Autor Tema: Domaca proizvodnja DANUBIUS  (Pročitano 94325 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #120 poslato: 26, 09, 2010, 18:54:31 posle podne »
Dao sam gore cenovnik osnovne proizvodnje.Kapetan je trazio slike za becke siklje.
Prvi na spisku je becka siklja 6,0 x 2,o m sa kabinom i nadkabinom.Nazvao sam ga WIENA 600 K.To je avaj camac.Iako tezak oko 1000 kg ,sve je 3 mm,lepo ga gura 4-ka!
"Celik"........................2.000.-E
Ofarban i ustakljen ......2.800.-E

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #121 poslato: 26, 09, 2010, 19:28:42 posle podne »
Ovo je korito od MONARH 1000,dim. korita 10,0 x 3,3 m.Ovo je pravljeno da bude turisticki brodic.Ima mesta za 52 putnika i 2 clana posade.Ima jedno ovo moje korito,kao jahta sa dve kabine, na marini Ada Ciganlija,tacno je na sredini,na celu,na pocetku.Ako ovo moze neko da razume...Ima Lombardini 60 KS.Dobro ide,uradjeno je sve kako treba,Aqua drive ...dobar investitor.
Ovo korito projektovao je g.Aleksandar Dobrodolac,dipl.ing.brodogradnje.Dosta je slicno koritu jedrilice,izuzetno je plovno,pravi mali,a sirok talas...vidi se i na ovim slikama da je uzor, narocito pramac, jedrilica.

A OVAJ TURISTICKI   P R O D A J E M.  IZUZETNO POVOLJNO!
« Poslednja izmena: 03, 10, 2010, 01:43:32 pre podne brodomonter »

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #122 poslato: 26, 09, 2010, 19:58:16 posle podne »
malo tatlane:

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #123 poslato: 26, 09, 2010, 20:03:11 posle podne »
pazsad,odozgore:

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #124 poslato: 26, 09, 2010, 20:07:40 posle podne »
Ajd sad nemoj tatlane nego pravo!Cena!!? :lol:
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #125 poslato: 26, 09, 2010, 20:10:46 posle podne »
Deda je uporan,reci cenu :)

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #126 poslato: 26, 09, 2010, 20:24:04 posle podne »
U ovom stanju 7.500.-E!
Lim trup sve 4 mm; kobilica 10 mm;Ima ugradjenu i obradjenu statvenu cev,samo da se utisnu vodeni lezajevi,Imam i vodene lezajeve MOTOMARINE-iTALY.
Ima postolje motora,usis,izduv,creva...bio sam ubacio Farryman-a nekog polovnog,pa sam vratio coveku.
Ima sajle za gas i menjac
iMA kompletan kormilarski uredjaj:koker sa bronzanim lezajevima,prirubnice,pero,petni lezaj;sajla telefleks za motore do 150 KS (jer je dugacka);ima i glava-puz;ima i tocak kormila,lep inox fi 400.
Tenda je preko celog putnickog prostora.Predvidjen je gore Lexan,GE.
I to nije sve!Dalje radove bih radio IZUZETNO POVOLJNO!Znaci,zavrsno farbanje,ugradnja motora,struja...sve sto traba.I prebacim ga susedovim traktorom u Dunav-Stari Slankamen.
Ovo sam radio za sebe,hteo sam da prevozim na Lido,to sam nekad radio 1990.Po hiljadu maraka dnevno!Ali ovaj nisam stigao da zavrsim na vreme,imao sam puno ugovorenog posla,pa rokovi,pa penali...

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #127 poslato: 26, 09, 2010, 20:31:24 posle podne »
Hteo sam ovo da ubacim na nasu Berzu,ali tamo mi masina trazi neke brojeve...a taman sam savladao slanje slika,cak izvlacenje iz foldera i odasvud...
Svakim danom napredujem sve vise!

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #128 poslato: 26, 09, 2010, 20:36:34 posle podne »
Dopada mi se ovakvo predstavljanje brodova:slike,opis,oprema,opcije,cena... :good:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #129 poslato: 26, 09, 2010, 20:56:22 posle podne »
ajde baci veceras (dok namestim sve ) na kapetan@mojaladja.com sve podatke i okacicu ja

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #130 poslato: 27, 09, 2010, 03:34:39 pre podne »
E ovo je g-din Nenad  Kesic kakvog ja pamtim...stvarno nisam hteo do sad da nastavljam sa mojim komentarima ali me spominjete  i komentarisete razloge mojih postova pa moram...jos jednom napominjem da mislim da su vasi camci (brodici) izuzetno lepo dizajnirani...

@Dule
Nenad i ja nismo konkurencija i sem te jedne situacije sa pristanom nikad nismo ni bili a tek necemo biti. Nemam apsolutno nikakkav interes  da ga ovako ili onako komentarisem, pa ni njegov rad, sem mozda da izrazim svoje misljenje sto i jeste poenta ove teme i sajta uopste...znaci ja camce i brodove ne gradim, nikad i nisam a planiram jos dva splava, unapred dogovorena, i to je to, nemam nameru da se vise bavim time tako da me Nenadovo prisustvo ni  malo ne ugrozava...kako se dobija posao nakon zavrsenog ZVANICNOG tendera na kom nisi ni ucestvovao svi znaju i mozda jeste u poslu "dozvoljeno" ali mi se gade takve stvari.... ja se nesto i nisam trudio tada da dobijem taj posao jer nisam imao kapaciteta (imao sam 10 radnika na pristan u bloku 44) koji bi mogli u tom trenutku da zapocnu novi posao, dao sam najduzi rok za igradnju  ali dobru cenu, kvalitet garantovan nacinom isplate i razne penale u ugovoru za sve i svasta kao i konkretan uvid u nas rad i verovatno zato i dobio posao (bar je tako trebalo)...inace nisam ni znao da je raspisan tender dok grupa ljudi koja je danima obilazila oko velikog pristana koji smo tada vec uveliko radili nije prisla, predstavila se i zamolila da ucestvujemo...nadam se da je apsolutno jasno da nema revansa (da sam hteo potrazio bih ga preko suda), samim tim nema ni izvinjenja...uostalom moj prvi post je bio "no coment" i ostao bi takav neprimetan da g Kesic nije poceo paljbu...

@Nenade
nakon ovoliko hvalospeva i nekorektno ponasanja prema mnogim clanovima ne mogu da ne prokomentarisem  neke vase objekte i objasnjenja kao i da kazem moja zapazanja jer Vas i pamtim kao elokventnog coveka i majstora koji vise "udara" u pricu nego u lim tako da vas molim da prilikom odgovora ne skrecete sa teme i kazete sustinu...da je g-din Dragi Vasic rekao ovoliko lepih reci za svoja plovila pa bih mu i poverovao ali znam da on to nikad ne bi ucinio - njegova plovila drugi hvale...

prvo cu opet da spomenem taj famozni pristan koji je neki ing. savrseno pojektovao i vi ga isto tako uradili kako ste rekli...na pristanu je dodat naknadno ponton, na uzvodnom delu (trenutna pozicija) verovatno da bi stabilisao i dodatno "podigao" taj deo splava...to se nikako ne desava kada je nesto odlicno projektovano i uradjeno po projektu...sutra cu verovatno proci tuda i slikacu da ne bude da izmisljam...i ne sumnjam da cete imati neko senzacionalno objasnjenje kao ono za tankove na plovilima ( da su tankovi pijace vode balast camca male duzine) jer to ni jedan iole ozbiljan laik a posebno "profesionalac" ne bi izgovorio. (naravno da raspored tezine na svakom plovilu utice na njegovu stabilnost a posebno stabilitet jer pa se raspored tezine pri projektovanju pravi kao optimalan kako bi zadovoljio max preformanse pri razlicitim opterecenjima tj. unapred se postavljaj taknovi, ormari, ostave sa idejom i da su puni i da su prazni, spominjali su to na prvoj god brodorgadnje na masinskom ali mislim da svako ko plovi zna te stvari)...takodje, balast nema veze za enterijerom i tankovima, balast se drugacije zove kobilica, tolomba...to je deo koji ide negde drugde :)

tako sam nazvao vernu kopiju Gand Banks-a u verziji 9 x 3 m.To mi je mozda najbolja ponuda ovog tipa broda.Grand Banks je sjajno uradio nekoliko komada ,u Beogradu su,ing.Dragi Vasic iz Lacarka.Ja sam umanjio mere na min.A Vasicevi su 12-15 m.

?!? kako vi mozete da prepravljate projekat a niste ing...

Naravno,to verovatno nije i moj najbolji camac sto se tice korita,mogao je biti siri,ovaj je 8 x 2,6 sada na tu duzinu radim B=2,9 m,kao mere FISHERMANA 800 npr.

o tome i pricam!!!...i kad sam spomeno m/c Mali Goc...i kad sam rekao to da su vasi camci lepi ali nestabilni...koliko ste ih nestabilnih napravili pre nego sto ste  presli na nove mere?! Koliko se secam, dok ste bili na marini Vajs, jedan vas camac (brodic) se prevrnuo i potopio na uscu bas iz razloga loseg stabiliteta...tada vas je vlasnik "jurio" pistoljem po marini...a mislim da se odlicno secam...

takodje mi je ostalo u secanju zanimljiv nacin poslovanja jer ste uzimali kaparu za svaki projekat kako bi zavrsili prethodni, pa kad vlasnik svrati na marinu vi prebacjite oba  vasa radnika na njegov camac i naravno, radi se punom parom...

To su neke od stvari koje sam zapazio u vasiim postovima ali i koje pamtim...ima ih jos naravno...ima i pozitivnih, vi ste me naucili osnovnim elementima farbanja epoxy i PU bojama, tj. odnosima, rokovima itd...video sam kako se prave lepe ogradice za camce, kako se izbegavaju ona ruzna prednja i bocna stakla kabine koristeci auto stakla sto  je odlicna stvar (em lepo em kaljeno em imas gde da ga kupis u slucaju ostecenja)...

i stvarno se vise necu javljati u ovoj temi sa mojim misljenjem ukoliko to nekom smeta a nije mi namera ni da vi imate manje kupaca ni neka satisfakcija ako vas ocrnim ni revansizam vec cisto iznosim svoj stav kao sto bih za bilo koga ciji rad znam ili sam na neki nacin upoznat...





..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #131 poslato: 27, 09, 2010, 09:22:35 pre podne »

o tome i pricam!!!...i kad sam spomeno m/c Mali Goc...i kad sam rekao to da su vasi camci lepi ali nestabilni...koliko ste ih nestabilnih napravili pre nego sto ste  presli na nove mere?! Koliko se secam, dok ste bili na marini Vajs, jedan vas camac (brodic) se prevrnuo i potopio na uscu bas iz razloga loseg stabiliteta...tada vas je vlasnik "jurio" pistoljem po marini...a mislim da se odlicno secam...

to bas i nije dobro ...

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #132 poslato: 27, 09, 2010, 09:27:04 pre podne »
Daleko od dobrog,mislim da ovakve stvari netreba kriti iz toliko razloga...

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #133 poslato: 27, 09, 2010, 12:14:22 posle podne »
Captjarry:Toliko gorcine i zuci,a govorite da nema revansizma!I hocete da vasa bude zadnja,a toliko lazi iznosite.Ne mogu da shvatim da vas je toliko pogodilo sto su meni dali da radim taj pontoncic,jer drugog razloga ne mozete imati,jer se mi uopste ne poznajemo,a drugog razloga za toliku,pravu mraznju ne moze biti.Ako sam ja i najgori proizvodjac camaca,odakle toliko zuci prema meni,kad VAMA nikad nista nisam radio.
Moram najpre reci da NIJEDAN MOJ CAMAC NIKADA NIJE POTONUO,A TOTALNA JE  L A Z NA ME JE IKAD IKO JURIO PISTOLJEM!A radio sam i za bas zesce i kriminalce i politicare i advokate,naravno najvise za obicne ljude.Kad sam,medju prvima u bransi napravio brod lomljene gradnje od 14 m,jos 1994,gotovi svi iz ove branse su ga obilazili.Verovatno prvi sam radio Van de Stadt-a,jedrilicu Sea dog.Kazete da se samo hvalim,ali moram istaci svoje profesionalne reference.Hajde iznesite vi sta ste napravili do sad ,ako ste u ovoj bransi,osim pontona.Ja imam sta da pokazem i to i pokazujem.Zavist je los saveznik,pojede coveka iznutra,kao kancer.
Od cetiri stitine camaca a to znaci i cetiri stotine musterija,naravno da je bilo i poneki nezadovoljan,ali ih,TVRDIM ,nema vise od nekoliko.
Bilo bi mi glupo da sada jurim moje zadovoljne kupce i da ih teram na ovaj forum,ali sam siguran da cete vi u vasoj akciji pronaci nekog od tih nezadovoljnih.Ja sam jedan od prvih proizvodjaca camaca i vecini sadasnih bio sam uzor.To se vidi u mnogim stvarima.
Imao sam problema samo sa ROKOVIMA i to isklucivo kad mi je srusena radionica u Zemunu,na Sirokoj Stazi,gde sam radio 9 godina,pa sam nekoliko godina cesto se selio i radio u nemogucim uslovima.Ja sam,ipak,sve porudzbine zavrsio i neka kasnjenja su mi klijenti uvek oprastali jer su bili zadovoljni kvalitetom.
"Strucne"rasprave ce samo dosaditi posetiocima ovog Foruma,ali samo da kazem da balast nije kobilica,kako ste rekli,nego najcesce nekoristan teret koji se koristi i u malim brodicama a i u velikim,gde se pune  i prazne tankovi sa vodom da se brod uravnotezi pri utovaru-istovaru.Vlasnik camca koji ste kritikovali je prezadovoljan,a i da nije dobar,ne bih ga preporucivao.Nalazi se u marini Stari SLankamen i moze ga svako videti i porazgovarati sa vlasnikom.
Opet si najvise prostora i reci utrosio na taj pristan.Ja NIKADA NIKOME nisam dao nikakav mito,to mi je sasvim strano.Nikome u tom Udruzenju nisam ni pice platio.Kako si ti dobio taj tender?Nisam nikada ni ucestvovao na nekim tenderima gde su uvek veci poslovi koje daje drzavna firma.




« Poslednja izmena: 03, 10, 2010, 01:49:08 pre podne brodomonter »

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #134 poslato: 27, 09, 2010, 12:53:24 posle podne »
@Captjerry:Mnogo ste stvari izneli odjednom,pa nisam na sve odgovorio.Ocegledno ste  se zadnjih dana  dobrano pripremili za novi,zesci napad.
Kad neko povede kolo,mnogi zlobnici hoce da mu zauzmu mesto,ili da ga povuku u svoj glib.To je pogotovu u nasem,srpskom, mentalitetu.A ja jesam 1987.poveo kolo male rekreaciono-nauticke brodogradnje.I jos par kolega.
Svaki kupac-porucilac,najpre obidje sve proizvodjace,pa se odluci,prema onome sta VIDI.Prica tu ne presudjuje.
Ja ovde predstavljam svoje proizvode,u cilju prodaje istih.
Iznesite na tezgu vi svoje proizvode,izgleda da ste u ovoj bransi.
Svoje kolege radije hvalim,nego kritikujem.Znam koliko je tezak posao,a mnogo bolja je zarada npr.raditi PVC stolariju.Gotovo sve je unosnije,prema ulozenom trudu,od brodogradnje.Svaki masinac zna da je ovo "rudaski posao".Ali sreca je u zivotu raditi ono sto volis.
Pristan za Adu Medjicu nije bio nagnut kada je uradjen i postavljen.Posle mesec dana,zvali su me iz Uprave da mi kazu da se svi putnici koji cekaju camac naslone na desnu ogradu,pa se ponton nagne,narocito za vikend i kad je lepo vreme,pa pristan bude pun.To mi nije naglaseno,a oni to nisu predvideli,pa sam dodao jos jedan pontoncic.Dodatne radove nisam naplatio,a sami su farbali.NEMA NA SAVI SPLAVA KOME NIJE DODAVAN PONTON.Tokom upotrebe,to se nametne,KORISNICI ne mogu sve predvideti.
Sada sam siguran da ste vi bili organizator veoma uspesne medijske kampanje protiv izvodjaca radova,mene.Naucio sam vas da farbate,a vi tako...
Kad se laz vise puta ponovi,svi poveruju da je istina.
Mora da ste clan neke partije,levicarske,predpostavljam.
Ja prepurucujem posetiocima ovog Foruma da veruju onome sto vide,a to je ono sto ja radim.Nijedan vlasnik camaca koje sam istakao nije ljut na mene.Naprotiv.