Autor Tema: Domaca proizvodnja DANUBIUS  (Pročitano 94301 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #45 poslato: 22, 09, 2010, 20:56:15 posle podne »
Nikola,mozes li,molim, te da obrises jedan jedan je visak nesto sam zezno.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #46 poslato: 22, 09, 2010, 20:58:36 posle podne »
Nikola,mozes li,molim, te da obrises jedan jedan je visak nesto sam zezno.

sredjeno,

ovaj sa krmenom kabinom da li ima neku koblicu ? mnogo mi izgleda nestabilan , onako na oko?

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #47 poslato: 22, 09, 2010, 21:08:45 posle podne »
Ako uspe transpotr,evo jednog verovatno najmanjeg moguceg sa krmenom kabinom,sa pocetka 80-ih,ceski projektant,brod
JANTAR ( Cilibar ) korito L=8.35.Imam kompletan projekat.Bio bi u celiku npr.9.000.- ZIMSKA CENA.Moze i osnovni epoxy,eto.
« Poslednja izmena: 22, 09, 2010, 22:39:24 posle podne Dule »

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #48 poslato: 22, 09, 2010, 21:19:21 posle podne »
 :suicide:Svaki ima kobilicu,ovo je samo generalni plan,izgledi.Ovo sam crtao za bivseg direktora "Dalija kozmetika".Imao je prelep camac ovog tipa,ali manji,oko 9 m.Radjen u plastici,na Korculi.Mislim da je tih,pocetkom 90-ih, bio najbolji privatni brodic u Beogardu.Bio je na marini "4.juli"u Zemunu.Hteo je veci,celicni.Ovaj je 11,60 x 3,50 m.Ali,nisam ga radio,disa se razboleo,a crtez ostao nedovrsen.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #49 poslato: 22, 09, 2010, 21:25:53 posle podne »
 :suicide:Trebace ti opet gumica...sorry.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #50 poslato: 22, 09, 2010, 22:35:21 posle podne »

   To da ladja mora da bude ogromna da bi imala zadnju kabinu nesto ne
pije vodu.
    Ove zimske cene su da se covek zagreje kad mu skoci pritisak,letnja
mora da ga oladi.
    Kakva je prolecna ili jesenja cena ?
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #51 poslato: 22, 09, 2010, 23:44:13 posle podne »
Kapetane, mislim da je ovo taman za tebe / a i mene /   :dance1:
http://www.boattest.com/boats/boat_video.aspx?id=2340

E sad ti se pogodi za novce.  :good:

 :drinks:

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #52 poslato: 23, 09, 2010, 00:46:48 pre podne »
Dule,propelere najveci izbor u drzavi Srbiji ima g,Marko Lazarevic.Tel.011/3557179.Covek nema sta nema,nasledio je predratnu livnicu od tasta,vec dugo on radi,ozbiljan covek.Sa cenama je ispod onoga na sta smo navikli.Pozovi se na mene,moze bude popust.Osim toga,inzenjer je zna sta treba.Kod propelera moras tacno znati precnik i korak propelera koji odgovara tvom brodu i tom motoru.Hvala za pomoc,za sada smo kvit!
P.S.Pazi sad: Dobre propelere radi i Vladimir Gruden-Laki,Croatia,tel.99385 51 211 828.
Jos i ovo:Mislim da uopste nisu mnogo skuplji RADICE-elice,italy,a svakako su kvalitetniji.Te Vam mogu nabaviti po kataloskoj ceni,cak sa rabatom.
Usput ,za Zorana:Ovde ima tri kabine,ne moze cana kao za dve.Ako ste zaista spremni za novi brod,dao bih Vam najpovoljniju ponudu u odnosu cena-kvalitet.Garantovano najpovoljnije od SVIH.Dolazi zima,duga i hladna...
« Poslednja izmena: 03, 10, 2010, 00:37:46 pre podne brodomonter »

Van mreže igogitar

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #53 poslato: 23, 09, 2010, 01:52:03 pre podne »
Evo da i ja pozelim dobrodoslicu brodomonteru. Ljudi molim vas procitajte-njegov nick je BRODOMONTER a ne brodomaketar,brodoremont i sl. kako ga vec prekrstiste. U svakom slucaju dobro je imati brodograditelja na forumu,jos kad je kao brodomonter voljan pomoci i prenijeti svoje znanje i iskustvo  :good: .

P.S. nemojte sad da kazete kako ga ja nesto reklamiram i sl. -covjeka ne poznajem i cak ne zivimo ni u istoj drzavi(nazalost)

sala mala :drinks:
...Pa se snađi, svoju lađu nađi
il’ potoni, Bože me sakloni
međ’ zvezdama virova je mnogo
sve bih ade zagrliti mog’o...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #54 poslato: 23, 09, 2010, 10:08:12 pre podne »
ne razumem formulaciju zimska cena?znaci li to da leti derete musterije ili zimi kada padne cena lima radite jeftinije?taj zakljucak o najjeftinijoj ponudi takodje ostavite  forumasima.u kvalitet ne sumnjam,brodovi su vam lepi ali...........................da ne bude ona,usta moja hvalite me kad niko drugi nece.............slucajno znam koliko vremena rada i novca treba za izradu  plovila i tvrdim da nam sasvim,sasvim dovoljno novca ostaje.pozdrav,ostah oskracen za odgovor da li je moguce zaviriti u vasu proizvodnju ili je to poslovna tajna

da se ovo ne bi rasplamsalo, da dam ja jedan predlog.... zoki i brodomonter bi mogli da daju jednu zajednicku ponudu za recimo ladju do 7-8 metara koja bi zadovoljila dobar deo forumasa.... mislim da bi takva kooperacija bila dobra kako za vas dvoje (razmena iskustva i klijenata) tako i za kupce

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #55 poslato: 23, 09, 2010, 12:07:38 posle podne »
 :)Igogitar,hvala za dobrodoslicu.Kapetan me je nazvao brodomaketar,jer je u mojo kancelariji video maketu motornog katamarana uradjenog u limu od 2 mm u razmeri 1:10,kopija Merryland,dim.9,9 x 4,8 m.Samo je odmahnio rukom:"To kod nas nema gde da vezes!"Zato sam brodomaketar.Za Duleta sam brodoremont,jer mu treba remont propulzije,tj novi propeleri.Simpaticno i duhovito.
Dule:Najbolji su propeleri firmi MICHIGEN,USA i VETUS,Nederland.Ameri su No 1 u svetu,a i Holandjani su zesci.Ima,naravno,i Japanaca,ali zasto ti isticem ova dva:Oba daju BESPLATNO proracun propelera kad im se obratis kao potencijalni kupac,ali te kupovina ne obavezuje.Nadji njihove sajtove,verovatno ima tu "formular"u kome traze duz.i sir.tvog broda.oblik trupa(gliser,poludeplasman,deplasman),snagu motora i max br.obrtaja.Dobijes tacno dimenzije precnika i koraka propelera idealnog za tvoj brod,sto mu je ime i prezime.Nadimak-precnik ulaznog i izlaznog i duzina otvora za konus vratila nisu bitni jer je to standard koji ide uz ime i prezime.Ako ovo nema na sajtovima,obrati se predstavniku VETUSA za Srbiju,g.Jovan Voves,011/584446 i 594477,fax3591 530,ako nisu samo menjali adresu predstavnistva.Bratee,ja bih tako.Koji imas brod,koji motor?
Zorane,postovani kolega!Ne radimo isti kvalitet,nismo isto ulozili u proizvodnju,nemamo isto znanje i iskustvo,pa su nam i cene rada i proizvoda razlicite.Vidim da si vec prokuvao,pun ti je k...c mene,odneo sam ti slavu za par dana.I od mene ima boljih brodograditelja svakako, i to ne samo jedan,ali im zelim svako dobro i uspeh.Lepo si rekao da svaka roba ima svog kupca,tako da ti ja,budi siguran,necu biti konkurencija.Ne zelim konflikt sa tobom,niti sa bilo kim,ali budimo koraktni.
« Poslednja izmena: 03, 10, 2010, 00:41:20 pre podne brodomonter »

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #56 poslato: 23, 09, 2010, 12:20:16 posle podne »
Kapetane,uz sve uvazavanje i postovanje i zahvalnost,moram postaviti jedno pitanje,cisto "politicki":Kad hoces da kupis,recimo.auto,da li trazis istu cenu za npr.Ford,ili Opel,ili Peugeot kao za Wartburg karavan?Ili: treba ti brava za kupatilo.Kod Kineza 100 din,a Bane Sekulic 300!Ti uzmes kinesku i posle mesec dana se zaglavis u kupatilu i razvalis vrata.
Mnogo sam imao u zivotu problema zbog zmijskog jezika,ali neke stvari ne razumem ni sada u 60,-oj.Kad porastem,kasce mi se samo.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #57 poslato: 23, 09, 2010, 12:38:18 posle podne »
Kapetane,setio sam se da imam jos jedan dobar crtez broda sa krmenom kabinom,pogledajte moj www.danubiusmotorboats.co.rs.>O NAMA>skice i crtezi>BRITANIJA.Tako sam nazvao vernu kopiju Gand Banks-a u verziji 9 x 3 m.To mi je mozda najbolja ponuda ovog tipa broda.Grand Banks je sjajno uradio nekoliko komada ,u Beogradu su,ing.Dragi Vasic iz Lacarka.Ja sam umanjio mere na min.A Vasicevi su 12-15 m.
Nadam se da nece biti,opet,po usima.Bar sam ovu stranicu ucinio dinamicnijom.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #58 poslato: 23, 09, 2010, 15:50:17 posle podne »
Evo odnosa crteza i izvedbe.

Van mreže boki_ribar

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 9
  • Pol: Muškarac
  • Bolje biciklom na pecanje nego mercedesom na posao
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #59 poslato: 23, 09, 2010, 17:52:53 posle podne »

Zorane,postovani kolega!Ne radimo isti kvalitet,nismo isto ulozili u proizvodnju,nemamo isto znanje i iskustvo,pa su na i cene rada i proizvoda razlicite.Vidim da si vec prokuvao,pun ti je k...c mene,odneo sam ti slavu za par dana.I od mene ima boljih brodograditelja svakako, i to ne samo jedan,ali im zelim svako dobro i uspeh.Lepo si rekao da svaka roba ima svog kupca,tako da ti ja,budi siguran,necu biti konkurencija.Ne zelim konflikt sa tobom,niti sa bilo kim,ali budimo koraktni.
[/quote]

Bas mi je drago da se stvari smiruju. Mogu da zamislim kakav bi odgovor dobio Zoki da je brodomonter sujetna osoba. Ovako je sve u redu,mislim sve je jasno. Gospodine ...da ste jedini na ovom svetu ,sa takvom osobom nebih nikad saradjivao. Hvala. :suicide: