Autor Tema: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?  (Pročitano 71918 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #45 poslato: 21, 03, 2016, 21:27:08 posle podne »
Ja iznosim moje mišljenje iz svog iskustva sa svim tim čamcima, aqua lux nisam probao... a ove druge naše novosadske sve do jednog i to sa motorima u rasponu od 4 do 40 ks, neke sam među prvima testirao...  ali kažem, to je moje lično mišljenje na osnovu "maltretiranja" čamaca do granica ispadanja iz istog
Dunav je moje more.....

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #46 poslato: 21, 03, 2016, 21:34:45 posle podne »
Inače Primus je odličan čamac,odlična završna obrada...ali,po meni ima manu koju sam izneo..znam ih koji su ispadali iz njega a lično nisam ispao ali bilo je blizu...za normalne ljude koji se ne zezaju previše nema opasnosti,kao ni sa bilo kojim drugim čamcem
Dunav je moje more.....

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #47 poslato: 22, 03, 2016, 16:19:28 posle podne »
Meni najvise smeta na camcima zavrsna obrada ili kad radi duplo dno kao nekada na premix camcima.Hvala bogu na ovom neltu je kao beton cvrsto.
Znam da je kod tri princeze i big foot-a hvalitet vrhunski,u drigima se nisam vozio.

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока

Van mreže nikokans

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
    • Zelim ga
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #48 poslato: 25, 02, 2019, 14:36:18 posle podne »
Pozdrav, procitao sam ovu temu od korica do korica, vise puta, jer i mene ceka kupovina jednog od pomenutih, mislim da cu izbacujem tri princeze samo zbog cene, dok aqua lux je izbuo na prvo mesto. Hteo sam da vas pitam da li ima neko iskustvo sa Tandemom 535, proizvodnja iz Backe Palanke.

Ima jedno pitanje za iskusnije, da li se jos uvek stavlja pur-pena u duplo dono kao pojacnje ili vise ne, i dali znate ko ih od prozvođača stavlja. Posto sam dobio informaciju da nije dobra, jer prilikom kondenzacije pur-pena upija vodu itd. ili sam dobio pogresnu informaciju.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #49 poslato: 25, 02, 2019, 14:46:49 posle podne »
Koliko znam, duplo dno treba da je prazno, sto se tice purpene, da, upija vodu. Sto se tice camca, koliko plastike toliko i para. Nema tu mnogo pameti. U svakom slucaju, kada se kupuje camac, nov, ti biras kakav ce biti.

Nebih sada da te zbunim ali, da li si razmisljao o ALU camcu? Za slicne pare dobije ALU, nemas odrzavanje, bas te briga da li je na kamenu, nema krpljenja, nema farbanja a lagan kao plastika....

Van mreže nikokans

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
    • Zelim ga
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #50 poslato: 25, 02, 2019, 15:13:14 posle podne »
Zdravo Drivee,
Hvala na odgovoru.
Iskreno nisam razmisljao o Al-u camcima. Metalni ili Alu camci odzvanja, malo ostrije ivice... Vozio sam se u metalnim camcima, nisam nesto odusevljen njima, vise mi nekako lezi plastitčan.  25648
 

Van mreže ajveks

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 167
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #51 poslato: 25, 02, 2019, 15:43:18 posle podne »
Pozdrav, procitao sam ovu temu od korica do korica, vise puta, jer i mene ceka kupovina jednog od pomenutih, mislim da cu izbacujem tri princeze samo zbog cene, dok aqua lux je izbuo na prvo mesto. Hteo sam da vas pitam da li ima neko iskustvo sa Tandemom 535, proizvodnja iz Backe Palanke.

Ima jedno pitanje za iskusnije, da li se jos uvek stavlja pur-pena u duplo dono kao pojacnje ili vise ne, i dali znate ko ih od prozvođača stavlja. Posto sam dobio informaciju da nije dobra, jer prilikom kondenzacije pur-pena upija vodu itd. ili sam dobio pogresnu informaciju.
Tandem ti je uzi camac od primusa i aqua lux-a on je vise u klasi tajmena stim sto mislim da tajmen bolji od pomenutog,dok primus i aqua lux izgledaju lepse i dovrsenije stim i veci i siri.Liman od alunautike sto ti ga je sponenuo drivee je isto dobar camac,nekako mi je u klasi primus 16 po dimenzijama.Sve stvar ukusa i potreba

Послато са LG-H840 уз помоћ Тапатока


Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #52 poslato: 25, 02, 2019, 15:43:39 posle podne »
nikokans,
Ima metalnih i metalnih, alu i alu ...
Nikada ne bih poredio plasticni camac sa pismeno uradjenim alu camcem....

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #53 poslato: 25, 02, 2019, 21:30:20 posle podne »
Alu čamac je za mene vrh pa sve ostalo i to u Alu nautici kod Saleta.
Od plastičnih na prvom mestu Tajmen jer je najkvalitetnije urađen od svih plastikanera drugih kod nas, što se može i pročitati na ostalim forumima.
Ja koliko znam poslednji plastični u koji je ubacivana pena u duplo dno je bio Elan 401 i poučeni lošim iskustvom ostali to nisu radili. Mada i ta pena počne da upija posle 20 godina, a ne odmah.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk


Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #54 poslato: 26, 02, 2019, 07:59:36 pre podne »
Bilo je i ranije nedoumica članova foruma šta kupiti. Većinu smo uputili na firmu ALUNAUTIKA iz Ugrinovaca, Kad su videli šta se i kako tamo radi nisu se više dvoumili, naručili alu. čamac i sada samo uživaju na vodi.
 

AluNautika
PROIZVODNJA ALUMINIJUMSKIH ČAMACA
Školska 137 :: Ugrinovci - Zemun
065.84.08.555 :: prodaja@alunautika.rs

Van mreže nikokans

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • www.mojaladja.com
    • Zelim ga
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #55 poslato: 26, 02, 2019, 08:31:16 pre podne »
Hvala svima na savetu, moracu razmiusliti jos malo i pogledati alu camce, ali mi je ipak "plastika" pitomija za ono sto meni treba: da prevezem porodicu do ostrav, da ih provozam po dunavu i da odem na pecanje... mozda gresim, ali alu camac ne mogu da kupim za 1.400 eura, koliko sam ja pretražio po internetu.
Razumem da su stari nauticari vezani za "metalni" ili Alu camac i postujem vas zbog toga.
PS. Sta sam dobio kao informaciju u vezi alu camaca juce od momka iz Backe Palanke, kaze on: "...Aluminijum je provodnik i pri dodiru sa vodom stavra neki vid elektricnog potencijala i u slucau da je varen aluminijum, na varovima dolazi vremenom do neke oksidacije i var propada..." Kaze da su njegovom prijatelju koji ima alu camac, postavili na camac dve volfram pločice na razmakmod od 2 mm (otprilike), da bi se tu rasteretio taj nastali potencijal i godisnje covek menja volframove pločice jer su one provodljivije od aluminjuma i samim tim rasterecuju camac...
Ne znam da li je to tacno, kao Đorđe Balašević u pesmi Boža Zvani Pub:"... Ako su lagali mene i ja lazem vas.."

Nikola :)

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #56 poslato: 26, 02, 2019, 09:18:40 pre podne »
Sva metalna plovila, po pravilu bi trebalo da imaju  zrtvene anode, zbog elektriciteta koji se stvara pri plovidbi.
Na svom camcu imam anodu, koja se za 5 godina istrosila manje od pola milimetra.
Pretrazi malo forum, pisano je mnogo o anodama, ka na primer u ovoj temi:
http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=9238.0

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #57 poslato: 26, 02, 2019, 09:58:29 pre podne »
Tajmen je manji čamac od nabrojanih, po meni odličan za pecanje, ide odlično i sa slabijim motorima. Mana mu je baš to što je manji, nije baš za vožnju sa porodicom (zavisi i kolika je porodica)  sajkaca

Što se tiče aqualux-a, dunas-a i sličnih čamaca oni su svoje na Dunavu odavno dokazali, mada se meni lično taj oblik kade ne dopada, mnogo mi se više sviđa u toj klasi recimo hunter 535... Kod aqualux-a i ostalih uglavnom važi ono pravilo koje je neko naveo - više para = bolja završna obrada, deblja i kvalitetnija plastika... Ako se kupuje novo bolje dati 200-300€ više, nego juriti najjeftiniji u toj meri...

Da danas pravim čamac sa takom namenom, pravio bih aluminijumski, može se napraviti potpuno po tvojoj želji...


Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #58 poslato: 26, 02, 2019, 10:45:48 pre podne »
Сто наутичара - сто различитих мишљења о томе који чамац је најбољи.
И сви су у праву - јер свако зна шта је њему најбоље (чак и кад не зна!).

Ја сам имао чамац од алуминијума, па сам га продао и купио пластични.
И мада мислим да су чамци од алуминијума сјајни, ја уживам на мом пластиканеру.

Од чамаца који су до сад поменути у овој теми, мој чамац је нешто мало дужи и нешто мало шири. То је разлог зашто га ја волим и зашто се на Дунаву у њему осећам пријатно и сигурно. Лепо лежи на води и стабилан је, не нагиње се нешто нарочито док се крећем по чамцу.

Произвођач тих чамаца је фирма https://www.pannonboats.rs/.

А на слици се види како је изгледао мој чамац у тренутку поласка на десетодневну регату пре две године (пластична церада мало ружи изгледа али стављена је због очекиваног кишног времена - показало се да сам био у праву јер смо имали пар дана кише, тако да је церада обавила посао и заштитила и чамац и шатор у ком сам спавао у предњем делу чамца, што се види на другој слици).

На крају, пошто "сваки Цига свога коња хвали", све погледајте, добро размислите и сами изаберите.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: big foot ili primus lux..ili nesto drugo..?
« Odgovor #59 poslato: 26, 02, 2019, 13:01:53 posle podne »
Mozes da mislis koliko zelis ali za iste pare dobijes camac kakav ti zelis, meni je camac radio Alunautika po preporuci, nista tu ne odzvanja i nema nikakavih ostrih ivica. Kada vidis saletove varove, inenadices se, varovima na camcima koji su bili na sajmu sam se smejao, nisu ni blizu saletovih. Probaj da kupis neki Alu camac polovan, neverovatno koliko drze cene, izgubices za 5 godina svega 200 eura ili 300... Da ne spominjem trajnost... Pogeldaj camac Liman. Sa 20ks ja sam isao 46 na sat, toliko nije isao ni big foot ultimate koji je imao isti motor. Sta god odlucis, srecno.

PS

Sto se tice plocica, naravno da je istina, pa i svaki vanbrodski motor je ima e sad, sta je dobro, kada kupias alu camac, tada dobijes ugradjenu plocicu za slatku vodu, u tom ti je i motor zasticen jer ima metalni spoj. Koliko se trosi? Fabrika kaze 5 godina a relanost je verovatno 10 i vise. Sale kaze jos niko se nije javio da je pojedena. A drugi par rukava i ako se odlucis sa Alunautiku, ima da se nacekas za camac a zapitaj se zasto :)