Autor Tema: Predlozi-Negotin-Beograd- kopnom.Gde stati,,šta posetiti  (Pročitano 26742 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Predlozi
« Odgovor #15 poslato: 05, 06, 2011, 18:36:26 posle podne »

              Arso nesto sam razmisljao,pa mi pade na pamet da odes do Kladova
a da se vratis rumunskom stranom ?Predjes na brani.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #16 poslato: 05, 06, 2011, 22:26:59 posle podne »

              Arso nesto sam razmisljao,pa mi pade na pamet da odes do Kladova
a da se vratis rumunskom stranom ?Predjes na brani.


Sad si me stvarno zbunio. Ja o tome u opšte nisam razmišljao. U stvari to i ne želim. Bio sam više puta u Turn Severinu, Aradu, Bukureštu i još nekim gradovima. Sve je to OK ali me trenutno ne privlači. Baš me briga što su oni tamo sada u Evropi a mi nismo.

Hoću samo da malo bolje upoznam ovu našu stranu Dunava.

Dugo nisam išao tim putem pa bih sada da potrošimo malo vremena na to. Znam da i taj put ima svoju cenu, ali videćemo šta će ispasti. Ako je negde loše, put pod noge pa idemo dalje.  Gde nam se svidi, možemo ostati i duže. Pribor za pecanje nosimo ali nam to nije u prvom planu. Tek da se nađe.  :)
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže tule

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
  • www.mojaladja.com
Odg: Predlozi
« Odgovor #17 poslato: 05, 06, 2011, 23:26:29 posle podne »
na sajtu 'Klub putnika Srbije' -  www.serbiatravelers.org -
ima veoma korisnih informaciji, svakako ga pogledaj pre puta

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #18 poslato: 06, 06, 2011, 09:58:39 pre podne »
na sajtu 'Klub putnika Srbije' -  www.serbiatravelers.org -
ima veoma korisnih informaciji, svakako ga pogledaj pre puta

Hvala Tule.  :good:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Predlozi
« Odgovor #19 poslato: 06, 06, 2011, 11:14:50 pre podne »

             Arso svi mi u boljim godinama smo bili u Rumuniji.Ali ne verujem da je puno nas putovalo
kolima kao djerdapskom magistralom njihovom obalom.Mora da je interesantan pogled na nasu
stranu.
            Odes do kladova predjes branu,vratis se njihovom obalom i kod Palnke na skelu i u Ram.
             :drinks: :drinks:
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #20 poslato: 06, 06, 2011, 20:55:25 posle podne »
 :suicide:

Izgleda da sam izbaksuzirao sve naše planove otvarajući ovu temu. Od sada ćutim. :this:

U dva dana poziv na dve svadbe na koje jednostavno moram da idem. Šta da se radi kad se danas deca brzo zaigraju. Vreme za odmor iseckano na pola.

Pored toga pojavili su se i moji mladunci sa određenim zahtevima, naravno finansijske prirode. Naravno, jutros otkrijem da mi za dva dana ističe registracija automobila...  :lol:

Hmmm. Ko zna šta će se sve izdešavati. U subotu sam na prvoj svadbi. Sledeće subote na drugoj. U međuvremenu, šta uradimo, uradili smo.   :diablo: :lula:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #21 poslato: 13, 06, 2011, 08:06:07 pre podne »
Pozdrav svima iz Zajecara. Svadba je bila fenomenalna. Videh staro drustvo na jednom mestu...

O kolicini vina koje smo popili i litrima znoja izbacenih tokom "trupanja", necu da trosim reci. Sve u svemu divan pocetak odmora.  :good:

Za nekoliko sati polazimo na najavljenu setnju uz Dunav koja ce, nadam se trajati bar nedelju dana. Sve zavisi od vremena. Odlucio sam da nam prva destinacija bude u okolini Kladova. Tu cemo pronaci odgovarajuci smestaj pa cemo iz te baze par dana ici levo desno a onda idemo dalje.

Po povratku u Beograd, sledi izvestaj.   :pioneer:

 :drinks: :stop: :slow_en: :tenk: :friends: :lol:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Predlozi
« Odgovor #22 poslato: 13, 06, 2011, 09:59:40 pre podne »
Arso, lep provod i uživajte!  :dance:

A želim vam da sve to ponovite, eto već do godine ali iz čamca!
 :stop:


 :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Predlozi
« Odgovor #23 poslato: 13, 06, 2011, 21:08:28 posle podne »
ocu i jaaaaaaaa :)

Van mreže barbanesa

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 998
  • Pol: Muškarac
    • Lence
  • Brod tip: Metalni
  • Marina: Dsrv Karaburma
  • Veličina: 9,5m
Odg: Predlozi
« Odgovor #24 poslato: 14, 06, 2011, 22:11:54 posle podne »
Ma ti sve oces kao malo dete,e nemaaaaa... :lol:
Blago onom ko mlad poludi ceo mu zivot u veselju prodje

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #25 poslato: 20, 06, 2011, 16:18:53 posle podne »
Zahvaljujem našem prijatelju Petru Koziću koji je današnjom uspešnom intervencijom u mom kompjuteru omogućio da sada mogu normalno da postavljam slike na sajt.

Evo konačno i obećanog izveštaja sa našeg puta.

Napominjem da ne gledate na datume koji se nalaze u dnu postavljenih slika pošto oni ne odgovaraju realnom vremenu. Za sve je kriv taj Alchajmer koji se naselio u mojoj glavi, a vrlo je nezahvalan kao gost.

Znači, dana 11.06. Veca i ja smo pošli prema Dunavu. Uz put se setismo jezera Sovinac koje se nalazi kod mesta Salaš na putu Zaječar-Negotin. Naravno da smo svratili tamo pošto nas za to mesto vezuje mnogo lepih uspomena.

Na jezeru postoji auto kamp i motel sa velikom terasom neposredno uz jezero. Sobe u motelu su se renovirale, tako da tu nije bilo moguće prenoćiti. Cena polupansiona, po osobi će biti oko 2200 dinara. Za auto kamp će iznositi 100 dinara dnevno po osobi i 400 dinara za prikolicu ili šator.  Ono što mi se nikako nije svidelo je stanje WC-a u restoranu. Stvarno su delovali totalno zapušteni. Ostalo može i da prođe s tim da bi, bar travu mogli pokositi. No možda za njih sezona još nije počela pa dok se pripreme, eto nove godine.

Od ribolovaca je uočen samo jedan, u kafani, a štapovi su hvatali paučinu na obali.  :)  Ništa se nije hvatalo danima.

Evo malo slika sa Sovinca gde se nismo duže zadržavali.
« Poslednja izmena: 20, 06, 2011, 17:03:04 posle podne Arsa »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #26 poslato: 20, 06, 2011, 16:31:20 posle podne »
Pošto ima malo problema sa slanjem slika evo pokušaja da postavim još nekoliko sa Sovinca.

Ne razumem zašto, ali ne mogu da postavim više od jedne slike iako je format smanjen na 640x480?

Sada mi neda ni tu jednu sliku da postavim. Koj mu je ...đavo.  :diablo:

Evo šta mi kaže.

Vaša datoteka je prevelika. Maksimalna dozvoljena veličina priložene datoteke je 202 KB.  :sorry:

Probah da smanjim pa da vidimo.
« Poslednja izmena: 20, 06, 2011, 16:58:06 posle podne Arsa »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #27 poslato: 20, 06, 2011, 17:01:17 posle podne »
Uh, snađoh se nekako. Za sada ću stati kod Sovinca, a kasnije idemo dalje.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #28 poslato: 21, 06, 2011, 00:04:35 pre podne »
Na jezeru Sovinac peca se smuđ, som, šaran, babuška, deverika, klen, sitna bela riba, a jedno vreme mogla se naći i akvarijumska ribica ksifoforus koja se prilagodila životu u barama koje su postojale na mestu sadašnjeg jezera.

Elem, posle toga odosmo žena i ja u Brzu Palanku sa namerom da tamo, eventualno prenoćimo. Na žalost, ništa od toga. Imali smo dve mogućnosti. Auto kamp ili motel Šaran. Ni jedna nam se nije svidela. Auto kamp se nalazi neposredno uz obalu. Ima stvarno lepu plažu koja, osim za sunčanje ničemu ne služi pošto je kupanje misaona imenica. Naime, bar 50 metara od obale dunav je zarastao u travu koju ugostitelji nisu ni takli. Valda očekuju da turisti (kojih nema) sami očiste mesta gde će se kupati.

Motel Šaran se takođe nalazi na samoj obali gotovo bez i jednog drvceta u okolini gde bi se čovek mogao skloniti od sunca. Cena prenoćišta sa doručkom  u dvokrevetnoj sobi je 3 200 dinara za dve osobe. Nije nam se svidelo to što nude i odosmo dalje.

Namera nam je bila da prespavamo u Omladinskom naselju Karataš kod Kladova ali u telefonskom razgovoru sa recepcijom saznali smo da im ne radi bazen, pa se odlučismo da odemo u auto kamp LJubičevac, dvadesetak kilometara pre kladova idući iz pravca Brze Palanke.

LJubičevac odlično poznajemo pošto smo tu dolazili preko 25 godina. Tu smo posetili neke stare prijatelje i sa jednim od njih sam, naravno odmah otišao na pecanje. Pecali smo celo popodne do mraka, ali bez uspeha.

Za mene je ovo mesto najlepše za odmor na Dunavu od Beograda do granice. Na žalost, iako je kamp privatizovan u njega nije gotovo ništa uloženo. Sve je isto kao pre dvadesetak godina, s tim što neke prikolice sada prokišnjavaju. U kampu postoje dva poljska WC-a, i dva kupatila sa toplom vodom. Higijena im nije na zavidnom nivou. Sve se pere običnom vodom, korpe za đubre u WC-ima se ne prazne šesto pa prosto nije prijatno boraviti u istima kao i u kupatilima. Zaista šteta jer da je drugačije, Veca i ja bi ovde ostali bar 10 dana.

Cena boravka u jednoj prikolici sa 4 ležaja je 800 dinara. U kućici formiranoj od 2 kontejnera gde imate kuhinju, sa sudoperom,  dnevni boravak i spavaću sobu (ali ne i kupatilo i WC), cena je 1 500 dinara za 2 osobe. 

Odavde postavljam malo više slika (možda sam pristrasan).  :lol:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #29 poslato: 21, 06, 2011, 00:09:15 pre podne »
Pored navedenog u kampu površine 2 hektara, od proleća do zime boravi desetak ribolovaca koji za svoje prikolice i šatore plaćaju 100 din. dnevno plus troškove za struju. Kamp ima i malu plažu koja je, za razliku od one u Brzoj Palanci, očišćena od trave.

Ranije je kamp imao fiksni broj telefona. Sada to nije slučaj. Sve informacije se mogu dobiti od upravnika kampa, Juge, na tel. 0638863690.
« Poslednja izmena: 21, 06, 2011, 01:18:26 pre podne Arsa »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.