Autor Tema: Registracija broda u Delaweru  (Pročitano 44151 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #60 poslato: 22, 05, 2010, 00:07:04 pre podne »
... Došli su sa dobro plaćenih mesta na poziv Djindjića i ljudi sa ulice. Da pomognu. Samo nisu znali šta je politika i šta ih čeka. Sad uvidjaju.

Još decembra 2000 sam sedeo u kabinetu Pitića. Tokom naredne 2 godine sam bio član Pakta Stabilnosti, Radna grupa broj 2 (eBusiness) pokušavajući da nađem poštenog čoveka ali nisam uspeo. Zato sam uspeo da iz prve ruke video kako se taj državni budžet i sretstva iz donacija razvlače i navlače kako kome odgovara. Bez imalo savesti, bez imalo stida - samo se alavnost i gramzivost ceni. Kompletna politička garnitura se vodila samo jednim principom - "Ko nije za sebe nije ni za druge". Ništa drugo nije bitno - ni Srbija, ni Narod, ni Pravda, ni Rezultati, ni Čast - apsolutno ništa.

Na kraju sam digao ruke. Ljudi koje direktno opisujem kada ovako govorim o političarima su još uvek tu, u vrhu vlasti ili pored, dobro pozicionarini i prepunih džepova budžetskih para.

To je moje lično iskustvo. Drugi koji su se "snašli" imaju samo reči hvale za ovu i ovakvu vlast. Eksperte. Do moga. Ono što sam ja pre 10 godina stavio na sto Pitiću i Labusu kao gotovo, realizovano i funcinalno rešenje, do danas niko nije uspeo od tih silnih eksperata ni da započne. Samo su gledali gde ima da se mazne.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #61 poslato: 22, 05, 2010, 00:37:11 pre podne »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #62 poslato: 22, 05, 2010, 00:41:03 pre podne »
da dodam jos

http://www.kurir-info.rs/vesti/drustvo/harac-na-drumovima-putarine-poskupljuju-11-odsto-34977.php

a evo i za kursumliju ...
http://www.kurir-info.rs/srbija/izbeglice-u-kursumliji-nismo-stoka-da-nas-iseljavaju-kamionima-34997.php

ako je 50 sela prazno sto vlast ne odkupi te kuce i useli ove ljude ? kuca u kursumliji moze da se nadje za 2-5000 evra koliko je vlast do sada potrosila na izbeglice? da ne shvati neko pogresno nisam protiv izbeglica vec protiv toga da se sredstva rasipaju... ako si gladan i imas para okrnei ih pa onda jedi a ne obrnuto...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #63 poslato: 22, 05, 2010, 21:49:10 posle podne »
drzava po jednom izbeglici godisnje izdvaja sigurno 2000-3000 evra... neka im za te pare kupe kuce i obezbedi pravnu pomoc za penzije iz hrvatske, slovenije, bosne ili odakle god da su dosli ...

kada imaju krov nad glavom snacice se kako tako, to je taj stap za pecanje a mi dadosmo tone i tone ribe  ...  nemoj zabraviti da je drzava srbija izdala te ljude , znaci ipak im je duzna...

putevi nista ne znace u ovom momentu , u ovom momentu treba pokrenuti proizvodnju ili pomagati malim i srednjim preduzecima... najveci nonsens startup kredita je sto se daju pocetnicima, po meni ti krediti trebaju da budu bas to sto i ime kaze START UP za nove projekte a ne za nove ljude...

koliko moze da zna o poslu neko sa 25 godina bez dana radnog iskustva kao gazda (to je prvi uslov da nikada ranije nije imao firmu  :suicide:) ? a koliko neko sa recimo 30 koji ima svoju firmu koja nije u minusu ? kada bi ti licno birao kome bi dao ovom od 25 koji nema pojma o biznisu ili ovom od 30 koji vec ima nesto iza sebe?  e tu je problem sto niko ne razmislja o tome gde idu novci ...


i tima koji nemaju zemlju a zive sa roditeljima, drzava treba da odkupi zemlju od vlasnika , ako sam dobro shvatio zemlja je tamo dzaba ... kada odkupi neka je pokloni ili da grace period za kredit (cena odkupa) ... pa ko nece da radi ako ima zemlju i okucnicu ???


ako stvarno ima 50 sela napustenih i ljudi koji su pod rodteljskim krovom , to je jedino resenje... JA SAM SIGURAN posto sam proveo par dana u Kursumliji da to moze biti centar seoskog turizma ako se lepo uradi plan ... ali nema ko to da uradi u ovoj zemlji , taj deo zemlje moze biti riznica zdrave hrane ...  ma nasa zemlja je jako bogata svaki deo ima prednost za nesto ali nasi politicari to ne vide tako....

nekako mi se cini da nasi politicari NAMENSKI zaduzuju celu zemlju i ubijaju svaku volju za inicijativom...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #64 poslato: 22, 05, 2010, 22:07:49 posle podne »
vidi ovog spekulanta kako se busa :

http://pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/118525/%C4%90ilas%3A+Surovo+kazniti+sve+one+koji+ru%C5%A1e+dinar!.html

on i njegovi dozvolili bankama da kupuju dinare a sad se kao zali kako su ih banke izigrale ??? alo bre pa jel on misli da se mi svi drogiramo ????


a taj isti Djilas koji prica o prosecnom coveku drzi trenutno preko 70% reklamnog trzista u Srbiji (provizije za reklame su od 20% do 70% )... i drzi tv stanice i casopise u robovlasnickom odnosu  ... kome ce on bilo sta da kaze, da se digne narod on bi prvi na terazijam zavrsio ...

Van mreže Željoni

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 731
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #65 poslato: 22, 05, 2010, 22:19:02 posle podne »
Kap ovo se polako pretvara u monolog  :dance:  :smile: "politikom i religijom se bavi sirotinja moj Maho" citat iz filma Sjećaš li se Doli Bel

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #66 poslato: 22, 05, 2010, 23:53:28 posle podne »
Covek je politicka zivotinja - Zoon politicon - Aristotel...

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #67 poslato: 23, 05, 2010, 21:55:52 posle podne »
Suština je u tome da MI biramo političare, to su naši ljudi pa ako mi kao narod nismo sposobni da iznedrimo prave ljude koji će biti u većini onda to znači da q...u ne valjamo.

Van mreže Spartacus

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 6
  • Pol: Muškarac
  • SPARTACUS GROUP LLC
    • ARMORED VEHICLES
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #68 poslato: 01, 10, 2012, 16:23:49 posle podne »
evo kod ovih momaka mozete za njihovu ugradnju od 100 evra i 59 evra za postarinu da dobijete registraciju

http://www.boat-registration.us/

Cost of boat registration under Delaware (USA) flag

Cost cover the State registrating fee, our services, paperwork and normal post cost.
( FedEx cost is additional 59 €)

CLASSES                                                                    1 year    3 years
CLASS A - less than 16':                                               €120.00 €210.00
CLASS 1 - 16' or over and less than 26':                          €130.00 €230.00
CLASS 2 - 26' or over and less than 40':                          €140.00 €270.00
CLASS 3 - 40' or over and less than 65':                          €190.00 €390.00
CLASS 4 - 65' or over and not required to be documented:    €210.00 €380.00


Documents needed to register a vessel in Delaware
if the boat is new, a builder's certificat and invoice
if the boat is used, a notarised bill of sale or invoice
if the boat was registred outside the Delaware we need a deletion from boat register
if you have to reneval your boat registration under Delaware flag you have to send us a copy of Delaware RC
ID documents

Trebalo bi da znaju i za ovu opciju BEZ U.S. POSREDNIKA:

DIREKTNO PREKO DRŽAVE DELAWARE. JEFTINIJE OD SVAKOG AMERIČKOG OVLAŠĆENOG AGENTA ZA REGISTRACIJU.

REGISTRACIJA NA 3 GODINE , PO DUŽINI PLOVILA

    $ 30         CLASS A - LESS THAN 16'                         

    $ 60           CLASS 1 - 16' OR OVER AND LESS THAN 26'

    $ 90           CLASS 2 - 26' OR OVER AND LESS THAN 40'

  $ 150           CLASS 3 - 40' OR OVER AND LESS THAN 65'

  $ 180           CLASS 4 - 65' OR OVER

CENA NAŠE USLUGE OBRADE I ZA PRIVATNA LICA I KOMPANIJE: 75, -e

Dodatne usluge:
Verification Letter ( OPCIONO )  25, -e
We have found that a verification letter issued by the State of Delaware boat registration office, that lists some of the boat details, has often been helpful to our foreign clients when dealing with the various authorities in countries outside the United States.

This letter is not a part of the State of Delaware boat registration process and must always be requested by the client.   If requesting a verification letter please advise on whether you need the boat name to appear on the verification letter and on the registration documents.

Document Courier Service ( OPCIONO )
fee based upon destination UPS or Fed Ex: 75, -e

Ako je vlasnik LLC firme u Delaware ili ovlašćen dokumentima da raspolaže 100% kompanijom nema potrebe za prijavom boravka i pasošem i pitanje od svih plovila registrovanih ko to ima U.S. pasoš i prebivalište ili radnu dozvolu ili da je tako ne bi mogla ni da se registruju plovila.Onda bi se registrovala i u drugim državama u USA koja imaju more :) Dokumenta overena sa Apostille ne moraš ni u opštini da prevodiš kod sudskog tumača da bi bila sudski overena ili overen potpis,jer se radi o državama Haškim potpisnicama vezanih za Apostille i multirateralne i bilateralne sporazume pride.
To što nisi rezident zemlje , a vlasnik si broda pod njenom zastavom može samo da ti pravi problem oko Poreza na dodatu vrednost u zemlji članici EU,u čijim te vodama nahvataju,pa zatraže dokaz o plaćenom porezu.Srbija nije u EU i šta da traže ?

Ko hoće firmu ODMAH evo može da kupi od mene ODMAH istu tek registrovanu
Svi bi u raj,a niko ne bi da umre