Autor Tema: Domaca proizvodnja DANUBIUS  (Pročitano 94839 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #135 poslato: 27, 09, 2010, 14:46:48 posle podne »
Captjarry:Vratio sam "film" malo unazad,camac za koji tvrdite da je potonuo nalazi se u marini "4.juli" u Zemunu.Eno ga blizu obale,levo od restorana "Malevilla".To je ladjica od 7 m sa dve kabine.Lep,kao i vecina mojih ladja.Slikacu ga pa izloziti.Vlasnik jeste pokazivao pistolj, u Crnogorskom maniru,ali zato sto mi deo radova nije platio,pa da me zaplasi.Verovatno ste se sunjali tu kod Vajsa kad ste to videli.Takvi ljudi svuda pokazuju pistolj.Imam najboljeg druga Crnogorca,ali on nikada ne radi nesto slicno.Morao sam u dugoj karijeri naici i na takvog.Ali od njih 400,pronasli ste bas njega!
Ali,ono sto ne znate,prica o pistoljdziji ima nastavak.Taj camac je ubrzo prodao,(valjda ga nije prvo izvadio iz reke kod usca),pa je dosao da mu uradim drugi,dosta veci.To je na mom www.danubiusmotorboats.co.rs  HOLLAND 1000,dim.9,40 x 3,20.Ugradio sam i Lombardini 60 KS.Ovo se sve moze dakazati,sa svedocima.Ja nikada nisam bio na sudu,ali Jerry,ovo su klevete.
Odakle vam motiv,samo, za takvu LAZ da je taj camac potonuo?Ili bilo koji moj camac.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #136 poslato: 27, 09, 2010, 19:19:41 posle podne »

      Nemojte ljudi vise,zvacu decu.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #137 poslato: 27, 09, 2010, 20:02:35 posle podne »
Verovatno je nešto u vašem nastupu prouzrokovalo ovakve reakcije.
Pročitao sam temu od prvog posta , ponovo,i upravo vaš način samohvaljenja iritira, pri tom na kritiku vaših neuspelih radova reagujete na nož,doživljavate svaku kritiku kao napad.
Vezan sam za auto struku pa još jedan primer iz auto industrije; reno je proizveo model AVANTIME proizveo 435(četiri stotine trideset pet) komada i posle 18 meseci povukao iz proizvodnje , loš model, pri tom nisu pokušali da opravdaju model ,jer kritike se nemogu pobiti.
Ja sam vam spomenuo model čamca koji je izuzetno nestabilan , sa jamahom od 25hp nesme da da više od 1/3 gasa jer mu ceo motor ulazi u vodu jer krma tone 35cm pri jačem gasu. I kako vi reagujete;nipodaštavate mene kao ličnost, vidite me kao konkurenciju, oštrim rečima branite svoj proizvod( neuspeli)
Verovatno u tome ima razloga za neželjene reakcije članova foruma :drinks:

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #138 poslato: 28, 09, 2010, 01:58:06 pre podne »
Odisej: Co:Na ruke g.Odisej-a                              S L U Z B E N O    S A O P S T E NJ E

Ovim Vas zvanicno obavestavam da za moj model camca NOVOSADJANKA 800 gradjen 2000.godine vise ne koristim korito koje je korisceno te godine.
Zadrzavam,medjutim svoja AUTORSKA prava da dizajn nadgradja koristim na novijim koritima ovog modela.
Obavestavajuci Vas o gornjem,srdacno Vas pozdravljam.

Beograd-Zemun,28.09.2010.g                                                                  Za www.danubiusmotorboats
                                                                                                                 Brodomonter

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #139 poslato: 28, 09, 2010, 02:16:03 pre podne »
Odisej:Ta brodica imala je ugradjen brodski motor Kubota 25 KS.od Mixera,NS.Da li ste mu vi sugerisali da to izbaci i zakaci vanbrodsku Yamahu?Takvu odluku zaista ne mogu da razumem.Kakvo rasiprnistvo,a dobio je losiju plovidbu!Vanbrodski motor tone na vecem gasu jer je korito duboko i treba duza cizma.Zasto to niste rekli svom prijatelju?Kad covek pogresi,najlakse mu je da krivicu svali na drugoga.To se u psihologiji zove"Projekcija krivice'.Ali,to svi radimo,to je ljudski.
Onaj jarbol kao kitov rep je estetski o.k.ali je tezak pa remeti stabilitet.Ja bih ga skinuo i stavio nesto lako,od cevi.Ionako smeta na sred krova.
Gresili su i  VW,Golf-dizel kod II-ke imao je gresku,pa Volvo-poluosovina na jednom manjem modelu,pa evo skoro i Toyota..
« Poslednja izmena: 30, 09, 2010, 01:32:36 pre podne brodomonter »

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #140 poslato: 28, 09, 2010, 02:54:21 pre podne »
Sokolovi moji ! Kad na ovom sajtu pokazete brodove koje ste SAMI napravili (odnosi se i na mene ) onda ima neke logike da napdate covjeka ovoliko. Domacin ima proizvodnju , nek je predstavi. Malo se k... i to iritia ali neka . dobice on kritike , naravno , samo polako , ne na pasija kola kako ste krenuli.
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #141 poslato: 28, 09, 2010, 08:57:28 pre podne »
.Pre nekoliko godina,srusena mi je radionica  Zemunu gde sam ,do tada,radio 16 godina,pa sam dosta lutao

...i...

.
Imao sam problema samo sa ROKOVIMA i to isklucivo kad mi je srusena radionica u Zemunu,na Sirokoj Stazi,gde sam radi 9 godina,pa sam nekoliko godina cesto se selio

...toliko o lazima...najveci je problem da se zapamti ono sto se slaze....makar to bila i glupost i nevazna stvar...

definitivno se vise necu javljati na ovu temu, nemam sta vise da vam kazem...

@Dule,
bas o tome je rec da se predstavljaju proizvodjaci a mi da ih komentarisemo...ako ja ne mogu da iznesem licno misljenje onda cemu sve ovo...

sto se pristana tice da zavrsimo pricu...prvo rec je o novoizgradjenom pristanu za potrebe jevnog prevoza, znaci namena mu je da prihvati sve ljude koji se tamo nalaze i ciji se broj nije nesto drasticno menjao u proteklih par god i mora da bude projektovan da to bezbedno izdrzi...nema izgovora nisam znao... ogromna je razlika izmedju Ljubicinog pristana na buricima koji je ko zna kad pravio neki tamo majstor i verovatno da tada i nije bilo toliko ljudi na toj liniji (pa cak i da jeste)...potpuno je druga prica kad neko kaze da je taj pristan projektovao neki tamo ing., kada za njega uzme 7K evra (pristan je velicine starog ljbicinog), kada iza sebe po prici ima toliko uspesnih projekata onda se ocekuje da taj pristan mora (!) da zadovolji zahteve...poznato je da se u  brodogradnji uzima mera od 150 kg po osobi prilikom projektovanja splava (sto je i standard Jugoregistra) bas iz pretpostavke da ce se u jednom trenutku svi posetioci naci na jednoj strani splava...to majstor ne mora da zna ali ozbiljna firma i ing moraju...Jesa npr. nije ing ali to zna...

i upravu si, prevazisao sam svaki dalji komentar na ovoj temi ali sam protiv brisanja postova...ako svi mozemo da pricamo na razne nacine o npr. serviserima vanbrodskih motora ili nekim drugim majstorima, ne vidim zasto je ovo izuzetak...

toliko od mene, pozdrav...

..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #142 poslato: 28, 09, 2010, 10:20:27 pre podne »
Odisej: Co:Na ruke g.Odisej-a                              S L U Z B E N O    S A O P S T E NJ E

Ovim Vas zvanicno obavestavam da za moj model camca NOVOSADJANKA 800 gradjen 2000.godine vise ne koristim korito koje je korisceno te godine.
Zadrzavam,medjutim svoja AUTORSKA prava da dizajn nadgradja koristim na novijim koritima ovog modela.
Obavestavajuci Vas o gornjem,srdacno Vas pozdravljam.

Beograd-Zemun,28.09.2010.g                                                                  Za www.danubiusmotorboats
                                                                                                                 Brodomonter

ovakvo reagovanje je ipak prihvatljivije od dosadašnjih .Dakle ipak možemo biti fini :drinks:

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #143 poslato: 28, 09, 2010, 10:38:23 pre podne »
Ko o cemu baba o ustipcima.To mnogo vise govori o tebi nego o meni,tj mom radu ili neznanju.
U Zemunu sam radio 16 godina,a na Sirokoj stazi 9 godina.Procitaj ponovo moje reci.
Dobro,pristan nista ne valja,nek ti bude.
Postovane potencijalne musterije,nemojte kod mene porucivati pristan 6 x 6 m, ne znam da napravim,sto je ovde dokazano.
Preporucujem vam moje ostale radove koje sam ovde predstavio.
Imam jos dosta toga da vam predstavim i preporucim,po pristupacnim cenama.
« Poslednja izmena: 30, 09, 2010, 22:26:24 posle podne brodomonter »

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #144 poslato: 28, 09, 2010, 10:59:08 pre podne »
 :good:
Dunav je moje more.....

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #145 poslato: 28, 09, 2010, 17:58:45 posle podne »
Evo još jedne moje lađe sa krmenom kabinom.
Ovo je moj crtež, nije prepravljan sa nekog tuđeg. Uzmem beli papir, olovku 0.5, meku gumicu, razmernik i krivuljare... Otvorim časopis, gledam sliku pa briši, piši... dok ne dobjem ovo. Onda na paus i tuš... Starinski način
Ovo je cuveni GRAND BANKS.
Najbolji bi bio od 12 m.
« Poslednja izmena: 30, 09, 2010, 01:30:15 pre podne brodomonter »

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #146 poslato: 28, 09, 2010, 18:08:56 posle podne »
posto neumete da napravite ponton  :)
mene onda zanimaju samo sorpanji duzine 9m za splav
molio bi neku orientacionu cenu
unapred hvala

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #147 poslato: 28, 09, 2010, 18:56:39 posle podne »
Sorpanj od 9 m se ne isplati raditi u Slankamenu pa vuci tu negde,a prosto je napraviti.Treba videti koliki je splav,na kakvom mestu,da li dere voda ili je dunavac...Cevi su sve od 6 m.Kad se dimenzionise potreban profil,uzmes jednu cev,pa sledecu iseces na pola,sastavis 6+3 = 9 m.U sredini te cevi od 9 m zavaris flahove na kant duzine npr. 3 m,dosta,jer su i oni ili 3 ili 6 m,na sve cetiri strane u preseku u formi krsta.Flahovi 50 x 5,ili ako je manji splav i mirna voda moze 40 x 5,ali nemoj manje.Dobri,gusti heftovi,50 %.Na krajevima tih cevi-sorpanja zavaris u "T" takvu istu cev(ili neki drugi profil,sta imas,npr kutijastu cev jacu) duzine recimo jedno po metera.I eto sorpanja.Jedan T vezujes za bitve na splavu,drugi kraj za fiksiranu "stolicu"-betoniranu na obali.I,eto,gotovo.Bravara za ovo ima jedno 10.000 u Beogradu.Ako nesto zapne,zovi.Stojim na raspolaganju.Uvek.Ima moj mobilni na mom sajtu.
« Poslednja izmena: 30, 09, 2010, 22:29:21 posle podne brodomonter »

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #148 poslato: 28, 09, 2010, 19:05:18 posle podne »
Ovaj pogresno uboden crtez je camac u marini Nauticki klub Zemun,malopre sam ga video,pa sam nesto poremetio pamecu.Zove se "Kveen Moca".Interesantan je sto u 6 m ima mesta kao u 7!Magija.
Poslacu sa krmenom kabinom,cim ubodem.Kao dokument je ,a ne slika,pa me to zeza.
Ali,svakim danom nazadujem sve vise.
« Poslednja izmena: 30, 09, 2010, 01:35:07 pre podne brodomonter »

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #149 poslato: 28, 09, 2010, 20:00:55 posle podne »
kveen moca je na mojoj marini ,covek ga ima desetak godina i znam da je prezadovoljan sa njim u kompletnom smislu . Takodje mogu da kazem da moje skromno misljenje amatera ukazuje na to da nisam video bolje iskoristen camac od 6m .
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR