Autor Tema: Yamaha 25 autolube  (Pročitano 29639 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #45 poslato: 20, 11, 2017, 13:30:48 posle podne »


Знам да аутолуб сам справља мешавину али ја сам имао искуства само са старим аутолуб моторима код којих је, као и код старих двотактних, који иду на смешу коју сами правимо, мирис уља у издувним гасовима веома јак.



LSI, bez tog mirisa mi dan nije potpun. Kad je upalim hladnu, pa izadje onaj obacic..to je snaga :)

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #46 poslato: 08, 02, 2018, 13:29:33 posle podne »
Koje ulje sipate u čizmu na autolube 25-30ks? SAE90?

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #47 poslato: 09, 02, 2018, 07:15:04 pre podne »
Koje ulje sipate u čizmu na autolube 25-30ks? SAE90?
Ja sipam ovaj motul,ali može bilo koje kvalitetno ulje sa specifikacijom hpgl-5...

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #48 poslato: 09, 02, 2018, 13:21:57 posle podne »
Не иде у мењач ванбродског обично SАЕ90.
http://webshop.tehnonautika.rs/proizvod/motul-translube-sae90-ulje-za-cizmu-270ml/
Ne obično nego HPGL-5 sae 90..

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #49 poslato: 09, 02, 2018, 17:41:41 posle podne »
Ima li neko Yamahu autolube 20/25hp sa dva cilindra i alnaserom? Zanima me gde se tačno povezuju dva glavna kabla koja idu sa akumulatora na motor. Može i objašnjenje a najbolje neka slika ili šema...
hi
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Nikola Calasan

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 46
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #50 poslato: 09, 02, 2018, 18:34:52 posle podne »
Ne razumem ovo tvoje pitanje, nije mi bas najjasnije. Ako mislis gde idu plus i minus kabal sa akumulatora. Plus kabal ti ide na automat, koji se dalje veze na plus alnasera koji je uglavnom na dnu alnasera. A minus klabal ide na neki sraf koji vezuje alnaser za nosac

Ne razumem zasto se tekst promeni sam.u cirilicu i pri tome se promeni smisao onoga sto sam ja hteo reci

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #51 poslato: 09, 02, 2018, 18:51:03 posle podne »
To me je interesovalo, bas sto si i napisao.  thumbup
Plus i minus sa akumulatora, gde se vezuju unutar samog motora, jer mi sad nedostaju ti kablovi i moram da ih nabavim i povezem.

Nije mi motor pri ruci, pa ne znam bas najbolje kako sta izgleda na njemu i gde sta stoji. Idem ujutru pa cu da pogledam malo bolje instalaciju, jer nisam siguran kako izgleda automat koji pominjes.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #52 poslato: 09, 02, 2018, 18:58:03 posle podne »
Nadjoh sliku, da li je mozda ovo zaokruzeno crvenim automat?
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Nikola Calasan

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 46
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #53 poslato: 09, 02, 2018, 20:03:52 posle podne »
Jel to slika sa tvog motora? Koliko ja vidim to je automat, ali za svaki slucaj ispratis kabal na njemu :) ako taj kabal ide na alnaser, onda je 100% automat, a i ovako sam poprilicno siguran da jeste

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #54 poslato: 09, 02, 2018, 20:10:06 posle podne »
Jeste, to je moj motor na slici. Sad sam googlao "yamaha starter solenoid" i izbacuje baš to. Ispratiću i instalaciju ka alnaseru ujutru. Zupčanik na anlaseru je pojeden prilično, verovatno moram menjati, ali za sad mi je bitno da dobijem punjenje akumulatora a paliću ručno dok ne sredim, ako baš ne bude moglo sa anlaserom...

A šta misliš za minus, da mu vežem levo na onaj šraf što je nečim plavim malo ofarban, ili desno gde su već dve crne žice od mase povezane na blok?
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Nikola Calasan

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 46
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #55 poslato: 09, 02, 2018, 21:31:32 posle podne »
Za minus vidi gde ti je zgodnije, ali msm da je bolje na ovaj sraf desno. Kad stavis plus kabal i upalis motor, proveri da li ti puni akumulator unimerom

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока


Van mreže Bakara

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1618
  • Pol: Muškarac
  • Brod tip: Riviera
  • Marina: Zemun
  • Veličina: 8.7m
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #56 poslato: 09, 02, 2018, 21:33:31 posle podne »
Hvala Nikola  114
Sutra necu stici sve, ali kad budem namestio, javljam sta sam uradio.
Svaki dan proveden na reci, ne racuna se u zivotni vek

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #57 poslato: 14, 02, 2018, 10:32:10 pre podne »
imam ja 20 pa ako se nesnadjes poslacu preko vibera. posalji broj na pp

Van mreže Dejan Z

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 5
  • www.mojaladja.com
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #58 poslato: 10, 08, 2020, 23:21:45 posle podne »
Dobro vece nauticari. Vec neko vreme pratim objave i citam forum, a ovo je moj prvi post i potreban mi je savet nekoga ko ima yamahu autolube. Naime, od prosle godine sam vlasnik yam autolube 25ks, koju sam kupio od prijetelja povoljno i ulozio jos toliko u njenu reparaciju (ultrazvuk karburatora, osvezavanje elektronike, nove svecice, remont sape, impeler, solja impelera i ulje u menjacu) u konsultaciji sa majstorom i na njegov predlog iskljucio sam autolube. Ofarbao se yamahinim bojama i to je sad stvarno bombona (postavicu slike kad prokljuvim kako to ovde ide) Pravim mesavinu sa castrol biolube tcw3 u razmeri 1,2%. Kad upalim svoj vanbrodski motor, kasnije nemam problema sa paljenjem, hvata na prvi zub, fino ide. Primetio sam sledece probleme:
-kad je duze vremena drzim na skoro punom gasu ukljuci limp (safe mode) i trese se, ne dozvoljava da joj dam gas. Nakon sto je ugasim i pustim je da odmori 10 ak sekundi, radi sve normalno.
- od pre par dana me zeza ler. Gasi posle 10 ak sekundi na leru, a nije tako bilo ranije. Krene da stuca, i onda kao da (oprostite na izrazu) prdne i ugasi se.
Tako da je uvek drzim na nekom manjem broju obrtaja iznad lera, da se ne bi gasila. Ali nije to resenje. Cackao sam na rucici leptir sraf i mislim da me od tad zeza (ali nisam siguran)
Sem ovoga, sve je ok i stvarno joj verujem, pali iz prve, nije me ostavila.Barem ne do sad. Voleo bih da cujem misljenje nekih ljudi sa bogatijim nautickim iskustvom, pa izvolite 😊 Postavicu i slike da potkrepim pricu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Yamaha 25 autolube
« Odgovor #59 poslato: 10, 08, 2020, 23:55:44 posle podne »
Дејане, дозволите да вам пожелим добродошлицу на наш форум и да изразим наду да ћете се дружити с нама још дуго.

Што се тиче разлога за проблеме које сте описали, верујем да има квалификованијих од мене да вам дају коментаре и употребљиве савете али не могу да се суздржим а да вас не питам нешто.

С којим образложењем вас је мајстор убедио да не користите систем "аутолуб"? Шта је навео као разлог? Зашто сте уопште куповали аутолуб мотор ако га не користите како су у фабрици замислили?