Autor Tema: Izgradnja splava na plasticnim cisternama-pitanje??  (Pročitano 4905 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Izgradnja splava na plasticnim cisternama-pitanje??
« poslato: 16, 06, 2011, 23:28:35 posle podne »
Imam u planu u skorije vreme izgradnju nekog splava sa kucicom cisto da ima gde da se drustvo skuplja, banci i rostilja :drinks:   paa bih imao jedno pitanje

Dali se moze umesto metalnih cisterni iskoristiti ovakva plasticna cisterna od 1000L dimenzija 1x1x1m i dali neko ima iskustvo sa njima.kako bi se ona ponasala zimi kad je okuje led tj dali bi bila krta zimi i pucala??  U njoj dolaze kojekve najvece najvece kiseline i ostale cudne hemije paa mislim da je dosta kvalitetna al opet neznam dali je bas za ovu upotrebu

Mogu ih nabaviti po sasvim pristupacnoj ceni  paaa bih dosta jeftinije izasla konstrukcija snjima od metalnih cistarni


Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: Izgradnja splava na plasticnim cisternama-pitanje??
« Odgovor #1 poslato: 17, 06, 2011, 00:28:49 pre podne »
 :agree:

Komšo, ne znam koliko ljudi uopšte imaju iskustva u ovom načinu korišćenja  tih cisterni....
One su planirane da trpe opterećenje iznutra a ne spolja. Ono što me više plaši je sama činjenica da je prisutna češća promena temperature
zarobljenog vazduha, a to opet izaziva širenje i skupljanje vazduha pa bi i cisterna radila kao kovački meh, a to bi opet izazivalo
zamor materijala...... verovatno su mnogi imali prilike da čuju kako pucketaju metalni burići, a imaju samo 200 litara, tako da bi ovde efekat bio
pet puta veći.....

Ostatak splava , a naravno i sami korisnici, su po meni previše skupi da bi se eksperimentisalo....
Deda Zoran

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Izgradnja splava na plasticnim cisternama-pitanje??
« Odgovor #2 poslato: 17, 06, 2011, 00:38:39 pre podne »
pa ajd to sirenje i skupljanje,ostaviti gore rupicu na cepu kao cepu od rezervoara za benzin i to je bar reseno :good:
Vise se ja plasim kad na Tikvari okuje led sta ce se desiti,imaju one taj stitnik od metalnih cevi al opet... :sorry:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Izgradnja splava na plasticnim cisternama-pitanje??
« Odgovor #3 poslato: 25, 06, 2011, 10:32:16 pre podne »
vidi .... svaka ova cisterna ima nosivost od 1 tone (odbija tezinu konstrukcije) ... e sad problem je sto nije polozena vec uspravna sto ce dovesti do toga da ce splav biti jako visok, sto onda trazi da bude jako sirok kako ne bi dolazilo do prevrtanja , a odmah zatim trazi da bude i dugacak da ne bi doslo do uvijanja i pucanja sopranja ...

sto se zimskih uslova tice , moj savet otvori ih na vrhu pobacaj stiropor unutra i nemas sta da brines.... ostavi u svakom jednu cevku od vhra do dna preko koje ces vrstiti reviziju i proveravati da li ima vode u njima ... i to je to ...

btw neko je pominjao tecnu pur penu ovo je idealno za tako nesto , ima li vise informacija o toj tecnoj pur peni ?

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Izgradnja splava na plasticnim cisternama-pitanje??
« Odgovor #4 poslato: 25, 06, 2011, 10:44:45 pre podne »
Posto je u pitanju polietilen, on je na suncu postojan do tri godine a ako je dodat UV stabilizato, onda pet do sedam godina. Ne znam da li ti se isplati praviti splav za taj perod. Polietilen je dovoljno "zilav" da bi podneo led, ali samo prve dve godine a posle toga postaje krt jer ga Sunce isposti.

@Kapetane,

komponente za pur penu je radila "Prva Iskra" u Baricu. Vojska je tamo radila punjenje njihovih pontonskih elemenata.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Izgradnja splava na plasticnim cisternama-pitanje??
« Odgovor #5 poslato: 25, 06, 2011, 10:53:49 pre podne »
ovo bi bilo dobro do pola napuniti pijeskom kad splav sastavis...uslo bi u vodu dovolno da ne strsi a bilo bi stabilno do jaja...kod mene velike limene burice pune na splavovima s pijeskom...do odredjene kilaze, ne znam kako dolaze do nje...i ti splavovi su nesto malo nizi ali bar pet puta stabilniji ...pogotovo u vrijeme ovih ljetnjih mjeseci kad prodje dnevno po sto glisera u punom gasu

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Izgradnja splava na plasticnim cisternama-pitanje??
« Odgovor #6 poslato: 25, 06, 2011, 11:04:37 pre podne »
ma moze i betan da se u kalupima kaci sa donje strane splava na srf kao kobilica nna jedrilicama i to ce dati stabilnost a kada se menjaju burici sa sajlama se taj beton spusti na dno splav ispliva promene se burici , cisterne ili sta vec i cim se operacija zavrsi podigne se taj beton sa cekrcima na staro mesto ....

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Izgradnja splava na plasticnim cisternama-pitanje??
« Odgovor #7 poslato: 25, 06, 2011, 13:28:36 posle podne »
samo mnogo duboko ide pod vodu.tu bi doslo do velikog otpora vode a o djbretu da ne govorim.plus ostro granje????  :tenk:

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Izgradnja splava na plasticnim cisternama-pitanje??
« Odgovor #8 poslato: 29, 06, 2011, 15:08:37 posle podne »
Hvala vam puno,to su odgovori koje sam zeleo da cujem :good:

 :drinks: