Autor Tema: Predlozi-Negotin-Beograd- kopnom.Gde stati,,šta posetiti  (Pročitano 26707 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Predlozi-Negotin-Beograd- kopnom.Gde stati,,šta posetiti
« poslato: 31, 05, 2011, 21:38:35 posle podne »
Nije baš striktno vezano za nautiku, ali evo o čemu se radi.

Žena mora da iskoristi odmor od prošle godine. Polovinom juna ove godine, nameravamo da kolima napravimo jedno putešestvije od Negotina pa uzvodno, obalom Dunava sve do Beograda. Put bi trajao jedno nedelju dana. Nameravamo da prespavamo tamo gde nam se svidi (hotel, motel, seoski turizam, i sl).

E sada. Tim putem nisam išao bar 20 godina. Još nisam napravio itinerer puta, a i ne žurim. Do Tekije i znam gde ću svratiti šta ćemo obići, gde noćiti i tako to.

Ima li neko predlog gde bi mogli da svratimo i na šta treba obratiti pažnju. Sve nas zanima (priroda, istorija, smeštaj, bazeni, hrana, ribnjaci, cveće...).

Možda je ovo malo na brzinu smandrljano ali ako neko ima konkretnih sugestija (još bolje ako je propraćeno i nekom sličicom), mi bi bili jako zahvalni. :drinks:
« Poslednja izmena: 24, 03, 2012, 18:00:02 posle podne IKA »
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Predlozi
« Odgovor #1 poslato: 01, 06, 2011, 10:46:32 pre podne »
naravno OBAVEZNO :

Viminacijum
- imas celu temu u tome
Donji Milanovac
- Muzej Lepenskog Vira i sl.
- Drveni hotel malo iznad Milanovca, ge odmaraju sportisti
- Manastir Tumane
Kladovo
-Ostaci Trajanovog mosta, prvi most preko Dunava odakle je Trajan izvrsi napad na Daciju
-Spa vikend u hotelu Aqua Star za male pare
-Prevodnica
Hajducka vodenica
-odlicno mesto za odmor duse i jedan Piknik rucak na travici ili brzi rostilj
Porecka reka
-Ima par prelepih soba za iznajmljivanje a priroda fenomenalna , tu mozete da prespavate i da obilazite Donji Milanovac i Hajducku vodenicu...
Tekija
-Krofne kod Joce krofne , na plazi gde je klima mediteranska
ima toga jos, ako se setim javicu !

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Predlozi
« Odgovor #2 poslato: 01, 06, 2011, 11:23:22 pre podne »
             U Negotinu,obavezno poljoprivredna skola,i ako imas srece kupis njihovo vino (Tamjaniku).
Ako malo skrenes sa puta svrati do manastira Gornjak blizu Petrovca na Mlavi,a i baci malo oko na
Mlavu u tom delu.Mozda do Zagubice?
              Ja bi ubacio sator i vrece u kola nista ne kosta. :drinks:
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #3 poslato: 01, 06, 2011, 21:38:44 posle podne »
LJudi, hvala na sugestijama. I dalje pažljivo slušam vaše predloge.  :good:

Nešto ću već sutra isproveravati, kao npr cene u Aqua Staru. Mada za područje Kladova imam već dve znatno povoljnije varijante. Boravak u naselju Karataš (gde je direktor moj školski drug, ili boravak u auto kampu LJubičevac, gde je cena u auto prikolici sa 4 ležaja oko 10 e.

Pored toga imam i 3 poziva da budem gost kod mojih starih drugara sa pecanja, ali ovog puta ne želim nikoga da deranžiram. Popijemo piće, malo popričamo i ćao odosmo dalje. Krofne u Tekiji su na programu, kao i Srebrno jezero.

Nikada nisam bio u mestu Vince koje su mi mnogi opisali kao lepo  vikend naselje, pa razmišljam i tuda da prošetamo... Ako mislite da zaslužuje pažnju. Posle Velikog Gradišta sigurno svraćamo u Požarevac da obiđem neke rođake i prijatelje, pa onda opet uz Dunav. U obzir dolazi i prelazak na vojvođansku stranu (ukoliko se uklone barikade poljoprivrednika).  :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Mezija

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 416
  • Pol: Muškarac
Odg: Predlozi
« Odgovor #4 poslato: 01, 06, 2011, 21:52:32 posle podne »
Ako svracas do manastira Gornjak ,pre klisure imas izvor termalne vode sa bazenima

Van mreže tomicbanee

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Predlozi
« Odgovor #5 poslato: 02, 06, 2011, 20:20:49 posle podne »
Arso, evo i slike hotelskog kompleksa "Ždrelo" pre manastira Gornjak.
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/37/img0780l.jpg/][IMG]

Van mreže tomicbanee

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Predlozi
« Odgovor #6 poslato: 02, 06, 2011, 20:27:45 posle podne »


Uploaded with ImageShack.us

Van mreže sale.m79

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 926
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Gasa
  • Brod tip: Apic
  • Marina: Smederevo
  • Veličina: 10m
Odg: Predlozi
« Odgovor #7 poslato: 02, 06, 2011, 20:52:42 posle podne »
Kad obidjes srebrno jezero nastavi put za Ram pa skelom u Palanku i vidis i Belu CrkvU
steta ne videti kad si tu

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #8 poslato: 04, 06, 2011, 21:41:05 posle podne »
naravno OBAVEZNO :

Viminacijum
- imas celu temu u tome
Donji Milanovac
- Muzej Lepenskog Vira i sl.
- Drveni hotel malo iznad Milanovca, ge odmaraju sportisti
- Manastir Tumane
Kladovo
-Ostaci Trajanovog mosta, prvi most preko Dunava odakle je Trajan izvrsi napad na Daciju
-Spa vikend u hotelu Aqua Star za male pare
-Prevodnica
Hajducka vodenica
-odlicno mesto za odmor duse i jedan Piknik rucak na travici ili brzi rostilj
Porecka reka
-Ima par prelepih soba za iznajmljivanje a priroda fenomenalna , tu mozete da prespavate i da obilazite Donji Milanovac i Hajducku vodenicu...
Tekija
-Krofne kod Joce krofne , na plazi gde je klima mediteranska
ima toga jos, ako se setim javicu !

Kapetane, svi su ti predlozi na mestu. Jedino imamo različit aršin u pogledu onoga što nazivamo "Male pare".  :lol:

Ja sam danas zvao hotel Aqua Star i dobio informaciju da je cena polupansiona za nas dvoje za jedan dan 9000 dinara. Već za dva dana i više cena za dve osobe je 8 000 din po danu. Nama je to ipak MNOGO. Recimo u omladinskom kampu u Karatašu koji, takođe ima besplatno korišćenje bazena cena za nas dvoje je 1 300 din.
 
Znam da u tom pogledu ima različitih mišljenja, ali u Aqua Staru nećemo noćiti, a sigurno ćemo se dobro provesti i bez toga.

Interesantan mi je bio i podatak do koga sam došao na nekom sajtu (čini mi se da je bila Tekija u pitanju), gde navode kako su se turistička organizacija Kladova ove godine dobro pripremila za turističku sezonu. U tom smislu navedena je adresa sedišta te organizacije u kojoj će Vas izvestiti o mogućnostima smeštaja, lokacijama i cenama ali kada dođete u Kladovo. Tada će vam dati i propagandni materijal koji je već odštampan.

Nigde na sajtu ne nađoh bar osnovne podatke o lokacijama i smeštaju, a kamo li o cenama smeštaja u Hotelima, Motelima, Hostelima ili privatnom smeštaju, na osnovu čega bi čovek mogao da se upusti u koliko-toliko, ozbiljno planiranje.

Ili podatak vezan za Plažu Raj. Dat je jedan kontakt telefon 0655506455, gospodina Miloša Končarevića. Ja probah danas u više navrata da istoga kontaktiram a dobih samo poruke kako je navedeni telefon isključen.

Slučaj (još jedan u nizu), hotela Šaran u Brzoj Palanci.  Elem, jedva dođoh do njihovog broja ali ni to ne pomaže pošto se niko ne javlja...

Mislim da će ovo naše putovanje biti zaista interesantno i neizvesno. Putovaćemo kroz našu zemlju za koju se ispostavlja da je poznajemo manje nego, recimo, Grčku.

Razmišljam u kakvoj bi situaciji bil bilo čiji strani državljani kada bi sada rešili da isplaniraju sedmodnevni put od Negotina do Beograda kolima.  :suicide:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Predlozi
« Odgovor #9 poslato: 04, 06, 2011, 21:48:44 posle podne »
Dragi, Arso, ne mogu sebi da objasnim da li se vi to nešto žalite ili jednostavno konstatujete stanje?

Pa, to je samo još jedan od tipičnih primera turizma na srpski način.

Ali ako to sve podvedete pod kategoriju: put iznenadjenja - e, to je onda već sasvim druga priča.
Sigurno ćete se toliko iznenadjivati da će vam na kraju i presesti.

Nego, vi lepo, polako, krenite pa gde i kako se snadjete. Pokušajte da uživate, ma šta turistički radnici pokušali da vam urade.
Šta god oni (ne)uradili, a vi se ne dajte nervirati. Vaš odmor je samo vaš!

A za strance se ne brinite. Ne brinu ni oni o nama.
Mi smo za njih egzotična zemlja sa egzotičnim stanovništvom koje preživljava, a da nikom nije jasno kako to uspeva.
Ne radimo... trošimo više nego što zaradimo... globalisti nam popili mozak, a mi mudrujemo... kažu da se Europi toliko uvlačimo u gu...icu da smo svi od reda specijalisti za proktologiju...
Već dugo oni nas posmatraju kao još jednu vrstu u odumiranju, a sve to dobijaju za male pare (po njihovim kriterijumima). A možda je i bolje da nas ne bude jer koliko prljamo ovu našu lepu zemlju, ni da svake nedelje bude oraganizovana akcija "Očistimo Srbiju", ne bi nam pošlo za rukom da je očistimo u narednih nekoliko godina, čak i kad bi danas svi prestali da bacamo djubre oko sebe.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #10 poslato: 04, 06, 2011, 22:16:57 posle podne »
Dragi Lazo. Daleko od toga da se žalim.  :)

Samo konstatujem stanje za koje mnogi tvrde da se menja na bolje i da se iz godine u godinu povećava broj stranih gostiju koji dolaze u Srbiju.  Ne želim da ulazim u dalju diskusiju, ali prosto imam osećaj da bi se jako iznenadili kada bi malo pažljivije pogledali mesta rođenja tih stranih državljana. Ovde ne pričam o poseti stranih državljana koji dolaze u Beograd kao nekada na Tajland (seksi ture), ili kao što Šveđani idu u Dansku trajektom (da bi se ubili od alkohola za male pare).

Nas dvoje znamo šta nas očekuje, ali i to je izazov. Nećemo se lako predati.  :stop:

Ako da bog i realizujemo našu zamisao, eto izveštaja u okviru ove teme kada se vratimo. Siguran sam da će nekom nautičaru koristiti budući da se radi o destinacijama uz obalu Dunava.  :drinks:
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Predlozi
« Odgovor #11 poslato: 04, 06, 2011, 22:40:34 posle podne »
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Predlozi
« Odgovor #12 poslato: 04, 06, 2011, 22:54:16 posle podne »

              Arso ponavljam,ponesi sator i vrece.Podignes ga na Hajduckim da te bog pozdravi,a i u
Tekiji imas lep kamp,ali onda ponesi barem stap za pecanje.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Predlozi
« Odgovor #13 poslato: 05, 06, 2011, 08:52:21 pre podne »
Vinci...
Imamo tamo vikendicu. Prelepa borova šuma na pesku. Pesak i bor. I bezbroj vikendica. Ali to se ne vidi sa magistrale. Sa magistrale je to selo kao bilo koje drugo pa ne preporučujem zadržavanje jer se nema šta videti ako nemaš nekog tamo. Bolje da to vreme potrošiš u Golupcu. Imaš tamo jeftin smeštaj i lep pogled kako na rumuniju, ulaz u Djerdapsku klisuru tako i na stari grad. A smestaj je na samoj obali, pored pumpe Adam petrol.

Ali razmisli o Zoranovom predlogu. Šator i kampovanje. Valja jednom i to doživeti.

Dule hvala na informaciji u vezi sela Vinci. Sigurno ću poslušati tvoj savet u vezi Golupca.

Zoki, šatotčić naravno nosim u kolima, ali se nadam da ga neću koristiti. Zašto? Zato što smo dve trećine života žena i ja bili u izviđačima, spavali pod šatorima, vodili decu sa sobom na Dunav, jezera i mora. Ja i sada često spavam pod šatorom ili u čamcu, ali žena to više ne želi. Kaže da joj je dosadilo i ja to poštujem. Znači u ovom slučaju, tu varijantu želimo da izbegnemo, ali ne mora da znači da će tako i biti.

Sve u svemu kod nas se nazire itinerer puta za prvih 4-5 dana. To znači do dolaska na srebrno jezero, izlaska na Ram i eventualnog prelaska na vojvođansku stranu.  Napominjem da smo već bili na belocrkvanskim jezerima, plaži Raj i još nekim destinacijama tamo. Ono što ne znam jeste kako je sa ove druge strane prema Smederevu i Vinči. Da li tu ima nečeg interesantnog? U Požarevcu, Svilajncu i Smederevu sam živeo kao dete pa se razmišljam da napravimo i mala skretanja u te gradove i da i tu potrošimo par dana.

Znam da iz Smedereva možemo preći u Kovin, ali još tražim razloge da ostanem na ovoj strani Dunava. Možda ima nečega što vredi videti.  :)

Ako neko zna šta je to, slobodno neka ovde ubaci neku sličicu.

Bože zdravlje, cela priča počinje polovinom ovog meseca. Koliko će trajati, ne znam.

Dopalo mi se i ono što je LSI rekao. (Ako to sve podvedete pod kategoriju: put iznenadjenja - e, to je onda već sasvim druga priča.Sigurno ćete se toliko iznenadjivati da će vam na kraju i presest)i.

Toliki mazohisti baš i nismo. Zato pokušavam da smanjim taj efekat neprijatnog iznenađenja. Ova početna iskustva koja sam naveo u nekom od ranijih postova daju nam neku sliku koja baš i nije lepa. Bude li bolje, samo ćemo se prijatno iznenaditi. U svakom slučaju sada je izvesno da ću imati i alternativu za spašavanje. Ukoliko ovde bude toliko loše, posle svadbe u septembru, pičimo za Grčku. Našao sam nekoliko dobrih aranžmana za nas, tako da tu neće biti iznenađenja.

Posle toga mogu spokojno da se vrnem na Dunav i da, konačno počnem da pecam.  :drinks:  :preved: 
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Predlozi
« Odgovor #14 poslato: 05, 06, 2011, 09:29:48 pre podne »
arso , vidi da li jos imaju SPA vikend bio je oko 8000-9000 din po osobi zato sam ti i preporucio jer imas saunu, masazu i slicno ... e sad moguce je da je to bila vansezonska cena...


sto se tice smedreva-kovina OBAVEZNO poseti VIMINACIJUM....

http://www.viminacium.org.rs/

nacin na koju su arheolozi predstavili ovaj grade neces videti nigde u srbiji ...

evo pogledaj ove dve teme:

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=340.msg33920#msg33920

i ovo je recimo kada sam ja sa familijom bio tamo ...

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=5018.msg55753#msg55753