Anketa

Da li ste za blokadu Dunava kao znak protesta zbog najavljenog zakona?

DA
45 (86.5%)
NE
1 (1.9%)
Ja sam za drugi oblik protesta.
6 (11.5%)
Platicu porez.
0 (0%)

Ukupno glasova: 45

Anketa završena: 02, 05, 2009, 00:40:46 pre podne

Autor Tema: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat  (Pročitano 11956 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Sinke

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 66
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #15 poslato: 29, 04, 2009, 00:07:09 pre podne »
 Ma naravno ja sam za! Ako nista ne uradimo bice bar dobrog zezanja :drinks:

Van mreže Manda

  • Manda
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #16 poslato: 29, 04, 2009, 09:42:49 pre podne »
Гласао сам за блокаду као вид протеста и трудићу се да учествујем.
Мислим да бисмо у том случају требали и да формулишемо своје захтеве које би требало упутити ресорном министарству и предлагачу Закона. Што се мене тиче основни циљ би требало да буде укидање, односно, неувођење нових намета. Бојим се да то баш и неће проћи, па треба продискутовати предложено решење и изаћи са захтевима за измену и смањење појединих намета.
Ево шта је мени, најблаже речено, нелогично:
1. Чамце су разврстали по по категоријама дужине без обзира на материјал (метални, пластични...), врсту (депласмански, глисери) и намену (за рекреацију, привредна делатност). Једина одредница им је још да ли има или нема кабину.
2. Следећа одредница им је снага агрегата регистриваног уз чамац. Не разликују категорије уграченог и ванбродског мотора. Сигурно није исти луксуз нпр. Ломбардини и скарабуџе  Голфов или Мерцедесов мотор исте снаге.
3. Уз одређену старост следи умањење глобе. Али само за старост чамца, а не агрегата.

Мислим да би требало тражити подршку од НАТУС-а (Групације за наутичку привреду и туризам Привредне коморе Србије). Председник ове Групације је наш члан @Bora.

Такође, мислим да би БЛОКАДУ требало пријавити Капетанији, како небисмо имали проблема са Речном полицијом и бродовима који евентуално плове у том сектору.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #17 poslato: 29, 04, 2009, 09:47:19 pre podne »
mudro zboris kolega...
kapetaniji bi svakako trebalo prijaviti akciju, inace ce nas rasterati samo tako...ili ce neki sastav preleteti preko nas...
svakako ce ovo biti prvi protest "malih" nauticara blokadom reke, koliko ja znam, pa ce svi nadlezni biti zateceni...
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Manda

  • Manda
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #18 poslato: 29, 04, 2009, 10:40:51 pre podne »
Citat
БЛОКАДА

Ако идемо у БЛОКАДУ треба анимирати што випе наутичара без обзира да ли су чланови Форума.
Било би контрапродуктивно ако би се појавило нас десетак. Наравно, поред Капетаније обавестити и медије.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #19 poslato: 29, 04, 2009, 11:05:39 pre podne »
sve ce biti legalno prikupljamo sada licne karte (manda stigla tvoja :) ) da osnujemo udruzenje da bi sve bilo kako treba...

ja se nadam da cemo moci da u saradnji sa kapetanijom organizujemo tu blokadu to jest da nam kazu kada je najmanji promet pa bas a ne zezamo brodare koji nisu krivi vec samo da skrenemo paznju javnosti....
znaci sat vremena a onda negde riblja corba :)

Van mreže ivankoni

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #20 poslato: 29, 04, 2009, 12:44:50 posle podne »
Čekajte bre ljudi... BLOKADA??? Pa zapitajmo se kome će to najviše problema napraviti... vlastima? Naravno da NEĆE. Osim toga to je internacionalni plovni put, pa našta ćemo mi ličiti blokirajući prolaz koji je zagarantovan raznim medjunarodnim ugovorima? Pa onda lepo mogu madjari ili rumuni da naprave blokadu sat vremena srpskim brodovima...

Uostalom: protiv sam SVAKOG blokiranja prolaza jer to pravi problem SAMO I JEDINO ljudima koji žele nekuda da prodju (preplove). G-din 'wemax' koji je za blokadu (jeeeee.... taksista sam pa volim da maltretiram jadne beogradjane i blokiram ulice kad god mi nešto nije po volji!) ako nema plovilo zašto bi učestvovao u blokadi, ako ga se ovaj predlog zakona ne dotiče???

Evo moj predlog je sledeći: blokirajmo ulaz u kapetaniju! Ili u nadležno ministarstvo (koje li je već). To je način. Tako će se oni koji zaista i donose ovakve odluke bar malo zapitati, a sprečimo li našu ili inostranu trgovačku flotu da plovi Dunavom koliko će se iko od njih zabrinuti? Nimalo...

Nemojmo kršiti naše zakone (kakvi god da su), nemojmo kršiti medjunarodno pravo i ugovore koje je Srbija potpisala i nemojmo uskraćivati druge ljude (potpuno nedužne) za pravo KRETANJA koje pripada svakom čoveku. Postoji stotinu načina da izrazimo protest a zaista najgluplji i najneodgovorniji je sprečavati prolaz ljudima koji nemaju veze sa donošenjem ovog zakona.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #21 poslato: 29, 04, 2009, 13:01:23 posle podne »
ljudi BLOKADA DUNAVA - nece biti realna blokada plovnog puta tako sto cemo stati NA PLOVNI PUT stacemo na usce gde nikome ne smetamo jer niko nece da nosi na dusi nikoga...
to cemo predstaviti kao blokadu, najavicemo kapetaniji, gradu, miliciju u zakonu obaveznom roku --- znaci sve po zakonu --- ....

bitno je da mediji prenesu da ima ljudi koji nece i ne mogu da plate , i da krenemo u zastitu nasih prava


znaci niko nece juriti pod barzu , necemo seci prste i slicno... stacemo negde gde nikome ne smeta na uscu ukotviti se i radio stanicama upozoravati brodove koji tuda prolaze da obrate paznju ....

nadam se da ce kapetanija da izadje u susret i zajedno sa nama odredi dobru poziciju za protest, nadam se da ce milicija izaci zajedno sa nama da i ona ucestvuje u organizaciji protesta jer to inace rade


niko ne zeli da neko krene pod barzu nastarda i slicno, molio bih sve da se toga dana manu alkohola i prejakih strasti...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #22 poslato: 29, 04, 2009, 13:06:42 posle podne »
Uostalom: protiv sam SVAKOG blokiranja prolaza jer to pravi problem SAMO I JEDINO ljudima koji žele nekuda da prodju (preplove). G-din 'wemax' koji je za blokadu (jeeeee.... taksista sam pa volim da maltretiram jadne beogradjane i blokiram ulice kad god mi nešto nije po volji!) ako nema plovilo zašto bi učestvovao u blokadi, ako ga se ovaj predlog zakona ne dotiče???

 a zasto smo izasli 5. oktobra, zasto smi izasli svi na plisanu revoluciju, sta smo radiliu na ulicama 9 marta ???

drzavni plan je za pocetak bio : AJMO SVIMA 6% od plate e kad su se svi digli onda su odustali, pa je bio AJDE SVIMA info stan .. pa su meni sa 20.000 iako redono placam skinuli na 3000 dinara...

sada su promenili plan i sada idu na manje grupacije ali sa vecim nametima... kada smo svi bili slozni za info stan i 6% zasto sada ne bismo jedni druge podrzali ako vec ima solidarnosti ?

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #23 poslato: 29, 04, 2009, 13:36:35 posle podne »
Dok dete ne zaplace,majka ne zna da ga nesto boli!!!Tako i mi moramo da skrenemo paznju na nas problem!Od 9.marta sam na ulicama Beograda i 5.oktobra sam rekao:,,To je to,necu vise!,,ali ovo necemo resiti diskusijom po forumima nego konkretnom akcijom.Ako treba i blokadom dokle god neshvate da su pogresili!! :aggressive:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže ivankoni

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #24 poslato: 29, 04, 2009, 14:14:41 posle podne »
a zasto smo izasli 5. oktobra, zasto smi izasli svi na plisanu revoluciju, sta smo radiliu na ulicama 9 marta ???

drzavni plan je za pocetak bio : AJMO SVIMA 6% od plate e kad su se svi digli onda su odustali, pa je bio AJDE SVIMA info stan .. pa su meni sa 20.000 iako redono placam skinuli na 3000 dinara...

sada su promenili plan i sada idu na manje grupacije ali sa vecim nametima... kada smo svi bili slozni za info stan i 6% zasto sada ne bismo jedni druge podrzali ako vec ima solidarnosti ?

Bio sam ja na ulici i 9. marta i 5. oktobra, ali tada smo se borili za vladavinu zakona i za bolju Srbiju. Takse pri registraciji "kače" ipak samo nas koji smo vlasnici čamaca... Slažem se potpuno da ne treba dozvoliti da se besomučno ljudima guli koža, na kraju krajeva upravo zbog ovakve divljačke samovolje vlasti sam i bio na ulicama onomad!

Evo Kapetane, dali ste ODLIČAN predlog...  Nazovimo to blokadom - nemam ništa protiv, skupimo se na ušću ili bilo kom upečatljivom mestu, a brate ko hoće da prosto plovi tuda, neka plovi...

Ako je Vaš predlog ono na šta se od starta mislilo - PODRŽAVAM POTPUNO!

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #25 poslato: 29, 04, 2009, 21:31:32 posle podne »
Zao mi je da samo 45 clanova ima neko misljenje o ovoj vaznoj stvari.

