Anketa

Da li ste za blokadu Dunava kao znak protesta zbog najavljenog zakona?

DA
45 (86.5%)
NE
1 (1.9%)
Ja sam za drugi oblik protesta.
6 (11.5%)
Platicu porez.
0 (0%)

Ukupno glasova: 45

Anketa završena: 02, 05, 2009, 00:40:46 pre podne

Autor Tema: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat  (Pročitano 11941 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #30 poslato: 30, 04, 2009, 15:09:12 posle podne »
Izvinite, kako da glasam? Kako otvorim link za glasanje mogu samo da vidim rezultate glasanja. JA SAM ZA.
trebalo bi da mozes da stikliras?
jel ima joe neko problema sa glasanjem ?

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #31 poslato: 30, 04, 2009, 17:41:21 posle podne »
Dule,da li  sam ja nesto propustio? Da li nadlezni organ salje opomene vlasnicima camaca za placanje poreza (porez na imovinu),ili se taj porez placa kod registracije camaca(porez na upotrebu)? Ja koliko sam razumeo,porez se placa kod registracije,prema tome ako ne registrujete camac,ne morate da platite porez.Da li sam u pravu? :)

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #32 poslato: 30, 04, 2009, 18:09:10 posle podne »
To onda znaci da ce svi vlasnici plovila biti u obavezi da plate porez,registrovali ih ili ne !?Za zadnjih 8 godina nikakav porez mi nije dolazio na kuc.adresu,nego sam uvek davao dokumenta u marinu,vlasnik bi prikupio nekoliko nas za registraciju,doveo coveka iz Kapetainije koji je vrsio pregled plovila,mi dobijali uplatnice i platili registraciju.Sa tim uplatnicama smo podizali plovidbene dozvole u Kapetaniji.Za moj camac od 9X3,2 m sa kabinom i motorom od 220Ks placao sam manje od 10.000 din,a sad 138.000din! :diablo:

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #33 poslato: 01, 05, 2009, 12:20:01 posle podne »
sad vidim za 3dana glasanja niko se nije izjasnio da hoce da plati porez.bas cudno

Van mreže wemax

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 16
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #34 poslato: 01, 05, 2009, 13:58:39 posle podne »
 
   
   Neki su moj komentar protumačili kao iživljavanje,maltretiram Beograđane ....
 Svaka blokada (prolazak delegacija ,protesti penzonera ,nezaposlenoh,
  snimanje filmova, popravke puteva, kao i okupljanja raznih stranaka, dočeci vaterpolista,
 muzičara, košarkaša.......) je maltretiranje ako ti nisi pogođen tom blokadom.
   Mi MALO stariji znamo da po ZAKONU je obezbeđen prostor za proteste
  (livada između ušća i hotela jugoslavija) tako da nikome ne smeta ali i niko
  se na to onda ne obazire (propao protest) .
   To što nemam plovilo ne znači da sutra ga neću imati (ako mi bude veliki porez,
   + registracija +čamac + motor+ održavanje + ....  jeftinije je iznajmiti čamac )
   zbog toga sam na forumu. Zašto polažu vozački kad nemaju kola,autobus,čamac.....
 
  PS: Mene ne vređa nikakav komentar (zato se i zove komentar) svako ima pravo na svoje
  mišljenje (pitanje je kako ga kaže).

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #35 poslato: 01, 05, 2009, 20:19:30 posle podne »
Nema greske!Takvi smo,kakv smo :suicide:  Zasto bi se zajebavali po reci,nesto mitingovali,gubili vreme[?]kada ce se skupiti xyx ludaka[budala] i sve to reci sto i oni misle :scenic:  Ako nesto urade,super, lepo svima.Ako nista ne urade bice:,,Jesi vido one ludake sto kao blokiraju reku!?Mislili da mogu nesto da urade!BUDALE!!!,, i opet oni ,smekeri, imaju matrijal za pricu i ladno pivo.Nagledao sam se takvih pozadinaca i od njih mi je muka.Takvi samo pustaju da ih matica nosi,ni ne pokusavaju da izadju na obalu.Makar bio sam 9.maja izlazim,nedam da me bilo ko j...e u zdrav mozak koga[za razliku od gore pomenutih] imam bar malo! :wild:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #36 poslato: 01, 05, 2009, 20:41:01 posle podne »
Nema greske!Takvi smo,kakv smo :suicide:  Zasto bi se zajebavali po reci,nesto mitingovali,gubili vreme[?]kada ce se skupiti xyx ludaka[budala] i sve to reci sto i oni misle :scenic:  Ako nesto urade,super, lepo svima.Ako nista ne urade bice:,,Jesi vido one ludake sto kao blokiraju reku!?Mislili da mogu nesto da urade!BUDALE!!!,, i opet oni ,smekeri, imaju matrijal za pricu i ladno pivo.Nagledao sam se takvih pozadinaca i od njih mi je muka.Takvi samo pustaju da ih matica nosi,ni ne pokusavaju da izadju na obalu.Makar bio sam 9.maja izlazim,nedam da me bilo ko j...e u zdrav mozak koga[za razliku od gore pomenutih] imam bar malo! :wild:
:good:
ako moze deda niko drugi nema opravdanje..

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #37 poslato: 01, 05, 2009, 20:41:18 posle podne »
Uvek je bilo "Ne daj Boze da Srbi sloze". E to je to. Srbija brale.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #38 poslato: 03, 05, 2009, 08:25:15 pre podne »
Cista da bude jasnije Zakon definise nacin placanja poreza:

Члан 16.
   ПОРЕЗ НА УПОТРЕБУ ПЛОВНИХ ОБЈЕКАТА ОБВЕЗНИК ОБРАЧУНАВА И УПЛАЋУЈЕ НА ПРОПИСАНИ УПЛАТНИ РАЧУН ЈАВНИХ ПРИХОДА.
ДОКАЗ О ПЛАЋЕНОМ ПОРЕЗУ НА УПОТРЕБУ ПЛОВНИХ ОБЈЕКАТА У ПРОПИСАНОМ ИЗНОСУ ОБВЕЗНИК ПОДНОСИ УЗ ЗАХТЕВ ЗА УПИС У УПИСНИК, ОДНОСНО ЗА ПРОДУЖЕЊЕ ВАЖНОСТИ БРОДСКОГ СВЕДОЧАНСТВА, ОДНОСНО ПЛОВИДБЕНЕ ДОЗВОЛЕ - ОРГАНУ НАДЛЕЖНОМ ЗА УПИС ПЛОВНОГ ОБЈЕКТА У УПИСНИК, ОДНОСНО ЗА ПРОДУЖЕЊЕ ВАЖНОСТИ БРОДСКОГ СВЕДОЧАНСТВА, ОДНОСНО ПЛОВИДБЕНЕ ДОЗВОЛЕ.
Упис пловећег ПЛОВНОГ објекта, односно продужење важности БРОДСКОГ СВЕДОЧАНСТВА, ОДНОСНО пловидбене дозволе у уписник може се извршити само уз доказ о плаћеном порезу из чл. 13. до 15. овог закона НА УПОТРЕБУ ПЛОВНИХ ОБЈЕКАТА У ПРОПИСАНОМ ИЗНОСУ

Znaci platis porez pa odneses potvrdu da bi registrovao camac. Kako je to dobro smisljeno, ne placas porez i ne registrujes recimo narednih 5 godina i onda ti dodju popisivaci i oderu kozu sa ledja.
Sacuvaj nas Boze kapitalizma na srpski nacin.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže pavle

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #39 poslato: 03, 05, 2009, 13:21:59 posle podne »


    U svakom slucaju dobro je da se malo sretnemo,sa i bez blokade.Usvakom slucaju treba pozvati i ljude sa drugih foruma,i svakako medije.

Van mreže odissej

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 109
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #40 poslato: 03, 05, 2009, 19:04:11 posle podne »
Ovo je porez na upotrebu a ne porez na posedovanje(imovinu) plovnog objekta.Prema tome mislim da se NE registrovanjem camca porez NE mora placati,jer se isti placa da bi plovilo bilo registrovano na period od godinu dana.Kod naredne registracije(nakon pauze od 1 god.) ne more se platiti porez za period kad plovilo nije bilo registrovano,odnosno korisceno.Ja to tako vidim,ili..? :)

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #41 poslato: 03, 05, 2009, 19:22:05 posle podne »
Pa mislim da se ni za automobil (bez obzira na njegovu vrednost), ne plaća retroaktivno porez za period kada vozilo NIJE bilo u upotrebi, odnosno registrovano.
Mislim da bi porez trebao biti PROPORCIONALNO smanjen za period na koji registrujemo čamac: 3/6/9/12 meseci!

Van mreže pavle

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #42 poslato: 03, 05, 2009, 20:03:25 posle podne »


     Moze se desiti da je neko prezaposlen,pa zakaci 15 dana mora,te izadje na reku 10-15 puta za sezonu. Moj porez je 99000. Sto znaci,svaki izlazak na reku,pored svega,kosta dodatnih 100 eura.Ako to prodje mnogi koje zn :drinks: :drinks:am se nece registrovati.Al 9.Maja izlazi sigurno.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #43 poslato: 03, 05, 2009, 20:24:27 posle podne »
U pravu ste, porez na upotrebu ne bi trebalo da se placa ako ne upotrebljavas "ploveci" objekat.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: 9. Maj - Blokada Dunava kod usca u trajanju od 1 sat
« Odgovor #44 poslato: 03, 05, 2009, 22:24:39 posle podne »
Posto smo se saglasili da cemo da blokiramo dunav u trajanju od jednog sata, vreme je da organizujemo kako cemo i sta cemo....

Mislim da je idalno vreme da pocnemo da se skupljao oko 12 casova na uscu recimo kod nebojsine kule a da u 13 - 14 "Blokiramo" Dunav ...

Sa dosta strana sam cuo da se organizuje blokada svi znaju za datum al malo njih zna za vreme .. nasa greska je sto nismo ranije javili vreme




ostalo oko organizacije na ovoj temi

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=819.msg11536#msg11536
« Poslednja izmena: 03, 05, 2009, 22:44:55 posle podne Kapetan »