Autor Tema: Domaca proizvodnja DANUBIUS  (Pročitano 94848 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #60 poslato: 23, 09, 2010, 20:29:29 posle podne »
Ti uzmes kinesku i posle mesec dana se zaglavis u kupatilu i razvalis vrata.


nije bas dobro poredjenje, vecinu stvari koje kupim su kineske jer kostaju deset puta jeftinije pa mi se isplati ... sa drue strane znate moje misljenje da ne postoji majstor u srbiji koji radi po standardima... zato sam i resio da isteram pricu do kraja i sve odradim kako Bruce Roberts zapoveda i nema odstupanja ... e kad nema odstupanja onda se gledaju ponude izvodjaca....

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #61 poslato: 23, 09, 2010, 20:57:02 posle podne »
Evo odnosa crteza i izvedbe.

taj brodić je u titelu i vlasnik je moj prijatelj .Kupio ga je moj prijatelj na lepotu ,bez probne vožnje(njegova naivnost nema ograničenja) platio ga je 12000 e. Veću grešku u životu nije napravio.
Kada Tojota napravi model koji kroz eksploataciju pokaže mane ,pozove sve vlasnike tog modela da o svom trošku ispravi grešku. Vi kao renomirani proizvodjač morate učiniti to isto i pozvati vlasnika da učinite brod mogućim za plovidbu , jer ovakav kakav je ne da nije za plovidbu već predstavlja opasnost i za korisnike i za prolaznike.Sem estetike ovo plovilo nije smelo da zaplovi. Svojim radom se ponosite koliko hoćete , ali ako i dalje pravite ovaj model po istom projektu onda to pokazuje vašu stručnost u najboljem svetlu.
Inače ako vi nenadjete za shodno da ispravite greške na ovom brodiću pružićete meni priliku da zaradim na prepravci koju biste u stvari vi trebali da obavite.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #62 poslato: 23, 09, 2010, 22:34:26 posle podne »
 :aikido:Grupni frontalni napad, sa bocnim udarima.Vrlo efikasno.Vec sam na kolenima.
 Pa, dobro.
Negativna selekcija,u svemu,pa i ovde.Ja jesam solidan i iskusan profesionalac,ucio sam od najboljih i nesto i naucio.I bas imam volje da to i drugima prenesem,bilo kome,jer sam i ja to znanje dobio besplatno,ali sam od pocetka docekan kao uljez.Sta ce tek biti dalje?Zaista nemam volje da se dalje prepucavam sa bilo kime.
Zelim vam svima sve najbolje,pre svega dobru plovidbu,bilo na cijoj ladji da plovite.
Srdacno vas,Nenad Kesic,brodomonter.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #63 poslato: 23, 09, 2010, 23:05:35 posle podne »
Brodomonter
Ne možete tek tako otići.... ima i onih kojima se sviđaju vaši brodovi,..... ovo je sajt na kome možete kritikovati i naravno pohvaliti nečiji rad, ali ako ste dobili kritike,ne znači da nema i pozitivnih mišljenja....
meni se na primer veoma sviđa dizajn nekih modela.....a naviknite se na kritike.... to je uobičajeno na ovom sajtu,a mislim i da je to dobro...
slobodno argumentovano odgovorite na kritike,gde god mislite da one nisu osnovane...
Dunav je moje more.....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #64 poslato: 23, 09, 2010, 23:38:12 posle podne »
brodomonter , kritike su normalna stvar u poslu i to vam je jasno , pogledajte zokijevu temu i sta se zovu kritike.... ovo ovde kod vas u temi je zanemarujuce ...




Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #65 poslato: 24, 09, 2010, 00:32:11 pre podne »
cim neko zna vise od nas mi ga oteramo :diablo:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #66 poslato: 24, 09, 2010, 01:14:48 pre podne »
sad sam pogledao zokijeve postove i nema niceg uvredljivog osim ako neko rec derete u ovoj recenici  "znaci li to da leti derete musterije" smatra uvredljivom...

sto se jerrija tice to se zavrsilo na obe strane i tu nema potrebe ni za komentarima ni nicemu, svi koji imamo provatnu firmu znamo kak stvari funkcionisu ovde...

brodomonter moj savet malo manje emocija a vise informacija  :good:

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #67 poslato: 24, 09, 2010, 11:53:33 pre podne »
@Kapetan:Ne radi se ovde o emocijama,nego o organizovanoj i smisljenij kampanji.Kao Ameri i Englezi:Srbija je opasnost za medjunarodnu zajednicu,treba je bombardovati.Ako je neko protiv,taj ugrozava svetski poredak...Zato,u avione i bacaj bombe.
Mislim da bi ti,Nikola,kao glavni urednik i ,predpostavljam vlasnik ovoj sajta,trebao da imas veci osecaj odgovornosti za svaku svoju rec.Kazes,npr.da u Srbiji niko ne radi po standardu,a ne poznajes te standarde.Ja ih poznajem,pa odgovorno kazem:Jos kako po standardu rade:Dragi Vasic,pre svih.Radi SVETSKI,ali bas svetski.Rade i 2-3 montera iz Mac.Mitrovice sto su bili kod njega neko vreme,pa se osamostalili,mislim da su sada negde u Novom Sadu.Njihov rad je motorna jahta, kopija savrsena LINSSEN-a od,mislim 12 m,video sam je kod Zeke,kod Stenke.Svetlo zelena,SAVRSENSTVO.Majstori,strava.Radi dobro ing Zlatko Spehar i kolega mu Branko,jahta je bila u Staroj Centrali,nisam video lepsu motornu jahtu u zivotu!Ni uzivo,niti na internetu.Korito obla forma,pa dizajn prelep,originalan.U fazonu je Atlantika BR,sto si ga ubacio ovde.Pa,dobro radi Dragan Vasiljkovic iz Smedereva,onaj camac lomljene forme,crveni sto je isto ovde prikazan je bas profesionalno uradjen,i projekat i rad.Pa,moj cenjeni kolega Kalmar Jozef-Sole iz Titela,ima jedan njegov brod u Slankamenu,vrlo profesionalno uradjen,odmah se vidi,na prvi pogled.Nije los ni Nenad Kesic iz Zemuna,narocito u modelima koje su mu projektovali inzenjeri brodogradnje,kojima daje primat u radu.Blistava komercijalna karijera Zorana je pocela tvojom recenicom,na pocetku njegovog rada:"...Znam Zorana licno,dobar je majstor".Vise je nego ocigledno da ga forsiras,imas u tome neki interes.To ti ne zameram,ali sam siguran da je to interes kratkog daha,jer ti je sajt odlican,pametan si i sposoban,a to te samo blamira.
« Poslednja izmena: 03, 10, 2010, 00:54:10 pre podne brodomonter »

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #68 poslato: 24, 09, 2010, 12:25:16 posle podne »
@kacintata:Pre svega,Zorane i ja sam kacintata!I moja cerka je Kaca.Neka su nam zive i zdrave nase Kace,i mi,gresni, sa njima!
Vise si se ti mojom pojavom ovde uzbudio nego ja.Ja samo odgovaram na napade,jer su me neki docekali na noz.Ja odmah vadim sablju i secem usi,noge,ruke,glave...Za kralja i otadzbinu,sloboda ili smrt.
Sto se tice saradnje i "da nesto naucis ü mojoj radionici".Ne bi tu nista naucio,ako najpre ne prihvatis ove savete(koje naravno neces prihvatiti):
1.i najvaznije u ovom,pa i svakom drugom ,poslu je inzenjerski projekat i to za svako korito,svaku duzinu.Ako ti musterije traze(a to je redovna pojava) malo duze,malo sire,malo vislje/nize...a ti nemoj,jer dzaba inzenjer.
2.debljine limova su osnova za kvalitet.Za duzinu 8-9 m MORA dno 4 mm,ostalo 3 mmm.Ne moze kabina od 1,5 mm.Neki dobro urade kabinu od 2 mm,ja ne umem,moram 3 mm,a to je i uslov Jugoregistra.
3.Rezanje brusilicom moze amater u samogradnji.Napravi taj svoj i resi se brusilice za ceo ostatak zivota.Nece ni da je vidi,ni cuje,ni omirisi.
Kad to sve prihvatis i tako pocnes da radis,bice mnogo bolji kvalitet.Onda moras dici cene,pa imas mnogo vece troskove!E,neka ti kazu da deres jadne musterije,bices profesionalac,ili bar blizu,ali vremenom,,,Zaista nisam ironican,veruj mi ,i stvarno ti zelim sve najbolje,i tebi i svakom graditelju.P.S.Video sam da imas u radionici boce za gasno rezanje.Kupi brener rezacki GLOOR,svajcarski prodaje Besim 063/24 25 14.Creva,ako nemas ,nemoj kod njega ne sastave ni dve godine.Dobra creva,nemacka prodaje jedna zena u Indjiji,nemam sad broj,ali mogu naci,negde mi je.Gloor sece kao plazma,brzo, 100 gr ti je u ruci,ne pravi pucnu.Totikazem.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #69 poslato: 24, 09, 2010, 12:41:03 posle podne »
@Dule:Mislim da si napravio nesto sto mi lici na perpetuummobile.Ne moze se sa manjom snagom dobiti veca snaga!Tvoj motor se,garant, greje jer je PROPTERECEN.Nema sta drugo.Motor male snage,a tezak brod.To bi bilo najbolje da pogleda neki zesci strucnjak za brodske motore,a najbolji je,bar od onih koje ja poznajem,moj dobar prijatelj i ucitelj Branko Bulovan,Covek je VKV brodski mehanicar",bio je sef masinske radionice u brodogradilistu "Beograd" gde je u tom odelenje bilo bar 100-tinak ljudi,u penziji je,ali radi povremeno.Izuzetan strucnjak,divan covek,hoce i drugima da prenese svoje veliko znanje i iskustvo,nije skup,skroman...Zaista,izuzetan lik.Sin mu je asistent na katedri brodogradnje na Masincu.Ne mogu dati njegov telefon dok ga ne pitam.Kad sam ga zadnji put video rekao mi je:"Smucio mi se ovaj posao,dovde mi je(pa presao kaziprstom preko vrata),ljudi su teski..svi hoce dobro,a jeftino,teski na placanju...Ön radi na sat,a mnogo uradi,pa bude bas jeftino za takvog majstora.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #70 poslato: 24, 09, 2010, 12:45:09 posle podne »
Jos samo ovo:
-Ja ne hvalim sebe(ja sam zrno peska u moru),ja hvalim svoju robu,jer hocu da je prodam,od toga zivim,iskljucivo,A ROBA MI JE DOBRA!

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #71 poslato: 24, 09, 2010, 12:52:35 posle podne »
Zaboravio sam Branka Djeninog sina iz M.Mitrovice,odlican majstor i voli svoj posao,vidi se po njegovom radu.Izvinjavam se i Branku i drugima koje sam ovde izostavio.Govorio sam samo o graditelima u celiku,o tome mogu da sudim.

Van mreže staribanovci

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 53
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #72 poslato: 24, 09, 2010, 17:32:30 posle podne »
Citat
Jos samo ovo:
-Ja ne hvalim sebe(ja sam zrno peska u moru),ja hvalim svoju robu,jer hocu da je prodam,od toga zivim,iskljucivo,A ROBA MI JE DOBRA!
Batice,jesi li zavrsio?Ovo vec boli.(nisam najpametniji na svetu,ali ne poznajem nikog pametnijeg i lepseg od mene)
канал дубок 3 метра,аја роним 4 метра

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2181
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #73 poslato: 24, 09, 2010, 18:00:51 posle podne »
...Dragi Vasic,pre svih.
...2-3 montera iz Mac.Mitrovice ..Njihov rad je motorna jahta, kopija savrsena LINSSEN-a od,mislim 12 m,video sam je kod Zeke,kod Stenke.Svetlo zelena
Radi dobro ing Zlatko Spehar i kolega mu Branko,jahta je bila u Staroj Centrali,nisam video lepsu motornu jahtu u zivotu!Ni uzivo,niti na internetu.Korito obla forma,pa dizajn prelep,originalan.U fazonu je Atlantika BR,st
... Dragan Vasiljkovic iz Smedereva,onaj camac lomljene forme,crveni sto je isto ovde prikazan je bas profesionalno uradjen,i projekat i rad.
...Kalmar Jozef-Sole iz Titela,ima jedan njegov brod u Slankamenu,vrlo profesionalno uradjen,odmah se vidi,na prvi pogled.
...Nije los ni Nenad Kesic iz Zemuna,narocito u modelima koje su mu projektovali inzenjeri brodogradnje,kojima daje primat u radu.

Може ли нека фотографија ових рукотворина, наведених мајстора ,како би нама који нисмо близу била јаснија ова прича?
Профа

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #74 poslato: 24, 09, 2010, 18:27:18 posle podne »
Ostavim vas na par dana i oma guzva!

Gosn Kesicu imao sam priliku da vozim vasa dva camca i naravno da boravim u njima.Rec je o camcu Osa(vlasnik Zvonko  zubar) i camcu koji sta pravili za Kezmanovog oca!Nebih ja o kvalitetu,enterijjeru i slicnim stvarima.Ono sto meni pomalo smeta je reakcija.Vasi prozvodi su izlozeni procenama raznih ljudi i treba biti spreman na razlicita misljenja,jer i negativna kritika pomaze da covek(naravno,ako hoce)vidi dali i gde gresi!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran