Autor Tema: Domaca proizvodnja DANUBIUS  (Pročitano 94841 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #30 poslato: 21, 09, 2010, 11:43:57 pre podne »
@sale nb:Upravo radim nove crteze nadgradja za ZEMUNKU 700 i ZEMUNKU 900.To su mi sada dva glavna modela,u njima je svo moje znanje i dosadasnje iskustvo.Osim toga,sto je glavno,korita je uradio dobar projektant.dipl.ing.Bata Hadjiegric.Oba modela sam uradio vec nekoliko,prototipovi su korigovani,usavrseni kao svaki prototip.Ja sam,ipak,samo tehnicar i mnoge svoje camce sam sam projektovao koristeci neke poznate projekte,pa sam se prilagodjavao poruciocima i njihovim zeljama i ukusima.Ja sam dobar u dizajnu nadgradja,dobro crtam i mogu i uzore plasticnih poznatih brendova da kopiram u limu.Koristim prese i valjke.a to se najbolje vidi na mom sajtu u delu Proizvodnja"",pa Zemunka 900 zadnja slika.Zalepio sam se za SEA RAY,Sundanser,Neptun kao varijantu Ëlegans",a druga varijanta tipa Mery Fisher ili Sessa...Pri kraju sam crtanja.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #31 poslato: 21, 09, 2010, 14:40:32 posle podne »
@SALENB: Evo jos je sveze mastilo. Zemunka 700 Elegance - najnovija verzija  :dance:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #32 poslato: 21, 09, 2010, 15:07:15 posle podne »
Lepo je! :good:

Pomalo u Lobster-boat fazonu! :good:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #33 poslato: 21, 09, 2010, 21:06:04 posle podne »
po mom misljenju vrati na staro ruzan je ovakav oblik ...

naravno to je moje misljenje  :good: ja bih mozda razmisljao da zemnuka ima donju zadnju kabinu


Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #34 poslato: 22, 09, 2010, 00:00:01 pre podne »
@kapetan:Ovo je samo nova ponuda za kupca,ako mu se vise svidja verzija Classik sa sajta,ok.Hteo bih da ponudim vise verzija dizajna,veci izbor.Osim toga uvek mi bolje ispadne izvedba od crteza.U ovoj verziji problematicno je napraviti bocni prozor da se otvara,a da se uklapa u ovu formu.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #35 poslato: 22, 09, 2010, 00:11:24 pre podne »
@Kapetan:Ako mislis na krmenu kabinu,malo je ov korito,cak i od 9 m je malo;onda je sve u kabinama.Ipak,nismo u Skandinaviji :stop:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #36 poslato: 22, 09, 2010, 00:26:23 pre podne »
a sto nijedan nas brodograditelj ne forsira te krmene kabine ? imaju sijaset prednsti ..

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #37 poslato: 22, 09, 2010, 08:39:46 pre podne »
Na marini Savski biser juce videh nemce,mislim sa Majne,nisao fotkao brod,ali prava lepotica...
I naravno krmena kabina:)

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #38 poslato: 22, 09, 2010, 08:44:46 pre podne »
a sto nijedan nas brodograditelj ne forsira te krmene kabine ? imaju sijaset prednsti ..

Da to i mene zanima, a i zanima me zašto ni jedan domaći proizvođač ne radi kabinu sa prozorima koja je po uzoru na velike brodove pomalo izbačena napolje, ukoso. Meni se čini da se tako dobije više prostora i bolja preglednost. Šta mislite o tome brodomonter?

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #39 poslato: 22, 09, 2010, 08:55:42 pre podne »
a sto nijedan nas brodograditelj ne forsira te krmene kabine ? imaju sijaset prednsti ..

Da to i mene zanima, a i zanima me zašto ni jedan domaći proizvođač ne radi kabinu sa prozorima koja je po uzoru na velike brodove pomalo izbačena napolje, ukoso. Meni se čini da se tako dobije više prostora i bolja preglednost. Šta mislite o tome brodomonter?
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #40 poslato: 22, 09, 2010, 09:36:41 pre podne »
[quote
Miso,ne moze se na malom camcu,npr od 7 m izvesti sve sto i na velikom brodu.Osim toga,vecina zainterosavih to nece dodatno da plati,a dodatni su radovi.Razlicit oblik prozora,medjutim,nisu dodatni radovi,svejedno mi je po kojoj liniji rezem lim.Za ovaj moj zadnji crtez sam gledao profil sa Sundanser-a,svideo mi se bocni prozor,a evo neko je to isto nasao na Antares-u.U dizajnu uvek neko povede igru necim novim,originalnim,pa posle masa kopira.Kad se pojavila pre nekoliko godina nova serija Peugeot-a,svi su ih kopirali.Tako i u ladjama.Recimo, mnogi proizvodjaci imaju program manjih kabinasa koji su kopije Merry Fisher.Ja ne krijem da kopiram,narocito mi je vazan taj bocni prozor da nadjem dobar uzor,to najvise daje pecat dizajnu kabine.
Imam jedan stari crtez koso isturenog vetrobrana,poslacu.U tusu je,bice dobra kopija.
Imam i nekoliko crteza krmene kabine,ali,kazem min.duz.korite je bar 9 m.Terasa bude samo u sredini.To je vec vise zimovnik,po meni.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #41 poslato: 22, 09, 2010, 09:42:48 pre podne »
To je stvar potrebe, meni se lično ne sviđa kad je sve u kabini...prednja,salon i zadnja jer nemam dobru komunikaciju sa vodom,tj ja volim da pecam ,da sedim na otvorenom itd.... ali svako ima drugačije potrebe..
Dunav je moje more.....

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #42 poslato: 22, 09, 2010, 11:04:56 pre podne »
jako prostran brod



http://www.bruceroberts.com/public/HTML/EURO-910.htm

a moze i da se peca... sa cuvenim srpskim budzenjem moze zadni kraj malo pod kosinu pa za pecanje milina ... a opet ima sve sto treba jednoj porodici za visednevni odmor na reci .. a ni cena ne bi smela visoko ipak je to 9 x 3 metra ...

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #43 poslato: 22, 09, 2010, 12:07:26 posle podne »
Kod ove koncepcije veliki je problem u toku koriscenja broda sto je komunikacija sva izlomljena.Stalno se lomatas gore-dole.To mladjem coveku u pocetku nece smetati,ali ce i njemu brzo dosaditi.Na srednjem delu,na palubi si napolju,tu je i komanda,onda se lomis dole napred,pa opet gore na palubu,pa dole na spavanje ili odmor...Dobro je samo sto ima dosta mesta i za goste ili deca da su posebno,da ne cuju roditelje...
Evo saljem sto sam obecao malopre,ako nesto na zabrljam u ovim dirkama i misovima!

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #44 poslato: 22, 09, 2010, 20:44:54 posle podne »
Evo najzad par komada sa krmenom kabinom i jedan sa kosim vetrobranom.Sve su crtezi stari,ali to je klasika,pa je jos aktuelno.
« Poslednja izmena: 22, 09, 2010, 20:57:52 posle podne Kapetan »