Autor Tema: Karneval brodova 2.7.2011  (Pročitano 2279 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Pingvin44

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 261
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Karneval brodova 2.7.2011
« poslato: 02, 07, 2011, 22:12:10 posle podne »
.
« Poslednja izmena: 04, 11, 2011, 23:50:12 posle podne Pingvin44 »

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Karneval brodova 2.7.2011
« Odgovor #1 poslato: 02, 07, 2011, 22:21:25 posle podne »
 :good: :good:
Deda Zoran

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Karneval brodova 2.7.2011
« Odgovor #2 poslato: 02, 07, 2011, 22:22:49 posle podne »
lepo,lepo  :good:

posebno one tete.....  :preved:
Dunav je moje more.....

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Karneval brodova 2.7.2011
« Odgovor #3 poslato: 02, 07, 2011, 22:43:49 posle podne »
Evo jednog lepog primera kako istrajnost u radu dovodi do rezultata. Prve godine je to bila opsta sabanijada sa kulturno umetnickim programom rezervisanim za KUD, a u kojoj ne bi ucestvovao ni da mi plate.
Druge godine su trazili da im posaljemo slike camaca kako bi njihova komisija odlucila da li estetski zadovoljavaju njihove standarde. E onda smo se mi nadurili i svasta o njima govorili.
Trece godine i nasi clanovi ucestvuju u karnevalu i lepo se provode.  :)
Sam karneval je ocigledno vremenom prihvacen, pa sada ucesnici ukrasavaju camce, kostimiziraju se, lepo se provode, a grad dobija jos jednu ozbiljnu i lepu manifestaciju.  :good:



 
« Poslednja izmena: 02, 07, 2011, 23:22:32 posle podne Barba »
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže dale

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Karneval brodova 2.7.2011
« Odgovor #4 poslato: 03, 07, 2011, 01:05:10 pre podne »
bio sam na karnevalu, lepo je organizovano, dobro medijski odradjeno, steta je sto nija bilo jos nauticara, vreme se popodna popravilo pa je i defile brodova a i koncert bajage bio upotpunjen. morao sam da se pozalim blazi da ja cukaricki rukavac jedva plovan, pa je on to i objavio preko razglasa da bi ga trebalo ocistiti. videcemo dal je dospelo do usiju odgovornih.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Karneval brodova 2.7.2011
« Odgovor #5 poslato: 03, 07, 2011, 21:28:55 posle podne »
kako cujem bilo 20 camaca, a na regati vojvodine vode preko 80... po meni je to propast ako se uzme u obzir da su ljudi isli u proseku po 50 kilometara do starta regate a ovde je trebalo 2-3 kilometra otici  ... nisam ucestvovao ni jedne a neverujem ni da cu uestvovati ubiduce mada nikad se ne zna ...

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Karneval brodova 2.7.2011
« Odgovor #6 poslato: 03, 07, 2011, 22:53:25 posle podne »
bilo je manje od dvadeset camaca...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Karneval brodova 2.7.2011
« Odgovor #7 poslato: 04, 07, 2011, 09:33:41 pre podne »
ovakva manifestacija je potrebna beogradu definitivno, ali su organizatori izgleda dijabole... cuo sam da su vratili nekih 20 camaca jer nisu bili na startu na vreme... ej bre pa ne radi se o koncertu filharmonije nego o necemu sto treba da bude opusteno za sve ...


Van mreže dale

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Karneval brodova 2.7.2011
« Odgovor #8 poslato: 04, 07, 2011, 20:54:02 posle podne »
mislim da nije vazno gde se desava dal dunav ili sava bitno da se desava, nisam direktno ucestvovao u defileu brodova ali sam bio usudren ispred bine i propratio sam cak i snimao (amaterski) celu manifestaciju, koncetr, vatromet... dosao sam u pola pet jer poucen ranijim iskustvom sa se saobracaj na reci zatvara u vreme trajanja karnevala. svako ko je hteo mogao je da ucestvuje u defileu sa brojem ili bez voditelji programa ( Ivon i Blaza) su svakog zapazili, prokomentarisali, cak o neke gumene camce koji su prolazili iz radoznakosti bili su propraceni u predelu bine gde su bili voditelji.
ulazak jeste bio iz pravca usca sto je i logicno da uzvodno ide defile i predstavljanje, posle bine a ispod brankovog mosta bio je prelazak na drugu stranu i nizvodno uz pristaniste da u publika na drugoj strani vidi ukrasene ladje. bilo je i ne ukrasenih camaca koji su sa registrovanim ucesnicima prosli, i niko ih nije ni dirao ni sklanjao, i pored toliko policije i zandamerije sa svojim mocnim gumrnim camcima i ergelom (2X175 ks). za vreme bajaginog koncerta svi smo bili usidreni oko bine ko je gde hteo cak 2 kej katamarana su bila na sred reke sidrena, jedino je zandanerija lagano se provlacila izmedju camaca i brodova i drzala sve pod kontrolom.
jedan broj camaca sa save je usao posle defilea, a pre koncerta, ne znam kako ali su bili na koncertu do vatrometa, sa jednim sam pricao jer se vezao iz mene, kaze nije stigao ranije vec samo na koncert. privilegija je bila sto je bina bila okrenuta ka reci pa smo mi na vodi bili ispred muzicara, a publika na obali je gledala u bajagina ledja, sto i nije bio bas dozivljaj