Autor Tema: zdravo svima!  (Pročitano 2777 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže rendžer

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
zdravo svima!
« poslato: 17, 06, 2011, 13:17:17 posle podne »
Odje Podgorica! :)
Bas mi je drago sto sam nasao mjesto dje se ovako konstruktivno raspravlja o plovilima i svemu u vezi njih, a jos i na nasem jeziku! Super! :)
Ja sam nadzornik u nacionalnom parku Skadarsko jezero. Nadzornik = krivolov + eksploatacija pijeska, kamena, šume.. + divlja gradnja + turizam. To bi ukratko bio opis naseg predivnog posla, ali uglavnom smo usmjereni na krivolov, jer je tu bas alarmantno stanje. A to znaci plovila! :D
Sledeci korak mi je topic sa vasim idejnim resenjima plovila za probleme sa kojima se mi suocavamo na poslu.
Toliko za sad. ;)
Vidimo se

Van mreže Bucho

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 300
  • Pol: Muškarac
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #1 poslato: 17, 06, 2011, 13:37:24 posle podne »
Cudna ti jednacina, znaci nadzornik se bavi svim ovim (krivolovom, eksploatacijom peska.... itd) :lol: :taunt: Salim se, dobro nam dosao medj veselo drustvo.  :drinks: :drinks:

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #2 poslato: 17, 06, 2011, 14:24:30 posle podne »
Odje Podgorica! :)
Bas mi je drago sto sam nasao mjesto dje se ovako konstruktivno raspravlja o plovilima i svemu u vezi njih, a jos i na nasem jeziku! Super! :)
Ja sam nadzornik u nacionalnom parku Skadarsko jezero. Nadzornik = krivolov + eksploatacija pijeska, kamena, šume.. + divlja gradnja + turizam. To bi ukratko bio opis naseg predivnog posla, ali uglavnom smo usmjereni na krivolov, jer je tu bas alarmantno stanje. A to znaci plovila! :D
Sledeci korak mi je topic sa vasim idejnim resenjima plovila za probleme sa kojima se mi suocavamo na poslu.
Toliko za sad. ;)
Vidimo se
   :good: E pa Rendzeru dobrodošao!  :drinks: imamo ovdje ,počni od Kapetana preko Admirala,Profesora,Brokera...ajd sad imamo i Rendzera.   :party: Nešto vam je jako loše stanje NP?Jesili ti iz ove grupe što štrajkuju ili iz ove druge?Ajd  u zdravlje i tebi otpozdrav iz Podgorice!  :preved:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #3 poslato: 17, 06, 2011, 14:39:56 posle podne »
Znaci ubuduće njegos68 mora voditi računa šta priča, inače...... :police: :aikido: :agree:

Šalim se naravno .... :taunt: :dance1:

Dobro ti nama došao i još leših tema čitao i pisao. Veliki pozdrav  :good: :drinks:

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #4 poslato: 17, 06, 2011, 20:52:34 posle podne »
Pozdrav rendzeru,odje Beograd  :lol:  Sto se plovila za vase potrebe tice,ja mislim da je najbolja varijanta camac koji voze panduri i rendzeri na Floridi i oko nju orleansa,iste voze i lovci i krivolovci  :lol: .Camac sa velikom elisom u resetki na krmi,a upravlja se palicama,ravno dno,ide i po mokroj zemlji,ma cudo jedno,sigurno znas o cemu pricam.Bilo je nekih pokusaja u domacoj radinosti,ako neko zna sa foruma pomagajte  :scare:  Skadarsko je skoro takve konfiguracije,pa po meni,prekrsioci ne bi imali nikakve sanse da uteknu   :drinks:
« Poslednja izmena: 17, 06, 2011, 21:47:27 posle podne zorter »
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #5 poslato: 17, 06, 2011, 21:30:20 posle podne »
Pozdrav rendzeru,odje Beograd  :lol:  Sto se plovila za vase potrebe tice,ja mislim da je najbolja varijanta camac koji voze panduri i rendzeri na Floridi i oko nju orleansa,iste voze i lovci i krivolovci  :lol:.Camac sa velikom elisom u resetki na krmi,a upravlja se palicama,ravno dno,ide i po mokroj zemlji,ma cudo jedno,sigurno znas o cemu pricam.Bilo je nekih pokusaja u domacoj radinosti,ako neko zna sa foruma pomagajte  :scare:  Skadarsko je skoro takve konfiguracije,pa po meni,prekrsioci ne bi imali nikakve sanse da uteknu   :drinks:s
  E moj Hogare.. :sorry:  Nisu na Skadarskom jezeru problem brzi čamci i slično... problem je mnogo dublji i kompleksniji...Svi ti krivolovci uglavnom nemaju brze čamce,uglavnom drveni čunovi...ove zime ih je dosta oduzet u krivolovu ,što pozdravljam.. Vjeruj da svako veče po jezeru ,,ordinira "po dvadesetak agregata i tako iz dana u dan... pa lampe u prpor(mrijest krapa),pa nagon,pa svakakva čuda.. ima desetak ekipa koji svaki dan idu u krivolov kao na posao....uništi se sve živo.. Prošle godine je jedna ekipa izvadila za jednu noć 10 tona šarana..  :suicide: Da sjeverna strana jezera nije obraslajezerskim biljem i rastinjem,brzo nebi bilo ni ,,kore" od ribe..a već je blizu da ribe ima neuporedivo manje nego prije....Da su čamci problem to bi se dalo lako riješiti...problem je dubok injegovo rješavanje mora biti bolno i brzo ako se misli sačuvati barem nešto...  :wild:  ps. LSI izvini   :taunt:

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #6 poslato: 17, 06, 2011, 21:49:05 posle podne »
Pozdrav rendzeru,odje Beograd  :lol:  Sto se plovila za vase potrebe tice,ja mislim da je najbolja varijanta camac koji voze panduri i rendzeri na Floridi i oko nju orleansa,iste voze i lovci i krivolovci  :lol: .Camac sa velikom elisom u resetki na krmi,a upravlja se palicama,ravno dno,ide i po mokroj zemlji,ma cudo jedno,sigurno znas o cemu pricam.Bilo je nekih pokusaja u domacoj radinosti,ako neko zna sa foruma pomagajte  :scare:  Skadarsko je skoro takve konfiguracije,pa po meni,prekrsioci ne bi imali nikakve sanse da uteknu   :drinks:



Mislis na ovo?

http://www.youtube.com/watch?v=oVkaHOZGcBc&feature=player_embedded#at=67


Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #7 poslato: 17, 06, 2011, 22:05:01 posle podne »
Pozdrav evo boljeg resenja pogledajte ovo cudo.




 :good: :drinks: :police:
 
Marke

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #8 poslato: 17, 06, 2011, 22:22:34 posle podne »
 Aman ljudi,nije problem u tehnici nego u ljudima i navikama...a ovi čamci bi bili neupotrebljivi u našim uslovima.. najveći krivolov se dešava od januara do marta kad se krap mrijesti... tada se jezero izlije po livadama i krap se mrijesti u plićacima kad sunce ugrije vodu...e sad sve te livade su ogradjene prirodnim plotovima ,vrbama ,topoloma ,tako da bi svaki takav čamac zavrsio na nekoj vrbi...  :dance: a krivolovci idu sa drvenim uskim čunovima koji se lako probijaju i uglavnom ne koriste pente nego na veslo.. pogledajte na gugl eartu sjevernu stranu jezera i sve će vam biti jasno... Rendzer dobro zna o čemu pričam... kad neko bude u tom periodu letio iz Beograda za Podgoricu,avion pravi prije slijetanja krug nad jezerom,nek obrati kako je naše jezero osvijetljeno kao velegrad... stotine ,a možda i više plinskih lampi u krivolovu... uf odužih ga..  :lula:

Van mreže Профа

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 2156
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com & www.mojaladja.net
    • http://www.mojaladja.net/
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #9 poslato: 18, 06, 2011, 00:39:14 pre podne »
Добро дошао.
Профа

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #10 poslato: 18, 06, 2011, 10:00:49 pre podne »
Добро дошао.  :drinks:

Van mreže rendžer

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #11 poslato: 18, 06, 2011, 10:29:32 pre podne »
Hvala na dobrodoslici, dobri ljudi!  :smile:

Njegose, stanje u np-u je trulo! Bas kao sto si i mogao da cujes od radnika. Krivolova nikad vise nije bilo, iako je, kao, pocela nesto agresivnija borba sa njima, ali svi ti zaplijenjeni čunovi sto si vidio je od neke sirotinje ili naivčina koje su bile "u prvim redovima". Od svih 29 zaplijenjenih čunova, samo su 3 agregata, tako da ti je jasna racunica koliko nam je dobar metod...
Sto se tice ovih predloga za plovila, odgovoricu na temi koju otvaram za koji tren. ;)

poz

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #12 poslato: 18, 06, 2011, 12:12:21 posle podne »
Dobro nam dosao   :drinks:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #13 poslato: 18, 06, 2011, 14:02:16 posle podne »
dobro dosao :)

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: zdravo svima!
« Odgovor #14 poslato: 19, 06, 2011, 10:05:29 pre podne »
Dobro došao  :drinks:
Dunav je moje more.....