Autor Tema: Registracija broda u Delaweru  (Pročitano 44485 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže SARALIDA II

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
  • kud plovi ovaj brod
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #15 poslato: 28, 04, 2009, 11:18:29 pre podne »
Nema vecih lopova i prevaranata od advokata, stvar treba uzeti u svoje ruke, ili mozda Ti Dunavko imas nekog "dobrog advokata" koga bi predlozio
Veliki pozdrav svima od posade Saralide

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #16 poslato: 28, 04, 2009, 13:47:43 posle podne »
rasprava da slazem se ali mozemo da biramo reci :)

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #17 poslato: 28, 04, 2009, 15:12:45 posle podne »
opet se otislo u off topic. tema je registracija plovila po stranom zastavom. dunavko je opasno besan, a nije nam objasnio na koga. sto se advokata tice molim Vas da ih ubuduce na forumu ne spominjete. dosta mi ih je u poslovnom zivotu, a vreme koje provodim na vodi i forumu sluzi mi za punjenje baterija. da li su zakoni dobri ili ne, ko i kako misli da treba da se menjaju, tema je za parlament ove zemlje. ako treba i ovde da se diskutuje o istim, neka admin otvori novu temu.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #18 poslato: 28, 04, 2009, 15:32:08 posle podne »
posto je prilicno komplikovano ovo izvesti odstiklirao sam LEPLJIVA TEMA

zna li neko mozda ako se brod registruje na stranu firmu a vozi nas covek kakvi su onda zakoni ?

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #19 poslato: 28, 04, 2009, 15:51:02 posle podne »
nazalost kapetane, za plovila ne postoje "E tablice".  :cray:
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #20 poslato: 28, 04, 2009, 15:59:30 posle podne »
nazalost kapetane, za plovila ne postoje "E tablice".  :cray:

ima li nesto slicno ? mora da ima neka fora...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #21 poslato: 28, 04, 2009, 16:16:10 posle podne »
Ako registrujes firmu i ino onda mozes i camac na nju to je sigurno. Oko registracije firme u ino ne znam puno ali mora da psotoji neka jeftina opcija.

registracija firme pod imenom  TRANGE FRANGE LLC kosta 800 EUR i godisnje oko 250 USD .. ako na nju mozemo da registrujemo plovila onda se isplati .... nas 20, 30 , 50 , 100, 1000 svi registrujemo plovila na nju...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #22 poslato: 28, 04, 2009, 16:19:21 posle podne »
Ljudi a sta mislite da odjavite jake motore i trazite potvrdu o vlasnistvu koju izdaje kapetanija na papiru za taj motor, zatim prijavite T4 kao pogon. U koliko vas zaustavi policija vi naravno koristite jaci motor jer je glavni u kvaru, a pritom imate dokaz o vlasnistvu nad motorom. Nigde ne pise da se brisani motor iz plovidbene mora i izneti sa camca a u slucaju nuzde(kvar glavnog) i opasnosti, sto je slucaj na plovnom putu vi koristite onaj koji se "zadesio tu.
Ovo provereno prolazi a o sudu da ne govorimo. Ne postoji sudija koji ce vas kazniti sto koristili sopstveni motor da sklonite iz "opasnosti" :good: :dance1: :dance:
Mislim da ce ovo isto proci kao i pretplata za RTS ko plati platio, ko ne plati nikom nista.

sa ovim se slazem kao sa krajnjom instancom , ipak bi da sve bude regluarno... nije problem platiti porez , problem je platiti harac...

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #23 poslato: 28, 04, 2009, 16:24:03 posle podne »
Ako registrujes firmu i ino onda mozes i camac na nju to je sigurno. Oko registracije firme u ino ne znam puno ali mora da psotoji neka jeftina opcija.

registracija firme pod imenom  TRANGE FRANGE LLC kosta 800 EUR i godisnje oko 250 USD .. ako na nju mozemo da registrujemo plovila onda se isplati .... nas 20, 30 , 50 , 100, 1000 svi registrujemo plovila na nju...

to moze. ali... ta plovila moraju biti registovana negde, pod nekom zastavom. ako je to strana zastava onaj ko upravlja camcem mora imati ovlascenje firme, boravak u inostranstvu ili strani pasos, sve sto sam vec naveo u nekom prethodnom postu. postoji kategorija "cross border" lizinga ali na zalost kod nas niko ne radi.
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže skipper

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 879
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #24 poslato: 28, 04, 2009, 17:27:38 posle podne »
jeste li čuli da se " E " tablice ukidaju

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #25 poslato: 28, 04, 2009, 17:46:35 posle podne »
Trebalo bi se ispitati koliko košta registracija čamca u Republici Srpskoj ili Hrvatskoj.Ima dosta ljudi sa tim pasošima, pa se čamci registruju na ime državljanina BIH ili HR, a mi onda da vozimo na ovlašćenje.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Registracija
« Odgovor #26 poslato: 08, 09, 2009, 20:05:42 posle podne »
Nismo računali u tančine, ali ovako nekako:

180 litara goriva i cca 4 litra dvotaktola, to je oko 220 evra
Smeštaj u D. Milanovcu za dve osobe cca 15 evra po danu, ko ostane 5 dana, 6. je gratis. Mi smo bili 4 dana, 60 evra.
Hrana, dodatni troškovi i kafane, cca 150 evra.
Još ako dodam troškove u samoj pripremi puta, opremanje sitnicama i slično, mislim da sveukupno izađemo na 500 evra.

Da smo imali kabinu i da smo mogli bez kafane ( a nismo!  :drinks:), prošli bi sa 350-400 evra, bez problema!

Britva, daj mi reci, makar okvirno, koliko izađe registracija i porez u HR za jedan gliser 5-6 metara sa kabinom i 50 ks motorom?


Pa niti puno niti malo, smjestaj je jeftin neisplati se spavati u camcu za te novce; ma gledao sam malo ono na linku  izvrstan smjestaj a neznam odnos dinara i eura, zeko je opatija gliser zar ne,,, a taj jonson i netrosi puno koliko inace znaju..
E sad da ti odgovorim... camac koji ima motor jaci od 15 kw mora se registrirati svakih pet godina i to izađe oko 40 eura svake 5 godine, a nije bitna kabina, s time sto se svake godine mora osigurati u osiguravajucoj kuci a za taj camac sto si naveo iznosi 180 kn ili 25 eura i to je sve, poreza za sportske camce zasad nema kod nas... bilo je prije al su ukinuli, sad ide samo na yahte a to neznam jel i nemam takvo stomislim da preko 8 metara, ali igra ulogu i vrijednost plovila... ako te zanima mogu se raspitati,, ali za ovo sto si ti pitao nema poreza :party:
sad su usveli neki porez kod kupovine novog plovila i to porez na luksuz,, ali nisam s time upoznat

Eto a ako jos trebas neke informacije pitaj, ako neznam onda ti pitam, a za ovo sam siguran jel ja imam elana 401 s yamahom 30 i to je to,a frend ima 6 metarski strani gliser strasna stvar i nutarnji motor i isto placa osiguranje samo mu je registracija svake pete godine skuplja al nesto malo...


POZ s Drave

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Odg: Registracija broda u Delaweru
« Odgovor #27 poslato: 08, 09, 2009, 20:29:31 posle podne »
Trebalo bi se ispitati koliko košta registracija čamca u Republici Srpskoj ili Hrvatskoj.Ima dosta ljudi sa tim pasošima, pa se čamci registruju na ime državljanina BIH ili HR, a mi onda da vozimo na ovlašćenje.

Da to je izvodivo imate ljude s drzavljanstvom u RH a kod nas je reganje sitnica jos uvjek i najvaznije NEMA POREZA, samo obavezno osiguranje i  to 180 kn,a reganje camca je svake 5 godine i to sad ide po snazi motora , znam za do 15 kw se  registrira trajno, preko toga je oko 45 eura do 50 konja ili tako nesto onda cijena raste al  malo , napominjem to placate svake pete godine, a osiguranje ko za auto svake... ima jedino kvaka da posto vozite pod stranom zastavom tamo u Srbiji morate platiti pristojbu milsim da je 60 eura samo neznam na koje razdoblje  to se morate raspitati, neznam kakav je status izbjeglica koje zive i dalje u Srbiji a imaju i  hrvatsko drzavljanstvo, zbog mirovina,,, e to bi mogli iskoristiti,, a onda punomoc kod notara ili u općini kod odvjetnika i to je sve,,, mislim da se isplati ako su stvarno ti porezi veliki kod vas..
POZ s Drave

PS Kapetanija najbliza Srbiji je u Vinkovcima

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Registracija
« Odgovor #28 poslato: 08, 09, 2009, 22:22:19 posle podne »
Britva, Johnson troši oko 10 l/sat, a stvar je u tome što na ovako malom koritu ideš dosta brzo, pa to relativira potrošnju.

Što se registracije tiče, sad su tek jasne razmere pljačke koju ova naša država sprovodi.
A za protest protiv poreza skoro niko nije bio zainteresovan!

Ja sam već odavno odlučio da ne želim da budem ničija ovca za dranje, tako da ću gledati da svoje plovilo registrujem bilo gde, samo ne ovde u Srbiji.
Pošto imam dvojno državljanstvo, Hrvatska je logično rešenje. I još će čamac biti osiguran!
Moram samo da proverim da li su ovi naši lopovi smislili nešto da zabrane plovidbu sa plovilom sa stranom zastavom.

Za sada, za Zeku me kači porez od samo 30 evra, ali već za sledeći čamac koji planiram,( gliser 6m najmanje 50ks), bih morao plaćati 200-1000 evra godišnje, a to mi ne pada na pamet.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže britva63

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 102
  • Pol: Muškarac
Registracija
« Odgovor #29 poslato: 08, 09, 2009, 23:37:21 posle podne »
Britva, Johnson troši oko 10 l/sat, a stvar je u tome što na ovako malom koritu ideš dosta brzo, pa to relativira potrošnju.

Što se registracije tiče, sad su tek jasne razmere pljačke koju ova naša država sprovodi.
A za protest protiv poreza skoro niko nije bio zainteresovan!

Ja sam već odavno odlučio da ne želim da budem ničija ovca za dranje, tako da ću gledati da svoje plovilo registrujem bilo gde, samo ne ovde u Srbiji.
Pošto imam dvojno državljanstvo, Hrvatska je logično rešenje. I još će čamac biti osiguran!
Moram samo da proverim da li su ovi naši lopovi smislili nešto da zabrane plovidbu sa plovilom sa stranom zastavom.

Za sada, za Zeku me kači porez od samo 30 evra, ali već za sledeći čamac koji planiram,( gliser 6m najmanje 50ks), bih morao plaćati 200-1000 evra godišnje, a to mi ne pada na pamet.

Pa i nije strasna potrosnja, moja yamaha kad je vozim fino je oko 8 litara a kad je pun gas leti al onda spije i 15 litara, ma kod nas je registracija sitno, bilo i manje a sad moras osigurati tako da to poskupljuje na tih 40 eura otprilike nemoj me za euro vise manje.. to je izvodivo samo mislim da su ovi moji poznanici sto su isli na crno more platili po camcu 60 eura neke takse u srbiji e sad koliko vrijede neznam provjeri..
a sto se tice camca moras biti oprezan jel neznam kako mislis regati ovdje camc kupljen u srbiji bez obzira na drzavljanstvo, jel tu sad imaju neke fore zbog ovih nasih jahtasa koji regaju po svijetu da izbjegnu porez ( radi se o skupim plovilima).. zato ako ti je to isplativo onda bolje kupi camac ovdje kod nas i nemas onda frke, samo moras dolaziti svake godine po osiguranje ovamo, a svakih 5 na registraciju al i to se da srediti ako znas nekog u kapetniji  :police:, sve u svemu ako su stvarno toliki porezi onda ti se debelo isplati, a i kod nas su meni se barem cini jeftiniji camci nego kod vas pogledaj malo po njuskalu ima svasta...
POZ s Drave