Autor Tema: SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....  (Pročitano 7702 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....
« poslato: 15, 07, 2011, 17:12:09 posle podne »
Pre tri nedelje sam bio resio da kupim neke stavke iz Nemacke preko SVB-a...

Auto Pilot koji je bio na akciji i sextant ...

Cene su sledece :

Autopilot 349 eur
Sextant 199
 na to treba dodati postarinu od 30 evra

Sve ukupno: 578 evra

cuo sam se sa svabama i posto nisam gradjanin EU bili su ljubazni da mi skinu njihov PDV pa je ukupan racun bio oko 495 evra ...

danas je roba stigla otisao sam do poste i platio carinske trokove 9900 dinara i spediciju (koja vama ne treba ja sam isao preko firme) oko 30 evra

Sve ukupno: 624 evra

znaci kada pogledate njihove cene dodajte oko 10% i toliko vas izadje da to dobijete u Srbiji ....

NAJBITNIJE:
1 Trazite im da skinu PDV posto to moraju jer mi nismo clanovi EU , dovoljnoje napisati uljudan mail i raci sta hocete da kupite i da skinu pdv jer nismo clanovi EU i reci im da robu mogu da salju u Srbiju (kada skinu PDV ne mogu da je salju nigde u EU ili da je licno podignete)...
2 Ako kupujete kao fizicko lice izadje vas oko 7 % na njihove cene sto nije lose...

znaci kada kupujete u EU ili USA racunajte da vas kosta oko 10% skuplje od cena koje vidite na sajtu ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....
« Odgovor #1 poslato: 15, 07, 2011, 17:13:43 posle podne »
jos nesto porez na nauticku opremu je 5% dok je na drugu tehniku 10% ... pdv je 18 kao za sve ... sto ce reci da kada skinete njihov porez od 20 i kusur posto i didate nasu carinu i pdv izadje cena skoro na isto samo placate malo skuplju postarinu nego da vam salju iz Beograda ...

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....
« Odgovor #2 poslato: 15, 07, 2011, 18:33:01 posle podne »
Ima tu dosta zanimljivih stvari oko tih kupovina preko interneta.

Moj sin, koji se bavi fotografijom, par puta je poručivao da mu urade neke kataloge fotografija koje je snimio na svojim putovanjima (firma sa kojom je na vezi je negde u UK ali izgleda da se štampa radi u USA). Ugovorena cena je za kataloge isporučene na adresu.
Ovo podrazumeva da pošiljku preuzmete od poštara bez da doplaćujete bilo šta.

Sin je par puta poručivao iste kataloge, a kao odredište davao je adresu u Rumuniji, jer Srbija nije bila na listi zemalja u koju je inopartner mogao da organizuje direktnu dostavu.
Od nedavno, inopartner je organizovao mogućnost isporuke direktno u Srbiju i naši špediteri su odmah videli priliku da na tim dostavama naprave ekstra zaradu.

Mom sinu se desilo da je dobio pošiljku vrednu oko 100 GBP (doznaku smo uradili karticom preko interneta) i dostavljač je mojoj ženi, koja je primila pošiljku, naplatio nekakve troškove isporuke u visini od nešto više od hiljadu dinara.

Sin nije bio lenj i poslao je jedan kratak mejl inoisporučiocu i objasnio šta se dogodilo.
Kroz nekoliko dana, na račun u banci stigla je doznaka od 10 GBP!

Samo nekoliko dana kasnije, sin je poručio još jedan komplet kataloga.
Prilikom sledeće isporuke dostavljač nije tražio nikakvu doplatu!


Dakle, vodite računa šta ste ugovorili tj. na kakve uslove ste pristali kada ste izvršili uplatu. Inopartneri su u načelu dosta korektni i čak i nas iz Srbije tretiraju kao i ostale kupce u svetu. Ono što je ugovoreno - oni ispoštuju.

Evo još jedan lep primer:
Desilo se da prva isporuka (preko Rumunije) nije stigla u očekivanom roku.
Sin je poslao upit i inodobavljač je poslao novu pošiljku koja je zatim stigla (sudbina one prve nije nam poznata) bez ikakvih primedbi od strane pošiljaoca ili dodatnih troškova.

Prilikom jedne od sledećih isporuka, sin je reklamirao da je prilikom štampe kataloga došlo do smaknuća fotografija za oko 1 mm na levim stranicama kataloga u odnosu na fotografije na desnim stranicama.
Inopartner je u kratkom roku dostavio novi kontingent kataloga u kojima je greška ispravljena - naravno, bez dodatnog plaćanja s naše strane!


Da skratim - budite ljubazni u komunikaciji i objasnite tačno šta želite ili šta se dogodilo i u najvećem broju slučajeva bićete zadovoljni.
Što bi ljudi rekli: - Nema laži, nema prevare.



Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....
« Odgovor #3 poslato: 15, 07, 2011, 19:21:05 posle podne »
usluge spedicije su izmedju 30 i 60 evra u Srbiji, ali samo ako narucujete kao firma !

fizicko lice nama potrebe da ide na spediciju ...

ona dva saveta gore uvek ispostujte i nece izaci preko 10-15%... e sad naravno ako narucite knjigu od 5 evra platicete postarinu 10 evra pa je tu mala nesrazmera...

na posiljke ispod 100 evra se ne placa carina...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....
« Odgovor #4 poslato: 15, 07, 2011, 22:57:41 posle podne »
Što ti ne uzmu na mostu uzeće na ćupriji.
Ako uvozite kao fizičko lice, carina će biti (carina i PDV) zbirno oko 32%.  :suicide:
Tako da biraš špedicija ili carina?!  :diablo: :shout:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....
« Odgovor #5 poslato: 16, 07, 2011, 01:14:08 pre podne »
na posiljke ispod 100 evra se ne placa carina...

Da li si ti siguran u to. Postoji neki CN22 obrazac na svetskom nivou (ako se dobro secam) i po njemu carina i PDV se ne placa za iznose manje od 100$, e onomad je ona baraba sto ga Dule voli  :),  smanjila ti cifru na 20e. Jel to doslo do nekog vracanja u normalu po pitanju lapanja?
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže MadScientist

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
    • Total Nautika
Odg: SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....
« Odgovor #6 poslato: 16, 07, 2011, 08:45:34 pre podne »
Pre nego sto sam se zaposlio u nautickoj prodavnici bio sam (ne)zvanicni uvoznik kineske elektronike poput laptopova, tablet racunara, mobilnih telefona, raznih gadgeta.... i tako dalje.

Postoji brdo nacina da se izbegne placanje carine i to su mi bas Kinezi objasnili da salju predmete u ne oznacenim kutijama sa natpisom "pokvareno" ili "neispravno"i sa cenom ispod 20e tako da sve sta trebate platiti je transport. :smile: Samo je pitanje da li oni sa druge strane zele da salju tako.

Kupovina preko e-bay-a.de takodje moze biti preskupa, ali hvala Bogu postoje ljudi koji donose robu u Srbiju za 5 do 10% od njene vrednosti

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....
« Odgovor #7 poslato: 16, 07, 2011, 22:05:36 posle podne »
@MadScientist
znam za sve te fore , i lazne fakture i demo proizvodi i slicno , ali ovo je sve legalno i izadje 10% skuplje .... daj kontakte za momke sa ebay-a :)

@Barba
u zadnjih par navrata kada sam prelazio carinu kolima pricao sam sa carinicima i kazu 100 evra , ja mislim da je identicno i za postu ...

@ mossi da sam uvezao kao fizicko lice platio bih 7% citaj moj gornji post... sta su tacno naplatili ne znam ali me izaslo kao sto napisah i nema skirvenih troskova...

NAUTICKA OPREMA JE OPOREZOVANA SA 5%
(motori, ladje, camci, dihtunzi i sl.)

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....
« Odgovor #8 poslato: 18, 07, 2011, 09:53:48 pre podne »
Za poštanske pošiljke granica je 20 evra. Tako je bilo 2008-e. Osetio sam na sopstvenoj koži! :diablo:

Nisam čuo da se nešto menjalo!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže MadScientist

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
    • Total Nautika
Odg: SVB.DE ili koliko zaista kosta narucivanje iz inostranstva....
« Odgovor #9 poslato: 18, 07, 2011, 11:39:04 pre podne »
@Kapetan - jeste, ne bih se ni ja zezao sa necim od 500e i da naznacim da je ispod 20 :smile: Ali za sitnice moze da prodje.

Obicno kad sam narucivao tablet racunare dolazili su potpuno novi, bez ogrebotine ili otiska prsta na njemu. Dok negde 5-6 paket koji je dosao kao "neispravan" je izgleda bio otvaran na granici posto je bio sav od otisaka prstiju, sva sreca pa su mi slali baterije za njih posebno tako da nisu skontali zasto ne radi :smile:

Evo sajta od ljludi koji donose robu kupljenu sa ebay-a.

www.ebay-narucivanje.webs.com

http://www.facebook.com/profile.php?id=100001242508107&sk=info

Znam da su pre trazili 50% unapred dok ostalo placas pri preuzimanju, mada sad ne znam da li tako i dalje rade.