Autor Tema: Titel 9  (Pročitano 35835 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DIDAPATAK

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • lijena buba
  • Brod tip: premix titel 94
  • Marina: Zimska luka OS
  • Veličina: uvijek mali
Odg: Titel 9
« Odgovor #15 poslato: 13, 08, 2015, 12:50:20 posle podne »
Sa zadovoljstvom ga koristili i srećna plovidba.  clap thumbup

Ako vas ne mrzi, postavite još par slika čamca bez cerade. Kabina deluje da je drugačija od uobičajenih Titel 9 čamaca.
   hvala na lijepim željama  114
..Mario me pretekao( a šta ćeš.. mlađi,ljepši,brži  upavusi) ali bit će slika..
..bivši vlasnik  llll llll llll je uložio jako puno duše i ponešto para da ga sasvim lijepo i funkcionalno uredi..nažalost duže vrijeme je bio na vezanoj štednji ..
..sad ga pokrećemo i poslije testiranja, na zimu, ću napraviti neke preinake..za sad ..otvara se centralni prolaz..
..  dodo..
..ma htio sam staviti  grandpa ali mi pogled uvijek pobjegne na  dodo. stri

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Titel 9
« Odgovor #16 poslato: 13, 08, 2015, 20:57:41 posle podne »

..ma htio sam staviti  grandpa ali mi pogled uvijek pobjegne na  dodo. stri

А кад после тресне херцкурцшлус, после су други криви, је ли?

Van mreže Jezerash

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 192
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Premix Titel 9
  • Veličina: 5.7m
Odg: Titel 9
« Odgovor #17 poslato: 28, 08, 2015, 10:06:07 pre podne »
Ovako ja izvlačim Titel 9 iz jezera. Prošli put sam upalio lamelu dok ga nisam izvukao na suvo. Ovog puta je "voz" odradio posao no problemo  jh












Van mreže DIDAPATAK

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • lijena buba
  • Brod tip: premix titel 94
  • Marina: Zimska luka OS
  • Veličina: uvijek mali
Odg: Titel 9
« Odgovor #18 poslato: 29, 08, 2015, 01:00:56 pre podne »
.. clap ali ništa bez Opla  ok..
..sutra će Maverik svojom Astrom voziti DIDU natrag u vodu    upavusi pa će početi  m07800 a0335  sail 25648  i za mene..
.. grandpa

Van mreže pecaros021

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 32
  • www.mojaladja.com
Odg: Titel 9
« Odgovor #19 poslato: 21, 12, 2017, 13:34:34 posle podne »
veliki pozdrav svim kolegama na forumu već duži niz godina čitam forum retko šta napišem ali vas pratim forum je za svaku pohvalu.Od nedavno sam postao vlasnik jednoga titela 9 2002godišta.te se spremam s proleća da malo na njemu poradim skinem dallinske komande sa bočnim pultom i kormilom to sam hteo da prodam pa ako nekome zatreba moguć svaki dogovor i da skratim zadnji deo kabine odnosno da dobijem nešto više prostora van kabine a verovatno bih napravio i neku nadkabinu ako neko od vas na forumu ima neka iskustva sa ovakvim radovima molim vas za pomoć a aako  ne kako radovi krenu slede slike pa možda nekome nekada zatreba...veliki pozdrav

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Titel 9
« Odgovor #20 poslato: 21, 12, 2017, 15:30:47 posle podne »
Помогла би фотографија чамца. Волео бих да видим положај управљача и даљинске команде сада, да бих разумео разлог за њихово уклањање.

Код тог чамца, као и код сличних, мени је увек био проблем и увек сам се питао: - Шта човек који управља чамцем види ако седи на крми и управља мотором помоћу ручице? Испред је кабина па или се човек накриви на једну или на другу страну или вири кроз врата и предњи прозор...

Мени је то увек било чудно и небезбедно.

Управљање даљинском командом и управљачем постављеним на зид кабине много је лакше и безбедније (уз чињеницу да треба решити питање нагињања (о томе је писао Лабуд, на почетку ове теме).

У сваком случају, ради се о солидном малом чамцу који може да пружи довољно комфора и надам се да ћете уживати у њему, шта год урадили.
« Poslednja izmena: 21, 12, 2017, 20:10:10 posle podne LSI »

Van mreže pecaros021

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 32
  • www.mojaladja.com
Odg: Titel 9
« Odgovor #21 poslato: 21, 12, 2017, 19:23:15 posle podne »
LSI veliko hvala na brzome odgovoru svakako ću postaviti slike ovih dana kada odslikam čamac izvadio sam ga iz vode na prikolici je

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Titel 9
« Odgovor #22 poslato: 22, 12, 2017, 09:09:42 pre podne »
Pecaros, nemam iskustva sa takvim radovima ali imao sam Titel 9 pa imam malo iskustva sa tim camcem. Bio je u mom vlasnistvu nekih dve godine, kupio sam ga sa nekom dogradjenom nadkabinom koja je nadkrivala otprilike polovinu otvorenog dela jer je i bivsi vlasnik bio pecaros pa je tako uradio da mu ne bi smetalo kod pecanja. Moja iskustva sa njim, za jednog pecarosa odlican camac, kabina komotna da se prespava i za dosta pribora u njoj, ima cini mi se i pet boxova za odlaganje stvari. Za dvoje, onako, malo tesno ali se moze prespavati za vikend. Medjutim, sve je to lepo dok nema vetra i dok je Dunav miran, ali sa jacim vetrom jako neprjatno bocno naginjanje bas zbog te nadkabine jer je u tabanu jako uzan i svako pa i minimalno povecanje visine mu i te kako smeta po pitanju stabilnosti.
Ako nadje negde postavicu sliku da vidis kako je i koje visine bila ta nadkabina na njemu ali moj ti je savet da dobro razmislis pre nego sto se odlucis da je pravis.
Bolja varijanta je tenda na rasklapanje ali bez bocnih stranica, po potrebi je rasiris ili skupis ako krene vetar.

Van mreže JazzyMC

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • www.mojaladja.com
Odg: Titel 9
« Odgovor #23 poslato: 22, 12, 2017, 10:48:36 pre podne »
Zveki da nije ovo tvoj bivsi camac jh
Bas sam skoro gledao ovaj oglas i po opisu mi lici na tako nesto...bar sto se tice te nadkabine
https://www.kupujemprodajem.com/Premix-Titel-9-53601109-oglas.htm?filter_id=110419535#photoBig

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Titel 9
« Odgovor #24 poslato: 22, 12, 2017, 11:00:15 pre podne »
Posto sam kratko vreme koristio takav camac, nikada i nikome ne bih preporucio da prave bilo kakve nadkabine. Sasvim je dovoljna tenda koja se rasklapa. Ovo je jako uzak i poprilicno nestabilan camac i svako dodavanje ili dizanje nad kabine ce ga uciniti jako rizicnim za plovidbu na naj manjem vetru.
Ja licno nisam ljubitelj camaca sa kabinom, jer obicno nemaju ni kabinu ni mesto za odmor i pecanje... Kada sam se vratio iz inostranstva, na brzaka sam kupio neki smederevac s kabinom. Posle par izlazaka na vodu digao sam ruke od njega i prodao za duplo manje para nego sto sam ga kupio. Ta kabina je samo nesto sto eventualno moze zastiti od kise. Za spavanje je katastrofa, jer em nema mesta, u zavsnosti od vremena il se smrzavas il umires od vrucine, a ono mesta sto je ostalo iza kabine postaje tesno kada sednu dva coveka...

Van mreže zveki66

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 392
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • ALiBI
  • Brod tip: Dragan Nautilus-Smederevo
  • Marina: Radecki, Zemun
  • Veličina: 7,90
Odg: Titel 9
« Odgovor #25 poslato: 22, 12, 2017, 13:00:14 posle podne »
Zveki da nije ovo tvoj bivsi camac jh
Bas sam skoro gledao ovaj oglas i po opisu mi lici na tako nesto...bar sto se tice te nadkabine
https://www.kupujemprodajem.com/Premix-Titel-9-53601109-oglas.htm?filter_id=110419535#photoBig
Da, to je moj bivsi camac, novi vlasnik je dodao tendu i ime, a sa tom nadkabinom sam ga ja kupio i mnogo puta sam dosao u iskusenje da je isecem zbog nestabilnosti prilikom vetra.

Van mreže pecaros021

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 32
  • www.mojaladja.com
Odg: Titel 9
« Odgovor #26 poslato: 22, 12, 2017, 17:38:05 posle podne »
a uu a ja nešto merkao da napravim slično tome  kuku znači vaša preporuka je ni slučajno takav ,dali je stvarno toliko nestabilan ,koja mu je visina te nadkabine  sada sam se bacio u bedak a to mi je bio neki  reper kako da izgleda u budućnosti
sutra slikam moj pa šaljem slike

Van mreže DuleN

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1555
  • www.mojaladja.com
    • AluNautika
  • Brod tip: AluNautika
  • Marina: Stari Slankamen
  • Veličina: 6.3 m
Odg: Titel 9
« Odgovor #27 poslato: 22, 12, 2017, 17:54:56 posle podne »
Taj camac, takav kakav jeste fabricki napravljen, nije preterano nestabilan, imajuci u vidu da je to ipak plovilo sa dosta tesnim koritom.
Svo dalje budzenje napravice od njega nesto s cime je jako tesko upravljati, pa po mom misljenju to ne treba raditi.
Kakva je razlika da li ce imati nadkabinu ili sklopivu tendu? I jedno i drugo stiti od sunca ili kise, samo sto tenda ima prednost sto moze da se sklopi, a nadkabina ne...
Ovo je moje misljenje, a ako mi ne verujes potaj LSI, jer on je doktorirao nadgradnje, nadkabine, ...  ha ha ha

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Titel 9
« Odgovor #28 poslato: 22, 12, 2017, 19:00:54 posle podne »
a uu a ja nešto merkao da napravim slično tome  kuku znači vaša preporuka je ni slučajno takav ,dali je stvarno toliko nestabilan ,koja mu je visina te nadkabine  sada sam se bacio u bedak a to mi je bio neki  reper kako da izgleda u budućnosti
sutra slikam moj pa šaljem slike


Ни сам, као млађи (а дешава ми се и сад) често нисам послушао савете оних који су неке ствари знали боље од мене. Истина, често ме је због тога болела глава (ипак је зид тврђи).
Вас не познајем, не знам да ли сте ми слични или сте ипак мудрији од мене, па учите на туђим грешкама, али сматрам да, пре него што донесете одлуку о томе шта да радите, треба још мало да се распитате.

Овде сте од два власника баш таквог чамца чули мишљења на бази искуства. Чули сте и искуство човека који је имао сличан чамац... Размислите.

Да бих помогао у размишљању, упутићу вас на следећи линк: https://hr.wikipedia.org/wiki/Stabilitet_broda .
Прочитајте мало о стабилности пловила, можда ћете боље разумети ово што су вам власници овог чамца написали.

На крају, мораћете да одлучите шта да радите. Имаћете две могућности: да одустанете од прављења надградње или да је ипак направите.
Ако се одлучите за надградњу, требало би да будете опрезни и не испловљавате по ветровитом времену. А ако вас невреме ухвати на води, онда најкраћим путем до обале или бар до заветрине. Сачекате да невреме прође па наставите...

Дакле, овим не желим да вас охрабрим да правите надградњу али хоћу да кажем да чак и ако је направите, не мора то да буде неизоставно катастрофа.
Мислим да ћете већу грешку направити ако уклоните даљинске команде. Али сачекаћу да видим слике вашег чамца пре него што напишем још нешто.

Van mreže Zoran T

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1362
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Titel 9
« Odgovor #29 poslato: 23, 12, 2017, 12:26:14 posle podne »
https://hr.wikipedia.org/wiki/Stabilitet_broda

Al su ga objasnili svaka im cast...ova prva slika je idealna ali nekompletna i moze da vazi samo  za jedrilice sa balasnom kobilicom...druga slika je ok i nasa plovila vecinom se tako ponasaju...
Kad ne mozes sa drugarima na Dunav ni more nije lose!