Autor Tema: Udruzenje gradjana "Moja ladja"  (Pročitano 99214 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« poslato: 29, 04, 2009, 14:58:51 posle podne »
Posto smo krenuli sa formiranjem Udruzenja gradjana "Moja ladja" i imamo preliminarnu verziju statuta koja ce biti objavljena sutra, trebalo bi da se dogovorimo oko termina odrzavanja osnivacke skupstine. Osnivackoj skupstini mora da prisustvije min 10 osnivaca, ja bih voleo da nas bude vise. Osnivacka skupstina treba da definise:

1. Ciljeve, zadatke i aktivnosti udruzenja
2. Da donese odluku o osnivanju udruzenja
3. Da usvoji statut udruzenja
4. Da imenuje Predsednika, zamenika predsenika, sekretara, blagajnika i clanove izvrsnog i nadzornog odbora.

5. Izabrani funkcioneri treba da obezbede rostilj i pivo.  :smile: 


Sta bi sve po vasem misljenju trebalo da stoji medju ciljevima i aktivnostima udruzenja?
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #1 poslato: 29, 04, 2009, 15:06:53 posle podne »
ekologija - uticanje na odnos drzave i gradjana
nautika - uticanje na odnos drzave
ribarstvo - uticanje na odnos drzave

treba pozvati i ribolovacke sajtove da se pridruze , to cu ja danas da razasaljem pozivnice

Van mreže tyger

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 41
  • Pol: Muškarac
  • Eat,sleep...go fishing
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #2 poslato: 29, 04, 2009, 20:07:02 posle podne »
U ime sajta Vukovi sa Dunava kao administrator za ekologiju,potpuno podržavam ovo udruženje i apelujem da nas bude što više,samo tako možemo promeniti nešto!  :good:  :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #3 poslato: 29, 04, 2009, 22:58:51 posle podne »
U ime sajta Vukovi sa Dunava kao administrator za ekologiju,potpuno podržavam ovo udruženje i apelujem da nas bude što više,samo tako možemo promeniti nešto!  :good:  :good:

tyger hvala :) bacaj logo da imamo za stampu plakata

Van mreže Admiral

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
  • Moje Malo Brodogradilište....... 063/200-396
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #4 poslato: 29, 04, 2009, 23:33:48 posle podne »
Zastita interesa svih dosadasnjin, sadasnjih i buducih korisnika srpskih reka i kanala.
Pravo da o sopstvenom trosku izradjujemo plovila, kupujemo plovila, nabavljamo plovila i motore iz inostranstva.
S obzirom da je nautika kod nas vise nego u poviju, INSISTIRATI da nas ne ubijaju taksama i porezima, vec da stimulisu sto veci broj plovila na rekama, samim tim i veci broj ljudi na vodi.
Iskoristiti iskustvo Vukova sa Dunava.
Apsolutno omasoviti akciju, povezati se i sa drugim eko organizacijama, cak i sa davaocima krvi.
Organizovati prvi masovni sastanak, na kome ce svi prisutni dobiti priliku da kazu cime mogu da pomognu celu ideju, a prema tome i da dobiju priliku da to i ostvare, bilo pojedinacno ili u okviru grupe.
Barba i Tyger da prosire temu na druge zainteresovane, a svako od nas da radi na daljim kontaktima.
Tako da pocnemo i sve da se pise.
P
Dobro došli u moje i Vaše Malo Brodogradilište

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #5 poslato: 29, 04, 2009, 23:45:32 posle podne »
Posto nemamo vise more (zahvaljujuci tim istim politicarima), bar da nas ne sputavaju vec pomognu razvoj nautickog sporta.Skoro govorismo o subvencionisanim kreditima za kupovnu plovila, a oni odrase i za postojece.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #6 poslato: 30, 04, 2009, 00:00:05 pre podne »
Zastita interesa svih dosadasnjin, sadasnjih i buducih korisnika srpskih reka i kanala.
Pravo da o sopstvenom trosku izradjujemo plovila, kupujemo plovila, nabavljamo plovila i motore iz inostranstva.
S obzirom da je nautika kod nas vise nego u poviju, INSISTIRATI da nas ne ubijaju taksama i porezima, vec da stimulisu sto veci broj plovila na rekama, samim tim i veci broj ljudi na vodi.
Iskoristiti iskustvo Vukova sa Dunava.
Apsolutno omasoviti akciju, povezati se i sa drugim eko organizacijama, cak i sa davaocima krvi.
Organizovati prvi masovni sastanak, na kome ce svi prisutni dobiti priliku da kazu cime mogu da pomognu celu ideju, a prema tome i da dobiju priliku da to i ostvare, bilo pojedinacno ili u okviru grupe.
Barba i Tyger da prosire temu na druge zainteresovane, a svako od nas da radi na daljim kontaktima.
Tako da pocnemo i sve da se pise.
P

   Tako treba Admirale!!!Bravo!! :good: :drinks:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #7 poslato: 30, 04, 2009, 01:43:56 pre podne »
Evo kako sam i najavio, preliminarna verzija statuta je zavrsena. Molim Vas da je svi pazljivo procitate i ukazete na greske kao i da date svoje predloge o dopuni ili izmeni.

Drugi fajl je moj predlog ciljeva i aktivnosti (dopunjen sa dva admiralova predloga) za koji smatram da treba da bude siri. Takodje Vas molim da ga pazljivo procitate i date dopune.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #8 poslato: 30, 04, 2009, 08:48:04 pre podne »
Bilo bi dobro samo da probamo da izbegnemo vrzino kolo Srpskog mentaliteta a to je da se nešto postavi, počne da se radi a zatim se isposvađamo i razbijemo na 5 različitih ekipa. To kažem zato što se sećam da se slično desilo jedno 2004 sa sajtom www.skijanje.rs Odličan sajt i još bolji forum sa koga je krenula relativno slična ideja udruženja pod nazivom skimanijaci (www.skimanijaci.com). Posle toga dolazi do osamostaljivanja ove organizacije sa matičnog sajta i pokretanje svog foruma a zatim naravno Srpski dolazi i do svađe i raskola i u njihovim redovima. Bez obzira na sve i jedan i drugi sajt preživeše i možda bi mogli videti da se povežemo i sa njima. Nautika i Ljubav prema planini ima zajedničku komponetu a to je priroda.

Inače pročitao sam Statut, meni možda malo smeta član 7 tačka 3 u kojoj se piše o nektivnosti člana (malo mi je to ne definisano, šta to znači neaktivan.) U redu mi je da takav član nemože biti u organima ali ne vidim razlog da nebude običan član. Inače kao okvir mi deluje uredu.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #9 poslato: 30, 04, 2009, 10:05:22 pre podne »
Potpuno se slazem sa Iverkom, jedino bih dodao ovo. Proveri da li Republika Srbija ima zakon o udruzenju gradjana (a mislim da ima, negde sam sam ga skidao sa nekog sajta) a ne SFRJ koje vise nema, i za clanove bih dozvolio i maloletna lica (ili bar starije maloletnike - preko 15 god.) posto i njuh ima puno na rekama, a cini mi se da i oni imaju pravo polaganja za upravljanje camcima.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #10 poslato: 30, 04, 2009, 10:08:58 pre podne »
citam danas na poslu pa stavljam komentare :)

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #11 poslato: 30, 04, 2009, 13:54:53 posle podne »
Ja se pridruzujem inicijativi, mada nisam bas u prilici da prisustvujem sastancima posto zivim dvesta km od Beograda. Mozete racunati na mene u svakom drugom pogledu. Javite kako da posaljem l.k. i potpisem pristupnicu.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #12 poslato: 30, 04, 2009, 17:09:29 posle podne »
@broker

Pa nadam se da se to ovde nece desiti, naziv sajta je naveden i u statutu, a ipak je sve nas ovde okupila samo dobra volja.

@ All

Sto se tice neaktivnosti clana, to se u principu odnosi na delovanje u skupstini. Jer ako se recimo uclani 300 clanova od kojih se realno 50 interesuje sta se desava i zeli da ucestvuje u nekim aktivnostima, zeli da glasa i donosi odluke na skupstinskom nivou, onda imamo slucaj da apsolutno ni jednu odluku ne mozemo da donesemo, jer nam treba kvorum od 100 ljudi. Zato sam naveo kategoriju pridruzenog clana - simpatizera cime bi omogucili ljudima da budu clanovi udruzenja, da budu obavestavani o svemu sto se desava, kao clanovi mogu da nam skrenu paznju na nesto ili ukazu na svoj problem, ali time jednostavno od njih ne ocekujemo da prate zasedanja skupstine i "obavezno" ucestvuju u donosenju odluka i ne blokiraju rad udruzenja. Clanstvo sa sobom ipak vuce neki teret, obaveze i duznosti, mislim a je svima jasno da ima ljudi koji bi da ucestvuju u radu udruzenja, ali da time nemaju nikakvu obavezu. Ovo je posebno pipao posto se nece placati clanarina, tako da bi moglo da se desi da se pojedinci uclane samo zato sto je dzabe.

@iverko
Sto se tice tehnikalija oko naziva i pravopisnih gresaka to cemo resiti i ispraviti na osnivackoj skupstini. Ako sam negde i napisao Moja Ladja sa velikim L, u pitanju je greska.

@zorter
Mislim da se jos uvek koristi zakon SFRJ, probacu da nadjem. Sto se tice maloletnih lica, prvo sam stavio sva lica, pa posle dodao punoletna, ali u pravu si. Sa koliko godina moze da se uzme dozvola za upravljanje camce, pa da stavimo taj limit? Ipak smo mi Mola Ladja. Mladji mogu da budu simpatizeri, kako statut i sada definise. Znaci za clanove slazem se da treba da pise stariji od 15 ili 16 godina umesto punoletni.

@Dule

Za registrovanje udruzenja nepohodni su sledeci akti i dokumenti:

1. Odluka o osnivanju
2. Statut
3. Zapisnik sa osnivacke skupstine
4. Spisak osnivaca
5. Prijava osnivanja i delovanja organizacije
6. Odluka o zastupanju udruzenja
7. Zahev za upis u registar

Znaci ipak ima tu posla za osnivacku skupstinu. Nije to samo da se statut odnese u ministartstvo.

@Katepan

Mislim da bi bilo dobro da otvoris email adresu udruzenja recimo udruzenje@mojaladja.com, da pristup tom emailu imaju predsednik, podpredsednik i sekretar, a za prvo vreme da nam se prijave ljudi koji bi fizicki mogli da prisustvuju osnivackoj skupstini.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #13 poslato: 02, 05, 2009, 00:55:26 pre podne »
Izgleda slabo interesovanje...  :o
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Udruzenje gradjana "Moja ladja"
« Odgovor #14 poslato: 02, 05, 2009, 01:02:30 pre podne »
Izgleda slabo interesovanje...  :o

ja uopste nisam video gornju poruku !!!  :suicide: :this: :sorry:

otvaram oma ali postoji neki problem sa mailovima na godaddyiju