Van mreže Manda

  • Manda
  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 13
  • Pol: Muškarac
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #26 poslato: 29, 04, 2009, 22:53:13 posle podne »
G-din 'wemax' koji je za blokadu (jeeeee.... taksista sam pa volim da maltretiram jadne beogradjane i blokiram ulice kad god mi nešto nije po volji!) ako nema plovilo zašto bi učestvovao u blokadi, ako ga se ovaj predlog zakona ne dotiče???
Драги пријатељи,
мислим да овако нешто не треба на нашем Форуму.
Свако има право да изрази своје мишљење и да прокоментарише мишљење другог, али без цинизма и увреда. Надам се да ја грешим, да се ово омакло у жару борбе за остварења наших права, па се у том случају извињавам.
Наравно да свако може да буде за или против БЛОКАДЕ. Ја лично сам гласао за, а ако се сећате и упозорио на потребу да се то легално пријави како би и САОБРАЋАЈ и БЛОКАДА на Дунаву били безбедни. И даље сам мишљења да имамо право да БЛОКАДОМ искажемо своје неслагање. Истина је да је Дунав Европска мгистрала, али и аутопутеви и аеродроми су међународне саобраћајнице, па на њима људи и код нас и у свету изражавају свој протест. Саобраћај на рекама се обуставља и из других разлога: непогоде, радови, спортске и друге манифестације... Саобраћај на Сави буде ненајављено обустављен када у посету жандармеријскиј вежби дођу председник Тадић и министар Дачић (и Сава је међународна река), а они су наш Председник и наш министар, а ово је наша земља и ми можемо да изразимо протест против Закона који предлаже наша Влада. Наравно, ово је моје мишљење и ја ћу се сложити са одлуком већине чланова Форума.
Потпуно сам сагласан да БЛОКАДА треба да буде организована до детаља, учесници бистрих глава и без алкохолних испарења. Пиће, чорбе и музика након завршетка БЛОКАДЕ.

Van mreže drazeta

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #27 poslato: 29, 04, 2009, 23:01:49 posle podne »
I ja sam jedan od onih koji trenutno nema camac ali cu se pojaviti na blokadi sigurno,makar i na naduvanoj traktorskoj gumi.Muka mi je vise od svih lopovluka u ovoj zemlji !!!
ploviti se mora

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #28 poslato: 30, 04, 2009, 13:01:41 posle podne »
Moram da ponovim isto i ovde :)
Dok se mi ovde lepo ispricamo i osnujemo to udruzenje vec ce stici i opomene za neplacene poreze.
Odmah, koliko danas napraviti dopis novinama i strankama i najaviti protest.
Sigurno ce neka stranka procitati nase pismo na skupstini, makar i zbog toga da bi oni izvukli neki poen iz toga.
Ako se ne deluje odmah ajde da mi nastavimo da pisemo o zagadjenju, prepravkama motora i da postavljamo slicice.
Sve kritike i komentari napisani ovde su prazne price ako to ne bude realizovano kroz neki vid.
Ja nisam za blokadu Dunava vec Save.
Ako je blokada neka bude blokada. Da blokiramo mesto gde se vrsi javni prevoz ljudi sa novog beograda na adu i plovni put. To je moguce izvesti sa pedesetak plovila. Blokiramo ulaz camcica za prevoz na pristane, blokiramo plovini put koji je tu sirok svega stotinak metara i eto veselja. Pridruzice se mnogi sa splavova.
Obavestenja postaviti na sve marine, vec u ponedeljak da obaavestimo sve koji su tu vezani, tu je blizu i policija koja mora obezbedjivati ovakav skup...
U dunavu se necemo ni primetiti, kakva blokada. Ovako, pogodice ona gomilu ljudi a oni koji se boje dunava nece imati opravdanje da ne dodju. Jos jedan razlog... na Savi je puno plovila a mesto nije nikome daleko, mnogi mogu i da doveslaju a opasnost je skoro nikakva sto se barzi i brodova tice.
Necemo dobiti nista ako zaustavimo desetak barzi na Dunavu ali hocemo ako sprecimo par hiljada ljudi da ode na izlet na adu, naravno ne ceo dan ali par sati bi bila dovoljna opomena.
Znaci, pismo novinarima sa obavestenjem i obrazlozenjem, isto to svim strankama putem elektronske i prave poste a policiji obavestenje o najavljenom protestu i da trazimo da obezbedjuju skup. Na to imamo pravo po zakonu bez obzira da li je u pitanju udruzenje gradjana koje je registrovano ili samo grupa nezadovoljnih gradjana.
Neka neko recit napise to pismo, ma neka proba vise ljudi pa da odaberemo jedno i ovlastimo nekog da to sve lepo prosledi.
To je po meni najbolje i najdelotvornije u ovom trenutku.

sutra je prvi maj gotovo je sa novinama i politickim strankama do nedelje .. tada ce ponovo raditi (novinari a stranke od ponedeljka)...

kad smo vec krenuli ovako imamo da guramo

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #29 poslato: 30, 04, 2009, 13:58:51 posle podne »
Izvinite, kako da glasam? Kako otvorim link za glasanje mogu samo da vidim rezultate glasanja. JA SAM ZA.