Autor Tema: Domaća proizvodnja- Smederevac  (Pročitano 51970 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #15 poslato: 01, 06, 2011, 10:19:20 pre podne »
Citat
ali uvek sam se pitao da li siklja moze da se napravi bez da joj se talasaju stranice, to je boljka svih nasih majstora

Mozda nisam dovoljno kompetentan za odgovor ali mislim da nije to samo do majstora.

Koliko znam var vuce lim i napravi ga ovakvim. Ne znam kako se to resava, mozda debljim limom.

Van mreže CamacSD

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #16 poslato: 01, 06, 2011, 10:21:38 pre podne »
Miljane pre svega dobrodošli.Retko koji proizvođač se odlučio da se samostalno predstavi, i po tome ste jedan od retkih.
U startu budite spremni na veliki broj kritika, zamerki , pronalaženja mana u vašem radu.Što mirnije prihvatite te kritike bolje za vas. Uglavnom su kritike dobronamerne , mada ćete možda naići i na zlonamerne ali to je verovatno i normalno u zemlji Srbiji.
Svako dobro u radu i naoružajte se strpljenjem.

Hvala ODISEJ, pre svega imam dosta živaca, a i svaka kritika je dobrodošla, jer pre svega sam ja mlad (23GODINE) i trebam još da učim. sve čamce i brodiće što pravimo, radim u saradnji sa starijim majstorima. u svaki objekat ulažem puno ljubavi i radim sa voljom i motivacijom, jer volim vodu i volim reku.

ISKUSTVO+MOJA MLADOS I ENERGIJA= DOBAR PROIZVOD I ZADOVOLJAN KUPAC
Dunave, moj Dunave

Van mreže CamacSD

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #17 poslato: 01, 06, 2011, 10:24:38 pre podne »
za cenu ne znam, ali camac izgleda sasvim pristojno  :good:

ali uvek sam se pitao da li siklja moze da se napravi bez da joj se talasaju stranice, to je boljka svih nasih majstora


Kapetane dobro zapažanje. Ovaj sivi čamac je jedan od prvih,što sam napravio. svaki naredni je bo sve bolji.  Videćete već na narednim slikama.
Hvala na komplimentu i kritici.
Dunave, moj Dunave

Van mreže CamacSD

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #18 poslato: 01, 06, 2011, 10:28:26 pre podne »
Citat
ali uvek sam se pitao da li siklja moze da se napravi bez da joj se talasaju stranice, to je boljka svih nasih majstora

Mozda nisam dovoljno kompetentan za odgovor ali mislim da nije to samo do majstora.

Koliko znam var vuce lim i napravi ga ovakvim. Ne znam kako se to resava, mozda debljim limom.

Svaka čast, var vuče lim. Ako se stavi deblji lim, čamac će onda dobiti na težini, debljina lima ide proporcionalno sa dimenzijama čamca . npr. Čamac od 6m je napravljen od lima 2mm, prednja i zadnja glava su od 3mm, i njegova težina je oko 280-300kg. po Dunavu on odlično ide sa Tomos 4orkom, jer je veoma podvozan, i ima dobre karakteristike

 :stop: :stop: :stop:
Dunave, moj Dunave

Van mreže petar_kozic

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 920
  • Pol: Muškarac
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #19 poslato: 01, 06, 2011, 10:32:52 pre podne »
Citat
ali uvek sam se pitao da li siklja moze da se napravi bez da joj se talasaju stranice, to je boljka svih nasih majstora

Mozda nisam dovoljno kompetentan za odgovor ali mislim da nije to samo do majstora.

Koliko znam var vuce lim i napravi ga ovakvim. Ne znam kako se to resava, mozda debljim limom.

Svaka čast, var vuče lim. Ako se stavi deblji lim, čamac će onda dobiti na težini, debljina lima ide proporcionalno sa dimenzijama čamca . npr. Čamac od 6m je napravljen od lima 2mm, prednja i zadnja glava su od 3mm, i njegova težina je oko 280-300kg. po Dunavu on odlično ide sa Tomos 4orkom, jer je veoma podvozan, i ima dobre karakteristike

 :stop: :stop: :stop:

Da, naravno znam da debljina lima ide prema proporciji duzine. Nece niko da radi siklju od lima 4mm da ne bi bio talasast.

Nego, kazem da je sa tanjim limovima tesko izbeci uvijanja i talasanja jer var to odvuce.

Samo napred.  :good:

Van mreže CamacSD

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #20 poslato: 01, 06, 2011, 11:39:04 pre podne »
Smederevac s6 full- (6000x1000x500) lim 2mm-3mm, farba-maestral epox, osnovni i završni, anti algin, daske zaštićenje firnezom, i lakom za čamce helios.

Zbog  nedostatka prostora u hali, u kojoj se rade konstrukcije, bio sam primoran da ovaj čamac sređujem kod kuće.












pripreme za farbanje okrugle ceni u belo(po želji kupca)




radovi se bliže kraju


stigao na odredište(beograd-borča)

Spušten u vodu






Toliko o ovom čamcu.

 :preved: :preved: :preved:
Dunave, moj Dunave

Van mreže CamacSD

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #21 poslato: 01, 06, 2011, 12:51:06 posle podne »
Pozdrav i dobrodosao. Smederevac ko smederevac talasao mu se lim ili ne isti mu djavo. Bitno da je ceo. Na ovaj tvoj primerak jedino sto iz iskustva znam je da ova alka napred, za vezivanje, mora da se klati gore dole, levo desno, svejedno. Ali da bude slobodna. Ova varena resenja proverenu seku konopac. Ne vidim da slici dal pozadi, na krmi, ima neka okca ali i to dobro dodje. Peskare ili kako ih vec zoves, a misli se na one cevke, profile, sipke koji se vare na deo koji prvi naleze na obalu prilikom pristajanja, iz mog iskustva bi bilo dobro da budu on nekih L profila pre nego od armature. Cuo sam par puta od nekih ljudi da je bolja armatura uz objasnjenje da L profili usporavaju camac. Al` koliko se razumem ovo nije gliser vec radni camac. Aj uzdravlje...

Hvala na dobrodošlici,  Prihvaćeno za alku napred, pozadi ima dve alke za vezivanje dve pente. ''peskuše'' stavljam od ''L'' profila je se pokazale bolje zatvaraju se i napred i pozadi, a opet neko traži firiket ili armaturu.   
Dunave, moj Dunave

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #22 poslato: 01, 06, 2011, 14:00:10 posle podne »
Dobro dosao. Sad ono sto se od nas i ocekuje i sto je govoreno mahom svim proizvodjacima koji su se javljali ovde do sad. Zelim ti da uspijes u svojim namjerama da postanes brodograditelj. Predlazem ti da pogledas kako je nas clan Pera Germin napravio svoj brod i da krenes istim ili slicnim stopama. Mlad si i imas sve vrijeme ovog svijeta pa je ,mislim, pametno da novi biznis postavis na pravi pravac od pocetka. Moj ti je predlog da nabavis (kupis) provjerene projekte i da se drzis njih te tako od sebe pravis brend. Ove smederevce (sa sulunarom ili bez) mozes da radis i onako kao sporedni proizvod za klijantelu koja tako nesto trazi. Ja rekoh svoje a ti ...naravno uradi kako mislis da je pametno .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #23 poslato: 01, 06, 2011, 15:39:33 posle podne »
Moj ti je predlog da nabavis (kupis) provjerene projekte i da se drzis njih te tako od sebe pravis brend. Ove smederevce (sa sulunarom ili bez) mozes da radis i onako kao sporedni proizvod za klijantelu koja tako nesto trazi. Ja rekoh svoje a ti ...naravno uradi kako mislis da je pametno .

da podrzim !

Van mreže CamacSD

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #24 poslato: 03, 06, 2011, 13:55:14 posle podne »
Evo jednog radnog čamca, koji su pravljeni po poruđbini.

Alpina-most na beški
sct, most na adi
porr, most na adi
calipso, most na adi








Završne pripreme i sređivanje


početak radova...






utovar na kaimion i spreman za polazak














Tri plava na Adi i to na okupu...

Pozdrav.....
Dunave, moj Dunave

Van mreže CamacSD

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #25 poslato: 26, 06, 2011, 10:57:32 pre podne »
Brodić SK6
dužina 6m, širina u tabanu 1,20m, visina stranice 0,6m, visina nadgrađa od patosa 1,6m, visina od patosa do tende 2m.



















Dunave, moj Dunave

Van mreže ПЕЦОВ

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 649
  • ај на ВОДУ
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #26 poslato: 26, 06, 2011, 14:24:15 posle podne »
lep.bas skladno napravljen.samo su bitve na pramcu za osakacivanje nogu i ostalih delova tela.nisu bas najpotrebnije na tom mestu
 :tenk:  :stop:  :download:

Van mreže CamacSD

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #27 poslato: 26, 06, 2011, 15:58:25 posle podne »
lep.bas skladno napravljen.samo su bitve na pramcu za osakacivanje nogu i ostalih delova tela.nisu bas najpotrebnije na tom mestu
 :tenk:  :stop:  :download:

Hvala. Tako je hteo Investitor, Prvo nisu mogli da se dogvovore oko boje, pa je ofarban plavo žuto. i bilo je dosta ostalih zahteva, mođu kojim su i bitve, ni meni se ne sviđaju, ali veži konja gde ti gazda kaže...
Dunave, moj Dunave

Van mreže APCA

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #28 poslato: 30, 06, 2011, 22:07:54 posle podne »
Svaka cast majstore. Ovaj plavi radni camac vidjam svaki dan jer cirkulise na relaciji Bezanijski rukavac - Most preko Ade.

Odlicno izgleda na vodi i ocigledno vrsi dobar posao. Video sam ga u punom opterecenju i praznog.
Verujem da ce sutra postaviti poslednji segmenat mosta i tako ce Sava biti

jos jednom premoscena.


Van mreže CamacSD

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 47
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Domaća proizvodnja- Smederevac
« Odgovor #29 poslato: 16, 07, 2011, 14:58:13 posle podne »
Evo još nekih naših proizvoda ovih dana.






7m dužine, 2 m širine u patosu, 1m visina stranice


Dunave, moj Dunave