Autor Tema: ZyGrib - Meteoroloski software  (Pročitano 3536 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
ZyGrib - Meteoroloski software
« poslato: 01, 09, 2011, 13:50:20 posle podne »
Svaki jedrilicar zeli da zna kakav ce vetar biti u narednih 24-48 sati... Evo skoro celo leto sam testirao program za koji sam cuo da se koristi dosta na moru pa vam predlazem da i vi pokusate ...

Testiran je u Beogradskom akavtorijumu jer sam hteo da vidim kako se ponasa kod nas, za more znam da je skoro pa nepogresiv i da ga brdo ljudi koristi ....

ZyGrib je program koji je nastao kao odgovor za obican GRIB-ov program i daje nesto malo vise detalja, daleko da je GRIB los ali meni vise lezi ZyGRIB, prednosti i jednog i drugog programa jesu da kada svlace podatke rade to izuzetno stedljivo tako da mozete da koristite i roming GPRS ili satelitsku konekciju ... recimo pravaugaonik od beograda do istanbula sa svim mogucim podacima potrosi nesto vise od 250Kb ...

Sto se Beograda tice brzine i preovladjujuceg pravca vetra mogu da kazem da je tacan u 98% slucajeva ... ostavljam ova 2% kao malu sumlju jer znam da ni najbolji meteorolozi nemogu da budu tacni 100%

Program je koristan i za one koji ne jeder ali sa bave pecanjem ili plove jer daje predvidjanje pritiska, vetra , temperature i slicne zanimljive stvari koji zagrizenim rbolovcima i nauticarima mogu dosta da pomognu ....

Jedini nedostatak je neposotjanje nekih normalnih mapa , ali se covek brzo navikne na to ...



http://www.zygrib.org/

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: ZyGrib - Meteoroloski software
« Odgovor #1 poslato: 01, 09, 2011, 14:00:35 posle podne »
evo i malo slika