Autor Tema: Domaca proizvodnja DANUBIUS  (Pročitano 94306 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
Domaca proizvodnja DANUBIUS
« poslato: 13, 01, 2009, 14:29:30 posle podne »
Domaca firma Danubius : http://danubius.duoclick.com/index.html i njeni proizvodi:

« Poslednja izmena: 13, 01, 2009, 17:10:10 posle podne Kapetan »
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
???: DANUBIUS
« Odgovor #1 poslato: 13, 01, 2009, 17:03:40 posle podne »
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: DANUBIUS
« Odgovor #2 poslato: 13, 01, 2009, 17:09:47 posle podne »
















Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
???: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #3 poslato: 13, 01, 2009, 18:30:07 posle podne »
da li mi se cini kapetane, ili ovaj na drugoj slici ore vodu?....to sam primetio pre par dana na njihovom sajtu...inace znam Kesica licno. Daaaaavno, dok je bio na marini Vajs, nesto mi je radio na camcu....No Coment...(ako smemo da komentarisemo proizvodjaca a nesto mi govori da smemo)
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
???: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #4 poslato: 13, 01, 2009, 19:05:27 posle podne »
da li mi se cini kapetane, ili ovaj na drugoj slici ore vodu?....to sam primetio pre par dana na njihovom sajtu...inace znam Kesica licno. Daaaaavno, dok je bio na marini Vajs, nesto mi je radio na camcu....No Coment...(ako smemo da komentarisemo proizvodjaca a nesto mi govori da smemo)

pa naravno da smemo :) zato ove teme nisu zakljucane... stim da bih ja voleo da se proizvodjaci prikljuce :) danas sam poslao nekima pozivnicima a u toku sledece nedelje cemo imati jos neke akcije :)

Van mreže colonelo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 319
  • BG-023 B
???: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #5 poslato: 13, 01, 2009, 19:46:02 posle podne »
da li mi se cini kapetane, ili ovaj na drugoj slici ore vodu?....to sam primetio pre par dana na njihovom sajtu...inace znam Kesica licno. Daaaaavno, dok je bio na marini Vajs, nesto mi je radio na camcu....No Coment...(ako smemo da komentarisemo proizvodjaca a nesto mi govori da smemo)

I ja sam negde na nekom forumu procitao dosta losih komentara na njegov racun. Coveka ne znam, e sta je po sredi.... cuce se..... :agree:
Bolje je ziveti sam nego sa budalama

Van mreže ALBATROS

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 217
  • Pol: Muškarac
???: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #6 poslato: 14, 01, 2009, 22:47:36 posle podne »
Ja sam imao prilike da saradjujem ali na svu srecu nisam kupio brod jer mi u startu nije bila jasna cena.Razlika je bila 3000e u plusu za dva dana.I naravno odustao sam i nisam se ni javio nisam imao sange da komentarisem.A delovalo mi je tako profesionalno.

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: ???: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #7 poslato: 20, 09, 2010, 14:45:31 posle podne »
da li mi se cini kapetane, ili ovaj na drugoj slici ore vodu?....to sam primetio pre par dana na njihovom sajtu...inace znam Kesica licno. Daaaaavno, dok je bio na marini Vajs, nesto mi je radio na camcu....No Coment...(ako smemo da komentarisemo proizvodjaca a nesto mi govori da smemo)

pa naravno da smemo :) zato ove teme nisu zakljucane... stim da bih ja voleo da se proizvodjaci prikljuce :) danas sam poslao nekima pozivnicima a u toku sledece nedelje cemo imati jos neke akcije :)
da li mi se cini kapetane, ili ovaj na drugoj slici ore vodu?....to sam primetio pre par dana na njihovom sajtu...inace znam Kesica licno. Daaaaavno, dok je bio na marini Vajs, nesto mi je radio na camcu....No Coment...(ako smemo da komentarisemo proizvodjaca a nesto mi govori da smemo)
da li mi se cini kapetane, ili ovaj na drugoj slici ore vodu?....to sam primetio pre par dana na njihovom sajtu...inace znam Kesica licno. Daaaaavno, dok je bio na marini Vajs, nesto mi je radio na camcu....No Coment...(ako smemo da komentarisemo proizvodjaca a nesto mi govori da smemo)
@

pa naravno da smemo :) zato ove teme nisu zakljucane... stim da bih ja voleo da se proizvodjaci prikljuce :) danas sam poslao nekima pozivnicima a u toku sledece nedelje cemo imati jos neke akcije :)

Za g.captjerry:Odgovor sa zakasnjenjem,ali tek skoro sam posetio ovaj sajt,mislim da je nas najbolji u oblasti nautike,jer nije komercijalizovan.G.Capt Jerry,u pravu ste,ocigledno je da pravi prevelik pramcani talas.Ovo je fotos sa prve,probne plovidbe.Bili su prazni rezervoari koji su u krmenim klupama,a i ocekivali smo ovo pri projektovanju,jer je nadgradje pomereno napred da se dobije pozadi vise mesta,po zahtevu porucioca.Kasnije je to balastom uravnotezeno.Sto se tice tih mojih radova"no koment"kako ste ih okarakterisali,ja uopste ne radim dorade niti popravke i ne znam sta sam to mogao tako lose uraditi na Vasem camcu da me tako oruzite.Mislim da vam je komentar,ipak,zlonameran,jer od toliko dobroga na gornjim fotogarfijama mojih camaca,nasli ste za shodno da istaknete negativan komentar.
« Poslednja izmena: 20, 09, 2010, 15:20:02 posle podne SALE NB »

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #8 poslato: 20, 09, 2010, 15:09:26 posle podne »
Za ÄLBATROS": Nesto se garantovano nismo razumeli,jer ako sam posle dva dana rekao tih 3.000.-E vise,sigurno se radilo o nekom sasvim drugom brodu.Cesto mi traze za veci brod istu cenu,kazu "Pa ,to je samo metar duze!",a taj metar je na nekim modelima tezi za 1-1,5 t!Npr,Zemunka 700 je teska u celiku 1700 kg,dno je 4 mm,ostalo sve 3mm;medjutim Zemunka 900 je samo taj metar duza,ali je siroka 3,0 m,vislja,ceo trup i palube 4 mm,ostalo 3 mm,kobilica 10 mm,pa je teska u celiku 3.500 kg.E,onda jeste razlika 3.000.-E npr.Garantujem,dakle,da se nije radilo o istom brodu kad sam rekao tu visu cenu.Sada radim VANSEZONSKI POPUST Zemunku 700""- dim.trupa 7,0 x 2,5 m extra kvaliteta za 5.000.- celik i osnovni epoxy.I dalje ofarban skroz sa malim dodacima.Zemunku 900 za 8.500.-E sa osnovnom epoxy.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #9 poslato: 20, 09, 2010, 15:27:17 posle podne »
@ brodomonter :Drago mi je da ste se pridružili našem forumu.
Prisustvo još jednog ozbiljnog brodograditelja će još unaprediti kvalitet foruma.
Iz iskustva sa drugim proizvođačima koji su aktivni na forumu, mislim da će vaše vreme provedeno pred računarom biti korisno upotrebljeno vreme.
Iako je nautika nekome egzistencija, nekome hobi, a nekome način života, svi imamo isti cilj.
Želimo bolje čamce i brodove! :smile:

Uredio sam vaš odgovor Captjerri-ju, radi bolje čitljivosti.

Dobrodošli na Moju Lađu! :drinks:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #10 poslato: 20, 09, 2010, 17:00:01 posle podne »
@ brodomonter :Drago mi je da ste se pridružili našem forumu.
Prisustvo još jednog ozbiljnog brodograditelja će još unaprediti kvalitet foruma.
Iz iskustva sa drugim proizvođačima koji su aktivni na forumu, mislim da će vaše vreme provedeno pred računarom biti korisno upotrebljeno vreme.
Iako je nautika nekome egzistencija, nekome hobi, a nekome način života, svi imamo isti cilj.
Želimo bolje čamce i brodove! :smile:

Uredio sam vaš odgovor Captjerri-ju, radi bolje čitljivosti.

Dobrodošli na Moju Lađu! :drinks:
Hvala za dobrodoslicu!Imam veliko iskustvo,a ponesto i znanja iz brodogradnje,rado cu to podeliti sa vama.Ukoliko vas golica samogradnja,ugradnja brodskog motora,izrada kormila...obratite se!Sve cu vam preneti, kako su standardi Jugoregistra i kako rade svi profesionalci.Takodje poznajem kolege iz struke koji mogu pomoci,a ne cuvaju znanje samo za sebe.Imam i dosta prijatelja inzenjera brodogradnje koji vrlo povoljno projektuju sve vrste plovila.Radili su sva"moja "korita.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #11 poslato: 20, 09, 2010, 17:11:51 posle podne »
Mozda neko predstavljanje,malo opsirnije...

Van mreže brodomonter

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 121
  • www.mojaladja.com
Odg: ???: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #12 poslato: 20, 09, 2010, 17:35:49 posle podne »
da li mi se cini kapetane, ili ovaj na drugoj slici ore vodu?....to sam primetio pre par dana na njihovom sajtu...inace znam Kesica licno. Daaaaavno, dok je bio na marini Vajs, nesto mi je radio na camcu....No Coment...(ako smemo da komentarisemo proizvodjaca a nesto mi govori da smemo)

pa naravno da smemo :) zato ove teme nisu zakljucane... stim da bih ja voleo da se proizvodjaci prikljuce :) danas sam poslao nekima pozivnicima a u toku sledece nedelje cemo imati jos neke akcije :)
da li mi se cini kapetane, ili ovaj na drugoj slici ore vodu?....to sam primetio pre par dana na njihovom sajtu...inace znam Kesica licno. Daaaaavno, dok je bio na marini Vajs, nesto mi je radio na camcu....No Coment...(ako smemo da komentarisemo proizvodjaca a nesto mi govori da smemo)
da li mi se cini kapetane, ili ovaj na drugoj slici ore vodu?....to sam primetio pre par dana na njihovom sajtu...inace znam Kesica licno. Daaaaavno, dok je bio na marini Vajs, nesto mi je radio na camcu....No Coment...(ako smemo da komentarisemo proizvodjaca a nesto mi govori da smemo)
@

pa naravno da smemo :) zato ove teme nisu zakljucane... stim da bih ja voleo da se proizvodjaci prikljuce :) danas sam poslao nekima pozivnicima a u toku sledece nedelje cemo imati jos neke akcije :)

@Collonelo:Tipicno srpski:cuo sam,prica se,cuce se...Voleo bih da sudite o meni na osnovu moga rada,a ne glasina.Ja sam na www.danubiusmotorboats.co.rs.Tamo nema puno price,tamo su moji radovi,TO SAM JA.Nadam se da cemo se i licno upoznati,brate Srbine.

Za g.captjerry:Odgovor sa zakasnjenjem,ali tek skoro sam posetio ovaj sajt,mislim da je nas najbolji u oblasti nautike,jer nije komercijalizovan.G.Capt Jerry,u pravu ste,ocigledno je da pravi prevelik pramcani talas.Ovo je fotos sa prve,probne plovidbe.Bili su prazni rezervoari koji su u krmenim klupama,a i ocekivali smo ovo pri projektovanju,jer je nadgradje pomereno napred da se dobije pozadi vise mesta,po zahtevu porucioca.Kasnije je to balastom uravnotezeno.Sto se tice tih mojih radova"no koment"kako ste ih okarakterisali,ja uopste ne radim dorade niti popravke i ne znam sta sam to mogao tako lose uraditi na Vasem camcu da me tako oruzite.Mislim da vam je komentar,ipak,zlonameran,jer od toliko dobroga na gornjim fotogarfijama mojih camaca,nasli ste za shodno da istaknete negativan komentar.
« Poslednja izmena: 20, 09, 2010, 19:52:45 posle podne Kapetan »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ???: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #13 poslato: 20, 09, 2010, 19:54:16 posle podne »
dobrodošao  :good:

obavezno dajte sto opsirnije o svojim radovima, i naravno slike , ako imate problema sa slikama posaljite mi ih na mail pa cu ih ja postaviti
« Poslednja izmena: 20, 09, 2010, 20:23:39 posle podne SALE NB »

Van mreže captjerry

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 967
  • Pol: Muškarac
    • BARBA - Almaks Marine Security Systems
  • Marina: Klub Ladjari, Sava 17 plkm
Odg: Domaca proizvodnja DANUBIUS
« Odgovor #14 poslato: 20, 09, 2010, 20:53:46 posle podne »
Pozdrav Dragane,
 cesto su nam se putevi ukrstali pa evo i na mojoj ladji...kao prvo dobro dosao i drago mi je da se "vidimo"
moram da obrazlozim to moje "no coment", ne radi se o mom camcu, on je mali radni camac pa se neki kvalitet i nije ocekivao (mada sad znam da je to moglo dosta bolje, tad sam bio klinac) radi se o tome da sam plovio na par Vasih brodova, neke sam i farbao ili prepravljao...inace, moram da pohvalim dizajn, jako mi se svidjaj neki detalji koji s postali karakteristika Vasih brodova (blago vceni prozori  odnos na zid kabine, klizni prozori koji su fantasticni, skladan odnos kabine i korita...) medjtim, brodic kao sto je "mali goc" kog sam imao prilike da bolje poznam odlikuje se losim stabilitetom i stabilnoscu, svans zadnji je prevelik pa se desava (kao kod kapetana) da motor zaroni kad se ide hodom unazad kao i da kavitaciona ploca izroni ako se da malo veci gas napred...novi vlasnik je to resio tako sto je poravnao svans i produzio (potpuno zatvorio) korito na krmenoj platformi...takodje, brod je driftovao, nije bio upravljiv pa su resili to kobilicom i deo problema stabiliteta je resen time ali se i dalje brod dosta naginje bocno pri svakom jacem vetru..takodje, brod je jako lose ofarban, radjen je zorkinim epoxi bojama ali na mnogim mestima nije imao osnovnu i umesto katrana nalazi se neka crna masna farba koj smo jedva skinuli ali nije katran vec samo podseca (mogce da je bitulit ili tako nesto)...postoji problem provetravanja kabine jer se skoro nijedan prozor ne otvara sem malog prednjeg...inace je brodic jako lep, ja sam bio tu kad se gradio i bacicu sliku cisto da ljudi znaju o cemu pricamo...

nadam se da ove komentare necete shvatiti uvredljivo vec konstruktivno...

postoji jos par vasih projekata za koje mislim da su mogli mnogo bolje i brze, obzirom na cenu i to su uglavnom zamerke vlasnika sa kojima sa razgovarao...

takodje mi se ne dopada Vas stav i nacin dobijanja posla kad su javni konkursi  pitanju ali to necu javno...

pozdrav
..."make way for the positive day"...

065/514 33 58
062/200 763
http://gpsplus.rs/pracenje-plovila/