Autor Tema: Registracija broda u Delaweru  (Pročitano 44153 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Registracija
« Odgovor #30 poslato: 09, 09, 2009, 07:48:55 pre podne »
Pa i moj Johnny srkne 13 litara na WOT-u, možda i više, nikad ga dugo ne vozim na full gasu! U proseku to dođe oko 10l/sat.

Ma nisam baš planirao da kupujem u Srbiji, ionako sam mislio da nešto dovezem iz Nemačke ili Holandije, a onda mi je svejedno gde uvozim.
Inače, redovno zavirim na plovila.hr, u HR je puno veći izbor ali i jake cene, kad uporedim sa EU zemljama.
Ovi naši lopovi su sve doveli do apsurda, do juče sam hteo da kupim domaće, da vozim domaće i da budem 100% regularan.
Ali u Srbiji samo budala ili bogataš može biti patriota. Ili se ograničiš na 9.9ks! Još smo u komunizmu- samo da niko ne odskoči!
Govna! Obična govna.

Kada bih znao da će te pare od poreza da se troše za uređenje reke i obale, pa nekako bih još progutao, ali ZNAM da te pare idu na finansiranje jeftine klope u skupštinskom restoranu.... Da mi se dočepati nekog od njih, zubima bi ga rastrgao! :diablo: :girl_werewolf: :wild: ufff, sad bi svašta rekao!!!

Ako baš ne bude moglo drugačije, Zeko će ostati za Dunav, a taj neki veći ću vezati kod burazera u Vodicama i vozati se po Jadranu, trošiti HR gorivo, plaćati HR registraciju, a ovi ovde neka mi .... :aggressive:
« Poslednja izmena: 09, 09, 2009, 08:25:24 pre podne SALE NB »
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija
« Odgovor #31 poslato: 09, 09, 2009, 12:28:33 posle podne »
Pa i moj Johnny srkne 13 litara na WOT-u, možda i više, nikad ga dugo ne vozim na full gasu! U proseku to dođe oko 10l/sat.

Ma nisam baš planirao da kupujem u Srbiji, ionako sam mislio da nešto dovezem iz Nemačke ili Holandije, a onda mi je svejedno gde uvozim.
Inače, redovno zavirim na plovila.hr, u HR je puno veći izbor ali i jake cene, kad uporedim sa EU zemljama.
Ovi naši lopovi su sve doveli do apsurda, do juče sam hteo da kupim domaće, da vozim domaće i da budem 100% regularan.
Ali u Srbiji samo budala ili bogataš može biti patriota. Ili se ograničiš na 9.9ks! Još smo u komunizmu- samo da niko ne odskoči!
Govna! Obična govna.

Kada bih znao da će te pare od poreza da se troše za uređenje reke i obale, pa nekako bih još progutao, ali ZNAM da te pare idu na finansiranje jeftine klope u skupštinskom restoranu.... Da mi se dočepati nekog od njih, zubima bi ga rastrgao! :diablo: :girl_werewolf: :wild: ufff, sad bi svašta rekao!!!

Ako baš ne bude moglo drugačije, Zeko će ostati za Dunav, a taj neki veći ću vezati kod burazera u Vodicama i vozati se po Jadranu, trošiti HR gorivo, plaćati HR registraciju, a ovi ovde neka mi .... :aggressive:


Ha ,hahaha... a sale mos se ti sekirati kolko hoces al oni sebi nagrabe,,, nije ni kod nas sjajno ali se boje dalmatinaca inace bi vec i ovdje zagrabili,,, neznaci da nece..hm u HR jesu plovila skupa al zavisi gdje  i kako kupujes,, pogledaj na http://www.njuskalo.hr/nautika ili na stranici od casopisa more ili nova burza nautike... ima moze se naci i jeftino al moras traziti.. to ti burazer ak zivi u vodicama moze ispod sezone naci za puno jeftinije  u njihovim lokalnim oglasnicima.. bdw mozda se i znamo zena ima strica i bratice iz srbije ,beograda, koji zive u Vodicama kod Hotela Olimpija,,, a ako ti ja mogu bilo kako pomoci reci,,, samo se nemoj nervirati :friends:

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #32 poslato: 09, 09, 2009, 20:45:00 posle podne »
Ma dođe mi ponekad... ali brzo se izduvam, 5 minuta na Zeki i gotovo! Volim ceo svet!
Ma burazer mi je u Petrinji, ali ima kuću u centru Vodica, pa sad sređuje apartmane...
I ja sam rođeni Petrinjac, odrastao na Kupi, od rata postao prvo stanovnik Nemačke, pa onda Srbije.
Video sam prvo kako stvari treba da izgledaju i da se rade, zato mi ova govnarija ovde tako teško i pada.  :sorry:

Hvala za linkove i za ponudu, ako zatreba, računaj da ću ti se obratiti!  :drinks:
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #33 poslato: 10, 09, 2009, 15:42:29 posle podne »
Pozz a neka samo neka, ak sta treba pomognem... ma licis mi na nekoga al nema veze,,, on ja zivio u vodicama pa zato,, ako ti je burazer u petrinji oni regaju camce u sisku SK, vjerujem da su isti uvjeti ko ovdje u slavoniji.. mozda bi ti bilo to najjefitnije pozzz

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #34 poslato: 10, 09, 2009, 23:21:17 posle podne »
Da,da , kapetanija Sisak, u Sisku sam išao u srednju školu, imam tamo dosta rodbine i prijatelja, Petrinja, Sisak, Zagreb, Kutina, Čazma...ma svuda!
Pozz!
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže IkaTaca

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #35 poslato: 26, 09, 2009, 00:10:08 pre podne »
A mozda jednostavno da se skupimo i zapalimo u nadlezno Ministarstvo, pa da se izlozi ljudima problem? Mislim sanse su male, ali mozda se pokrene nesto sa mrtve tacke?! J.b.m li ga....predlog samo....pozdrav svima!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #36 poslato: 26, 09, 2009, 00:13:15 pre podne »
ovaj mucenik sto malo malo pa isece prst nista nije uspo , mozda spaljivanje pomaze...

Van mreže IkaTaca

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 17
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #37 poslato: 26, 09, 2009, 00:22:59 pre podne »
ha, ha, ha!!! i to sto kazes Kap! ne pale se ljudi na sveze meso, pa to ti je...mozda poste...ili vegetarijanci...sta znam.

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #38 poslato: 19, 05, 2010, 11:49:05 pre podne »
Ljudi,da li ste Vi svi vec registrovali svoja plovila i platili takse ili je ovo nekakvo zatisje pred buru? :this:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #39 poslato: 19, 05, 2010, 12:29:10 posle podne »
Meni su i uplatnice i lova spremna, nije puno ali ni malo oko 9000 dinara: 5000 porez, 2000 osiguranje.
Za čamac od 5.5m bez kabine, motor 25hp, star 3 godine.

Pošto nisam intenzivno na vodi do 1. juna, toliko ću i da čekam.
A posle banka, plati pa klati.  :skull: :diablo: :skull: :diablo:

 :drinks:


Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #40 poslato: 19, 05, 2010, 12:32:41 posle podne »
Meni su i uplatnice i lova spremna, nije puno ali ni malo oko 9000 dinara: 5000 porez, 2000 osiguranje.
Za čamac od 5.5m bez kabine, motor 25hp, star 3 godine.

Pošto nisam intenzivno na vodi do 1. juna, toliko ću i da čekam.
A posle banka, plati pa klati.  :skull: :diablo: :skull: :diablo:

 :drinks:

Nije to nista ,moj komsija platio brod 300.000.00 din.a treba registraciju da plati oko 100.000.00,pa ti vidi. :suicide: :suicide: :suicide:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #41 poslato: 19, 05, 2010, 13:09:43 posle podne »
od kada je zena kupila motor ja nemam problema sa registracijom .. registrovan sam ....

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #42 poslato: 19, 05, 2010, 14:31:06 posle podne »
Taj fazon sa ženom kod mene ne bi prošao.   :nono:
Kao da sam ja kupio šasiju, a žena motor od mečke.
Svako ima svoje, a zajedno slona (Mercedes S klase).

Baš malo sutra.

@Ronac, znam da nije ništa, ali do juna svakako sam jako malo na vodi, pa me ne pogadja što nisam registrovan.
A ovako ispadne da dajem podršku /a i dajem je/ za promenu Zakona o porezu na plovila!

 :drinks:

P.S. Jednom sam prilikom vozio auto koji je imao ćelave gume, auto kolegin, on u vozilu, zaustavi nas policija i šta misliš ko je platio kaznu za ćelave gume?
Pa ja naravno!  :suicide:

Van mreže ronac

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 919
  • Pol: Muškarac
  • Vucedolski vuk
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #43 poslato: 19, 05, 2010, 21:29:19 posle podne »
Moramo ipak mi nesto da menjamo posto vlasti nece. :wild:
Lisica je najmudrija životinja, ali je njenih koža najviše na prodaju!

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #44 poslato: 19, 05, 2010, 21:40:47 posle podne »
ja prvo registrovao na motor sa gumenjaka!
ta zajebancija odjave i prijave me kostala vise nego sto bi platio porez! :)
inat je cudo :good:
onda sam kupio  drugi motor od 9.9ks
izvrsio neke prepravke montirao ga i ubacio u plovidbenu
potrosio sam 2500e ali porez nisam platio :suicide:
RADE BUBREZI  :drinks: