E, ovako treba... > Honda

HONDA BF 20 ks

(1/7) > >>

tico:
Da li je istina da Honda 20 ks troši manje za 20-30% goriva od Yamahe iste snage.  :dance1:

mossi:
Ti imaš Hondu, kaži ti nama!  :)

Testiranje bi trebalo da je na identičnim čamcima u identičnim uslovima u identičnom režimu rada, sa identičnim elisama.
A to samo jednostavno zvuči, a možda ni ne zvuči.

 :lula:

tico:
Ok imam Hondu koja po meni jako malo troši  :dance1: Moj prijatelj ima Yamahu 20 ks i sličan čamac mada istina nije isti duži je i možda teži 10-ak kilograma njegova potrošnja je znatno veća i nije mogao da veruje kada sam mu rekao koliko ja trošim na pređenu razdaljinu, neznam koliko je to na sat, ali ti znaš koliko je Lavač udaljen od Apatina ja potrošim nešto ispod 3 litre tamo i nazad. Do ušća Drave i nazad manje od 5 litara.  :yahoo: Po meni je to dobro.

mossi:
Jel pun gas tamo i nazad?

U svakom slučaju stvarno je malo.
Ali tvoj ALU čamac je jako lagan i nizak i očigledno pogodjen za tvoj motor!  :good:

Ja nisam merio ali bi trebao, ali mislim da sa Yamahom 25hp i više nego duplo težim čamcem,
dvojicom, gomilom pribora. šajbnom, krovom, tendom, itd.. pun gas tamo nazad oko 6L.
Ali ako se setim izmeriću sutra.  :)

Izmeriću rezervoar vagom, pre i posle pecanja.
Samo još da iskopam koliko je 1L benzina - kilograma, mislim (0,76kg).
Mislim da Maverick zna tačno.  :telephone:

tico:
Ja sam merio tako što sam ispraznio rezervoar pa sipao 5 litara, pa kada sam se vratio gorivo koje je ostalo opet izmerio, tako sam sam siguran u deci koliko je potrošio.  :smile:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju