Autor Tema: JOHNSON 20 KS  (Pročitano 3559 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
JOHNSON 20 KS
« poslato: 21, 06, 2011, 21:04:35 posle podne »
 :preved:

Danas sam posle skoro godinu dana okačio mog deda Johnija 20 ks iz 1969 god. (on i ja imamo zajedno tek 95  godinica... :lol: :yahoo:)

Bez ikakvih priprema, čak ni prašinu nisam izduvao, sastavio je iz petog povlačenja. Pustio sam ga malo na mestu, i onda jedno

10 minuta laganica uzvodno...i onda smo ga probudili iz zimskog sna. Sina sam vukao na skijama jedno 20min.... dosta mu je za danas.

Inače, obzirom na vibracije i buku - mogao bi da posluži za razbijanje kamena u bubrezima..... :lol: :lol: :lol:
Deda Zoran

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: JOHNSON 20 KS
« Odgovor #1 poslato: 31, 07, 2011, 21:13:43 posle podne »
 :smile:

Znam da ovde ima iskusnijih i pametnijih - pa da pitam :

Imam jednu elisu za Johnija 20 ks, originalnu sa sve oznakama veličine i brojevima, ali kada nju montiram na motor javljaju se daleko veće vibracije nego što je to za njega uobičajeno, da ne kažem da trese ceo motor.

Prvo što mi je palo na pamet je da je u teškom debalansu. Na samoj elisi nema vidljivih oštećenja od udaraca ni po krilcima
ni na žljebu za štift. Kada pogledam mesingani uložak, čini mi se da nije u sredini (..osi..) nego nešto ekscentrično.

Da li takve elise imaju možda i neki gumeni uložak između glavčine elise i bronzane čaure, pa da se možda zbog preopterećenja guma raspala i nagužvala negde unutra i na taj način izbacila iz ose celu elisu...(ovo je neko moje razmišljanje...)

Da li neko možda servisira takve elise...???
Deda Zoran

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: JOHNSON 20 KS
« Odgovor #2 poslato: 31, 07, 2011, 21:52:40 posle podne »
Поправка и балансирање елиса: Дејан 063 / 8023-786. Београд, Ада Циганлија