan da doprinese celoj prici ...

u jednom momentu sam cak sam hteo da osnujemo UG i da odradim sve to , al odmah bi bila neka prica tipa kapetan uzima lovu...

sto se tice Brckog svaka im cast , imali su samo jedne stvari vise od nas a to je VOLJA, volja da se nesto pokrene sa mrtve tacke, i cim odem za Brcko uclanicu se jer iako to niej moj akvatorijum zelim da pomognem koliko je u mojoj moci...

mi cemo biti mladji brat i tu je tacka , kako god ljudi na to gledali ... i pun mi je ***** prica mi smo iz Beograda mi znamo sta i kako i mi smo najpametniji...


Imali smo sansu , i imamo je jos uvek .... ja dajem za prvu godinu 50 evra nedostaje jos 650 ...

znaci ili cemo osnovati udruzenje ili necemo , znaci dajte sta dajete ili nemojte da komentarisete , sve sto je van skupljanja sredstava cu prebacivati u off topic


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #128 poslato: 12, 04, 2010, 13:00:59 posle podne »
Ja sam kroz nekoliko svojih komentara na ovu temu izrazio spremnost da učestvujem i materijalno.
U ovom trenutku ne mogu da odvojim više od 20 evra - možda kasnije, do kraja godine (sad instaliram centralno grejanje u stanu, odmah zatim radim izolaciju fasade i krečenje stana, a treba nešto da ostane i za sredjivanje ladje i to je to).

Nikome ne volim da delegiram zaduženja ali vratio bih se na osnivačku skupštinu.
Tom prilikom dogovorili ste se ko je ovlašćena osoba i to je upisano u osnivački akt. Ta osoba treba da nadje vremena da sada obigra oko nadležnih institucija.

I slažem se sa tim da prijateljima iz Brčkog treba čestitati na efikasnosti.

Toliko od mene. Javite kada i gde se skupljamo i donosimo pare. Javite i kolika je članarina, tako da svi to zanju, pa: "Ko voli, nek izvoli!"
Nikog ne treba siliti, niti moliti.
Kad UG pokaže ljudima da nešto radi i šta je to što radi - sami će se prijaviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #129 poslato: 12, 04, 2010, 13:01:56 posle podne »
jos 630 evra...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #130 poslato: 12, 04, 2010, 13:59:52 posle podne »
Mislim da je veoma lep gest što Olimp želi da da svoj prilog.

Ipak, bez želje da ga na bilo koji način uvredim, predložio bih da njegovu uplatu ne prihvatimo.

Po meni, baš kao što su i priajtelji iz Brčkog predložili, Cvija bi trebalo da bude počasni član i u našem UG.

Tim pre što nam svojim prilozima i svojim uspomenama sa putovanja rekama čitav forum obogaćuje i čini ga interesantnijim kako nama koji smo sada već tu, tako i za one koji će tek da nam se pridruže.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #131 poslato: 12, 04, 2010, 14:01:07 posle podne »
Nisam mogao a da opet ne procitam sve po redu, ali nema veze necu da komentarisem . Kapetane u svoje ime dajem 50 evra posalji mi privatno adresu na koga cu poslati ili ako dolazis u Brcko licno dajem u ruke,
NAPOMENA kad sam otvarao racun u banci za udruzenje po zakonu BiH udruzenja su oslobodjena PDV imam napismeno mislim da je i kod vas to isto

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #132 poslato: 12, 04, 2010, 14:50:33 posle podne »
Zoke , Lsi u ime UG , Hvala !!!
 jos 580

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #133 poslato: 12, 04, 2010, 19:24:58 posle podne »
Od jednog partizanovca još 20 e.  :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #134 poslato: 12, 04, 2010, 20:58:55 posle podne »
barba 20
novus 50
arsa 20
olimp 20 evra i po casni clan ( ne mora da salje al kad dodje da uplati na racun  :good: )

dobar link od Barbe http://www.parlament.org.rs/res/Prirucnik_poslovanje_NVO.pdf

ostale poruke su u off topicu, posto nisam mogao da ceprkam delove poruka i njih objavljujem

generalno cu se prikljuciti diskusiji u offtopicu , al vas molim da ovde ostanu samo donacije...