Autor Tema: KSS katamarani  (Pročitano 7596 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže APCA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
KSS katamarani
« poslato: 13, 06, 2011, 05:05:23 pre podne »
KSS katamarani poznatog jedrilicara Dereka Kelsalla (Engleska, Novi Zeland) koji se izradjuju KSS metodom infuzije poliesterske smole mogu se videti na :

www.kelsall.com

Predstavnik Novozelandske firme KSS je u Beogradu na AJK marini sve do kraja septembra.

Dusan Arsic mob. 0628 223 854

Uzorci i upoznavanje sa tehnikom infuzije polistera su na raspolaganju zainteresovanim nauticarima, samograditeljima i brodogradjevinskim
preduzetnicima.

Mogucnost kupovine planova po cenama koje su prilagodjene nasem ekonomskom trenutku, sto znaci povoljnije nego one koje se
mogu videti na:
 www.kelsall.com

Javite se i zakazite upoznavanje sa ovim naprednim nacinom brodogradnje :

BEZ KALUPA
SMIRGLANJE SVEDENO NA MINIMUM
ZANEMARLJIVO ULAGANJE U OPREMU

Katamarani i plovila koja se izradjuju  KSS metodom su:

NEPOTOPIVA


Van mreže APCA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
Odg: KSS katamarani
« Odgovor #1 poslato: 15, 06, 2011, 09:12:54 pre podne »
Ispravicu sebe u pasusu gde pise "minimalno ulaganje u opremu" , htedoh reci MINIMALNO ULAGANJE U ALAT ZA IZRADU KATAMARANA.
Potreban je jedan sasvim mali i obican kompresor i kompresiona posuda koja se moze napraviti od besavne cevi uz ugradnju manometra.

Prosiricu jos pricu i dodati ;

Tehnologija ubrizgavanja poliesterske smole je metod kojim je napravljen STELT - "nevidljivi" avion koji je pogodjen na nasem nebu i tresnuo na 
sremsku ledinu kod Budjanovaca.

Ova tehnologija ima siroku primenu i mogucnosti su beskonacne. Stubovi i propeleri turbina - vetrenjaca za proizvodnju elektricne energije se u Nemackoj izradjuju ovom
nacinom. pri cemu je interesantno znati da propeleri teze oko pet (5) tona

Najbrza fregata svedske mornarice koja postize brzinu od oko 50 cvorova je takodje napravljena ovom tehnologijom.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KSS katamarani
« Odgovor #2 poslato: 26, 06, 2011, 21:54:55 posle podne »
Tehnologija ubrizgavanja poliesterske smole je metod kojim je napravljen STELT - "nevidljivi" avion koji je pogodjen na nasem nebu i tresnuo na 
sremsku ledinu kod Budjanovaca.

eto , ne treba nama covek nista da sve sjebemo ....  :sajkaca:

ajde malo vise o tehnologiji , kakve su cene i slicno ...

Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: KSS katamarani
« Odgovor #3 poslato: 26, 06, 2011, 22:33:05 posle podne »
 :smile:

Ovako lepo i detaljno opisan postupak i jednostavna tehnologija me podseća na opis kojim je pokojni Ljuba Moljac
opisao sledeće :

   - "Kako najjednostavnije napraviti trubu..."  ????

   - "Jednostavno, uzmete rupu određenog oblika i oko nje stavite bakarni lim....." :dance1: :dance1:
Deda Zoran

Van mreže APCA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
Odg: KSS katamarani
« Odgovor #4 poslato: 27, 06, 2011, 16:26:52 posle podne »
Zahvaljujem na odgovorima a narocito na duhovitostima.

Postupak je jednostavan, verujte na rec.

 Detaljne informacije su vam na raspolaganju ako me nazovete i zakazaete razgovor. Telefon i dalje isti vazi...
Ja sam na AJK-u u Bezanijskom zimovniku svakodnevno.

Pozdrav

Van mreže APCA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
Odg: KSS katamarani
« Odgovor #5 poslato: 27, 06, 2011, 22:10:05 posle podne »
Jes' i je i jos da dodam...cene?...prava sitnica...alo Bing....

Osnovna prednost ovog sistema gradnje je sto se dobija maksimalna moguca nosivost uz minimalnu tezinu (najoptimalnija u sadasnjem trenutku
brodogradnje u svetu), pa je moguce postici autonomiju na moru uz upotrebu elektro motora, solarnih celija i jedara.

 Ova tehnologija je vredna i za sve entuzijaste, vizionare, preduzetnike i ljude od akcije koji mogu koristiti ovaj postupak
za razlicite namene.

MOJ JEDINI IZVOR PRIHODA IZ SVEGA OVOGA JE AKO KUPITE PLAN IZ PONUDE www.kelsall.com. (cenovnik je na sajtu, s tim sto vam mogu omoguciti znatan popust u odnosnu na isti}

Postupak i nacin izrade sam rad svakom dobronamernom Srbinu razjasniti i pojasniti BESPLATNO.

Uveren sam da bi mogla i truba da se napravi KSS tehnologijom samo bi posle morao neko sa dobrim kapacitetom pluca morao da dune.


Van mreže Zoran Marinković

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 906
  • Pol: Muškarac
Odg: KSS katamarani
« Odgovor #6 poslato: 28, 06, 2011, 00:29:00 pre podne »
 :drinks:

Arso, nemoj pogrešno da shvatiš naše šale i zezanje.

Svi mi smo ovde da bi ponešto naučili, malo se družili i malo više ... :party:

Ali nisu svi forumaši iz Beograda ili neposredne okoline, a svi do jednog bi da "grunfujemo", što zbog para a više zbog ličnog zadovoljstva.

Ljudi ni ne mogu da se javljaju po ovoj temi jer nekako deluje kao da je previše lepo da bi bila istina i čekaju rasplet....

   

p.s.
a svi sada sedimo i nestrpljivo čekamo k'o radoznali klinci.... :pilot:
Deda Zoran

Van mreže APCA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
Odg: KSS katamarani
« Odgovor #7 poslato: 28, 06, 2011, 09:28:24 pre podne »
Ako postoji zainteresovana grupa u BILO kom gradu u Srbiji, doci cu da vam predstavim KSS metod.

Kosta NULA, NISTA....DZABA, BESPLATNO.

To je jedini rasplet koji mogu da ponudim, s tim sto ljudima iz Beograda ( i Zemuna, naravno) mogu predloziti mesto okupljanja. To bi bilo
na BRODICU ispred "Sest topola" u dogovoreno vreme.

Zezanje, sala i koika obavezni....