Autor Tema: specifikacije za johnson 55 hp seahorse  (Pročitano 7489 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže saso

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« poslato: 13, 07, 2011, 20:22:57 posle podne »
zdravo svima... :drinks: vidim da ovde ste svi iskusni i jako poznajete plovila i motore... sto znaci ako vi nemozete da pomognete,nemoze niko
potpuno sam laik u plovilima i motorima..ovo je moj prvi camac i prvi motor...naime kupio sam elan gt 080 odlicno sacuvan raspitivao sam se oko motora i nekako me ubedili da uzmem johnson 55 hp seahorse...molim da objasnite dali ovaj motor odgovara za ovo korito i malo vise specifikacije za motor...
unapred hvala... :drinks:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #1 poslato: 13, 07, 2011, 21:17:50 posle podne »
Saso, možda sam ja prvi koji je video Vašu poruku i koji ima vremena da odgovori, pa ću zato prvo da poželim dobrodošlicu u naše društvo.

Ima na ovom forumu mnogo onih koji su kvalifikovaniji od mene da odgovore na postavljeno pitanje.
Sa svoje strane, mogu da kažem da je to kvalitetan čamac i da bi sa tim motorom trebalo da ide "kao lud".
I sa slabijim motorom trebalo bi da možete da uživate u dobroj vožnji, a sa ovim, možda bi bilo dobro da tražite i letačku dozvolu, a ne samo ovu za upravljače plovilima.

Nadam se da ćete dobiti još neki, mnogo potpuniji odgovor, a dotle, uživajte i budite pažljivi.
Imate brz čamac i snažan motor - ne zaboravite da na obali ili na splavovima pored kojih ćete prolaziti ima ljudi koji žele da uživaju u miru i da im nagla buka i talasanje nisu uvek razlog za radovanje... Zato pored njih vozite polako - ili toliko brzo da ne mogu ni da Vas zapaze i zapamte!

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #2 poslato: 13, 07, 2011, 21:59:47 posle podne »
Saso, dobrodošao na forum.
Što se čamca i motora tiče, kombinacija je sasvim solidna.
Elan gt080 je lagano i veoma brzo korito, 30-40 ks je neki minimum, ali može da nosi i motore do 90-100ks.

Johnson 55 seahorse, je klasični 2-cilindrični 2t motor, rađen je u toj verziji negde do početka 80-tih godina.
Trebao bi da ima elektro-start, trim je najčešće manuelni. Kao standard dolazi sa elisom 11 1/2 x13 ili 12 1/4x15.
Ako je motor ispravan, trebao bi lepo da glisira. Za taj čamac je potreban motor sa kratkom čizmom.

To je otprilike to, ako te još nešto konkretnije zanima, pitaj. Neko će već znati da odgovori. :)
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže saso

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #3 poslato: 17, 07, 2011, 19:32:10 posle podne »
Hvala Sale nb na odgovorima,e samo jos nesto....sto bi bilo ako se stavi motor sa dugom cizmom ? i kolika je otprilike potrosnja ovog motora...

Van mreže andrijapajic

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 93
  • Pol: Muškarac
  • Uglavnom bezopasan...
    • Breeze
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #4 poslato: 17, 07, 2011, 21:06:48 posle podne »
Iz mog iskustva sa nekim Johnsonima (Sea Horse '67 - 40 HP i Evinrude '68 - 33 HP), srednja potrosnja dodje oko 300 g/l, pa bi tebi verovatno bilo oko 16-17 litara na sat, naravno, zavisi i kako vozis.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #5 poslato: 18, 07, 2011, 08:57:49 pre podne »
Hvala Sale nb na odgovorima,e samo jos nesto....sto bi bilo ako se stavi motor sa dugom cizmom ? i kolika je otprilike potrosnja ovog motora...

Pazi, možda ja i grešim u vezi dužine čizme. Najbolje izmeri zrcalnu dasku i motor.
Ako je čamac ipak predviđen za kratku čizmu, sa dugom čizmom ćeš izgubiti nešto snage motora, malo ćeš povećati potrošnju i imaćeš problem sa pristajanjem u plićacima.
Potrošnja? Računaj ti slobodno i sa 20 litara na sat na punom gasu, sve bolje od toga prihvati kao poklon!  :smile:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže saso

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #6 poslato: 13, 08, 2011, 21:05:38 posle podne »
Probao sam i uzeo Johnsona,uradio neke male intervencije...ofarbao kapak i smenio instalaciju...trosi 16-17 pri punom gasu
SALE mislim da si bio u pravu,potrebna je izgleda kratka cizma,ali i ovako ide ko lud...jedino,posle nekoliko dana voznje poceo je pri punom gasu da malo trokira i gusi,,ali se opet opravio,rekli su mi da je mozda bombina...vozicu ga zasada (mozda godinu-dve) ali planiram uzeti 4 taktnu HONDU 60-75 ks...
ovo je bilo na brzaka,cim stignem prikacicu jos neke druge slike...
pozdrav,

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #7 poslato: 13, 08, 2011, 21:19:26 posle podne »
Super to sve izgleda! Bobinu ćeš već srediti!
Uživaj u plovidbi!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže saso

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #8 poslato: 14, 08, 2011, 19:33:23 posle podne »
Evo jos nekoliko slika........ovde se moze videti kako stoji cizma...

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #9 poslato: 14, 08, 2011, 20:44:47 posle podne »
 :good: :good:

Sve će se rešiti, samo strpljenja.... :drinks: :drinks:

Reci mi kad već koristiš dodatna krilca (ne znam neki drugi naziv....) iznad elise, kakav je i koliki značaj

odnosno kolika je razlika u vožnji i ponašanju čamca ... :pioneer:
Deda Zoran

Van mreže saso

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #10 poslato: 14, 08, 2011, 21:57:27 posle podne »
Za stabilizatora (krilca) sam prvi put procitao ovde na forumu,narucio sam ih iz Holandije 35 Eura....
ono sto sam primetio (vozio sam 30 km bez i 30 km sa stabilizatorim) je..... mnogo brze i lakse izglisira i to sa cetvoricom,krece se bolje pravoliniski i okretanje je teze ali stabilnije.... potrosnja je bila ista (bar nisam primetio razliku) a i brzina potpuno ista...
ako nisi uspeo naci evo ti i sliku koju sam nasao ovde na forumu...

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: specifikacije za johnson 55 hp seahorse
« Odgovor #11 poslato: 14, 08, 2011, 22:17:40 posle podne »
 :good:

Hvala, samo sam radoznao ! 
Neću nabavljati dok imam ovaj čamac, i onako sam debelo preterao sa dozvoljenom snagom motora.... :smile:
Deda Zoran