Autor Tema: Udruzenje gradjana "Moja ladja"  (Pročitano 99451 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #105 poslato: 11, 04, 2010, 20:17:49 posle podne »
Vodjenje UG nije bauk.

Osnovao sam po svim ovim aktima pre 10-tak godina sportski klub sa dva osnivača koliko ja tada bio zakonski minimum.
Papiri su mi i danas aktivni tj klub kao UG nije ugašen, svake godine šaljem prazne obrazce.. kao završni račun.
Sa zakonom za tih 10 godina nisam imao ozbiljnijih problema.
Tako da zaista ne vidim šta je tu ispao problem.
Papiri se od nule skupe i naprave za maksimalno 3-5 dana.
Sve se spakuje u kovertu i pošalje za Beograd.
Za 30 dana ili tu negde dobijete Rešenje. Pravite pečat i zvanično postojite.
Ja praktično ne postojim ali zvanično imam mrsku mi zahebanciju da ugasim UG.

Ako moji papiri mogu da se prilagode, ja vam ih dajem - Poklanjam!
Promenite sedište UG, odgovorno lice sa pravom potpisa i terajte!

 :drinks:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7042
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #106 poslato: 11, 04, 2010, 20:39:36 posle podne »
Citat: LSI  danas u 17:52:22
    ........
    Knjigovodja je obavezna stavka ali trošak knjigovodje od 450 evra godišnje nije realna cira, osim ako se neki knjigovodja ne bi ponudio da radi za te pare, jer to nema veze sa uobičajenom cenom po kojoj se plaća vodjenje knjigovodstva.
    ......
O tome se i radi. Gospodja Mezija je prihvatila da nam obavi knjigovodstvene usluge na godisnjem nivou (znaci i zavrsni racun) za tu sumu novca.

P.S.
Valjda je Mezija odradio ostatak. A da je bio aktivniji, mozda bi bilo jos jeftinije... :taunt: :yahoo:
=======================================

Evo ovako: ja doniram teglu meda!
Neka neko do jeseni skupi teglu oraha, pa sve to da damo Meziji - garant ima da padne cena knjigovodstvenih usluga!

(Ma, samo da se gospodja Mezija ne naljuti? Ma, šta da se naljuti! Video sam ženu - pametna osoba. Zna ona šta su med i orasi! To je zdravlje i radost u kući!)
« Poslednja izmena: 11, 04, 2010, 20:49:32 posle podne zorter »

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #107 poslato: 11, 04, 2010, 21:32:39 posle podne »
E ajd sad . Eto Mosi pokloni masu toga , dade i rijesenje problema . Sad samo srce junacko i m,,, malo veca od golubijih i navalite .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #108 poslato: 11, 04, 2010, 21:58:48 posle podne »
Mosi nas sad malo voza, poklanja nam stvari koje nam ne trebaju, a sustinu problema zaobilazi. UG koje nema protok kroz racun ne sluzi nicemu. Tj. takvo udruzenje vec imamo jer ono ne treba ni biti registrovano. Onog trenutka kada se aktivira racun (tj kada se nesto provlaci kroz taj racun kada ne mozemo da saljemo prazne obrasce), nastupaju svi problemi o kome govore i deda i LSI i zorter i ja. Nama UG na papiru ne treba, a da ponovim takvo udruzenje zvanicno postoji, po zakonu o udruzenjima. Osnovano je onomad kad smo potpisali osnivacki akt. Najlakse je sedeti za racunarom i mutiti vodu, davati nekonstruktivne predloge ili prozivati onoga ko ti je dao i savet, osnovu za start ili ideju.  Ako neko ima predlog kako skupiti tih 700 evrica neka kaze, ako nema takvog predloga, greota je trositi tastaturu na prazne price.

Druga stvar je to sto za kvalitetne akcije treba imati kvalitetne ideje, ali o tome necemo ovde da ne proradi ponovo recept sa plovidbe, pa da nas opet prozivaju kako smo nesposobni.

PS. Posto se zezate na racun Mezije, trebalo bi da znate da se covek povukao iz price jer mu je prebaceno da pokusava da stekne materijalnu korist iz cele price. Stoga, ako je LSI-jeva racunica tacna, trebalo bi skupiti oko 1000e.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #109 poslato: 11, 04, 2010, 22:07:54 posle podne »
PS. Posto se zezate na racun Mezije, trebalo bi da znate da se covek povukao iz price jer mu je prebaceno da pokusava da stekne materijalnu korist iz cele price. Stoga, ako je LSI-jeva racunica tacna, trebalo bi skupiti oko 1000e.

Nisam znao za ovo. Stvarno umemo da unistimo sve pre nego sto pocnemo. Pa sta fali pa da je i istina. Neka se jave ti da obavljaju te poslove pa nek oni zarade "lake" pare. :diablo: :diablo:

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #110 poslato: 11, 04, 2010, 22:38:50 posle podne »
Barba, moje UG ima otvoren validan račun u Banca Intesa.
To što ja NEMAM  PROMET 3 godine pa šaljem prazne papire je moja lična stvar.

Evo povlačim, predlog.
Sve OK.

 :drinks:

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #111 poslato: 11, 04, 2010, 22:54:42 posle podne »
Sad sam dosao kuci i citam ovu temu i mogu vam reci da sam neprijatno iznenadjen nekakvim komentarima, primera radi, kao kopirali smo statut, prepisali ime ijos toga koliko hocete. Prvo Barba pitao sam kapetana da mi posalje statut cisto na uvid,mada nas nema ni najmanje slicnosti sa vasim statutom a to cu ti pokazati prvom prilikom kad se vidimoili cu ti ga poslati,a to sto pises da ste nam dali ideju za start e ja bi rekao hm, bilo je govora  o imenu i pitao sam kapetana posto je vlasnik sajta moja ladja imali sta protiv imena da damo ime nasem klubu moja ladja mada nisam morao ni da pitam jer htjeli nehtjeli mi smo druga drzava i imamo pravo da damo ime kakvo god hocemo. Mada sam zamisljao da se udruzimoi bratimimo i da pomazemo jedni druge koliko mozemo ali ce nam se ovo bratstvo o glavu izgleda razbiti. A ti Zorteru ne komentarisi sa necim u sta nisi upucen ili neznas i pusti te price o udruzenju i sportskim klubovima jer ni vidio nisi nas statut ni registraciju i netruj ljude dzaba. Mislim da nema potrebe da bacate ljagu na nas oko bilo cega jer vi imate svoj problem a mi smo nas rijesili. Nazalost sve mi se cini da je samo kapetan sa jos par svojih istomisljenika u ovoj prici sa ovog foruma ostali su zaradi zajebancije i ubijanja viska vremena.Volio bi kapetane da dodjes ovih dana u brcko da ti pokazemo sve sta smo uradili i kako smo uradili i da popricamo lijepo na miru oko svega . Ja se izvinjavam nemam namjeru nikoga da vrijedjam niti vse da polemisem oko ovoga ,jedino ako budem izazvan pa cu morati  Srdacno vas sve pozdravlja predsednik UG Nautickog kluba Moja ladja Brčko Zoran Kerezović

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #112 poslato: 11, 04, 2010, 23:04:57 posle podne »
Sad sam dosao kuci i citam ovu temu i mogu vam reci da sam neprijatno iznenadjen nekakvim komentarima, primera radi, kao kopirali smo statut, prepisali ime ijos toga koliko hocete. Prvo Barba pitao sam kapetana da mi posalje statut cisto na uvid,mada nas nema ni najmanje slicnosti sa vasim statutom a to cu ti pokazati prvom prilikom kad se vidimoili cu ti ga poslati,a to sto pises da ste nam dali ideju za start e ja bi rekao hm, bilo je govora  o imenu i pitao sam kapetana posto je vlasnik sajta moja ladja imali sta protiv imena da damo ime nasem klubu moja ladja mada nisam morao ni da pitam jer htjeli nehtjeli mi smo druga drzava i imamo pravo da damo ime kakvo god hocemo. Mada sam zamisljao da se udruzimoi bratimimo i da pomazemo jedni druge koliko mozemo ali ce nam se ovo bratstvo o glavu izgleda razbiti. A ti Zorteru ne komentarisi sa necim u sta nisi upucen ili neznas i pusti te price o udruzenju i sportskim klubovima jer ni vidio nisi nas statut ni registraciju i netruj ljude dzaba. Mislim da nema potrebe da bacate ljagu na nas oko bilo cega jer vi imate svoj problem a mi smo nas rijesili. Nazalost sve mi se cini da je samo kapetan sa jos par svojih istomisljenika u ovoj prici sa ovog foruma ostali su zaradi zajebancije i ubijanja viska vremena.Volio bi kapetane da dodjes ovih dana u brcko da ti pokazemo sve sta smo uradili i kako smo uradili i da popricamo lijepo na miru oko svega . Ja se izvinjavam nemam namjeru nikoga da vrijedjam niti vse da polemisem oko ovoga ,jedino ako budem izazvan pa cu morati  Srdacno vas sve pozdravlja predsednik UG Nautickog kluba Moja ladja Brčko Zoran Kerezović

Zoke, ne razumem negodovanje na moj post. U cemu sam pogresio. Zar vase udruzenje nije UG Nauticki klub "Moja ladja". Zar niste organizovani da ne kazem registrovani kao sportsko udruzenje. Ispravi me ako gresim. I to nije nikakva zamerka. Naprotiv. To je uspeh. Rekoh samo da je vama bilo lakse (bez namere da omalovazavam ili vredjam bilo koga), jer je distrikt na teritorije opstine jednog grada a nase UG je zamisljeno za teritoriju cele Srbije. Lakse vam je bilo okupiti se, prijaviti sve sto treba a i imate podrsku vase Vlade. Nase UG se zove samo UG "Moja ladja", nema predznak klub. U cemu sam pogresio, a ako jesam upucujem javno IZVINJENJE svima koji se smatraju uvredjenim i povredjenim.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #113 poslato: 11, 04, 2010, 23:15:07 posle podne »
Zorteru Udruzenje gradjana je svugdje isto dali bilo u Srbiji Hrvatskoj ili Bosni, uz minimalne prepravke. Kad predate zahtjev za registraciju u sudu ima zakonski rok u kojem vam moraju odgovoriti i nema veze da li je to beograd ili brcko. Podrsku vlade za registraciju nemamo ni ti smo je imali jebe se vladi oce li ko i sta registrovati a za projekte koje ponudimo on odgovara pozitivno ili negativno. Sve dosada iskljucivo nas trojica profo poljo i ja smo uradili iz svojih sredstava i racunaj tu oko 40metara doka, za sada ali se konstantno prave i samo dodaju.Neljutim se zorteru na tebe ali nista lakse nije registrovati u brckom nego u beogradu, samo treba se nahoidati parcdana i obijeliti malopo salterima ali boze moj tako je kako je ali je rezultat vidljiv. OLIMP posalji mi dvije slike kao za licnu kartu i svoje podatke i postajes pocasni clan nautickog kluba tako nam stoji u statutu da ljudi sa strane ,a koji se druze  na bilo koji nacin i vole taj sport mogu postati pocasni clanovi bez ikakve nadoknade DOZIVOTNO

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #114 poslato: 11, 04, 2010, 23:17:33 posle podne »
Da saljem i ja slike?? Ili ..... :nono:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #115 poslato: 11, 04, 2010, 23:29:18 posle podne »
Prvi put razmisljam da nesto sto je neko drugi napisao obrisem !Ljudi ni da se raspravljamo vise neumemo!!Nasi drugari iz Brckog su zavrsili posao mi nismo!Pa sta!?Ako mi ovde uspemo da se organizujemo i zavrsimo sve,opet dobro!Ako ne zavrsimo,pa sta!!?Ocemo biti manje nauticari ili manje podobni za druzenje zato sto nemamo UG!?Naravno da necemo!
Imamo mi preca posla od ove rasprave koja se izrodila zato sto se UG pridaje veca paznja nego sto bi trebalo!Recimo,meni se ide u Brcko u julu mesecu!!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #116 poslato: 11, 04, 2010, 23:31:00 posle podne »
.......
Recimo,meni se ide u Brcko u julu mesecu!!

Sa dve slike ili bez?? :yahoo:

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #117 poslato: 11, 04, 2010, 23:41:33 posle podne »
clan sam nadzornog odbora jednog klubau Zemunu koji je osnovan pre 49 god kao udruzenje gradjana.zadnjih 3 meseca se vidjamo (upravni i nadzorni odbor) 2 puta nedeljno(po 2-3 sata) ali ni to nije strasno .Navescu samo institucije koje su nadlezne da bi mi funkcionisali i kod kojih moramo traziti raznorazna odobrenja kao i vrsiti odredjene uplate.
BEOVODE,INSPEKTORAT ZA VODE,SRBIJA VODE,OPSTINA ZEMUN,MINISTARSTVO SPORTA,MINISTARSTVO ZA INFRASTUKTURU,GRADJEVINSKA INSPEKCIJA,KAPETANIJA BEOGRAD,SKUPSTINA GRADA BEOGRADA,ZAVOD ZA ATESTE,KOMUNALNA INSPEKCIJA,RECNA POLICIJA,...Pucami glava od lesinara gde svako zbog necega moze da te zeza odnosno ako im zatreba malo para.SLEDECI POJMOVI SU STALNE RECI SVAKOG SASTANKA:ODRZAVANJE PRIOBALJA KAO I  NJENO PLACANJE,KORISNIK AKVATORIJUMA KAO I PLACANJE,PONTONI SA REVIZIJAMA I GODISNJOM KONTROLOM OD KAPETANIJE I RECNE POLICIJE RADI REGISTRACIJE ,PROJEKAT LICENCIRANOG LICA BILO KAKVOG OBJEKTA NA VODI DA BI BIO REGISTROVAN I DOBIO PLOVIDBENI BROJ JER VISE DRUGACIJE NEMOZE BITI VALIDAN ........................................................................???....???? TRENUTNO SVE TE NOVONASTALE ZAVRZLAME RADI,PRATI, SAKUPLJA INFORMACIJE OKO 7 LJUDI VOLONTERA PLUS PLACENI SEKRETAR KLUBA ,KNJIGOVODJA (IMA TU JOS ALI ZA POCETAK OVO JE DOSTA)

HOCU SAMO DA KAZEM LJUDI TO JE JAKO,JAKO,JAKO OZBILJAN POSAO I KO NESTO ZAJEBE IDE NA SUD GARANT NEMA ZEZANJA .
BOG VAM U POMOC
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #118 poslato: 11, 04, 2010, 23:49:38 posle podne »
.......
Recimo,meni se ide u Brcko u julu mesecu!!

Sa dve slike ili bez?? :yahoo:

"Stanislave...preterano s..."
« Poslednja izmena: 11, 04, 2010, 23:56:15 posle podne zorter »
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #119 poslato: 11, 04, 2010, 23:52:27 posle podne »
.......
Recimo,meni se ide u Brcko u julu mesecu!!
Sa dve slike ili bez?? :yahoo:
"Stanislave...preterano s..."

A moram malo. Deda je u pitanju!!! :dance1: